Top banner
Du er her: Klubben / Pokaler Print
colorbanner
        KLUBBEN
        RYTTERLISTE
        LEDEROVERSIGT
        VEDTÆGTER
        HISTORIE
        SEJRSLISTER
        MEDALJER
        KLUBPOKALER
        HALL OF FAME
        ÆRESMEDLEMMER

KLUBPOKALER

Hver år, i forbindelse med vores klubfest. Bliver der givet pokaler til de ryttere og ledere, der gennem året, på den ene eller anden måde, har gjort sig positivt bemærket.


Yngste Drenge / U11
Gives til den U11 rytter, der har kørt flest point ind i sæsonen.
2015 Jens Bak Bjerregaard - 18 P
2014 Jens Bak Bjerregaard - 27 P
2013 Askild Brønmø - 17 P
2012 Jeppe Andreasen - 12 P
2011 Mads Bak Bjerregaard
2010 Morten Andreas Stampe - 67 P
2009 Morten Andreas Stampe - 3 P
2008 Simon Lykke - 8 P
2007 Jakob Vistisen 9 P
2006 Patrick Leth - 106 P
2005 Patrick Leth - 5 P
2004 Emil N. Mortensen - 2 P
2003 Nikolai Stadsholt - 8 P
2002 Andreas Ege Urbak - 22 P
2001 Søren Kristensen - 136 P
2000 Nicolai Steensen - 16 P
1999 Ulrik Groth Spangberg 26 P
1998 Kristian Lau Thomsen 44 P
Yngste Drenge
1997 Christian Moberg Jørgensen
1996 Christian Moberg Jørgensen
1992 Dennis Welbourne
1990 Alex Rye
1989 Anders Thorsø
1988 Anders Thorsø
1985 Jimi H. Jørgensen
1984 Brian Egeberg Pedersen
1981 Per Nielsen
1980 Per Nielsen
1979 Karsten Lykke Christensen
1978 Karsten Lykke Christensen
1977 Henrik Rask Møller
1976 Claus Abel
1975 Benny Jensen
1974 Jan L. Jensen
1973 Lars Jørgensen

Mellemste Drenge / U13
Gives til den U13 rytter, der har kørt flest point ind i sæsonen.
2016 Mathias Degn & Jonas Kjeldsen - 1P
2014 Alfred Rasmussen - 53 P
2013 Alexander Mark - 82 P
2012 Morten Andreas Stampe - 136 P
2011 Morten Andreas Stampe - 126 P
2010 Anthon Charmig - 110 P
2009 Jakob Vistisen - 22 P
2008 Patrick Leth - 88 P
2007 Patrick Leth - 51 P
2006 Patrick Leth & Emil Mortensen - 4 P
2005 Esben Vestergaard
2004 Andreas Ege Urbak - 18 P
2003 Søren Kristensen - 41 P
2002 Søren Kristensen - 53 P
2001 Nicolai Steensen - 56 P
2000 Rasmus Ege Urbak - 51 P
1999 Kristian Lau Thomsen - 22 P
1998 Christian Moberg Jørgensen - 76P
Mellemste Drenge
1997 Frederik Sørensen
1996 Mads Christensen
1995 Nathan Grønfelt
1994 Flemming Kajberg Jensen
1993 John Stærmose
1992 Alex Rye
1991 Anders Thorsø
1990 Anders Thorsø
1989 Peter S. Andersen
1988 Peter S. Andersen
1987 Thomas Horwath
1986 Tayeb Braikia
1985 Tayeb Braikia
1984 Brian Mortensen
1983 Per W. Nielsen
1982 Per W. Nielsen
1981 Karsten Lykke Christensen
1980 Karsten Lykke Christensen
1979 Henrik Rask Møller
1978 Jørn B. Sørensen
1977 Claus Ø. Jensen
1976 Jan Lingaard
1975 Ole Sørensen
1974 Torben Kristensen
1973 Christian Hedegård

