1-1  Samlet, General

Tour de Himmelfart - MATAS

Tour de Himmelfart - MATAS

Ældste 1 - 21 præmier/21 prices
VIFRA - ZEUNER


Arrangør
Organiser
Odder Cykel Klub Etape
Stage
17/5-2007 Samlet stilling efter
General classification after
VIFRASPORT.DK Prolog

Vinders gennemsnit
Average speed of winner
43,953km/h Total distance
Total distance
2,1km


Placering
Position
Nr.
No.
Rytter
Rider
Hold
Team
Tid
Time
Afstand
Gap

1.   315   Thomas Schmidt Køge CR .02'52"     
2.   300   Daniel Mielke Roskilde CR .02'58"   6"  
3.   281   Joachim Clausen Team Cycling Ringsted .02'59"   7"  
4.   301   Nicolai Christensen Randers CK .03'01"   9"  
5.   306   Lucas Udby Hobro CK38 .03'01"   9"  
6.   323   Lasse Zink Mortensen Rødekro CC .03'03"   11"  
7.   318   Nicklas Dahl Jakobsen Team Cycling Ringsted .03'03"   11"  
8.   322   Christian Hedegaard Sørensen Randers CK .03'04"   12"  
9.   340   Jens Møller Pedersen Randers CK .03'07"   15"  
10.   331   Jonas Kim Rasmussen Middelfart CC .03'07"   15"  
11.   297   Nicolai Nielsen Kolding BC .03'07"   15"  
12.   293   Mads Gregersen Varde CK .03'07"   15"  
13.   309   Jonas Lykke Hartvig Nielsen Esbjerg CR .03'07"   15"  
14.   342   Martin Grøn Silkeborg IF Cykling .03'08"   16"  
15.   325   Aske Vorre Vejle CK .03'09"   17"  
16.   305   Simon Kjær Simonsen Herning CK .03'10"   18"  
17.   296   Jakob Bertelsen Ordrup CC .03'11"   19"  
18.   283   Mads Lillelund Christensen Esbjerg CR .03'11"   19"  
19.   282   Dylan Groenewegen HSV de Kampioen (Holland) .03'12"   20"  
20.   292   Jimmie Marud Skive CK .03'13"   21"  
21.   287   Rasmus Hestbæk Lund KCK Herlev .03'13"   21"  
22.   327   Ask Nørgaard Svendborg CC .03'14"   22"  
23.   307   Jesper Haadr Petersen Esbjerg CR .03'14"   22"  
24.   299   Lennart Guldberg Lauridsen Herning CK .03'14"   22"  
25.   286   Frederik Thalund Jensen Herning CK .03'14"   22"  
26.   312   Casper Folsach DCR Ballerup .03'15"   23"  
27.   336   Steffen Thomsen DCR Ballerup .03'16"   24"  
28.   314   Jacob Ø. Markussen Horsens AC .03'17"   25"  
29.   308   Christoffer Pedersen Ordrup CC .03'17"   25"  
30.   319   Michael Munch Køge CR .03'19"   27"  
31.   321   Nicholas Lerche Roskilde CR .03'20"   28"  
32.   320   Søren Birkemose Svendborg CC .03'21"   29"  
33.   295   Kenneth Abildgaard Jensen Aalborg CR .03'23"   31"  
34.   330   Peter Trier Jørgensen CC Gladsaxe .03'24"   32"  
35.   302   Andreas Østergaard Pedersen Odder CK .03'26"   34"  
36.   332   Philip Køhler Holstebro CC .03'27"   35"  
37.   304   Nils Munk Asmussen Middelfart CC .03'27"   35"  
38.   294   Morten Søgaard Madsen Roskilde CR .03'28"   36"  
39.   288   Jeppe Lorentsen Sønderborg CK .03'30"   38"  
40.   326   Emil Vilhelmsen Cykling Odense .03'31"   39"  
41.   324   Oscar Landa Stavanger SK (Norge) .03'33"   41"  
42.   335   Esben Vestergaard Odder CK .03'34"   42"  
43.   328   Mads Haugaard Andersen Rødekro CC .03'34"   42"  
44.   337   Mathias Lohmann Pedersen KCK Herlev .03'35"   43"  
45.   316   Jens Holst Stevn CK Aarhus .03'37"   45"  
46.   310   Dennis List Bov CC .03'37"   45"  
47.   303   Per B. Moe Stavanger SK (Norge) .03'38"   46"  
48.   289   Jens Christian Seerup Herning CK .03'39"   47"  
49.   339   Kenneth Storm Jessen Herning CK .03'42"   50"  
50.   298   Jacob Molin Nielsen Roskilde CR .03'42"   50"  
51.   333   Rune M. Jensen Næstved BC .03'44"   52"  
52.   291   Frederik Baand CCH Hjørring .03'46"   54"  
53.   290   Mathias Skak Grenaa CC .03'46"   54"  
54.   341   Filip Sørensen CC Gladsaxe .03'48"   56"  
55.   334   Jørgen H. Pedersen Bov CC .03'52"   1'00"  
56.   329   Lukas Eeken ABC .03'52"   1'00"  
57.   311   Jeppe Brogaard Pedersen Herning CK .03'52"   1'00"  
58.   284   Jimmy Nielsen Rødekro CC .03'56"   1'04"  
59.   317   Kristian Tranholm Svenstrup Aalborg CR .04'13"   1'21"  



Sidst beregnet, Last calculated: 18-05, 12.11
StageRace 2003 software — www.stagerace.com
Ældste1 : 15946804 : V3.14 final update