2-1  Samlet

Tour de Himmelfart

Klasse Junior


Arrangør Odder Cykelklub Etape 21/5-2004 Samlet Enkelstart

Hastihed 40,875km/h Total distance 43,6km


Placering Etape nr. Rytter Hold Tid Afstand

1.   652   Johan Lindgren Svensk Landshold 1.04'00"     
2.   634   Kristian Skov Odder Cykel Klub 1.04'14"   14"  
3.   668   Kasper Reckweg Team HFCK Junior 1.04'21"   21"  
4.   631   Frederik Johansson Kopparsberg CK, Sverige 1.04'21"   21"  
5.   662   Kim Marius Nielsen Hobro Cykle Klub 1.04'25"   25"  
6.   670   Michael Færk Christensen Hobro Cykle Klub 1.04'27"   27"  
7.   637   Daniel Kreutzfeldt Næstved BC 1.04'28"   28"  
8.   661   Troels Vinther Vejle Cykel Klub 1.04'37"   37"  
9.   647   Bo Hemmingsen Team HFCK Junior 1.04'38"   38"  
10.   611   Jonas Høberg Team HFCK Junior 1.04'39"   39"  
11.   641   Thomas Guldhammer Vejle Cykel Klub 1.04'39"   39"  
12.   614   Sebastiaan Kamphuis Team Oldenzaal 1.04'41"   41"  
13.   613   Viktor Folkesson Svensk Landshold 1.04'42"   42"  
14.   601   Kasper Brandi Boesen Herning Cykle Klub 1.04'43"   43"  
15.   604   Kasper Schjønneman Vejle Cykel Klub 1.04'43"   43"  
16.   671   Nick Jensen Vejle Cykel Klub 1.04'44"   44"  
17.   630   Bo Strand Olsen Team HFCK Junior 1.04'47"   47"  
18.   632   Mattias Westling Svensk Landshold 1.04'52"   52"  
19.   650   Henrik Sørensen Odder Cykel Klub 1.04'53"   53"  
20.   618   Lasse Åkerström Ordrup Cykle Club 1.04'56"   56"  
21.   628   Morten Pedersen Team HFCK Junior 1.04'56"   56"  
22.   676   Flemming Rasmussen Herning Cykle Klub 1.05'00"   1'00"  
23.   658   Simon Jul Andreasen Herning Cykle Klub 1.05'03"   1'03"  
24.   663   Niels-Christian Stentoft Distrikt Jylland / Fyn (Junior) 1.05'03"   1'03"  
25.   610   Mark Nestor Sorrento CC, Irland 1.05'08"   1'08"  
26.   683   Erik Magnusson Svensk Landshold 1.05'09"   1'09"  
27.   621   Jonas Bjergmark Svensk Landshold 1.05'11"   1'11"  
28.   653   Erik Söderberg Örebrocyklisterna, Sverige 1.05'12"   1'12"  
29.   619   Mark Jensen Vejle Cykel Klub 1.05'12"   1'12"  
30.   627   Thomas Juul-Jensen Odder Cykel Klub 1.05'13"   1'13"  
31.   681   Søren Pedersen Thy Cykle Ring 1.05'15"   1'15"  
32.   605   Alexander Kristoff Stavanger Sykle Klubb, Norge 1.05'15"   1'15"  
33.   633   Thomas Vedel Kvist Hobro Cykle Klub 1.05'17"   1'17"  
34.   675   Christian Moberg Jørgensen Odder Cykel Klub 1.05'17"   1'17"  
35.   615   Mads Berg Iversen Vejle Cykel Klub 1.05'19"   1'19"  
36.   656   Mikael Nissen Vejle Cykel Klub 1.05'23"   1'23"  
37.   682   Peter Hansen Odder Cykel Klub 1.05'23"   1'23"  
38.   646   Johan Park Dahlgaard Svensk Landshold 1.05'32"   1'32"  
39.   673   Martin Lollesgaard Odder Cykel Klub 1.05'34"   1'34"  
40.   669   Anders Hilligsøe Holstebro Cykle Club 1.05'36"   1'36"  
41.   617   Anders Fyhn Team HFCK Junior 1.05'39"   1'39"  
42.   667   Jonas Jørgensen Ordrup Cykle Club 1.05'52"   1'52"  
43.   622   Søren Pedersen Distrikt Jylland / Fyn (Junior) 1.05'52"   1'52"  
44.   680   Henk Jan Grootepunt Team Oldenzaal 1.06'18"   2'18"  
45.   679   Kalle Corneliussen Hobro Cykle Klub 1.06'33"   2'33"  
46.   609   Klaus Stenger Odder Cykel Klub 1.06'44"   2'44"  
47.   657   Christer Rake Stavanger Sykle Klubb, Norge 1.06'46"   2'46"  
48.   644   Martin Adelfred Distrikt Jylland / Fyn (Junior) 1.06'49"   2'49"  
49.   654   Rune Kristensen Hjørring CC 1.06'54"   2'54"  
50.   640   Patrik Morén Stockholms Cykelförbund, Sverige 1.06'58"   2'58"  
51.   620   Kristian Fjeldberg Hobro Cykle Klub 1.07'01"   3'01"  
52.   666   Andreas Fricsh Herning Cykle Klub 1.07'01"   3'01"  
53.   655   Martin Rasmussen Randers CK 1.07'07"   3'07"  
54.   639   Rasmus Daugaard Horsens Amatør Cykelklub 1.07'10"   3'10"  
55.   612   Henrik Friborg Herning Cykle Klub 1.07'11"   3'11"  
56.   664   Frederik Truelsen Ordrup Cykle Club 1.07'11"   3'11"  
57.   602   Tobias De Haas DCR Ballerup 1.07'13"   3'13"  
58.   626   Jesper Bruun Hansen Distrikt Jylland / Fyn (Junior) 1.07'14"   3'14"  
59.   660   Rasmus Hansen Korsør Cykle Club 1.07'21"   3'21"  
60.   606   Nathanael Filskov Hobro Cykle Klub 1.07'22"   3'22"  
61.   674   Mads A. Martinsen Aalborg Cykle-Ring 1.07'37"   3'37"  
62.   638   Joep Gengler Team Oldenzaal 1.07'42"   3'42"  
63.   659   Jorn van Veen Team Oldenzaal 1.07'44"   3'44"  
64.   616   Lasse Kirkegaard Ahle Viborg Amatør Cykleklub 1.07'51"   3'51"  
65.   672   Mathias Meldgård Herning Cykle Klub 1.07'52"   3'52"  
66.   642   Lars Albæk Herning Cykle Klub 1.07'54"   3'54"  
67.   645   Steffen Slattebræk Stavanger Sykle Klubb, Norge 1.07'59"   3'59"  
68.   648   Steen Møller Larsen Esbjerg Cykel Ring Sport 1919 1.08'01"   4'01"  
69.   603   Jonas Håkonsson Næstved BC 1.08'11"   4'11"  
70.   677   Mads Kühn Distrikt Jylland / Fyn (Junior) 1.08'11"   4'11"  
71.   649   Jacob Crone Hansen DCR Ballerup 1.08'13"   4'13"  
72.   635   Malthe Friis-Olsen Korsør Cykle Club 1.08'25"   4'25"  
73.   636   Kim Olsen Horten & Omegns CK, Norge 1.08'27"   4'27"  
74.   624   Morten Esmann Aalborg Cykle-Ring 1.08'56"   4'56"  



Sidst opdateret: 22-05, 14.55
Classification
Service

Classification
Software
StageRace 2003
www.stagerace.com
Junior.str : 15946804 : V2.11 final update