Mellemste Drenge / U13
I 1999-2001 var U13 inddelt i to klasser. Derfor var der en ekstra pokal disse år.
2001 Nicolai Steensen - 6p
2000 Nikolas Nielsen - 12p
1999 Andre Steensen - 77p

Ældste Drenge / U15
Gives til den U15 rytter, der har kørt flest point ind i sæsonen.
2016 Jeppe Andreasen - 60 P
2015 Mads Bak Bjerregaard - 23 P
2014 Morten Stampe - 73 P
2013 Morten Stampe - 120 P
2012 Anthon Charmig - 119 P
2011 Anthon Charmig - 107 P
2010 Patrick Leth - 42 P
2009 Magnus Skjøth - 24 P
2008 Lasse Brunsgaard - 4 P
2007 Andreas Østergaard Pedersen - 3 P
2006 Mads Prangsgaard - 40 P
2005 Martin Søndergaard - 23 P
2004 Kasper Sørensen - 24 P
2003 Jonas Søndergaard - 55 P
2002 Kristian Lau Thomsen - 51 P
2001 André Steensen - 76 P
2000 Frederik Sørensen - 172 P
1999 Morten Lambert - 43 P
1998 Mads Christensen - 68 P
Ældste drenge
1981 Henrik Rask Møller
1980 Jørn Sørensen
1979 Peter H. Sørensen
1978 Peter H. Sørensen
1977 Flemming Riis
1976 Torben Kristensen
1975 Torben Kristensen
1974 Henrik Kristensen
1973 Torben K. Sørensen

Ældste Drenge II
I 1998-2001 var U15 inddelt i to klasser. Derfor var der en ekstra pokal disse år.
2002 Jonas Søndergaard - 48 P
2001 Kristian Lau Thomsen - 16 P
2000 Andre Steensen - 60 P
1999 Christian Moberg Jørgensen & Frederik Sørensen - 67 P
1998 Morten Lambert - 23 P

Pige pokal
Gives til den pige rytter, der har kørt flest point ind i sæsonen.
1997 Iben Spangberg
1996 Luise Thomsen
1995 Laura Thomsen
1994 Gert Rye
1993 Gert Rye
1992 Micha Friis
1991 Micha Friis
1990 Micha Friis
1989 Micha Friis
1984 Marie Elisabeth Mortensen
1982 Helle H. Pedersen
1981 Birgitte D. Jørgensen
1980 Birgitte D. Jørgensen
1979 Helle H. Pedersen
1978 Jette D. Jørgensen
1977 Birgitte D. Jørgensen
1974 Birgitte D. Jørgensen og Tina Jørgensen

Ungdom / U17
Gives til den U17 rytter, der har kørt flest point ind i sæsonen.
2015 Jeppe Andreasen - 5 P
2014 Anthon Charmig - 132 P
2013 Anthon Charmig - 109 P
2012 Anthon Charmig - 62 P
2011 Patrick Leth - 23 P
2010 Sebastian Andersen - 1 p
2009 Mads B.Klausen
2008 Daniel Malmros Christiansen - 10 P
2007 Søren Kristensen
2006 Kristian Haugaard - 53 P
2005 Jonas Søndergaard - 44 P
2004 Kristian Lau Thomsen - 84 P
2003 Jacob Kodrup - 49 P
2002 Frederik Sørensen - 49P
2001 Jonas Madsen - 27 P
2000 Søren Pedersen - 56 P
1999 Mads Christensen - 87 P
1998 Flemming Kajberg Jensen - 53 P
Ungdom
1997 John Stærmose
1996 John Stærmose
1995 Anders Thorsø
1994 Anders Thorsø
1993 Peter S. Andersen
1992 Peter S. Andersen
1991 Erik Grove
1990 Tayeb Braikia
1989 Tayeb Braikia
1988 Tayeb Braikia
1987 Brian Henriksen
1986 Henrik Aaboe Jensen
1985 Bjarne Rasmussen
1984 Bjarne Rasmussen
1983 Jesper Thomsen
1982 John Niklasson
1981 Peter H. Sørensen
1980 Heine Staal
1979 Hans O. Jacobsen
1978 Torben Kristensen
1977 Christian Hedegaard
1976 Henrik Mangel
1975 Stig Ø. Jensen
1974 Preben Jessen
1973 Preben Jessen

