2-1  Samlet, General, Algemeen

Tour de Himmelfart

Tour de Himmelfart

Stærmose - Ungdom
Ole Nonbye - Samlet


Arrangør
Organiser
Organisator
Odder Cykel Klub Etape
Stage
Etappe
26/5-2006 Samlet stilling efter
General classification after
Algemeen klassement na
OK Linieløb / Road race

Vinders gennemsnit
Average speed of winner
Gemiddelde snelheid winnaar
41,441km/h Total distance
Total distance
Totaalafstand
80,5km


Placering
Position
Plaats
Nr.
No.
Nr.
Rytter
Rider
Renner
Hold
Team
Ploeg
Tid
Time
Tijd
Afstand
Gap
Achterstand

1.   490   Nicki Rasmussen Horsens Amatør Cykleklub 1.56'33"     
2.   437   Mats Boeve Oldenzaal 1.56'33"     
3.   522   Samuel Rytter Ravn Roskilde Cykle Ring 1.56'42"   9"  
4.   502   Mathieu Vanderheere Bodysol-Lotto Team Menen (Belgien) 1.56'42"   9"  
5.   495   Nicolai Steensen Horsens Amatør Cykleklub 1.56'45"   12"  
6.   512   Mathias Frostholm Kristensen Hobro Cykleklub 1.56'52"   19"  
7.   463   Stefan Dahl Olsen Køge Cykel Ring 1.56'53"   20"  
8.   403   Audun Brekke Fløtten Modum Cykleklubb (Norge) 1.57'05"   32"  
9.   513   Nicolas Vereecken Bodysol-Lotto Team Menen (Belgien) 1.57'05"   32"  
10.   488   Jelle Posthuma Oldenzaal 1.57'06"   33"  
11.   444   Sebastian Lander Køge Cykel Ring 1.57'07"   34"  
12.   518   Mark Sehested Pedersen Kalundborg Cykel Club 1.57'09"   36"  
13.   421   Arthur Vanoverberghe Bodysol-Lotto Team Menen (Belgien) 1.57'10"   37"  
14.   400   Kenneth Hansen Haderslev CK-75 1.57'10"   37"  
15.   439   Patrick Clausen CK. FIX, Rødovre 1.57'11"   38"  
16.   401   Christian Mathiesen Holstebro Cykle Club 1.57'11"   38"  
17.   506   Lenni Helleskov Busk DCR-Ballerup 1.57'11"   38"  
18.   418   Joakim Brüchmann DCR-Ballerup 1.57'13"   40"  
19.   524   Thomas Kousgaard Herning Cykle Klub 1.57'14"   41"  
20.   427   Jonas Vandevyvere Bodysol-Lotto Team Menen (Belgien) 1.57'14"   41"  
21.   492   Dennis Skov Petersen Sønderborg Cykle Klub 1.57'16"   43"  
22.   479   Thorvald Larsen Slagelse Cykle Ring 1.57'16"   43"  
23.   408   Søren Kolkjær Kristensen Odder Cykel Klub 1.57'16"   43"  
24.   423   Stefan Djurhuus Amager CR 1.57'17"   44"  
25.   419   Kristoffer Schjønemann Larsen Køge Cykel Ring 1.57'17"   44"  
26.   442   Mads Meyer Køge Cykel Ring 1.57'17"   44"  
27.   467   Jon Timotej Roskilde Cykle Ring 1.57'19"   46"  
28.   412   Mathias Lisson Roskilde Cykle Ring 1.57'20"   47"  
29.   424   Henk Wildeman Oldenzaal 1.57'21"   48"  
30.   498   Ian Vansummere Bodysol-Lotto Team Menen (Belgien) 1.57'21"   48"  
31.   438   Max Møller Elmholt Herning Cykle Klub 1.57'27"   54"  
32.   436   Nicolaj Aastrup Roskilde Cykle Ring 1.57'29"   56"  
33.   459   Kristian Haugaard Jensen Odder Cykel Klub 1.57'37"   1'04"  
34.   516   Tobias Sloth Hansen Viborg Cycling 1.57'38"   1'05"  
35.   460   Jeppe Lykke Nielsen Esbjerg Cykel Ring 1.58'24"   1'51"  
