2-2  Samlet, General

Tour de Himmelfart 2005

Junior


Arrangør
Organiser
Odder Cykel Klub Etape
Stage
6/5-2005 Samlet
General classification after
Kriterium/Road Race

Hastihed
Average speed of winner
43,592km/h Total distance
Total distance
164,2km


Placering
Position
Etape nr.
No.
Rytter
Rider
Hold
Team
Tid
Time
Afstand
Gap

1.   603   Thomas Riber-Sellebjerg Team GLS 3.46'00"     
2.   628   Thomas Kristiansen Ordrup CC 3.46'03"   3"  
3.   665   Morten Reckweg Vejle Cykel Klub 3.46'11"   11"  
4.   613   André Steensen Vejle Cykel Klub 3.46'13"   13"  
5.   680   Thomas Vedel Kvist Vejle Cykel Klub 3.46'15"   15"  
6.   609   Nicolai Olesen Team GLS 3.46'15"   15"  
7.   677   Morten Høberg Team GLS 3.46'20"   20"  
8.   667   Thijs Van den Berg Team Uden 3.46'23"   23"  
9.   641   Niki Østergaard Team GLS 3.46'24"   24"  
10.   645   Kasper Schjønnemann Vejle Cykel Klub 3.46'32"   32"  
11.   614   Jakob Kodrup Odder Cykel Klub 3.46'48"   48"  
12.   634   Kristian Lau Thomsen Vejle Cykel Klub 3.46'57"   57"  
13.   676   Thomas Guldhammer Vejle Cykel Klub 3.47'54"   1'54"  
14.   658   Flemming Rasmussen Vejle Cykel Klub 3.48'20"   2'20"  
15.   657   Mathias Meldgård Herning Cykle Klub 3.48'37"   2'37"  
16.   620   Jannik Hyldtoft Hansen Tønder 3.49'29"   3'29"  
17.   615   Jan Mikkers Team Uden 3.49'34"   3'34"  
18.   627   Martin Lollesgaard Odder Cykel Klub 3.49'35"   3'35"  
19.   639   Mart Van Blanken Oldenzaal 3.49'38"   3'38"  
20.   652   Nicolai Lykke Nielsen Esbjerg Cykel Ring 3.49'39"   3'39"  
21.   673   Tim Posthuma Oldenzaal 3.49'39"   3'39"  
22.   630   Kristian Sobota Amager Cykel Ring 3.49'39"   3'39"  
23.   624   Søren Pedersen Odder Cykel Klub 3.49'42"   3'42"  
24.   643   Søren Pugdahl Pedersen Thy Cykle Ring 3.49'43"   3'43"  
25.   604   Peter Hansen Odder Cykel Klub 3.49'45"   3'45"  
26.   612   Anders Fyhn CK FIX - Rødovre 3.50'14"   4'14"  
27.   626   Koen Verburg Team Uden 3.50'19"   4'19"  
28.   617   Willem Schwaner Team Uden 3.50'43"   4'43"  
29.   618   Thustrup Kasper Team GLS 3.51'23"   5'23"  
30.   616   Rasmus Krogh Team Næstved BC 3.51'36"   5'36"  
31.   623   Dennis Jønsson CK FIX - Rødovre 3.51'48"   5'48"  
32.   644   Mads Kühn Aalborg Cykle Ring 3.52'43"   6'43"  
33.   661   Jakob Bering Randers CK 3.53'00"   7'00"  
34.   675   Herm Eising WSV Emmen 3.53'13"   7'13"  
35.   642   Jesper Bollhorn Team Næstved BC 3.53'38"   7'38"  
36.   632   Morten Øllegaard Team Næstved BC 3.53'45"   7'45"  
37.   625   Morten B. Jensen Herning Cykle Klub 3.53'54"   7'54"  
38.   670   Jesper Mørkøv CK FIX - Rødovre 3.54'43"   8'43"  
39.   663   Philip Nicholas Nielsen CK FIX - Rødovre 3.54'56"   8'56"  
40.   683   Nicholas Jørgensen Amager Cykel Ring 3.55'51"   9'51"  
