1-1  Samlet, General, Algemeen

Tour de Himmelfart

Tour de Himmelfart

Ældste 2
Ole Nonbye - Samlet


Arrangør
Organiser
Organisator
Odder Cykel Klub Etape
Stage
Etappe
25/5-2006 Samlet stilling efter
General classification after
Algemeen klassement na
Zeuner Grafisk Prolog

Vinders gennemsnit
Average speed of winner
Gemiddelde snelheid winnaar
39,789km/h Total distance
Total distance
Totaalafstand
2,1km


Placering
Position
Plaats
Nr.
No.
Nr.
Rytter
Rider
Renner
Hold
Team
Ploeg
Tid
Time
Tijd
Afstand
Gap
Achterstand

1.   202   Nicolai Christensen Randers Cykelklub af 1910 .03'10"     
2.   232   Lasse Zink Mortensen Rødekro Cykle Club .03'14"   4"  
3.   227   Katrine Daugaard Kristensen Horsens Amatør Cykleklub .03'16"   6"  
4.   222   Simon Bigum Svendborg CC .03'17"   7"  
5.   243   Thomas Schmidt Greve CC .03'19"   9"  
6.   265   Daniel Mielke Roskilde Cykle Ring .03'19"   9"  
7.   259   Nicklas Dahl Jakobsen Team Cycling Ringsted .03'20"   10"  
8.   210   Lucas Udby Hobro Cykleklub .03'20"   10"  
9.   244   Jacob Ø. Markussen Horsens Amatør Cykleklub .03'21"   11"  
10.   253   Jakob Bertelsen Ordrup CC .03'22"   12"  
11.   220   Teodor Strand Johansen Raufoss Cykle Klubb .03'22"   12"  
12.   203   Frederik Thalund Jensen Herning Cykle Klub .03'23"   13"  
13.   226   Mads Gregersen Varde Cykelklub .03'23"   13"  
14.   266   Dylan Groenewegen HSC de Bataaf (Holland) .03'24"   14"  
15.   221   Rasmus hestbek Lund KCK-Herlev .03'25"   15"  
16.   233   Aske Louring Vorre Vejle Cykel Klub .03'25"   15"  
17.   264   Jonas Lykke Nielsen Esbjerg Cykel Ring .03'25"   15"  
18.   223   Jimmie Marud Skive Cykle Klub .03'25"   15"  
19.   242   Jens Møller Randers Cykelklub af 1910 .03'28"   18"  
20.   229   Casper Folsach DCR-Ballerup .03'29"   19"  
21.   247   Niels Munk Asmussen Middelfart Cykel Klub .03'29"   19"  
22.   255   Håkon Johannessen Ullensaker Cyleklubb .03'30"   20"  
23.   258   Christian H. Sørensen Randers Cykelklub af 1910 .03'31"   21"  
24.   230   Nicholas Lerche Roskilde Cykle Ring .03'32"   22"  
25.   248   Martin Grøn Silkeborg IF Cykling .03'32"   22"  
26.   201   Jesper Petersen Esbjerg Cykel Ring .03'33"   23"  
27.   249   Kasper Jensen Sønderborg Cykle Klub .03'34"   24"  
28.   215   Jonas Kim Rasmussen Middelfart Cykel Klub .03'34"   24"  
29.   213   Lennart Guldberg Lauridsen Herning Cykle Klub .03'34"   24"  
30.   234   Mads Lillelund Christiansen Esbjerg Cykel Ring .03'35"   25"  
31.   224   Frederik Moser Middelfart Cykel Klub .03'36"   26"  
32.   237   Steffen Thomsen DCR-Ballerup .03'39"   29"  
33.   250   Ask Nilov Nørgaard Svendborg CC .03'40"   30"  
34.   231   Emil Jefsen Sørensen Sønderborg Cykle Klub .03'40"   30"  
35.   252   Jeppe Lorentsen Sønderborg Cykle Klub .03'41"   31"  
36.   256   Mikkel Baunsgaard DCR-Ballerup .03'42"   32"  
37.   211   Kenneth Abildgaard Jensen Aalborg Cykle Ring .03'44"   34"  
38.   263   Oscar Landa Stavanger Sykleklubb (Norge) .03'44"   34"  
39.   225   Søren Birkemose Svendborg CC .03'45"   35"  
40.   217   Louise Bering Randers Cykelklub af 1910 .03'45"   35"  
41.   208   Steven Krintel Skanderborg Cykleklub .03'46"   36"  
42.   200   Andreas Østergaard Pedersen Odder Cykel Klub .03'48"   38"  
43.   214   Oliver Stausholm Esbjerg Cykel Ring .03'48"   38"  
44.   216   Thomas Strange Hansen Silkeborg IF Cykling .03'49"   39"  
45.   219   Jens Holst Stevn CK Aarhus .03'51"   41"  
46.   228   Emil Vilhelmsen Cykling Odense .03'51"   41"  
47.   205   Morten Madsen Roskilde Cykle Ring .03'51"   41"  
48.   246   Philip Køhler Skanderborg Cykleklub .03'53"   43"  
49.   239   Jacob Molin Nielsen Roskilde Cykle Ring .03'56"   46"  
50.   245   Dennis List Bov Cykle Club .03'56"   46"  
51.   261   Mattias Lohmann Pedersen KCK-Herlev .03'57"   47"  
52.   262   Jeppe Brogaard Pedersen Herning Cykle Klub .04'01"   51"  
53.   240   Esben Vestergaaard Odder Cykel Klub .04'01"   51"  
54.   254   Camilla West Hansen CK. FIX, Rødovre .04'02"   52"  
55.   238   Sofie Dahl Marcussen Næstved B.C. .04'05"   55"  
56.   236   Marcus Møller ABC .04'06"   56"  
57.   251   Rune Marseen Jensen Næstved B.C. .04'08"   58"  
58.   260   Kenneth Storm Jessen Herning Cykle Klub .04'09"   59"  
59.   332   Mathias Skak Grenaa Cykleclub .04'12"   1'02"  
60.   218   Jørgen Pedersen Bov Cykle Club .04'16"   1'06"  
61.   257   Jens Christian Seerup Herning Cykle Klub .04'17"   1'07"  
62.   241   Nanna Carstens Jensen Herning Cykle Klub .04'19"   1'09"  
63.   212   Lukas Eeken ABC .04'20"   1'10"  
64.   207   Ronnie Jan Pedersen Bov Cykle Club .04'22"   1'12"  
65.   235   Kristian Svenstrup Hobro Cykleklub .04'26"   1'16"  



Sidst beregnet, Last calculated, Laatst berekend: 25-05, 19.15
StageRace 2003 software — www.stagerace.com
Ældste2 : 15946804 : V3.01 BÈTA