36.   406   Rasmus Christian Quaade CK. FIX, Rødovre 1.59'20"   2'47"  
37.   415   Morten Dyrkilde Kristiansen Roskilde Cykle Ring 1.59'24"   2'51"  
38.   449   Simon Larsen Sønderborg Cykle Klub 1.59'27"   2'54"  
39.   471   Mathias Gade Jakobsen Hobro Cykleklub 1.59'27"   2'54"  
40.   497   Stian B. Larsen Ullensaker Cyleklubb 1.59'39"   3'06"  
41.   530   Mark Poulsen Slagelse Cykle Ring 1.59'43"   3'10"  
42.   425   Nicki Christiansen Horsens Amatør Cykleklub 1.59'50"   3'17"  
43.   464   Jacob Mørkøv DCR-Ballerup 1.59'51"   3'18"  
44.   509   Karl Magnus Larsen Randers Cykelklub af 1910 1.59'57"   3'24"  
45.   435   Peter Bækhøj Thy Cykle Ring 2.00'02"   3'29"  
46.   428   Vetle Ravnsborg Gurigard Lillehammer Ck (Norge) 2.00'06"   3'33"  
47.   457   Christian Frivold Grimstad SK (Norge) 2.00'11"   3'38"  
48.   476   Simon Qvortrup Thygesen Silkeborg IF Cykling 2.00'37"   4'04"  
49.   496   Lars F.E. Jensen DCR-Ballerup 2.01'44"   5'11"  
50.   441   Pelle Clapp Roskilde Cykle Ring 2.01'56"   5'23"  
51.   448   Emil Hovmand Ordrup CC 2.01'59"   5'26"  
52.   482   Jesper Olesen Horsens Amatør Cykleklub 2.02'12"   5'39"  
53.   520   Heine Børgesen Hobro Cykleklub 2.02'25"   5'52"  
54.   477   Jesper Hansen Svendborg CC 2.02'32"   5'59"  
55.   487   Sebastian Buchardt Odder Cykel Klub 2.02'35"   6'02"  
56.   453   Henrik Hasling Gade Sønderborg Cykle Klub 2.02'37"   6'04"  
57.   447   Nicklas Røssner Hansen Silkeborg IF Cykling 2.02'38"   6'05"  
58.   515   Kasper Sørensen Horsens Amatør Cykleklub 2.02'41"   6'08"  
59.   478   Ronnie Pedersen Grenaa Cykleclub 2.02'47"   6'14"  
60.   468   Tobias Strand Johansen Raufoss Cykle Klubb 2.03'12"   6'39"  
61.   529   Jeppe Poulsen DCR-Ballerup 2.03'22"   6'49"  
62.   480   Rasmus Thomassen KCK-Herlev 2.03'30"   6'57"  
63.   431   Simon Tange Hansen Esbjerg Cykel Ring 2.04'58"   8'25"  
64.   411   Kasper Pedersen Esbjerg Cykel Ring 2.05'09"   8'36"  
65.   485   Sjur Prestsæter Lillehammer Ck (Norge) 2.05'09"   8'36"  
66.   454   Morten Rasmussen Odder Cykel Klub 2.05'09"   8'36"  
67.   405   Nicolai Overgård Viborg Cycling 2.05'10"   8'37"  
68.   493   Thomas Pettersen Stavanger Sykleklubb (Norge) 2.05'11"   8'38"  
69.   404   Moreno De Pauw Bodysol-Lotto Team Menen (Belgien) 2.05'11"   8'38"  
70.   528   Stian Slemdal Ullensaker Cyleklubb 2.05'11"   8'38"  
71.   486   Mikkel Grønlund ABC 2.05'13"   8'40"  
72.   499   Rasmus Kristensen Vejle Cykel Klub 2.05'20"   8'47"  
73.   416   Philip Sode Vejle Cykel Klub 2.05'34"   9'01"  
74.   420   Jimmi Sørensen Thy Cykle Ring 2.07'41"   11'08"  
75.   426   Jonas Guddal Haderslev CK-75 2.08'05"   11'32"  
76.   443   Christian C. Møller Randers Cykelklub af 1910 2.08'21"   11'48"  
77.   517   Kasper Rosenberg Odder Cykel Klub 2.08'25"   11'52"  
78.   465   Aslak Værnes Ringerike Sykkelklubb (Norge) 2.08'28"   11'55"  