41.   668   Christian Sølvsten Nielsen Silkeborg IF Cykling 3.57'45"   11'45"  
42.   678   Morten M. Elmholt Herning Cykle Klub 3.59'14"   13'14"  
43.   664   Anders Meinecke Amager Cykel Ring 3.59'32"   13'32"  
44.   640   Calle corneliusen Esbjerg Cykel Ring 3.59'51"   13'51"  
45.   666   Jesper Thomsen Esbjerg Cykel Ring 4.01'27"   15'27"  
46.   654   Rasmus G. Jensen Herning Cykle Klub 4.01'31"   15'31"  
47.   622   Kasper Rytter Trentemøller Nakskov CC 4.01'46"   15'46"  
48.   685   Henrik Friborg Herning Cykle Klub 4.02'23"   16'23"  
49.   669   Michael Nysted Henriksen Nakskov CC 4.02'40"   16'40"  
50.   600   Anders Hilligsøe Holstebro Cykle Club 4.03'06"   17'06"  
51.   653   Bo Porsgaard Pedersen Odder Cykel Klub 4.03'37"   17'37"  
52.   637   Jan Hansen Middelfart Cykel Club 4.04'31"   18'31"  
53.   636   Morten K. Brink Herning Cykle Klub 4.05'01"   19'01"  
54.   679   Daniel Kreutzfeldt Team Næstved BC 4.06'56"   20'56"  
55.   608   Jonas Jørgensen Team Næstved BC 4.06'58"   20'58"  
56.   607   Johan A Hauerberg CK FIX - Rødovre 4.07'05"   21'05"  
57.   662   Rasmus Daugaard Kristensen Horsens Amatør Cykleklub 4.07'11"   21'11"  
58.   684   Nathanael Filskov Odder Cykel Klub 4.07'11"   21'11"  
59.   633   Rasmus Richter Dam CK FIX - Rødovre 4.07'18"   21'18"  
60.   671   Christian ranneries Team Næstved BC 4.07'21"   21'21"  
61.   651   Christian Moberg Jørgensen Odder Cykel Klub 4.07'54"   21'54"  
62.   648   Nicholaj Grønkjær Thy Cykle Ring 4.09'10"   23'10"  
63.   674   John Kronborg Ebsen Holstebro Cykle Club 4.09'20"   23'20"  
64.   681   Christian Hamburger Amager Cykel Ring 4.10'44"   24'44"  
65.   647   Michael Kaiser Hillerød CK 4.11'35"   25'35"  
66.   649   Mark Christensen Viborg Amatør Cykelklub 4.11'45"   25'45"  
67.   610   Martin Kjehr Jensen Team Næstved BC 4.12'26"   26'26"  
68.   619   Jannick Friis Larsen CK FIX - Rødovre 4.12'49"   26'49"  
69.   672   Jeppe Ovesen Esbjerg Cykel Ring 4.13'20"   27'20"  
70.   655   Mads Rydicher Ordrup CC 4.13'20"   27'20"  
71.   611   Jonas Mølbæk Thy Cykle Ring 4.14'30"   28'30"  
72.   650   Lasse Munk Asmussen Middelfart Cykel Club 4.14'31"   28'31"  
73.   660   Lasse Allan Pedersen Nakskov CC 4.14'38"   28'38"  
74.   621   Carsten Foldager Odder Cykel Klub 4.14'39"   28'39"  
75.   629   Johnni Olsen Randers CK 4.14'58"   28'58"  
76.   606   Emil Johansson Nakskov CC 4.15'45"   29'45"  
77.   631   Sebastiaan Kamphuis Oldenzaal 4.49'30"   1.03'30"  
78.   656   Henk-Jan Grote Punt Oldenzaal 5.01'48"   1.15'48"  



Sidst opdateret, Last calculated: 6-05, 19.36
Classification
Service

Classification
Software
StageRace 2003
www.stagerace.com
Junior : 15946804 : V2.11 final update