1-1  Samlet, General

Tour de Himmelfart - Jan Christensen

Tour de Himmelfart - Jan Christensen

Mellemste - 26 præmier/26 prices
NORDEA - OLE NONBYE


Arrangør
Organiser
Odder Cykel Klub Etape
Stage
17/5-2007 Samlet stilling efter
General classification after
VIFRASPORT.DK Prolog

Vinders gennemsnit
Average speed of winner
39,375km/h Total distance
Total distance
2,1km


Placering
Position
Nr.
No.
Rytter
Rider
Hold
Team
Tid
Time
Afstand
Gap

1.   141   Mikkel Andersen Nr. - Søby CK .03'12"     
2.   161   Andreas Holm Gylling CK Aarhus .03'18"   6"  
3.   103   Tobias Bagger Ordrup CC .03'19"   7"  
4.   136   Kenni Hansen Silkeborg IF Cykling .03'21"   9"  
5.   132   Henrik Pedersen Nr. - Søby CK .03'22"   10"  
6.   134   Simon Hamann Larsen Kolding BC .03'22"   10"  
7.   151   Claus Kjær Jørgensen Horsens AC .03'27"   15"  
8.   168   Christoffer Lisson Herning CK .03'28"   16"  
9.   147   Niklas Vestergaard Eg Herning CK .03'30"   18"  
10.   148   Kristian Hamburger Holm CC Gladsaxe .03'30"   18"  
11.   174   Emil Wang CK Fix .03'31"   19"  
12.   171   Mathias Rask Jeppesen Vejen BC .03'33"   21"  
13.   119   Louis Bendixen ABC .03'36"   24"  
14.   105   Mathias Linderod Albrechtsen CC Gladsaxe .03'36"   24"  
15.   176   Jørgen Gundersen Ullensaker SK (Norge) .03'37"   25"  
16.   175   Sebastian Carlsbæk Møller Randers CK .03'38"   26"  
17.   172   Valentin Nørgaard Herning CK .03'39"   27"  
18.   108   Mathias Villadsen Nr. - Søby CK .03'39"   27"  
19.   144   Jacob Kruse Jensen Haderslev CK75 .03'41"   29"  
20.   113   Manuel Pinger SV Lok.Templin (Tyskland) .03'41"   29"  
21.   112   Tobias Mørch Amager CR .03'42"   30"  
22.   139   Kasper Würtz Schmidt Randers CK .03'42"   30"  
23.   129   Cindy Hoffmann SV Lok.Templin (Tyskland) .03'43"   31"  
24.   145   Mikkel Myrup Christensen CK Aarhus .03'44"   32"  
25.   135   Sune Bjerring Grenaa CC .03'44"   32"  
26.   122   Patrick Leth Odder CK .03'44"   32"  
27.   164   Rasmus Bøgh Wallin Ordrup CC .03'45"   33"  
28.   153   Magnus Bak Klaris Amager CR .03'45"   33"  
29.   146   Christina Malling Siggaard Silkeborg IF Cykling .03'45"   33"  
30.   127   Mads Krog Nielsen Herning CK .03'45"   33"  
31.   126   Heidi Knudsen Silkeborg IF Cykling .03'45"   33"  
32.   170   Benjamin Sakham Lomborg CC Jammerbugt .03'46"   34"  
33.   111   Anne-Mette Frederiksen Esbjerg CR .03'46"   34"  
34.   159   Bjørn Timotej Svendborg CC .03'47"   35"  
35.   157   Amanda Marie Dyrkilde Roskilde CR .03'47"   35"  
36.   106   Steffan List Bov CC .03'47"   35"  
37.   101   Helmut Wacker Roskilde CR .03'47"   35"  
38.   160   Simone Kratholm Amager CR .03'48"   36"  
39.   156   Mikkel Elgaard Bahnsen Randers CK .03'48"   36"  
40.   149   Mikkel Skovbølle Amager CR .03'48"   36"  
41.   121   Andreas Pihl Nielsen CC Gladsaxe .03'48"   36"  
42.   110   Oliver Almind CK Fix .03'48"   36"  
43.   104   Jesper Sommer Jensen Hobro CK38 .03'49"   37"  
44.   102   Frederik Hagn-Meincke Gundersen CK Fix .03'49"   37"  
45.   155   Thomas Garne Jensen Silkeborg IF Cykling .03'50"   38"  
46.   107   Gustav Lauritzen Svendborg CC .03'50"   38"  
47.   173   Lasse Mortensgaard ABC .03'51"   39"  
48.   169   Maibritt Pedersen Nr. - Søby CK .03'51"   39"  
49.   115   Jon Pedersen Næstved BC .03'52"   40"  
50.   130   Louise Olsen Silkeborg IF Cykling .03'53"   41"  
51.   120   Emil Husted Middelfart CC .03'53"   41"  
52.   133   Jannik Gall CK Fix .03'54"   42"  
53.   114   Nicolai Andersen Esbjerg CR .03'54"   42"  
54.   109   Lasse Rangstrup Nielsen Varde CK .03'55"   43"  
55.   152   Alexandar Lander Køge CR .03'59"   47"  
56.   142   Kristian Arnth Sørensen Herning CK .04'01"   49"  
57.   177   Mads Birkemose Svendborg CC .04'03"   51"  
58.   167   Sebastian Mathisen Middelfart CC .04'07"   55"  
59.   137   Rasmus Kastrup Sørensen Svendborg CC .04'07"   55"  
60.   162   Nadia Pedersen DCR Ballerup .04'08"   56"  
61.   131   Julius Bech Rasmussen Hobro CK38 .04'09"   57"  
62.   116   Mathias Sarma Cykling Odense .04'09"   57"  
63.   125   Martin Frank Greve CC .04'10"   58"  
64.   118   Mads Malmros Christiansen Odder CK .04'11"   59"  
65.   128   Oliver Sørensen Grenaa CC .04'12"   1'00"  
66.   150   Nicki Petersen Herning CK .04'15"   1'03"  
67.   158   Casper Riis Nielsen Nr. - Søby CK .04'16"   1'04"  
68.   138   Martin Væver Herning CK .04'17"   1'05"  
69.   154   Kasper Trier Jørgensen CC Gladsaxe .04'18"   1'06"  
70.   123   Casper Gantzhorn Grenaa CC .04'30"   1'18"  
71.   140   Rasmus Høg Andersen Herning CK .04'32"   1'20"  
72.   165   Troels Kristensen Odder CK .04'46"   1'34"  
73.   166   Mikkel K. Skjellerup Aalborg CR .05'01"   1'49"  



Sidst beregnet, Last calculated: 17-05, 16.04
StageRace 2003 software — www.stagerace.com
Mellemste : 15946804 : V3.14 final update