79.   461   Torstein Barkve Stavanger Sykleklubb (Norge) 2.08'34"   12'01"  
80.   473   Mathias Mylle Dige Bach KCK-Herlev 2.08'35"   12'02"  
81.   523   Jimmy Larsen Amager CR 2.08'38"   12'05"  
82.   446   Eirik Storesund Stegaberg Sykkel (Norge) 2.08'41"   12'08"  
83.   511   Margriet Kloppenburg Holbæk Cykel Ring 2.08'45"   12'12"  
84.   402   Winnie Marud Nielsen Skive Cykle Klub 2.09'02"   12'29"  
85.   472   Maarten Groote Punt Oldenzaal 2.09'13"   12'40"  
86.   526   Anders Dahøj ABC 2.11'28"   14'55"  
87.   501   Inge Baumgarten Roskilde Cykle Ring 2.11'31"   14'58"  
88.   508   Janni V. Nielsen Hammel CK 2.11'37"   15'04"  
89.   433   Niclas Jørgensen Hobro Cykleklub 2.12'26"   15'53"  
90.   491   Anders Bak Hansen Skive Cykle Klub 2.12'29"   15'56"  
91.   445   Daniel Bækgård Skeie Skive Cykle Klub 2.12'33"   16'00"  
92.   452   Mark Sørensen CK. FIX, Rødovre 2.13'02"   16'29"  
93.   470   Elias Mosumsgaard Amager CR 2.13'03"   16'30"  
94.   456   Casper Landa Stavanger Sykleklubb (Norge) 2.14'36"   18'03"  
95.   514   Nicolaj Kim Rasmussen Middelfart Cykel Klub 2.14'38"   18'05"  
96.   417   Simen Horpestad Stavanger Sykleklubb (Norge) 2.14'40"   18'07"  
97.   413   Hjalte Schmidt Hobro Cykleklub 2.14'47"   18'14"  
98.   507   Nicolai Rangstrup Nielsen Varde Cykelklub 2.15'52"   19'19"  
99.   500   Jonathan Lehmann Ordrup CC 2.19'15"   22'42"  
100.   440   Michael Friis Pedersen Skive Cykle Klub 2.19'52"   23'19"  
101.   525   Kasper Gade Thy Cykle Ring 2.20'32"   23'59"  
102.   414   Anders Leick Odder Cykel Klub 2.24'38"   28'05"  
103.   466   Jesper Jensen Viborg Cycling 2.24'38"   28'05"  
104.   505   Niels Olsen Roskilde Cykle Ring 2.24'52"   28'19"  
105.   503   Kristian Abildgaard Aalborg Cykle Ring 2.25'00"   28'27"  
106.   484   Kasper Andreassen Svendborg CC 2.25'00"   28'27"  
107.   483   Anders Eltzholtz Hobro Cykleklub 2.25'01"   28'28"  
108.   494   Rasmus Louring Vorre Vejle Cykel Klub 2.25'07"   28'34"  
109.   475   Rasmus Malmkjær Hobro Cykleklub 2.25'10"   28'37"  
110.   531   Benjamin Hansson Amager CR 2.27'43"   31'10"  
111.   409   Christian Adelhardt Kreutzfeldt Roskilde Cykle Ring 2.27'44"   31'11"  
112.   481   Daniel Bonnici Cykling Odense 2.27'54"   31'21"  
113.   527   Chris Skaarup Næstved B.C. 2.28'02"   31'29"  
114.   504   Philip Frank Greve CC 2.28'04"   31'31"  
115.   458   Denise Henriksen DCR-Ballerup 2.28'06"   31'33"  
116.   407   Sondre Idsøe Flaten Stavanger Sykleklubb (Norge) 2.28'12"   31'39"  
117.   430   Ørjan Egeland Stavanger Sykleklubb (Norge) 2.28'16"   31'43"  
118.   422   Katrine Bjaler CK. FIX, Rødovre 2.28'22"   31'49"  
119.   455   Adrian Udesen Ordrup CC 3.26'31"   1.29'58"  



Sidst beregnet, Last calculated, Laatst berekend: 26-05, 15.12
StageRace 2003 software — www.stagerace.com
Ungdom : 15946804 : V3.01 BÈTA