1-2  Etape

Tour de Himmelfart

Klasse Junior


Arrangør Odder Cykelklub Etape 20/5-2004 Ankomst Gadeløb

Hastihed 37,382km/h Distance 30R × 1,1km/R = 33,0km
(2,1km — 35,1km)
Starttid 18:45


Placering Etape nr. Rytter Hold Tid Afstand Bonus

1.   662   Kim Marius Nielsen Hobro Cykle Klub .52'58"      12"  
2.   652   Johan Lindgren Svensk Landshold .52'58"      10"  
3.   611   Jonas Høberg Team HFCK Junior .52'58"      8"  
4.   668   Kasper Reckweg Team HFCK Junior .52'58"      7"  
5.   631   Frederik Johansson Kopparsberg CK, Sverige .52'58"      6"  
6.   661   Troels Vinther Vejle Cykel Klub .52'58"      5"  
7.   613   Viktor Folkesson Svensk Landshold .52'58"      4"  
8.   601   Kasper Brandi Boesen Herning Cykle Klub .52'58"      3"  
9.   632   Mattias Westling Svensk Landshold .52'58"      2"  
10.   630   Bo Strand Olsen Team HFCK Junior .52'58"      1"  
11.   604   Kasper Schjønneman Vejle Cykel Klub .52'58"        
12.   610   Mark Nestor Sorrento CC, Irland .52'58"        
13.   627   Thomas Juul-Jensen Odder Cykel Klub .52'58"        
14.   671   Nick Jensen Vejle Cykel Klub .52'58"        
15.   614   Sebastiaan Kamphuis Team Oldenzaal .52'58"        
16.   647   Bo Hemmingsen Team HFCK Junior .52'58"        
17.   641   Thomas Guldhammer Vejle Cykel Klub .52'58"        
18.   676   Flemming Rasmussen Herning Cykle Klub .52'58"        
19.   618   Lasse Åkerström Ordrup Cykle Club .52'58"        
20.   615   Mads Berg Iversen Vejle Cykel Klub .52'58"        
21.   637   Daniel Kreutzfeldt Næstved BC .52'58"        
22.   633   Thomas Vedel Kvist Hobro Cykle Klub .52'58"        
23.   634   Kristian Skov Odder Cykel Klub .52'58"        
24.   656   Mikael Nissen Vejle Cykel Klub .52'58"        
25.   619   Mark Jensen Vejle Cykel Klub .52'58"        
26.   605   Alexander Kristoff Stavanger Sykle Klubb, Norge .52'58"        
27.   646   Johan Park Dahlgaard Svensk Landshold .52'58"        
28.   675   Christian Moberg Jørgensen Odder Cykel Klub .52'58"        
29.   653   Erik Söderberg Örebrocyklisterna, Sverige .52'58"        
30.   650   Henrik Sørensen Odder Cykel Klub .52'58"        
31.   663   Niels-Christian Stentoft Distrikt Jylland / Fyn (Junior) .52'58"        
32.   617   Anders Fyhn Team HFCK Junior .52'58"        
33.   628   Morten Pedersen Team HFCK Junior .52'58"        
34.   670   Michael Færk Christensen Hobro Cykle Klub .52'58"        
35.   621   Jonas Bjergmark Svensk Landshold .52'58"        
36.   683   Erik Magnusson Svensk Landshold .52'58"        
37.   682   Peter Hansen Odder Cykel Klub .53'11"   13"     
38.   681   Søren Pedersen Thy Cykle Ring .53'11"   13"     
39.   622   Søren Pedersen Distrikt Jylland / Fyn (Junior) .53'11"   13"     
40.   658   Simon Jul Andreasen Herning Cykle Klub .53'15"   17"     
41.   673   Martin Lollesgaard Odder Cykel Klub .53'23"   25"     
42.   679   Kalle Corneliussen Hobro Cykle Klub .53'25"   27"     
43.   654   Rune Kristensen Hjørring CC .53'25"   27"     
44.   680   Henk Jan Grootepunt Team Oldenzaal .53'25"   27"     
45.   669   Anders Hilligsøe Holstebro Cykle Club .53'25"   27"     
46.   667   Jonas Jørgensen Ordrup Cykle Club .53'49"   51"     
47.   657   Christer Rake Stavanger Sykle Klubb, Norge .54'06"   1'08"     
48.   602   Tobias De Haas DCR Ballerup .55'06"   2'08"     
49.   603   Jonas Håkonsson Næstved BC .55'06"   2'08"     
50.   606   Nathanael Filskov Hobro Cykle Klub .55'06"   2'08"     
51.   607   Mads Rydicher Ordrup Cykle Club .55'06"   2'08"     
52.   609   Klaus Stenger Odder Cykel Klub .55'06"   2'08"     
53.   612   Henrik Friborg Herning Cykle Klub .55'06"   2'08"     
54.   616   Lasse Kirkegaard Ahle Viborg Amatør Cykleklub .55'06"   2'08"     
55.   620   Kristian Fjeldberg Hobro Cykle Klub .55'06"   2'08"     
56.   624   Morten Esmann Aalborg Cykle-Ring .55'06"   2'08"     
57.   626   Jesper Bruun Hansen Distrikt Jylland / Fyn (Junior) .55'06"   2'08"     
58.   635   Malthe Friis-Olsen Korsør Cykle Club .55'06"   2'08"     
59.   636   Kim Olsen Horten & Omegns CK, Norge .55'06"   2'08"     
60.   638   Joep Gengler Team Oldenzaal .55'06"   2'08"     
61.   639   Rasmus Daugaard Horsens Amatør Cykelklub .55'06"   2'08"     
62.   640   Patrik Morén Stockholms Cykelförbund, Sverige .55'06"   2'08"     
63.   642   Lars Albæk Herning Cykle Klub .55'06"   2'08"     
64.   644   Martin Adelfred Distrikt Jylland / Fyn (Junior) .55'06"   2'08"     
65.   645   Steffen Slattebræk Stavanger Sykle Klubb, Norge .55'06"   2'08"     
66.   648   Steen Møller Larsen Esbjerg Cykel Ring Sport 1919 .55'06"   2'08"     
67.   649   Jacob Crone Hansen DCR Ballerup .55'06"   2'08"     
68.   655   Martin Rasmussen Randers CK .55'06"   2'08"     
69.   659   Jorn van Veen Team Oldenzaal .55'06"   2'08"     
70.   660   Rasmus Hansen Korsør Cykle Club .55'06"   2'08"     
71.   664   Frederik Truelsen Ordrup Cykle Club .55'06"   2'08"     
72.   666   Andreas Fricsh Herning Cykle Klub .55'06"   2'08"     
73.   672   Mathias Meldgård Herning Cykle Klub .55'06"   2'08"     
74.   674   Mads A. Martinsen Aalborg Cykle-Ring .55'06"   2'08"     
75.   677   Mads Kühn Distrikt Jylland / Fyn (Junior) .55'06"   2'08"     


Ikke startet 0 Udgået --
Antal startet 75 Tilbage 75

Sidst opdateret: 22-05, 14.55
Classification
Service

Classification
Software
StageRace 2003
www.stagerace.com
Junior.str : 15946804 : V2.11 final update