2-2  Samlet, General

Tour de Himmelfart - REELIGHT

Tour de Himmelfart - REELIGHT

Junior - 20 præmier/20 prices
REELIGHT


Arrangør
Organiser
Odder Cykel Klub Etape
Stage
18/5-2007 Samlet stilling efter
General classification after
Nishiki Kriterium / Criterium

Vinders gennemsnit
Average speed of winner
37,769km/h Total distance
Total distance
151,3km


Placering
Position
Nr.
No.
Rytter
Rider
Hold
Team
Tid
Time
Afstand
Gap

1.   655   Kasper Christensen Team Festina Vejle 4.00'21"     
2.   653   Steffan Hansen Esbjerg CR 4.00'29"   8"  
3.   610   Jesper Hansen Odder CK 4.00'32"   11"  
4.   613   Ole Haavardsholm Stavanger SK (Norge) 4.01'32"   1'11"  
5.   623   Teemu Viholainen CC Tailwind (Finland) 4.01'41"   1'20"  
6.   643   Rasmus Guldhammer Team Festina Vejle 4.01'42"   1'21"  
7.   637   Ricky Enø Jørgensen Team Festina Vejle 4.01'43"   1'22"  
8.   638   Michael S. Poulsen Amager CR 4.01'43"   1'22"  
9.   618   Nicki Rasmussen Glud & Marstrand Horsens 4.01'44"   1'23"  
10.   663   Nikolaj Emil Svenningsen Herning CK 4.01'53"   1'32"  
11.   635   Klaus V. Kristensen Herning CK 4.02'05"   1'44"  
12.   660   Sebastian B. Andersen Amager CR 4.02'08"   1'47"  
13.   625   Jacob Mørkøv Team DCR Junior 4.02'26"   2'05"  
14.   630   Lenni Andersen Herning CK 4.02'26"   2'05"  
15.   612   Morten Gregersen Team Festina Vejle 4.02'27"   2'06"  
16.   605   Jon Timotej Ordrup CC 4.02'29"   2'08"  
17.   606   Daniel Egeland Jarstø Stavanger SK (Norge) 4.02'29"   2'08"  
18.   656   Rasmus Louring Vorre Vejle CK 4.02'30"   2'09"  
19.   621   Lars F. E. Jensen Team DCR Junior 4.02'30"   2'09"  
20.   616   Rasmus Kristensen Vejle CK 4.02'32"   2'11"  
21.   645   Nicolai Clausen Team Cycling Ringsted 4.02'35"   2'14"  
22.   658   Nick Iversen Herning CK 4.02'48"   2'27"  
23.   646   Lenni Helleskov Busk Team DCR Junior 4.02'58"   2'37"  
24.   639   Fredrik Frisk Nymark II Sykkel (Norge) 4.03'08"   2'47"  
25.   607   Jonas Guddal Haderslev CK75 4.06'09"   5'48"  
26.   604   Rasmus Thomassen KCK Herlev 4.06'12"   5'51"  
27.   636   Simon Olsen Team DCR Junior 4.06'15"   5'54"  
28.   648   Sami Tiainen CC Tailwind (Finland) 4.06'32"   6'11"  
29.   611   Thomas Daugaard Laursen Aalborg CR 4.06'42"   6'21"  
30.   640   Anders Bo Christensen Ordrup CC 4.06'50"   6'29"  
31.   619   Miika Pakarinen CC Tailwind (Finland) 4.07'49"   7'28"  
32.   654   Jørgen Lund Nymark II Sykkel (Norge) 4.10'13"   9'52"  
33.   632   André Tolstoj Ordrup CC 4.10'29"   10'08"  
34.   634   Jacob Gye Madsen Team Festina Vejle 4.12'21"   12'00"  
35.   668   Johannes Sall CK Aarhus 4.12'24"   12'03"  
36.   650   Kuno Leerhøy Amager CR 4.13'22"   13'01"  
37.   670   Kenny Nijssen HSV de Kampioen (Holland) 4.13'24"   13'03"  
38.   626   Mark Sørensen Hvidovre CK 4.16'44"   16'23"  
39.   664   Jimmy Larsen Amager CR 4.16'45"   16'24"  
40.   659   Torstein Melhus Barkeve Stavanger SK (Norge) 4.17'03"   16'42"  
41.   617   Anders Rosquist Kjærgaard Silkeborg IF Cykling 4.19'12"   18'51"  
42.   665   Lars Gammelgaard Johansen Viborg Cycling 4.21'04"   20'43"  
43.   627   Christian Skadborg CK Aarhus 4.21'16"   20'55"  
44.   631   Nico Lobjinski SV Lok.Templin (Tyskland) 4.23'42"   23'21"  
45.   603   Anders Eltzholtz Viborg Cycling 4.24'44"   24'23"  
46.   614   Nicolai Steensen Glud & Marstrand Horsens 4.25'07"   24'46"  
47.   622   Sten Skov Laursen Silkeborg IF Cykling 4.26'06"   25'45"  
48.   661   Pål B. Jacobsen Nymark II Sykkel (Norge) 4.30'10"   29'49"  
49.   644   Jonas Larsen ABC 4.32'10"   31'49"  
50.   602   Jonas Guldborg Jensen Esbjerg CR 4.32'42"   32'21"  
51.   615   Kasper Therkilsen Team Festina Vejle 4.36'45"   36'24"  
52.   641   Eirik Storesund Stegaberg (Norge) 4.37'35"   37'14"  
53.   667   Troels Sten Nielsen Silkeborg IF Cykling 4.39'58"   39'37"  
54.   629   Eirk Eikås Stavanger SK (Norge) 4.40'58"   40'37"  
55.   649   Jonathan Lehmann Ordrup CC 4.44'58"   44'37"  
56.   624   Nicolaj Kim Rasmussen Middelfart CC 4.46'07"   45'46"  
57.   669   Lasse Jensen Viborg Cycling 4.46'52"   46'31"  
58.   652   Patrick Ruben Henriksen Team DCR Junior 5.24'01"   1.23'40"  
59.   620   Nicolai Overgaard Viborg Cycling 5.46'52"   1.46'31"  



Sidst beregnet, Last calculated: 19-05, 8.44
StageRace 2003 software — www.stagerace.com
Junior : 15946804 : V3.14 final update