1-1  Samlet, General

Tour de Himmelfart - MATAS

Tour de Himmelfart - MATAS

Ældste 2 - 25 præmier/25 prices
VIFRA - ZEUNER


Arrangør
Organiser
Odder Cykel Klub Etape
Stage
17/5-2007 Samlet stilling efter
General classification after
VIFRASPORT.DK Prolog

Vinders gennemsnit
Average speed of winner
41,086km/h Total distance
Total distance
2,1km


Placering
Position
Nr.
No.
Rytter
Rider
Hold
Team
Tid
Time
Afstand
Gap

1.   247   Søren Kragh Andersen Middelfart CC .03'04"     
2.   227   Michael Groeneveld HSV de Kampioen (Holland) .03'07"   3"  
3.   250   Alexander Hjortnæs Ordrup CC .03'07"   3"  
4.   262   Elias Helleskov Busk DCR Ballerup .03'09"   5"  
5.   209   Mathias Møller Nielsen CC Gladsaxe .03'11"   7"  
6.   243   Fridtjof Røinås Grimstad (Norge) .03'13"   9"  
7.   213   Henriette Woering Team Merida (Holland) .03'16"   12"  
8.   211   Jakob Røberg Frandsen Thorsager Motion Cykling .03'16"   12"  
9.   208   Tobias Thomsen Roskilde CR .03'16"   12"  
10.   215   Kamilla Valin Ordrup CC .03'18"   14"  
11.   219   Peter Mathiesen Holstebro CC .03'19"   15"  
12.   236   Fie Degn Larsen Herning CK .03'19"   15"  
13.   271   Esben Clapp Roskilde CR .03'19"   15"  
14.   205   Melanie Woering Team Merida (Holland) .03'21"   17"  
15.   245   Emil Juel Jensen CK Aarhus .03'21"   17"  
16.   200   Alexander Ryming Nr. - Søby CK .03'22"   18"  
17.   253   Mads Würtz Schmidt Randers CK .03'22"   18"  
18.   228   Christian Brix Varde CK .03'24"   20"  
19.   248   Louise Bering Randers CK .03'26"   22"  
20.   201   Kasper Dahl Thygesen DCR Ballerup .03'26"   22"  
21.   268   Jon Van Dijk Nielsen Ordrup CC .03'26"   22"  
22.   204   Julie Leth Odder CK .03'27"   23"  
23.   265   Jonas Nordkroggaard Kalundborg CC .03'29"   25"  
24.   263   Patrick Olesen Roskilde CR .03'29"   25"  
25.   233   Nina Schultz Nielsen Herning CK .03'29"   25"  
26.   258   Mette Meyer Køge CR .03'31"   27"  
27.   246   Emil Nors Brogren Mortensen Odder CK .03'35"   31"  
28.   254   Casper Jensen Næstved BC .03'36"   32"  
29.   251   Kasper Daarbeck Sønderborg CK .03'36"   32"  
30.   232   Rasmus Hvid Schmidt Randers CK .03'36"   32"  
31.   214   Aske Eg Holstebro CC .03'36"   32"  
32.   226   Mathias Holst Andersen CC Gladsaxe .03'37"   33"  
33.   220   Jonas Andresen Sønderborg CK .03'37"   33"  
34.   218   Nicolai Christensen Amager CR .03'37"   33"  
35.   230   Martin Larsen Thy CR .03'38"   34"  
36.   257   Emil Selvig Nielsen Odder CK .03'39"   35"  
37.   242   Camilla West Hansen CK Fix .03'40"   36"  
38.   222   Tobias Kjær Skannerup Herning CK .03'41"   37"  
39.   207   Nikolaj Rud Østergaard Skive CK .03'41"   37"  
40.   202   Daniel Nagel Kejlberg CK Aarhus .03'41"   37"  
41.   235   Mads Schriver Carlsen Odder CK .03'42"   38"  
42.   273   Morten Bøge Greve CC .03'43"   39"  
43.   256   Anders Würgler Hansen Silkeborg IF Cykling .03'45"   41"  
44.   210   Jakob Stampe Nielsen CK Aarhus .03'45"   41"  
45.   237   Marc Rasch Jensen DCR Ballerup .03'46"   42"  
46.   231   Nima Talebi Brodersen Horsens AC .03'46"   42"  
47.   224   Jacob Erichsen Silkeborg IF Cykling .03'47"   43"  
48.   223   Kristian Dahl ABC .03'49"   45"  
49.   239   Emil Rasmussen CK Aarhus .03'50"   46"  
50.   255   Nicolai Hummelshøj Herning CK .03'52"   48"  
51.   225   Martin Gro Nygaard Herning CK .03'52"   48"  
52.   249   Nanna Carstens Jensen Herning CK .03'53"   49"  
53.   240   Lasse Mott Amager CR .03'53"   49"  
54.   234   Esben Jacobsen ABC .03'53"   49"  
55.   261   Peter Grønbæk Andersen Cykling Odense .03'54"   50"  
56.   238   Mie Poulsen Slagelse CR .03'55"   51"  
57.   267   Lasse Brunsgaard Odder CK .03'56"   52"  
58.   269   Kenneth Guldberg Lauridsen Herning CK .03'58"   54"  
59.   229   Kasper Ravn Jacobsen Bov CC .03'58"   54"  
60.   260   Mads Schultz Jensen Horsens AC .03'59"   55"  
61.   212   Sebastian Andersen Odder CK .04'00"   56"  
62.   272   Steffen Nielsen Hobro CK38 .04'02"   58"  
63.   266   Laurids Bach Lauridsen Silkeborg IF Cykling .04'11"   1'07"  
64.   217   Klaus Conradsen Aalborg CR .04'12"   1'08"  
65.   252   Casper Andersen Grenaa CC .04'14"   1'10"  
66.   206   Fredrik Hird CC Jammerbugt .04'15"   1'11"  
67.   259   Nicolaj Fast Aarøe Esbjerg CR .04'16"   1'12"  
68.   221   Robert Faarup Bækhøj Odder CK .04'16"   1'12"  
69.   241   Robin Micquel Bergholt Aalborg CR .04'32"   1'28"  
70.   216   Dennis Berså CK Aarhus .05'32"   2'28"  



Sidst beregnet, Last calculated: 18-05, 12.11
StageRace 2003 software — www.stagerace.com
Ældste2 : 15946804 : V3.14 final update