Ungdom 2
I 1998-2002 var U19 inddelt i to klasser. Derfor var der en ekstra pokal disse år.
2002 Christian Moberg Jørgensen - 51p
2001 Jonas Madsen - 64p
2000 Joakim Steen - 36p
1999 Mads Christensen - 93p
1998 Mads Christensen - 64p

Ungdom - landevej
1983 Johnny Frank
1982 Klaus Kynde
1981 Klaus Kynde
1980 Niels Kjær
1979 Jens Leth
1978 Niels P. Heiby
1977 Bo Hansen
1976 John Kinzi
1975 John Kinzi
1974 Tom Nordfeld
1973 Dan Arendtsen
1972 Lars G. Jensen
1971 Lars Rasmussen

Junior / U19
Gives til den U19 rytter, der har kørt flest point ind i sæsonen.
2015 Frederik Nørgaard Lund - 19 P
2014 Jonas Vingegaard Rasmussen - 14 P
2013 Jesper Sommer Jensen - 11 P
2012 Amalie Dideriksen - 112
2011 Julie Lykke - 70 P
2010 Morten Haugaard Timmermann - 1 P
2009 Kasper Svingel - 60 P
2008 Mathias Lisson - 101 P
2007 Jesper Hansen - 28 P
2006 Charlie Køhler - 31 P
2005 Jacob Kodrup - 95 P
2004 Christian Moberg Jørgensen - 36 P
2003 Jesper S. Andersen - 48 P
2002 Ove Nilsson - 8 P
2001 Mads Christensen - 65 P
2000 Mads Christensen - 53 P
1999 Flemming Kajberg Jensen - 31 P
1998 Christian Buhl Christiansen - 13 P
Junior
1997 Anders Thorsø
1996 Torben Leth Jensen
1995 Torben Leth Jensen
1994 Peter S. Andersen
1993 Erik Grove
1992 Kasper S. Andersen
1991 Morten Rasmussen
1990 Morten Rasmussen
1989 Brian Henriksen
1988 Brian Henriksen
1987 Christian Flø
1986 Bjarne Rasmussen
1985 René Jensen
1984 John Nicklasson
1983 Peter H. Sørensen
1982 Bo Haugaard
1981 Heine Staal
1980 Torben Kristensen
1979 Torben Kristensen
1978 Henrik M. Kristensen
1977 Stig Ø. Jensen
1976 Stig Ø. Jensen
1975 Preben Jessen
1974 Jens Baatrup
1973 Jens J. Richardy

Senior Klasserne: C-D-H
Gives til den C, D eller H rytter, der har kørt flest point ind i sæsonen.
2016 Frederik Jeppesen - 11 P
2015 Stefan Ryom - 52 P
2014 Per Christensen - 51 P
2013 Per Christensen - 37 P
2012 Jan Møller - 24 P
2011 Per Christensen - 46 P
2010 Nicolai Mondrup Jensen - 28 P
2009 Per Christensen - 37 P
2008 Ikke uddelt
2007 Klaus Kynde - 51 P
2006 Klaus Kynde - 65 P
2005 Henrik Jensen - 37 P
2004 Jesper Olesen - 21 P
2003 Martin Sørensen - 27 P
2002 Jens Peder Ravn Rasmussen
2001 Jan Steensen - 61 P
2000 Ikke uddelt
1999 Ikke Uddelt
1998 Lennie Kristensen - 41 P (A-rytter - Givet til bedste senior rytter dette år.)

