1-2  Samlet

Tour de Himmelfart

Klasse Junior


Arrangør Odder Cykelklub Etape 20/5-2004 Samlet Gadeløb

Hastihed 37,968km/h Total distance 35,1km


Placering Etape nr. Rytter Hold Tid Afstand

1.   652   Johan Lindgren Svensk Landshold .55'28"     
2.   631   Frederik Johansson Kopparsberg CK, Sverige .55'34"   6"  
3.   662   Kim Marius Nielsen Hobro Cykle Klub .55'36"   8"  
4.   613   Viktor Folkesson Svensk Landshold .55'37"   9"  
5.   661   Troels Vinther Vejle Cykel Klub .55'37"   9"  
6.   668   Kasper Reckweg Team HFCK Junior .55'37"   9"  
7.   611   Jonas Høberg Team HFCK Junior .55'38"   10"  
8.   634   Kristian Skov Odder Cykel Klub .55'40"   12"  
9.   671   Nick Jensen Vejle Cykel Klub .55'41"   13"  
10.   632   Mattias Westling Svensk Landshold .55'42"   14"  
11.   647   Bo Hemmingsen Team HFCK Junior .55'43"   15"  
12.   641   Thomas Guldhammer Vejle Cykel Klub .55'43"   15"  
13.   604   Kasper Schjønneman Vejle Cykel Klub .55'45"   17"  
14.   601   Kasper Brandi Boesen Herning Cykle Klub .55'45"   17"  
15.   637   Daniel Kreutzfeldt Næstved BC .55'45"   17"  
16.   619   Mark Jensen Vejle Cykel Klub .55'46"   18"  
17.   605   Alexander Kristoff Stavanger Sykle Klubb, Norge .55'46"   18"  
18.   650   Henrik Sørensen Odder Cykel Klub .55'47"   19"  
19.   683   Erik Magnusson Svensk Landshold .55'47"   19"  
20.   610   Mark Nestor Sorrento CC, Irland .55'48"   20"  
21.   630   Bo Strand Olsen Team HFCK Junior .55'48"   20"  
22.   618   Lasse Åkerström Ordrup Cykle Club .55'48"   20"  
23.   615   Mads Berg Iversen Vejle Cykel Klub .55'48"   20"  
24.   614   Sebastiaan Kamphuis Team Oldenzaal .55'49"   21"  
25.   670   Michael Færk Christensen Hobro Cykle Klub .55'49"   21"  
26.   621   Jonas Bjergmark Svensk Landshold .55'50"   22"  
27.   676   Flemming Rasmussen Herning Cykle Klub .55'51"   23"  
28.   628   Morten Pedersen Team HFCK Junior .55'51"   23"  
29.   627   Thomas Juul-Jensen Odder Cykel Klub .55'52"   24"  
30.   646   Johan Park Dahlgaard Svensk Landshold .55'52"   24"  
31.   675   Christian Moberg Jørgensen Odder Cykel Klub .55'53"   25"  
32.   617   Anders Fyhn Team HFCK Junior .55'54"   26"  
33.   633   Thomas Vedel Kvist Hobro Cykle Klub .55'56"   28"  
34.   663   Niels-Christian Stentoft Distrikt Jylland / Fyn (Junior) .55'57"   29"  
35.   656   Mikael Nissen Vejle Cykel Klub .56'01"   33"  
36.   653   Erik Söderberg Örebrocyklisterna, Sverige .56'01"   33"  
37.   682   Peter Hansen Odder Cykel Klub .56'03"   35"  
38.   681   Søren Pedersen Thy Cykle Ring .56'07"   39"  
39.   622   Søren Pedersen Distrikt Jylland / Fyn (Junior) .56'10"   42"  
40.   658   Simon Jul Andreasen Herning Cykle Klub .56'13"   45"  
41.   669   Anders Hilligsøe Holstebro Cykle Club .56'19"   51"  
42.   673   Martin Lollesgaard Odder Cykel Klub .56'19"   51"  
43.   680   Henk Jan Grootepunt Team Oldenzaal .56'23"   55"  
44.   679   Kalle Corneliussen Hobro Cykle Klub .56'26"   58"  
45.   667   Jonas Jørgensen Ordrup Cykle Club .56'41"   1'13"  
46.   654   Rune Kristensen Hjørring CC .56'41"   1'13"  
47.   657   Christer Rake Stavanger Sykle Klubb, Norge .57'06"   1'38"  
48.   664   Frederik Truelsen Ordrup Cykle Club .57'52"   2'24"  
49.   609   Klaus Stenger Odder Cykel Klub .57'53"   2'25"  
50.   640   Patrik Morén Stockholms Cykelförbund, Sverige .57'53"   2'25"  
51.   612   Henrik Friborg Herning Cykle Klub .57'57"   2'29"  
52.   620   Kristian Fjeldberg Hobro Cykle Klub .57'57"   2'29"  
53.   666   Andreas Fricsh Herning Cykle Klub .57'57"   2'29"  
54.   602   Tobias De Haas DCR Ballerup .57'59"   2'31"  
55.   606   Nathanael Filskov Hobro Cykle Klub .57'59"   2'31"  
56.   644   Martin Adelfred Distrikt Jylland / Fyn (Junior) .57'59"   2'31"  
57.   645   Steffen Slattebræk Stavanger Sykle Klubb, Norge .58'00"   2'32"  
58.   607   Mads Rydicher Ordrup Cykle Club .58'02"   2'34"  
59.   639   Rasmus Daugaard Horsens Amatør Cykelklub .58'02"   2'34"  
60.   655   Martin Rasmussen Randers CK .58'02"   2'34"  
61.   616   Lasse Kirkegaard Ahle Viborg Amatør Cykleklub .58'06"   2'38"  
62.   626   Jesper Bruun Hansen Distrikt Jylland / Fyn (Junior) .58'06"   2'38"  
63.   638   Joep Gengler Team Oldenzaal .58'06"   2'38"  
64.   659   Jorn van Veen Team Oldenzaal .58'06"   2'38"  
65.   660   Rasmus Hansen Korsør Cykle Club .58'06"   2'38"  
66.   674   Mads A. Martinsen Aalborg Cykle-Ring .58'06"   2'38"  
67.   672   Mathias Meldgård Herning Cykle Klub .58'07"   2'39"  
68.   642   Lars Albæk Herning Cykle Klub .58'08"   2'40"  
69.   677   Mads Kühn Distrikt Jylland / Fyn (Junior) .58'08"   2'40"  
70.   636   Kim Olsen Horten & Omegns CK, Norge .58'09"   2'41"  
71.   648   Steen Møller Larsen Esbjerg Cykel Ring Sport 1919 .58'09"   2'41"  
72.   649   Jacob Crone Hansen DCR Ballerup .58'11"   2'43"  
73.   603   Jonas Håkonsson Næstved BC .58'17"   2'49"  
74.   635   Malthe Friis-Olsen Korsør Cykle Club .58'19"   2'51"  
75.   624   Morten Esmann Aalborg Cykle-Ring .58'26"   2'58"  



Sidst opdateret: 22-05, 14.55
Classification
Service

Classification
Software
StageRace 2003
www.stagerace.com
Junior.str : 15946804 : V2.11 final update