1-1  Samlet, General, Algemeen

Tour de Himmelfart

Tour de Himmelfart

Mellemste
Jan Christensen - Samlet


Arrangør
Organiser
Organisator
Odder Cykel Klub Etape
Stage
Etappe
25/5-2006 Samlet stilling efter
General classification after
Algemeen klassement na
Zeuner Grafisk Prolog

Vinders gennemsnit
Average speed of winner
Gemiddelde snelheid winnaar
37,058km/h Total distance
Total distance
Totaalafstand
2,1km


Placering
Position
Plaats
Nr.
No.
Nr.
Rytter
Rider
Renner
Hold
Team
Ploeg
Tid
Time
Tijd
Afstand
Gap
Achterstand

1.   159   Søren Kragh Andersen Middelfart Cykel Klub .03'24"     
2.   155   Mikkel Andersen Nr. Søby CK .03'27"   3"  
3.   134   Peter Mathiesen Holstebro Cykle Club .03'29"   5"  
4.   154   Nina Schultz Nielsen Herning Cykle Klub .03'33"   9"  
5.   107   Elias Helleskov Busk DCR-Ballerup .03'35"   11"  
6.   168   Mads W. Schmidt Randers Cykelklub af 1910 .03'37"   13"  
7.   162   Simon Hamann Larsen Kolding Bicykle Club .03'39"   15"  
8.   152   Mathias Møller Nielsen CC Gladsaxe .03'40"   16"  
9.   147   Tobias Bagger Ordrup CC .03'41"   17"  
10.   101   Mathias Tholstrup Silkeborg IF Cykling .03'42"   18"  
11.   126   Fie Degn Larsen Herning Cykle Klub .03'43"   19"  
12.   135   Niklas Vestergaard Eg Herning Cykle Klub .03'44"   20"  
13.   114   Jonas Jacobsen Amager CR .03'44"   20"  
14.   166   Mette Meyer Korsør Cykel Club .03'45"   21"  
15.   171   Claus Kjær Jørgensen Horsens Amatør Cykleklub .03'47"   23"  
16.   103   Jonas Nordkroggard Kalundborg Cykel Club .03'47"   23"  
17.   115   Kenni Hansen Silkeborg IF Cykling .03'47"   23"  
18.   128   Kristian Holm CC Gladsaxe .03'51"   27"  
19.   104   Christoffer Lisson Roskilde Cykle Ring .03'51"   27"  
20.   137   Marc Jensen DCR-Ballerup .03'52"   28"  
21.   144   Kasper W. Schmidt Randers Cykelklub af 1910 .03'52"   28"  
22.   172   Henrik Pedersen Skive Cykle Klub .03'53"   29"  
23.   156   Mads Krog Nielsen Herning Cykle Klub .03'53"   29"  
24.   177   Andreas Holm Gylling CK Aarhus .03'54"   30"  
25.   133   Casper Thygesen ABC .03'54"   30"  
26.   116   Michael Groeneveld HSV de Kampioen (Holland) .03'54"   30"  
27.   158   Esben Clapp Roskilde Cykle Ring .03'54"   30"  
28.   132   Mathias Krigbaum DCR-Ballerup .03'56"   32"  
29.   110   Sebastian C. Møller Randers Cykelklub af 1910 .03'57"   33"  
30.   146   Emil Simonsen Amager CR .03'57"   33"  
31.   129   August Als Thomsen Amager CR .03'58"   34"  
32.   117   Anders Würgler Hansen Silkeborg IF Cykling .03'59"   35"  
33.   164   Rasmus Ginnerup Thy Cykle Ring .03'59"   35"  
34.   112   Emil Nors Mortensen Odder Cykel Klub .04'01"   37"  
35.   138   Emil Wang CK. FIX, Rødovre .04'01"   37"  
36.   139   Michael Svingel Jensen Silkeborg IF Cykling .04'01"   37"  
37.   153   Jonas Emskær Nielsen Korsør Cykel Club .04'02"   38"  
38.   131   Steffan List Bov Cykle Club .04'03"   39"  
39.   125   Alexander Ryming Skive Cykle Klub .04'03"   39"  
40.   140   Martin Larsen Thy Cykle Ring .04'06"   42"  
41.   145   Emil Selvig Nielsen Odder Cykel Klub .04'06"   42"  
42.   100   Robert Faarup Bækhøj Odder Cykel Klub .04'07"   43"  
43.   149   Louis Bendixen ABC .04'07"   43"  
44.   124   Mie Poulsen Korsør Cykel Club .04'07"   43"  
45.   165   Amanda Dyrkilde Roskilde Cykle Ring .04'07"   43"  
46.   108   Kristian Dahl ABC .04'08"   44"  
47.   157   Nicolai Rud Østergaard Skive Cykle Klub .04'09"   45"  
48.   105   Mads Baadsgaard Rahbæk Herning Cykle Klub .04'10"   46"  
49.   127   Kasper Jacobsen Bov Cykle Club .04'10"   46"  
50.   118   Tobias Kjær Skannerup Ringkøbing Cykle Club .04'10"   46"  
51.   143   Lasse Bruunsgaard Odder Cykel Klub .04'10"   46"  
52.   173   Aske Eg Thorn Holstebro Cykle Club .04'11"   47"  
53.   141   Mads Schriver Carlsen Odder Cykel Klub .04'11"   47"  
54.   160   Heidi Knudsen Silkeborg IF Cykling .04'12"   48"  
55.   161   Lasse Mortensgaard ABC .04'12"   48"  
56.   176   Nicholai Dahl Knudsen Aalborg Cykle Ring .04'12"   48"  
57.   151   Thomas Garne Jensen Silkeborg IF Cykling .04'13"   49"  
58.   120   Thomas Krebs Ovesen Silkeborg IF Cykling .04'14"   50"  
59.   109   Lasse Mott Amager CR .04'14"   50"  
60.   102   Valentin Nørgaard Herning Cykle Klub .04'17"   53"  
61.   122   Peter Grønbæk Andersen Cykling Odense .04'18"   54"  
62.   130   Sebastian Andersen Odder Cykel Klub .04'20"   56"  
63.   174   Gustav Gade Lauritzen Svendborg CC .04'20"   56"  
64.   142   Kenneth Guldberg Lauridsen Herning Cykle Klub .04'20"   56"  
65.   170   Alexandar Lander Køge Cykel Ring .04'22"   58"  
66.   113   Janik Gall ABC .04'23"   59"  
67.   175   Nicolai Hummelshøj Herning Cykle Klub .04'26"   1'02"  
68.   136   Esben Jacobsen ABC .04'28"   1'04"  
69.   169   Siemen Laugesen Silkeborg IF Cykling .04'29"   1'05"  
70.   106   Mikkel Busk Amager CR .04'31"   1'07"  
71.   148   Nicolai Andersen Esbjerg Cykel Ring .04'34"   1'10"  
72.   123   Emiel Ohlsson ABC .04'34"   1'10"  
73.   167   Laurids Bach Lauridsen Silkeborg IF Cykling .04'45"   1'21"  
74.   121   Frederik Svendsen Randers Cykelklub af 1910 .04'51"   1'27"  
75.   111   Martin Væver Herning Cykle Klub .04'58"   1'34"  



Sidst beregnet, Last calculated, Laatst berekend: 25-05, 19.15
StageRace 2003 software — www.stagerace.com
Mellemste : 15946804 : V3.01 BÈTA