2-1  Samlet, General

Tour de Himmelfart - MATAS

Tour de Himmelfart - MATAS

Ældste 1 - 21 præmier/21 prices
VIFRA - ZEUNER


Arrangør
Organiser
Odder Cykel Klub Etape
Stage
18/5-2007 Samlet stilling efter
General classification after
Sparekassen Østjylland Linieløb / Road race

Vinders gennemsnit
Average speed of winner
35,664km/h Total distance
Total distance
44,7km


Placering
Position
Nr.
No.
Rytter
Rider
Hold
Team
Tid
Time
Afstand
Gap

1.   315   Thomas Schmidt Køge CR 1.15'12"     
2.   281   Joachim Clausen Team Cycling Ringsted 1.15'22"   10"  
3.   300   Daniel Mielke Roskilde CR 1.15'23"   11"  
4.   323   Lasse Zink Mortensen Rødekro CC 1.15'28"   16"  
5.   318   Nicklas Dahl Jakobsen Team Cycling Ringsted 1.15'34"   22"  
6.   322   Christian Hedegaard Sørensen Randers CK 1.15'35"   23"  
7.   340   Jens Møller Pedersen Randers CK 1.15'35"   23"  
8.   297   Nicolai Nielsen Kolding BC 1.15'37"   25"  
9.   282   Dylan Groenewegen HSV de Kampioen (Holland) 1.15'37"   25"  
10.   309   Jonas Lykke Hartvig Nielsen Esbjerg CR 1.15'37"   25"  
11.   296   Jakob Bertelsen Ordrup CC 1.15'38"   26"  
12.   342   Martin Grøn Silkeborg IF Cykling 1.15'39"   27"  
13.   325   Aske Vorre Vejle CK 1.15'40"   28"  
14.   299   Lennart Guldberg Lauridsen Herning CK 1.15'43"   31"  
15.   287   Rasmus Hestbæk Lund KCK Herlev 1.15'44"   32"  
16.   286   Frederik Thalund Jensen Herning CK 1.15'45"   33"  
17.   307   Jesper Haadr Petersen Esbjerg CR 1.15'45"   33"  
18.   306   Lucas Udby Hobro CK38 1.15'47"   35"  
19.   283   Mads Lillelund Christensen Esbjerg CR 1.15'59"   47"  
20.   331   Jonas Kim Rasmussen Middelfart CC 1.16'22"   1'10"  
21.   305   Simon Kjær Simonsen Herning CK 1.16'24"   1'12"  
22.   327   Ask Nørgaard Svendborg CC 1.16'28"   1'16"  
23.   314   Jacob Ø. Markussen Horsens AC 1.16'34"   1'22"  
24.   321   Nicholas Lerche Roskilde CR 1.16'34"   1'22"  
25.   288   Jeppe Lorentsen Sønderborg CK 1.17'04"   1'52"  
26.   293   Mads Gregersen Varde CK 1.17'33"   2'21"  
27.   336   Steffen Thomsen DCR Ballerup 1.17'42"   2'30"  
28.   319   Michael Munch Køge CR 1.18'48"   3'36"  
29.   320   Søren Birkemose Svendborg CC 1.19'08"   3'56"  
30.   330   Peter Trier Jørgensen CC Gladsaxe 1.19'16"   4'04"  
31.   304   Nils Munk Asmussen Middelfart CC 1.20'44"   5'32"  
32.   324   Oscar Landa Stavanger SK (Norge) 1.20'50"   5'38"  
33.   308   Christoffer Pedersen Ordrup CC 1.20'56"   5'44"  
34.   326   Emil Vilhelmsen Cykling Odense 1.21'51"   6'39"  
35.   312   Casper Folsach DCR Ballerup 1.21'57"   6'45"  
36.   339   Kenneth Storm Jessen Herning CK 1.22'02"   6'50"  
37.   316   Jens Holst Stevn CK Aarhus 1.23'24"   8'12"  
38.   302   Andreas Østergaard Pedersen Odder CK 1.23'40"   8'28"  
39.   289   Jens Christian Seerup Herning CK 1.23'54"   8'42"  
40.   310   Dennis List Bov CC 1.23'58"   8'46"  
41.   291   Frederik Baand CCH Hjørring 1.23'59"   8'47"  
42.   295   Kenneth Abildgaard Jensen Aalborg CR 1.24'33"   9'21"  
43.   303   Per B. Moe Stavanger SK (Norge) 1.24'50"   9'38"  
44.   335   Esben Vestergaard Odder CK 1.24'50"   9'38"  
45.   294   Morten Søgaard Madsen Roskilde CR 1.25'31"   10'19"  
46.   337   Mathias Lohmann Pedersen KCK Herlev 1.25'48"   10'36"  
47.   298   Jacob Molin Nielsen Roskilde CR 1.27'19"   12'07"  
48.   290   Mathias Skak Grenaa CC 1.27'22"   12'10"  
49.   333   Rune M. Jensen Næstved BC 1.27'28"   12'16"  
50.   328   Mads Haugaard Andersen Rødekro CC 1.27'52"   12'40"  
51.   341   Filip Sørensen CC Gladsaxe 1.28'12"   13'00"  
52.   292   Jimmie Marud Skive CK 1.28'57"   13'45"  
53.   329   Lukas Eeken ABC 1.29'46"   14'34"  
54.   334   Jørgen H. Pedersen Bov CC 1.30'33"   15'21"  
55.   332   Philip Køhler Holstebro CC 1.31'15"   16'03"  
56.   284   Jimmy Nielsen Rødekro CC 1.32'03"   16'51"  
57.   311   Jeppe Brogaard Pedersen Herning CK 1.32'42"   17'30"  



Sidst beregnet, Last calculated: 18-05, 12.11
StageRace 2003 software — www.stagerace.com
Ældste1 : 15946804 : V3.14 final update