2-1  Samlet, General

Tour de Himmelfart 2005

Mellemste


Arrangør
Organiser
Odder Cykel Klub Etape
Stage
6/5-2005 Samlet
General classification after
Linieløb/Road Race

Hastihed
Average speed of winner
34,315km/h Total distance
Total distance
27,7km


Placering
Position
Etape nr.
No.
Rytter
Rider
Hold
Team
Tid
Time
Afstand
Gap

1.   156   Danny Van Poppel De Jonge Renner .48'26"     
2.   113   Søren Krag Andersen Middelfart Cykel Club .48'35"   9"  
3.   163   Simon Bigum Svendborg Cykle Club .48'35"   9"  
4.   160   Mathias Jensen Vejle Cykel Klub .48'39"   13"  
5.   126   Frederik T. Jensen Herning Cykle Klub .48'41"   15"  
6.   123   Fie D. Larsen Herning Cykle Klub .48'46"   20"  
7.   102   Martin Grøn Silkeborg IF Cykling .48'46"   20"  
8.   154   Jonas Lykke Nielsen Esbjerg Cykel Ring .48'47"   21"  
9.   141   Mathis Johansson Nakskov CC .48'49"   23"  
10.   155   Elias Busk DCR Ballerup .48'51"   25"  
11.   115   Nicolai Christensen Randers CK .48'53"   27"  
12.   161   Rasmus Hestbek Lund KCK-Herlev .48'55"   29"  
13.   132   Mads Gregersen Vejle Cykel Klub .48'55"   29"  
14.   100   Morten Stampe CK FIX - Rødovre .48'55"   29"  
15.   146   Simon Simonsen Herning Cykle Klub .48'57"   31"  
16.   111   Mads W. Schmidt Randers CK .48'58"   32"  
17.   119   Peter Mathiesen Holstebro Cykle Club .48'58"   32"  
18.   157   Mads Christiansen Esbjerg Cykel Ring .49'00"   34"  
19.   148   Frederik Honore Fredericia CC .49'01"   35"  
20.   133   August Als Thomsen Amager Cykel Ring .49'05"   39"  
21.   124   Nicolai Nørgaard Skive Cykle Klub .49'22"   56"  
22.   143   Jonas Stevns Jacobsen Amager Cykel Ring .49'25"   59"  
23.   121   Jimmie Marud Skive Cykle Klub .49'42"   1'16"  
24.   103   Jonas Kim Rasmussen Middelfart Cykel Club .49'47"   1'21"  
25.   136   Ask Nilov Nørgaard Svendborg Cykle Club .49'52"   1'26"  
26.   104   Casper Folsach DCR Ballerup .49'52"   1'26"  
27.   112   Mette Meyer Korsør Cykel Club .49'59"   1'33"  
28.   105   Frederik H. Styhm Herning Cykle Klub .50'00"   1'34"  
29.   116   Aske Vorre Vejle Cykel Klub .50'04"   1'38"  
30.   165   Mikkel Baunsgaard DCR Ballerup .50'08"   1'42"  
31.   130   Mathias Tholstrup Silkeborg IF Cykling .50'24"   1'58"  
32.   106   Frederik Moser Middelfart Cykel Club .51'08"   2'42"  
33.   134   Steffen Thomsen DCR Ballerup .51'17"   2'51"  
34.   140   Søren Birkemose Svendborg Cykle Club .51'56"   3'30"  
35.   122   Jens Møller Pedersen Randers CK .52'22"   3'56"  
36.   151   Mathias Lohmann KCK-Herlev .52'37"   4'11"  
37.   131   Emil Vilhelmesen Cykling Odense .52'50"   4'24"  
38.   164   Philip Køhler Skanderborg Cykleklub .52'52"   4'26"  
39.   117   Kenneth S. Jessen Herning Cykle Klub .53'04"   4'38"  
40.   150   Dennis List Bov CC .53'08"   4'42"  
41.   109   Rasmus Nøhr Nielsen Aalborg Cykle Ring .53'14"   4'48"  
42.   149   Emil Simonsen Amager Cykel Ring .53'43"   5'17"  
43.   152   Lasse Bruunsgaard Odder Cykel Klub .53'56"   5'30"  
44.   118   Jakob Torrild Hansen Thy Cykle Ring .54'10"   5'44"  
45.   120   Nina S: Nielsen Herning Cykle Klub .54'14"   5'48"  
46.   147   Jesper Petersen Esbjerg Cykel Ring .54'16"   5'50"  
47.   158   Marc Jensen DCR Ballerup .54'19"   5'53"  
48.   125   Kristian Davidsen Horsens Amatør Cykleklub .54'25"   5'59"  
49.   101   Rasmus Roesgarth Greve Cykle Club .54'35"   6'09"  
50.   145   Esben Vestergaard Odder Cykel Klub .54'36"   6'10"  
51.   135   Mathias Pedersen Grenaa Cykle Club .54'44"   6'18"  
52.   107   Lasse Mott Amager Cykel Ring .55'26"   7'00"  
53.   110   Rune Jensen Næstved BC .55'41"   7'15"  
54.   108   Nanna C. Jensen Herning Cykle Klub .56'14"   7'48"  
55.   138   Andreas Østergaard Pedersen Odder Cykel Klub .56'15"   7'49"  
56.   128   Jørgen Pedersen Bov CC .56'58"   8'32"  
57.   162   Charlotte Ranneries Næstved BC .57'19"   8'53"  
58.   139   Jens Stevn Århus CK .59'49"   11'23"  
59.   129   Kasper Jacobsen Bov CC .59'53"   11'27"  
60.   114   Emiel Ohlsson ABC 1.00'10"   11'44"  
61.   127   Marcus Møller ABC 1.00'12"   11'46"  
62.   142   Ronni Pedersen Bov CC 1.00'15"   11'49"  
63.   144   Johannes B. Kidmose Holbæk CR 1.01'34"   13'08"  
64.   159   Magnus Groth Silkeborg IF Cykling 1.02'23"   13'57"  
65.   137   Nicolai Hummelshøj Herning Cykle Klub 1.02'47"   14'21"  



Sidst opdateret, Last calculated: 6-05, 13.19
Classification
Service

Classification
Software
StageRace 2003
www.stagerace.com
Mellemste : 15946804 : V2.11 final update