Senior Klasserne: A-B
Gives til den A eller B rytter, der har indkørt flest point.
2016 Frederik Lund - 36 P
2015 Jonas Vingegaard - 36 P
2014 Kasper Asgreen - 41 P
2013 Steffen Munk Christiansen - 45 P
2012 Mathias Christensen - 28 P
2011 Lars Ejaas - 38 P
2010 Andreas Frisch - 89 P
2009 Mathias Lisson - 22 P
2008 Rudi Nielsen - 13 P
2007 Mattias Friis - 25 P
2006 Søren Pugdahl - 45 P
2005 Klaus Stenger - 22 P
2004 Brian Henriksen - 39 P
2003 Morten Mikkelsen - 34 P
2002 Rasmus Dyring - 54 P
2001 Brian Henriksen - 46 P
2000 Jan Steensen - 50 P (H-rytter - Givet til bedste senior rytter dette år.)
1999 Ander Aarestrup (H-rytter - Givet til bedste senior rytter dette år.)

Top 10
Gives den rytter, der samlet har kørt flest point ind, i hele sæsonen.
2016 Jeppe Andreasen - 65 P
2015 Jonas Vingegaard - 52 P
2014 Anthon Charmig - 132 P
2013 Morten Andreas Stampe - 120 P
2012 Anthon Charmig - 181 P
2011 Morten Andreas Stampe - 126 P
2010 Anthon Charmig - 133 P
2009 Julie Leth - 111 P
2008 Mathias Lisson - 101 P
2007 Julie Leth - 129 p
2006 Patrick Leth - 110 P
2005 Jacob Kodrup - 95 P
2004 Kristian Lau Thomsen - 84 P
2003 Jonas Søndergaard - 57 P
2002 Rasmus Dyring - 54 P
2001 Søren Kristensen - 136 P
2000 Mads Christensen - 96 P
1999 Mads Christensen - 180 P
1998 Mads Christensen - 160 P
Top 10 pokal
1997 Mads Christensen
1996 Mads Christensen
1995 Klaus Kynde
1994 Jan Møller
1993 Klaus Kynde
1992 Micha Friis
1991 Micha Friis
1990 Micha Friis
1989 Tayeb Braikia
1988 Tayeb Braikia
1987 Tayeb Braikia
1986 Tayeb Braikia
1985 Tayeb Braikia
1984 Bjarne Rasmussen
1983 Bjarne Rasmussen
1982 Bo Haugaard
1981 Karsten Lykke Christensen
1980 Heine Stall
1979 Karsten Lykke Christensen
1978 Karsten Lykke Christensen
1977 Stig Ø. Jensen
1976 Torben Kristensen
1975 Ole Sørensen
1974 Torben Kristensen
1973 Lars Jørgensen

Årets Rytter
Gives til årets bedste rytter.
2016 Jeppe Andreasen
2015 Jonas Vingegaard
2014 Anthon Charmig
2013 Anthon Charmig
2012 Anthon Charmig
2011 Morten Andreas Stampe
2010 Julie Leth
2009 Kristian Haugaard
2008 Mathias Lisson
2007 Jacob Kodrup
2006 Klaus Kynde
2005 Kasper Eibye
2004 Thomas Juul-Jensen
2003 Jesper S. Andersen
2002 Mattias Carlsson
2001 Rasmus Dyring
2000 Mads Christensen
1999 André Steensen
1998 Flemming Kajberg Jensen
Årets Rytter
1997 Mads Christensen
1996 Henrik Rask Møller
1995 Brian Henriksen
1994 Flemming Kajberg Jensen
1993 Anders Thorsø
1992 Martin Sørensen

Årets resultat
Gives til den rytter, der har lavet årets flotteste resultat.
2016 Alfred Rasmussen, Oliver Friis, Jeppe Andreasen og Jonas Eye
2015 Torkil Veyhe
2014 Anthon Charmig
2013 Morten Stampe
2012 Morten Stampe
2011 Julie Leth
2010 Annika Langvad
2009 Mathias Lisson
2008 Julie Leth
2007 Julie Leth
2006 Lars Werenberg
2005 Christian Moberg Jørgensen
2004 Henrik Sørensen, Kristian Skov, Klaus Stenger
2003 Kasper Thustrup
2002 Rasmus Dyring
2001 Mads Christensen
2000 Nikolaj Fredsgaard, Jacob Kodrup, André Steensen
1999 Mads Christensen
1998 Jan Jespersen

