2-1  Samlet, General

Tour de Himmelfart - MATAS

Tour de Himmelfart - MATAS

Ældste 2 - 25 præmier/25 prices
VIFRA - ZEUNER


Arrangør
Organiser
Odder Cykel Klub Etape
Stage
18/5-2007 Samlet stilling efter
General classification after
Sparekassen Østjylland Linieløb / Road race

Vinders gennemsnit
Average speed of winner
36,161km/h Total distance
Total distance
44,7km


Placering
Position
Nr.
No.
Rytter
Rider
Hold
Team
Tid
Time
Afstand
Gap

1.   262   Elias Helleskov Busk DCR Ballerup 1.14'10"     
2.   243   Fridtjof Røinås Grimstad (Norge) 1.14'25"   15"  
3.   250   Alexander Hjortnæs Ordrup CC 1.14'26"   16"  
4.   209   Mathias Møller Nielsen CC Gladsaxe 1.14'27"   17"  
5.   236   Fie Degn Larsen Herning CK 1.14'28"   18"  
6.   271   Esben Clapp Roskilde CR 1.14'33"   23"  
7.   213   Henriette Woering Team Merida (Holland) 1.14'35"   25"  
8.   219   Peter Mathiesen Holstebro CC 1.14'44"   34"  
9.   268   Jon Van Dijk Nielsen Ordrup CC 1.14'44"   34"  
10.   253   Mads Würtz Schmidt Randers CK 1.14'57"   47"  
11.   248   Louise Bering Randers CK 1.15'08"   58"  
12.   227   Michael Groeneveld HSV de Kampioen (Holland) 1.15'56"   1'46"  
13.   201   Kasper Dahl Thygesen DCR Ballerup 1.16'15"   2'05"  
14.   263   Patrick Olesen Roskilde CR 1.16'18"   2'08"  
15.   265   Jonas Nordkroggaard Kalundborg CC 1.16'18"   2'08"  
16.   205   Melanie Woering Team Merida (Holland) 1.17'01"   2'51"  
17.   211   Jakob Røberg Frandsen Thorsager Motion Cykling 1.17'13"   3'03"  
18.   273   Morten Bøge Greve CC 1.17'47"   3'37"  
19.   245   Emil Juel Jensen CK Aarhus 1.18'02"   3'52"  
20.   200   Alexander Ryming Nr. - Søby CK 1.18'50"   4'40"  
21.   233   Nina Schultz Nielsen Herning CK 1.19'12"   5'02"  
22.   258   Mette Meyer Køge CR 1.19'14"   5'04"  
23.   254   Casper Jensen Næstved BC 1.19'32"   5'22"  
24.   215   Kamilla Valin Ordrup CC 1.19'41"   5'31"  
25.   228   Christian Brix Varde CK 1.20'34"   6'24"  
26.   269   Kenneth Guldberg Lauridsen Herning CK 1.20'35"   6'25"  
27.   204   Julie Leth Odder CK 1.20'37"   6'27"  
28.   232   Rasmus Hvid Schmidt Randers CK 1.20'37"   6'27"  
29.   216   Dennis Berså CK Aarhus 1.20'54"   6'44"  
30.   214   Aske Eg Holstebro CC 1.21'34"   7'24"  
31.   222   Tobias Kjær Skannerup Herning CK 1.21'38"   7'28"  
32.   267   Lasse Brunsgaard Odder CK 1.21'54"   7'44"  
33.   256   Anders Würgler Hansen Silkeborg IF Cykling 1.21'58"   7'48"  
34.   218   Nicolai Christensen Amager CR 1.22'20"   8'10"  
35.   207   Nikolaj Rud Østergaard Skive CK 1.22'24"   8'14"  
36.   223   Kristian Dahl ABC 1.22'32"   8'22"  
37.   239   Emil Rasmussen CK Aarhus 1.22'33"   8'23"  
38.   237   Marc Rasch Jensen DCR Ballerup 1.22'42"   8'32"  
39.   212   Sebastian Andersen Odder CK 1.22'58"   8'48"  
40.   226   Mathias Holst Andersen CC Gladsaxe 1.23'20"   9'10"  
41.   231   Nima Talebi Brodersen Horsens AC 1.23'31"   9'21"  
42.   202   Daniel Nagel Kejlberg CK Aarhus 1.23'45"   9'35"  
43.   220   Jonas Andresen Sønderborg CK 1.24'34"   10'24"  
44.   230   Martin Larsen Thy CR 1.24'34"   10'24"  
45.   210   Jakob Stampe Nielsen CK Aarhus 1.24'39"   10'29"  
46.   242   Camilla West Hansen CK Fix 1.25'37"   11'27"  
47.   229   Kasper Ravn Jacobsen Bov CC 1.25'54"   11'44"  
48.   260   Mads Schultz Jensen Horsens AC 1.26'17"   12'07"  
49.   217   Klaus Conradsen Aalborg CR 1.26'34"   12'24"  
50.   235   Mads Schriver Carlsen Odder CK 1.26'39"   12'29"  
51.   266   Laurids Bach Lauridsen Silkeborg IF Cykling 1.26'52"   12'42"  
52.   224   Jacob Erichsen Silkeborg IF Cykling 1.27'00"   12'50"  
53.   252   Casper Andersen Grenaa CC 1.27'27"   13'17"  
54.   257   Emil Selvig Nielsen Odder CK 1.27'30"   13'20"  
55.   234   Esben Jacobsen ABC 1.27'41"   13'31"  
56.   206   Fredrik Hird CC Jammerbugt 1.28'03"   13'53"  
57.   208   Tobias Thomsen Roskilde CR 1.28'56"   14'46"  
58.   249   Nanna Carstens Jensen Herning CK 1.29'14"   15'04"  
59.   238   Mie Poulsen Slagelse CR 1.29'26"   15'16"  
60.   251   Kasper Daarbeck Sønderborg CK 1.30'13"   16'03"  
61.   261   Peter Grønbæk Andersen Cykling Odense 1.32'23"   18'13"  
62.   221   Robert Faarup Bækhøj Odder CK 1.32'45"   18'35"  
63.   259   Nicolaj Fast Aarøe Esbjerg CR 1.33'26"   19'16"  
64.   247   Søren Kragh Andersen Middelfart CC 1.34'01"   19'51"  
65.   272   Steffen Nielsen Hobro CK38 1.35'19"   21'09"  
66.   255   Nicolai Hummelshøj Herning CK 1.37'37"   23'27"  
67.   241   Robin Micquel Bergholt Aalborg CR 1.38'17"   24'07"  
68.   240   Lasse Mott Amager CR 1.38'38"   24'28"  



Sidst beregnet, Last calculated: 18-05, 14.40
StageRace 2003 software — www.stagerace.com
Ældste2 : 15946804 : V3.14 final update