Samlet, General

Tour de Himmelfart - MATAS

Tour de Himmelfart - MATAS

Ældste 1 - 21 præmier/21 prices
VIFRA - ZEUNER


Arrangør
Organiser
Odder Cykel Klub Etape
Stage
19/5-2007 Samlet stilling efter
General classification after
Østjysk Energi Kongeetape

Vinders gennemsnit
Average speed of winner
33,056km/h Total distance
Total distance
129,5km


Placering
Position
Nr.
No.
Rytter
Rider
Hold
Team
Tid
Time
Afstand
Gap

1.   315   Thomas Schmidt Køge CR 3.55'03"     
2.   281   Joachim Clausen Team Cycling Ringsted 3.55'19"   16"  
3.   300   Daniel Mielke Roskilde CR 3.55'24"   21"  
4.   296   Jakob Bertelsen Ordrup CC 3.55'37"   34"  
5.   282   Dylan Groenewegen HSV de Kampioen (Holland) 3.55'39"   36"  
6.   322   Christian Hedegaard Sørensen Randers CK 3.55'40"   37"  
7.   297   Nicolai Nielsen Kolding BC 3.55'40"   37"  
8.   342   Martin Grøn Silkeborg IF Cykling 3.55'42"   39"  
9.   340   Jens Møller Pedersen Randers CK 3.55'48"   45"  
10.   287   Rasmus Hestbæk Lund KCK Herlev 3.55'49"   46"  
11.   306   Lucas Udby Hobro CK38 3.55'52"   49"  
12.   325   Aske Vorre Vejle CK 3.55'53"   50"  
13.   283   Mads Lillelund Christensen Esbjerg CR 3.55'56"   53"  
14.   331   Jonas Kim Rasmussen Middelfart CC 3.56'27"   1'24"  
15.   286   Frederik Thalund Jensen Herning CK 3.56'35"   1'32"  
16.   309   Jonas Lykke Hartvig Nielsen Esbjerg CR 3.58'06"   3'03"  
17.   299   Lennart Guldberg Lauridsen Herning CK 3.58'16"   3'13"  
18.   305   Simon Kjær Simonsen Herning CK 3.58'57"   3'54"  
19.   314   Jacob Ø. Markussen Horsens AC 3.59'07"   4'04"  
20.   321   Nicholas Lerche Roskilde CR 3.59'07"   4'04"  
21.   327   Ask Nørgaard Svendborg CC 3.59'11"   4'08"  
22.   336   Steffen Thomsen DCR Ballerup 4.00'29"   5'26"  
23.   288   Jeppe Lorentsen Sønderborg CK 4.00'57"   5'54"  
24.   320   Søren Birkemose Svendborg CC 4.05'42"   10'39"  
25.   330   Peter Trier Jørgensen CC Gladsaxe 4.05'53"   10'50"  
26.   318   Nicklas Dahl Jakobsen Team Cycling Ringsted 4.08'53"   13'50"  
27.   308   Christoffer Pedersen Ordrup CC 4.09'13"   14'10"  
28.   307   Jesper Haadr Petersen Esbjerg CR 4.11'32"   16'29"  
29.   326   Emil Vilhelmsen Cykling Odense 4.11'40"   16'37"  
30.   324   Oscar Landa Stavanger SK (Norge) 4.12'14"   17'11"  
31.   339   Kenneth Storm Jessen Herning CK 4.15'14"   20'11"  
32.   304   Nils Munk Asmussen Middelfart CC 4.16'29"   21'26"  
33.   294   Morten Søgaard Madsen Roskilde CR 4.18'52"   23'49"  
34.   303   Per B. Moe Stavanger SK (Norge) 4.21'15"   26'12"  
35.   302   Andreas Østergaard Pedersen Odder CK 4.21'30"   26'27"  
36.   335   Esben Vestergaard Odder CK 4.25'35"   30'32"  
37.   310   Dennis List Bov CC 4.26'13"   31'10"  
38.   289   Jens Christian Seerup Herning CK 4.28'50"   33'47"  
39.   311   Jeppe Brogaard Pedersen Herning CK 4.29'14"   34'11"  
40.   291   Frederik Baand CCH Hjørring 4.30'32"   35'29"  
41.   292   Jimmie Marud Skive CK 4.33'22"   38'19"  
42.   290   Mathias Skak Grenaa CC 4.34'55"   39'52"  
43.   328   Mads Haugaard Andersen Rødekro CC 4.35'50"   40'47"  
44.   329   Lukas Eeken ABC 4.36'02"   40'59"  
45.   334   Jørgen H. Pedersen Bov CC 4.38'00"   42'57"  
46.   341   Filip Sørensen CC Gladsaxe 4.41'15"   46'12"  



Sidst beregnet, Last calculated: 19-05, 14.04
StageRace 2003 software — www.stagerace.com
Ældste1 : 15946804 : V3.14 final update