Samlet, General

Tour de Himmelfart - REELIGHT

Tour de Himmelfart - REELIGHT

Junior - 20 præmier/20 prices
REELIGHT


Arrangør
Organiser
Odder Cykel Klub Etape
Stage
19/5-2007 Samlet stilling efter
General classification after
Østjysk Energi Kongeetape

Vinders gennemsnit
Average speed of winner
36,934km/h Total distance
Total distance
271,9km


Placering
Position
Nr.
No.
Rytter
Rider
Hold
Team
Tid
Time
Afstand
Gap

1.   655   Kasper Christensen Team Festina Vejle 7.21'42"     
2.   637   Ricky Enø Jørgensen Team Festina Vejle 7.22'47"   1'05"  
3.   613   Ole Haavardsholm Stavanger SK (Norge) 7.22'48"   1'06"  
4.   618   Nicki Rasmussen Glud & Marstrand Horsens 7.22'53"   1'11"  
5.   643   Rasmus Guldhammer Team Festina Vejle 7.22'53"   1'11"  
6.   610   Jesper Hansen Odder CK 7.22'58"   1'16"  
7.   623   Teemu Viholainen CC Tailwind (Finland) 7.26'21"   4'39"  
8.   660   Sebastian B. Andersen Amager CR 7.26'55"   5'13"  
9.   612   Morten Gregersen Team Festina Vejle 7.27'07"   5'25"  
10.   621   Lars F. E. Jensen Team DCR Junior 7.27'13"   5'31"  
11.   630   Lenni Andersen Herning CK 7.28'05"   6'23"  
12.   638   Michael S. Poulsen Amager CR 7.31'40"   9'58"  
13.   635   Klaus V. Kristensen Herning CK 7.31'52"   10'10"  
14.   656   Rasmus Louring Vorre Vejle CK 7.33'23"   11'41"  
15.   634   Jacob Gye Madsen Team Festina Vejle 7.33'36"   11'54"  
16.   605   Jon Timotej Ordrup CC 7.37'37"   15'55"  
17.   616   Rasmus Kristensen Vejle CK 7.37'40"   15'58"  
18.   648   Sami Tiainen CC Tailwind (Finland) 7.38'03"   16'21"  
19.   646   Lenni Helleskov Busk Team DCR Junior 7.38'04"   16'22"  
20.   658   Nick Iversen Herning CK 7.38'29"   16'47"  
21.   611   Thomas Daugaard Laursen Aalborg CR 7.41'48"   20'06"  
22.   663   Nikolaj Emil Svenningsen Herning CK 7.43'27"   21'45"  
23.   670   Kenny Nijssen HSV de Kampioen (Holland) 7.48'32"   26'50"  
24.   603   Anders Eltzholtz Viborg Cycling 7.49'27"   27'45"  
25.   664   Jimmy Larsen Amager CR 7.55'58"   34'16"  
26.   607   Jonas Guddal Haderslev CK75 7.57'48"   36'06"  
27.   654   Jørgen Lund Nymark II Sykkel (Norge) 7.57'58"   36'16"  
28.   632   André Tolstoj Ordrup CC 7.58'09"   36'27"  
29.   626   Mark Sørensen Hvidovre CK 7.59'31"   37'49"  
30.   619   Miika Pakarinen CC Tailwind (Finland) 8.02'08"   40'26"  
31.   640   Anders Bo Christensen Ordrup CC 8.16'34"   54'52"  
32.   622   Sten Skov Laursen Silkeborg IF Cykling 8.20'25"   58'43"  
33.   624   Nicolaj Kim Rasmussen Middelfart CC 9.14'27"   1.52'45"  



Sidst beregnet, Last calculated: 19-05, 16.01
StageRace 2003 software — www.stagerace.com
Junior : 15946804 : V3.14 final update