Talent pokalen
Gives til et talent.
2016 Alfred Rasmussen
2015 Frederik Lund
2014 Morten Stampe
2013 Anthon Charmig
2012 Mikkel Black Christensen
2011 Jakob Vistisen
2010 Sebastian Andersen
2009 Julie Lykke
2008 Mads Malmros Christiansen
2007 Emil Selvig
2006 Julie Leth
2005 Frederik Nielsen
2004 Joakim Steen
2003 Martin Sørensen
2002 Martin Søndergaard
2001 Henrik Overgaard
2000 Morten Lambert
1999 Rasmus Søndergaard
1998 Henrik Bjerregaar
Begynder Talent
1997 Jacob Kodrup
1996 Mads Christensen
1995 Nathan Grønfelt
1994 Torben Leth Jensen
1993 Kasper Andernsen
1992 Mads Lidelof
1991 Erik Grove
1990 Kasper S. Andersen
1989 Morten R. Rasmussen
1988 Gorm Strømberg
1987 Morten Fjord
1986 Christian Flø
1985 Thomas E. Frederiksen
1984 Marie Elisabeth Mortensen
1983 Carsten Thomsen
1982 Jørgen Søby Jensen

Flidspokal
Gives til den rytter, der gennem sæsonen har udvist stor træningsflid, eller kæmper sig til et flot resultat, eller oprykning.
2016 Frederik Lund
2015 Stefan Ryom
2014 Tobias Wallin Hjortshøj
2013 Alfred Rasmussen
2012 Jesper Sommer
2011 Søren Brøndum
2010 Anette Berg
2009 Casper Engberg
2008 Mattias Friis
2007 Mathias Christensen
2006 Jesper Hansen
2005 Lasse Brunsgaard
2004 Christian Pedersen
2003 Jacob Koch Sørensen
2002 Lars Werenberg
2001 Flemming Kajberg Jensen
2000 Henrik Bjerregaard
1999 Jonas Nibe
1998 Else Lund
Flidspræmie
1997 Thomas Moberg Jørgensen
1996 Gert Bendig
1995 Flemming Kajberg Jensen
1994 Gert Bendig
1993 Anders Schriver
1992 Brian Henriksen
1991 Brian Dalgaard
1990 Thomas Christensen
1989 Brian Henriksen
1988 Thomas Christensen
1987 Bjarne Rasmussen
1986 Klaus Kynde
1985 Johnny Frank
1984 John Nicklasson
1983 Lars Richardy
1982 Lars Richardy
1981 Bjarne Rasmussen
1980 Keld Petersen
1979 Jan Møller
1978 Hans O Jacobsen
1977 Gert Bendig
1976 Kaj Lykke Christensen
1975 Henrik Mangel
1974 Palle Madsen
1973 Jens Martin Laursen

Fiduspokal
Kan gives for lidt af hvert. En fidus.
2016 Jonas Rernböck
2015 Arne Christensen
2014 Alfred Rasmussen
2013 Alexander Mark
2012 Lucas Wulff Andersen
2011 Carl Andersen
2010 Jakob Dybdahl
2009 Patrick Leth
2008 Mads L. Olsen
2007 Søren Engelund Pedersen
2006 Mads Carlsen
2005 Anders Leick
2004 Martin & Flemming Kajberg Jensen
2003 Kristian Lau Thomsen
2002 Martin Nielsen
2001 Thomas Moberg Jørgensen
2000 John Fuglsang
1999 Kasper Iversen
1998 Jacob Sørensen

Smil du er på
Gives til personen, som altid har et smil på læben, også selvom resultaterne ikke er med rytteren.
2016 Michael Skov
2015 Nanna Skov
2014 Lukas Køhlert Knudsen
2013 Oliver Friis
2012 Sebastian Egelund

