1-2  Samlet, General

Tour de Himmelfart - Jan Christensen

Tour de Himmelfart - Jan Christensen

Mellemste - 26 præmier/26 prices
NORDEA - OLE NONBYE


Arrangør
Organiser
Odder Cykel Klub Etape
Stage
17/5-2007 Samlet stilling efter
General classification after
ZEUNER Gadeløb /Stree race

Vinders gennemsnit
Average speed of winner
34,449km/h Total distance
Total distance
14,0km


Placering
Position
Nr.
No.
Rytter
Rider
Hold
Team
Tid
Time
Afstand
Gap

1.   141   Mikkel Andersen Nr. - Søby CK .24'23"     
2.   103   Tobias Bagger Ordrup CC .24'32"   9"  
3.   136   Kenni Hansen Silkeborg IF Cykling .24'37"   14"  
4.   134   Simon Hamann Larsen Kolding BC .24'37"   14"  
5.   161   Andreas Holm Gylling CK Aarhus .24'40"   17"  
6.   132   Henrik Pedersen Nr. - Søby CK .24'44"   21"  
7.   168   Christoffer Lisson Herning CK .24'45"   22"  
8.   151   Claus Kjær Jørgensen Horsens AC .24'49"   26"  
9.   147   Niklas Vestergaard Eg Herning CK .24'52"   29"  
10.   148   Kristian Hamburger Holm CC Gladsaxe .24'52"   29"  
11.   174   Emil Wang CK Fix .24'53"   30"  
12.   119   Louis Bendixen ABC .24'54"   31"  
13.   171   Mathias Rask Jeppesen Vejen BC .24'55"   32"  
14.   105   Mathias Linderod Albrechtsen CC Gladsaxe .24'58"   35"  
15.   176   Jørgen Gundersen Ullensaker SK (Norge) .24'59"   36"  
16.   175   Sebastian Carlsbæk Møller Randers CK .25'00"   37"  
17.   172   Valentin Nørgaard Herning CK .25'01"   38"  
18.   144   Jacob Kruse Jensen Haderslev CK75 .25'03"   40"  
19.   113   Manuel Pinger SV Lok.Templin (Tyskland) .25'03"   40"  
20.   112   Tobias Mørch Amager CR .25'04"   41"  
21.   139   Kasper Würtz Schmidt Randers CK .25'04"   41"  
22.   122   Patrick Leth Odder CK .25'06"   43"  
23.   145   Mikkel Myrup Christensen CK Aarhus .25'06"   43"  
24.   135   Sune Bjerring Grenaa CC .25'06"   43"  
25.   153   Magnus Bak Klaris Amager CR .25'07"   44"  
26.   126   Heidi Knudsen Silkeborg IF Cykling .25'07"   44"  
27.   164   Rasmus Bøgh Wallin Ordrup CC .25'07"   44"  
28.   157   Amanda Marie Dyrkilde Roskilde CR .25'09"   46"  
29.   110   Oliver Almind CK Fix .25'10"   47"  
30.   121   Andreas Pihl Nielsen CC Gladsaxe .25'10"   47"  
31.   156   Mikkel Elgaard Bahnsen Randers CK .25'10"   47"  
32.   102   Frederik Hagn-Meincke Gundersen CK Fix .25'11"   48"  
33.   107   Gustav Lauritzen Svendborg CC .25'12"   49"  
34.   127   Mads Krog Nielsen Herning CK .26'04"   1'41"  
35.   108   Mathias Villadsen Nr. - Søby CK .26'04"   1'41"  
36.   154   Kasper Trier Jørgensen CC Gladsaxe .26'24"   2'01"  
37.   129   Cindy Hoffmann SV Lok.Templin (Tyskland) .26'25"   2'02"  
38.   130   Louise Olsen Silkeborg IF Cykling .26'26"   2'03"  
39.   111   Anne-Mette Frederiksen Esbjerg CR .26'28"   2'05"  
40.   104   Jesper Sommer Jensen Hobro CK38 .26'31"   2'08"  
41.   146   Christina Malling Siggaard Silkeborg IF Cykling .26'33"   2'10"  
42.   173   Lasse Mortensgaard ABC .26'35"   2'12"  
43.   101   Helmut Wacker Roskilde CR .27'30"   3'07"  
44.   170   Benjamin Sakham Lomborg CC Jammerbugt .27'40"   3'17"  
45.   115   Jon Pedersen Næstved BC .27'40"   3'17"  
46.   149   Mikkel Skovbølle Amager CR .27'42"   3'19"  
47.   159   Bjørn Timotej Svendborg CC .27'52"   3'29"  
48.   109   Lasse Rangstrup Nielsen Varde CK .27'55"   3'32"  
49.   128   Oliver Sørensen Grenaa CC .28'00"   3'37"  
50.   106   Steffan List Bov CC .28'04"   3'41"  
51.   133   Jannik Gall CK Fix .28'06"   3'43"  
52.   155   Thomas Garne Jensen Silkeborg IF Cykling .28'07"   3'44"  
53.   120   Emil Husted Middelfart CC .28'17"   3'54"  
54.   114   Nicolai Andersen Esbjerg CR .28'24"   4'01"  
55.   177   Mads Birkemose Svendborg CC .28'27"   4'04"  
56.   142   Kristian Arnth Sørensen Herning CK .28'28"   4'05"  
57.   131   Julius Bech Rasmussen Hobro CK38 .28'28"   4'05"  
58.   137   Rasmus Kastrup Sørensen Svendborg CC .28'37"   4'14"  
59.   116   Mathias Sarma Cykling Odense .28'37"   4'14"  
60.   160   Simone Kratholm Amager CR .29'18"   4'55"  
61.   169   Maibritt Pedersen Nr. - Søby CK .29'21"   4'58"  
62.   152   Alexandar Lander Køge CR .29'29"   5'06"  
63.   167   Sebastian Mathisen Middelfart CC .29'37"   5'14"  
64.   162   Nadia Pedersen DCR Ballerup .29'38"   5'15"  
65.   150   Nicki Petersen Herning CK .29'45"   5'22"  
66.   158   Casper Riis Nielsen Nr. - Søby CK .29'46"   5'23"  
67.   138   Martin Væver Herning CK .29'47"   5'24"  
68.   125   Martin Frank Greve CC .29'49"   5'26"  
69.   118   Mads Malmros Christiansen Odder CK .29'50"   5'27"  
70.   123   Casper Gantzhorn Grenaa CC .30'00"   5'37"  
71.   140   Rasmus Høg Andersen Herning CK .30'02"   5'39"  
72.   165   Troels Kristensen Odder CK .30'16"   5'53"  
73.   166   Mikkel K. Skjellerup Aalborg CR .30'31"   6'08"  



Sidst beregnet, Last calculated: 18-05, 18.04
StageRace 2003 software — www.stagerace.com
Mellemste : 15946804 : V3.14 final update