Top banner
Du er her: Nyheder Print
colorbanner
        FORSIDE
        NYHEDARKIV
        TIL NYE RYTTERE
        TRÆNINGSTIDER
        KØB & SALG
        BILLEDER
        LINKS
        SPONSORER
        KONTAKT
        SOCIALE MEDIER

Rasmus Dyring nr. 2

31-05-2002 af Martin Kajberg Jensen
Rasmus Dyring kørte sølvmedalje hjem da der i dag blev kørt U23 DM i enkelstart i Grenå. Rasmus Dyring førte ellers gennem meget af løbet, og var således 2 sek. for midtvejs på ruten, men måtte se sig overhalet af en utrolig godt kørende Brian Vandborg fra Herning. 3. pladsen gik til Jacob Kollerup, Ordrup CC.
Flemming Kajberg Jensen deltog også i løbet, men var så uheldig at en forstyrrende punktering under opvarmningen samt endnu en punktering efter 8 km medvirkede til at Flemming blev nr. 28 af de 32 fuldførende.

1. Brian Vandborg, Herning CK 37:26.31
2. Rasmus Dyring, Cycling Odder Elite 37:43.30
3. Jacob Kollerup, Ordrup CC 38:28.74
4. Thomas Japp, CC Gladsaxe 38:38.99
5. Morten Mikkelsen, Thy Cykle Ring 38:46.06
6. Michael T. Kristensen, Holstebro CC 38:49.85
7. Michael Demin, Team Bornholm 38:56.42
8. Glenn Bak, DCR-Ballerup 39:00.10
9. Jens Erik Madsen, RC af 1910 39:02.84
10. Kim Petersen, Kalundborg CC 39:34.23
11. Lasse Bøckmann, Næstved BC 39:36.39
12. Daniel Vestergaard, Viborg AC 39:37.30
13. Tommy M. Nielsen, Værløse-Farum CK 39:39.75
14. Morten Knudsen, Herning CK 39:40.77
15. Hans Henrik Jørgensen, Glud & Marstrand Horsens 39:47.74
16. Kasper Klostergård Larsen, Glud & Marstrand Horsens 39:51.31
17. Kenan Bulic, ABC 39:56.85
18. Jens Peter Nielsen, Hammel CK 40:08.75
19. Frank Hyrsting, Hammel CK 40:13.70
20. Henrik Dahl, Herning CK 40:24.87
21. Michael Berling, Odense CK 40:47.17
22. Kristian Busk, Odense CK 40:50.55
23. Morten Bovbjerg, Thy Cykle Ring 41:00.34
24. Rune Sørensen, Tønder ACR 41:04.78
25. Kasper Malmkjær, Køge CR 41:35.62
26. Bjarke V. Nielsen, ACK-91 41:36.79
27. Bjarne Pedersen, Herning CK 41:54.31
28. Flemming K. Jensen, Odder Cykel Klub 42:26.05
29. Lennart Deleuran, Næstved BC 42:34.47
30. Lars Ejaas, Århus CK 43:16.02
31. Kenneth Sørensen, Aalborg CR 43:40.75
32. Mike Christensen, Hobro Cykleklub 44:25.18


10 seneste nyheder:
21-11-2018 U19 Bronze vinder til Team OK Kvickly Odder 2019
21-11-2018 Julehygge i klubben
15-11-2018 Trek - Børkop cykler tilbud 2019
30-10-2018 Team OK Kvickly Odder 2019
06-10-2018 Resultater klubmesterskab i linjeløb
22-09-2018 Klubfest 2018
18-09-2018 Resultater klubmesterskab i enkeltstart
16-09-2018 Kvickly Løbet
15-09-2018 Lisson vandt Kvickly Odder Løbet – Blume vandt DEMIN Cup
12-09-2018 Klubmesterskab
 


 
Kvickly Odder Løbet
 
 
Hads Herred Rundt
 
 
Tour de Himmelfart
Tour de Himmelfart - dansk version Tour de Himmelfart - english version
 
 
Team OK-Kvickly Odder
 
Team VIFRA-Kvickly Odder
 
 
Trek Cross
 
 
BLIV CYKELRYTTER