Kim A. Pokalen
Gives til den rytter, som udviser stort gå på mod, er flittig til træning, og som visen vejen. Også selvom resultaterne måske ikke altid er der.
2016 Oliver Friis
2015 Jeppe Andreasen
2014 Rasmus Henriksen
2013 Oliver Veng Dahl
2012 Rasmus Strandsby
2011 Casper Ingeberg
2010 Julie Lykke
2009 Morten Haugaard Timmermann
2008 Mads Carlsen
2007 Daniel Malmros Christiansen
2006 Mattias Friis
2005 Søren Kristensen
2004 Jacob Kodrup
2003 Jonas Fredborg
2002 Bo Porsgaard Pedersen
2001 Frederik Sørensen
2000 Jonas Madsen
1999 Kenn Ellebæk Knudsen
1998 Henrik Lynggaard
Kim Andersen
1997 Nikolaj Fredsgaard
1996 Martin Sørensen
1995 Peter S. Andersen
1994 Anders Thorsø
1993 Henrik Bechmann Pedersen
1992 Martin Rasmussen
1991 Alex Rye
1990 Peter S. Andersen
1989 Henrik Bechmann Pedersen
1988 Lars Ole Andersen
1987 Arne Hallingdal
1986 Claus Løvgreen

Kammeratskabs Pokal
Gives til den gode kammerat.
2016 Jonathan Skov
2015 Alfred Rasmussen
2014 Mads Bak Bjerregaard
2013 Tobias Wallin Hjortshøj
2012 Rasmus Henriksen
2011 Jakob Dybdahl
2010 Niels-Henning Uhre Lauridsen
2009 Per Juel Jensen
2008 Søren Kristensen
2006 Bo Porsgaard Pedersen
2005 Christian Vestegaard
2004 Per Juel Jensen
2003 Henrik Bjerregaard
2002 Torben Leth Jensen
2001 Morten Lambert
2000 Andreas Frisch
1999 Jørgen H. Rasmussen
1998 Jacob Kodrup
Kammeratskab
1997 Leon Vibholm
1996 Christian Buhl Christiansen
1995 Mads Skjelmose
1994 Martin Kajberg Jensen
1993 Lars Rasmussen
1992 Anders Kjeldsen
1991 Henrik Bechmann Pedersen
1990 Bo Bio Pedersen
1989 Jan Pedersen
1988 Tom Martinussen
1987 Henrik Aaboe
1986 Poul Erik Rasmussen
1985 Brian Jakobsen
1984 Michael B. Sørensen
1983 Brian Mortensen
1982 Sonny Lundgren
1981 Sigurd Lomholdt
1980 Tomy Eriksen
1979 Henrik M. Kristensen
1978 Anders Aarestrup
1977 Torben Kristensen
1976 Bent Jensen
1975 Jan L. Jensen
1974 Christian Hedegård
1973 Palle Madsen

Rekord Pokalen-Senior
Gives til den rytter, der har kørt hurtigste tid, i forbindelse med klubmesterskaberne i enkeltstart.
A kører med faktisk tid. B fratræækes 1 min. C,D,H og U19 fratrækkes 2 min. Mens U17 fratrækkes 3 min. fra faktisktid.

