1-1  Samlet, General, Algemeen

Tour de Himmelfart

Tour de Himmelfart

Yngste
BOG & IDÉ - Samlet


Arrangør
Organiser
Organisator
Odder Cykel Klub Etape
Stage
Etappe
25/5-2006 Samlet stilling efter
General classification after
Algemeen klassement na
Zeuner Grafisk Prolog

Vinders gennemsnit
Average speed of winner
Gemiddelde snelheid winnaar
31,898km/h Total distance
Total distance
Totaalafstand
2,1km


Placering
Position
Plaats
Nr.
No.
Nr.
Rytter
Rider
Renner
Hold
Team
Ploeg
Tid
Time
Tijd
Afstand
Gap
Achterstand

1.   27   Nina Krebs Ovesen Silkeborg IF Cykling .03'57"     
2.   12   Mathias Norsgård Jørgensen Silkeborg IF Cykling .03'58"   1"  
3.   32   Mathias Albrechtsen CC Gladsaxe .04'00"   3"  
4.   14   Patrick Leth Odder Cykel Klub .04'03"   6"  
5.   8   Helmut Wacker Roskilde Cykle Ring .04'04"   7"  
6.   24   Louise Olsen Silkeborg IF Cykling .04'04"   7"  
7.   4   Mathias Strange Hansen Silkeborg IF Cykling .04'07"   10"  
8.   7   Jonas Wang CK. FIX, Rødovre .04'09"   12"  
9.   18   Tobias Mørch Kongstad Amager CR .04'13"   16"  
10.   10   Jesper Sommer Jensen Hobro Cykleklub .04'15"   18"  
11.   28   Oliver Almind CK. FIX, Rødovre .04'17"   20"  
12.   23   Rasmus Wallin Ordrup CC .04'17"   20"  
13.   2   Jacob Kruse Jensen Haderslev CK-75 .04'17"   20"  
14.   5   Julius Rasmussen Hobro Cykleklub .04'23"   26"  
15.   13   Rasmus Kastrup Sørensen Svendborg CC .04'26"   29"  
16.   3   Anne-Mette Frederiksen Esbjerg Cykel Ring .04'27"   30"  
17.   19   Mads Malmros Christiansen CK Aarhus .04'28"   31"  
18.   30   Lasse Rangstrup Nielsen Varde Cykelklub .04'29"   32"  
19.   15   Magnus Bak Amager CR .04'29"   32"  
20.   11   Pernille Mathiesen Holstebro Cykle Club .04'30"   33"  
21.   21   Martin Frank Greve CC .04'31"   34"  
22.   25   Mathias Sarma Cykling Odense .04'31"   34"  
23.   29   Anders Balle Jørgensen Horsens Amatør Cykleklub .04'35"   38"  
24.   1   Mads Birkemose Svendborg CC .04'35"   38"  
25.   6   Nadia Pedersen DCR-Ballerup .04'36"   39"  
26.   22   Kristian Arnth Sørensen Herning Cykle Klub .04'43"   46"  
27.   17   Thomas Skov Laursen Silkeborg IF Cykling .04'44"   47"  
28.   31   Rasmus Beck Knudsen Esbjerg Cykel Ring .04'48"   51"  
29.   26   Thue Marseen Jensen Næstved B.C. .04'50"   53"  
30.   16   Rasmus Høg Andersen Herning Cykle Klub .04'51"   54"  
31.   9   Amalie Dideriksen Amager CR .05'09"   1'12"  
32.   20   Frederikke Hummelshøj Herning Cykle Klub .05'26"   1'29"  



Sidst beregnet, Last calculated, Laatst berekend: 25-05, 19.14
StageRace 2003 software — www.stagerace.com
Yngste : 15946804 : V3.01 BÈTA