3-1  Samlet, General

Tour de Himmelfart 2005

Junior


Arrangør
Organiser
Odder Cykel Klub Etape
Stage
7/5-2005 Samlet
General classification after
Konge etape/Road Race

Hastihed
Average speed of winner
39,841km/h Total distance
Total distance
277,0km


Placering
Position
Etape nr.
No.
Rytter
Rider
Hold
Team
Tid
Time
Afstand
Gap

1.   680   Thomas Vedel Kvist Vejle Cykel Klub 6.57'09"     
2.   603   Thomas Riber-Sellebjerg Team GLS 6.58'15"   1'06"  
3.   628   Thomas Kristiansen Ordrup CC 6.58'23"   1'14"  
4.   613   André Steensen Vejle Cykel Klub 6.58'24"   1'15"  
5.   665   Morten Reckweg Vejle Cykel Klub 6.58'27"   1'18"  
6.   667   Thijs Van den Berg Team Uden 6.58'36"   1'27"  
7.   676   Thomas Guldhammer Vejle Cykel Klub 6.58'50"   1'41"  
8.   677   Morten Høberg Team GLS 6.59'33"   2'24"  
9.   609   Nicolai Olesen Team GLS 6.59'34"   2'25"  
10.   641   Niki Østergaard Team GLS 6.59'36"   2'27"  
11.   645   Kasper Schjønnemann Vejle Cykel Klub 6.59'45"   2'36"  
12.   658   Flemming Rasmussen Vejle Cykel Klub 7.01'31"   4'22"  
13.   615   Jan Mikkers Team Uden 7.02'04"   4'55"  
14.   620   Jannik Hyldtoft Hansen Tønder 7.02'40"   5'31"  
15.   614   Jakob Kodrup Odder Cykel Klub 7.03'25"   6'16"  
16.   608   Jonas Jørgensen Team Næstved BC 7.06'03"   8'54"  
17.   627   Martin Lollesgaard Odder Cykel Klub 7.06'11"   9'02"  
18.   661   Jakob Bering Randers CK 7.06'15"   9'06"  
19.   604   Peter Hansen Odder Cykel Klub 7.06'22"   9'13"  
20.   652   Nicolai Lykke Nielsen Esbjerg Cykel Ring 7.06'46"   9'37"  
21.   642   Jesper Bollhorn Team Næstved BC 7.06'48"   9'39"  
22.   644   Mads Kühn Aalborg Cykle Ring 7.09'14"   12'05"  
23.   634   Kristian Lau Thomsen Vejle Cykel Klub 7.10'44"   13'35"  
24.   639   Mart Van Blanken Oldenzaal 7.10'52"   13'43"  
25.   624   Søren Pedersen Odder Cykel Klub 7.11'22"   14'13"  
26.   612   Anders Fyhn CK FIX - Rødovre 7.14'01"   16'52"  
27.   617   Willem Schwaner Team Uden 7.15'05"   17'56"  
28.   616   Rasmus Krogh Team Næstved BC 7.15'23"   18'14"  
29.   685   Henrik Friborg Herning Cykle Klub 7.19'32"   22'23"  
30.   684   Nathanael Filskov Odder Cykel Klub 7.20'22"   23'13"  
31.   625   Morten B. Jensen Herning Cykle Klub 7.21'51"   24'42"  
32.   666   Jesper Thomsen Esbjerg Cykel Ring 7.26'59"   29'50"  
33.   671   Christian ranneries Team Næstved BC 7.34'59"   37'50"  
34.   668   Christian Sølvsten Nielsen Silkeborg IF Cykling 7.36'13"   39'04"  
35.   623   Dennis Jønsson CK FIX - Rødovre 7.37'56"   40'47"  
36.   622   Kasper Rytter Trentemøller Nakskov CC 7.40'16"   43'07"  
37.   669   Michael Nysted Henriksen Nakskov CC 7.41'06"   43'57"  
38.   672   Jeppe Ovesen Esbjerg Cykel Ring 7.51'45"   54'36"  
39.   660   Lasse Allan Pedersen Nakskov CC 7.53'16"   56'07"  
40.   631   Sebastiaan Kamphuis Oldenzaal 8.02'38"   1.05'29"  



Sidst opdateret, Last calculated: 7-05, 15.54
Classification
Service

Classification
Software
StageRace 2003
www.stagerace.com
Junior : 15946804 : V2.11 final update