2016 Micael Skov 37.06 (Ikke kørt rigtig distance)
2015 Frederik Lund 25.58
2014 Tobias Wallin Hjortshøj 28.00
2013 Martin Hansen 28.38
2012 Martin Hansen 21.52 (Ikke kørt rigtig distance)
2011 Morten Haugaard Timmermann 27.47
2010 Morten Haugaard Timmermann 28.32
2009 Niels-Henning Uhre Lauridsen 27.50
2008 Klaus Kynde 26.35
2007 Søren Kristensen 23.51 (Ikke kørt rigtig distance)
2006 Klaus Kynde 25.30
2005 Jacob Kodrup 25.50
2004 Kristian Lau Thomsen 28.55
2003 Flemming Kajberg Jensen 27.52
2002 Flemming Kajberg Jensen 26.42
2001 Mads Christensen 25.37
2000 Flemming Kajberg Jensen 25.53
1999 Mads Christensen 24.51
1998 Per Sandahl 28.31
O.C.K. Rekordpokalen - Senior
1997 Jan Birke 26.33 (27.37)
1996 Jan Birke 21.37
1995 Torben Leth Jensen 27.56
1987 Klaus Kynde 26.05
1981 Peter H. Sørensen 26.36
1979 Torben Kristensen 27.41
1978 Kaj L. Christensen 29.02

Rekord Pokalen - Drenge
Gives til den rytter, der har kørt hurtigste tid, i forbindelse med klubmesterskaberne i enkeltstart.
U15 køre med faktisk tid. U13 fratrækkes 1 min. fra faktisk tid.

2016 Jeppe Andreasen 24.25
2015 Mads Bak Bjerregaard 23.00
2014 Alfred Rasmussen 25.13
2013 Tobias Wallin Hjortshøj -
2012 Simon F. Olsen 22.10
2011 Anthon Charmig 22.37
2010 Patrick Leth 23.45
2008 Troels Kristensen 24.47
2007 Andreas Østergaard Pedersen 25.06
2006 Daniel Malmros Christiansen & Mads Prangsgaard 22.43
2005 Sebastian Buchardt 22.47
2004 Martin Søndergaard 24.18
2003 Søren Kristensen 26.18
2002 Kristian Lau Thomsen 20.31
2001 Nikolaj Fredsgaard 23.07
2000 André Steensen 23.00
1999 Nikolaj Fredsgaard 22.57
1998 Kenn Ellebæk Knudsen 25.58
O.C.K. Rekordpokalen - Drenge
1997 Mads Christensen 21.02
1996 Mads Christensen 21.40
1995 John Stærmose 23.47
1979 Peter H. Sørensen 23.42
1978 Peter H. Sørensen 25.06

Årets leder
Gives den leder, der har gjort en ekstra indsats året igennem.
2016 Claus Lund
2015 Peter Bjerregaard
2014 Claus Kjeldsen
2013 Henrik Lynggaard
2012 Michael Hvilsted Jensen
2011 Lars Engelund Pedersen
2010 Per Juel Jensen
2009 Poul Pedersen
2008 Martin Kajberg Jensen
2007 Søren Engelund Pedersen
2006 Poul Pedersen
2005 Birgitte D. Jørgensen
2004 Henrik Lynggaard
2003 Søren Andersen & Thomas Eskildsen
2002 Bo Stadsholt
2001 Jette & Karl Lambert
2000 Jacob Sørensen
1999 Preben Knudsen
1998 Henning Lerche
Årets leder
1997 Rolf Brosolat
1996 Peter S. Andersen
1995 Poul Erik Rasmussen
1994 Hans Bechmann Pedersen og Ole Andersen
1993 Birgit Andernsen
1992 Erik Krogh

Bane Top
Gives den den rytter, som har kørt bedst på banen.
2012 Amalie Dideriksen
2011 Julie Leth
2010 Julie Leth
2009 Julie Leth
2008 Julie Leth
2007 Julie Leth
2006 Kasper Eibye
2005 Kasper Eibye
2004 Martin Lollesgaard
2003 Kasper Jessen
2002 Christian Moberg Jørgensen
2001 Mads Christensen
2000 Mads Christensen
1999 Mads Christensen
1998 Mads Christensen
Bane Top
1997 Nicolai Palm
1996 Nicolai Palm
1995 Nikolai Palm
1994 Klaus Kynde
1993 Klaus Kynde
1992 Klaus Kynde
1991 Tayeb Braikia
1990 Claus M. Franck
1989 Johnny Franck
1988 Tayeb Braikia
1987 Johnny Franck
1986 Johnny Franck
1985 Klaus Kynde
1984 Sonny Lundgreen
1983 Bo Haugaard
1982 Jens Leth
1981 Jan Møller
1980 Jan Møller
1979 Torben Kristensen
1978 Jan Møller
1977 Anders Aarestrup
1976 Preben Jessen

Cross Pokal
Gives til årets cross rytter.
2015 Jens Bak Bjerregaard
2014 Lucas Wulff Andersen
Cross Pokal
1987 Fran Vang
1986 John Nicklasson
1985 Brian Jakobsen
1984 John Nicklasson
1978 Henrik Rask Møller
1977 Ole Sørensen
1976 Kaj Lykke Christensen
1975 Ole Sørensen

Årets Frivillig
Gives en frivillig, som altid har mod på at tage en ekstra tørn, når der skal bruges hjælp, til diverse arrangementer.
2016 Bente Hjotshøj
2015 Nicolai Stadsholt og Lau Henriksen
2014 Søren Andreasen

Rytternes - Årets leder pokal
Denne pokal uddeles af rytterne, til den person som de mener, har gjort en ekstra indsats for dem.
2016 Claus Kjeldsen
2015 Henrik Lynggaard
2014 Michael Hvilsted Jensen
2013 Brian Egeberg Pedersen
2012 Torben Kodrup
2011 Anne-Marie Lundgaard
2010 Thierry Anatole Muraour
2009 Søren Engelund Pedersen
2008 Carsten H. Pedersen
2007 Mickael Moberg Jørgensen
2006 Anette Pedersen, Birgitte D. Jørgensen, Anne-Marie Lundgaard
2005 Torben Søndergaard & Søren Engelund Pedersen
2004 Mickael Jørgensen
2003 Torben Kodrup
2002 Bjarne Fredsgaard
2001 Klaus Kynde
2000 Brian Henriksen
1999 Poul Erik Rasmussen
1998 Birgit & Ole Andersen
1997 Birgit & Ole Andersen
1996 Ole Andersen
1995 Birgit Andersen
1994 Ole Andersen


***FLG. POKALER UDELES IKKE MERE***
Ripty
1997 Martin Kajberg Jensen
1996 Poul Mathiasen
1995 Frank Iversen
1994 Peder Eskerod
1993 Jacob Sørensen
1992 Martin Sørensen, Anders Thorsø, Micha Friis og Søren Nielsen
1991 Poul Erik Rasmussen
1990 Joachim Friis
1989 Bo Bio Pedersen
1988 Jesper Kristensen
1987 Niels Thylstrup
1986 Brian Henriksen
1985 Arne Hallingdal
1984 Klaus Kynde
1983 John Nicklasson
1982 Tommy Eriksen
1981 Henrik Kristensen
1980 Erlig F. Larsen
1979 Jesper Thomsen
1978 Preben B. Thomsen
1977 Peter K. Sørensen
1976 Hans Ole Jakobsen
1975 Kim Madsen
1974 Ole Sørensen
1973 Jan Rasmussen

1000 meter på tid FK-Trykluft (ACK mesterskabet)
1987 Johnny Frank
1985 Frank H. Jørgensen
1984 Bo Hougaard
1983 Klaus Kynde
1982 Jens Leth
1981 Frank H. Jørgensen
1980 Frank H. Jørgensen

Odder Cykel Klub 20 år - Skænket af Århus Cykleklub 1992
1997 Brian Henriksen
1996 Torben Leth Jensen
1995 Henrik Rask Møller
1994 Klaus Kynde
1993 Brian Henriksen
1992 Klaus Kynde

Fodbold - Årets Kamp
A-Ryttere og ledere





 
Team OK-Kvickly Odder
 
Team VIFRA-Kvickly Odder
 
 
Kvickly Odder Løbet
 
 
Hads Herred Rundt
 
 
Tour de Himmelfart
Tour de Himmelfart - dansk version Tour de Himmelfart - english version
 
 
BLIV CYKELRYTTER
 
 
DM / Trek Cross