2-1  Samlet, General

Tour de Himmelfart - REELIGHT

Tour de Himmelfart - REELIGHT

Ungdom - 50 præmier/50 prices
REELIGHT


Arrangør
Organiser
Odder Cykel Klub Etape
Stage
18/5-2007 Samlet stilling efter
General classification after
Sparekassen Østjylland Linieløb / Road race

Vinders gennemsnit
Average speed of winner
40,12km/h Total distance
Total distance
73,7km


Placering
Position
Nr.
No.
Rytter
Rider
Hold
Team
Tid
Time
Afstand
Gap

1.   523   Sean De Bie Balen BC (Belgien) 1.50'13"     
2.   497   Casper Degn Larsen Herning CK 1.51'16"   1'03"  
3.   456   Christian Mathiesen Hobro CK38 1.51'19"   1'06"  
4.   526   Jeppe Lykke Hartvig Nielsen Esbjerg CR 1.51'23"   1'10"  
5.   405   Adrian Kaltoft Udesen Ordrup CC 1.51'23"   1'10"  
6.   467   Frederik Odgaard Nielsen Odder CK 1.51'27"   1'14"  
7.   460   Samuel Rytter Ravn Roskilde CR 1.51'29"   1'16"  
8.   519   Sebastian Lander Køge CR 1.51'30"   1'17"  
9.   401   Kenneth Hansen Esbjerg CR 1.51'31"   1'18"  
10.   452   Gijs Van Hoecke BodySol-Lotto (Belgien) 1.51'32"   1'19"  
11.   484   Jens Demonie BodySol-Lotto (Belgien) 1.51'32"   1'19"  
12.   409   Mark Sehested Pedersen Roskilde CR 1.51'32"   1'19"  
13.   522   Francois Meurisse Team Wallonie (Belgien) 1.51'33"   1'20"  
14.   517   Kristian Haugaard Jensen Odder CK 1.51'33"   1'20"  
15.   428   Asbjørn Kragh Andersen Middelfart CC 1.51'34"   1'21"  
16.   436   Marius Hafsås Nymark II Sykkel (Norge) 1.51'35"   1'22"  
17.   506   Thorvald Larsen Slagelse CR 1.51'36"   1'23"  
18.   516   Jesper Kousgaard Herning CK 1.51'36"   1'23"  
19.   439   Søren Kolkjær Kristensen Odder CK 1.51'39"   1'26"  
20.   527   Kristoffer Schjønemann Larsen Køge CR 1.51'40"   1'27"  
21.   411   Robin de Cnodder Balen BC (Belgien) 1.51'40"   1'27"  
22.   504   Daniel Malmros Christiansen Odder CK 1.51'41"   1'28"  
23.   530   Jefferey Herrebaut BodySol-Lotto (Belgien) 1.51'41"   1'28"  
24.   533   Christian Kreutzfeldt Roskilde CR 1.51'42"   1'29"  
25.   542   Ief Faes Balen BC (Belgien) 1.51'42"   1'29"  
26.   466   Emil Hovmand Ordrup CC 1.51'43"   1'30"  
27.   454   Simon Pedersen Larsen Esbjerg CR 1.51'43"   1'30"  
28.   498   Valantijn Vanhoorne BodySol-Lotto (Belgien) 1.51'44"   1'31"  
29.   457   Niels Olsen Roskilde CR 1.52'19"   2'06"  
30.   548   Moreno De Pauw BodySol-Lotto (Belgien) 1.52'41"   2'28"  
31.   546   Adrian Guerrero Team Wallonie (Belgien) 1.52'41"   2'28"  
32.   485   Jacques Stilling Randers CK 1.53'26"   3'13"  
33.   531   Andreas Dencker-Hansen Ordrup CC 1.53'27"   3'14"  
34.   414   Sven Erik Bystrøm Stegaberg (Norge) 1.53'33"   3'20"  
35.   501   Kasper Svingel Jensen Silkeborg IF Cykling 1.53'35"   3'22"  
36.   510   Michael Andersen Thy CR 1.53'37"   3'24"  
37.   435   Filip Hansen Grenaa CC 1.53'38"   3'25"  
38.   424   Lasse Haggren Hansen Sønderborg CK 1.53'40"   3'27"  
39.   404   Heine Børgesen Hobro CK38 1.53'40"   3'27"  
40.   441   Frederik Galta Stavanger SK (Norge) 1.53'41"   3'28"  
41.   422   Alexander Mørk Nr. - Søby CK 1.53'41"   3'28"  
42.   508   Pelle Clapp Roskilde CR 1.53'44"   3'31"  
43.   549   Peter Horn Bækhøj Hobro CK38 1.53'46"   3'33"  
44.   518   Mark Poulsen Slagelse CR 1.54'01"   3'48"  
45.   418   Dilan Van Der Aar HSV de Kampioen (Holland) 1.54'10"   3'57"  
46.   403   Karl Magnus Larsen Randers CK 1.54'33"   4'20"  
47.   412   Niclas Jørgensen Hobro CK38 1.54'57"   4'44"  
48.   475   Sullyvan Piet Team Wallonie (Belgien) 1.55'12"   4'59"  
49.   419   Kristian Bakkan Vika Stavanger SK (Norge) 1.55'23"   5'10"  
50.   515   Daniel Høegh Nielsen Thorsager Motion Cykling 1.55'29"   5'16"  
51.   430   Mathias Rosendal Damm Esbjerg CR 1.55'30"   5'17"  
52.   539   Stefan Bødker Laustsen Hobro CK38 1.56'06"   5'53"  
53.   458   Hjalte Reuss Schmidt Hobro CK38 1.56'18"   6'05"  
54.   463   Jens Kesters Balen BC (Belgien) 1.56'52"   6'39"  
55.   525   Matias Udby Hobro CK38 1.57'14"   7'01"  
56.   461   Jordan Guerville Team Wallonie (Belgien) 1.57'15"   7'02"  
57.   514   Morten Vejrup Esbjerg CR 1.57'16"   7'03"  
58.   535   Ronnie Bang Pedersen Silkeborg IF Cykling 1.57'53"   7'40"  
59.   532   Anders T. Pettersen Nymark II Sykkel (Norge) 1.58'56"   8'43"  
60.   509   Michael Friis Pedersen Skive CK 1.58'58"   8'45"  
61.   536   Daniel Bækgaard Skeie Skive CK 1.59'12"   8'59"  
62.   511   Rasmus Christiansen Dalgaard Aalborg CR 1.59'23"   9'10"  
63.   473   Bjørn Tore Hoem Nymark II Sykkel (Norge) 1.59'31"   9'18"  
64.   417   Bjørn Pio Petersen KCK Herlev 1.59'37"   9'24"  
65.   416   Thore Bradtberg DCR Ballerup 1.59'43"   9'30"  
66.   544   Kevin Simper Slagelse CR 1.59'50"   9'37"  
67.   528   Steffan Linne Jørgensen CK Fix 1.59'54"   9'41"  
68.   490   Stefan Madsen Vejle CK 1.59'56"   9'43"  
69.   429   Martin Dyreborg Hansen Herning CK 2.00'04"   9'51"  
70.   547   Sebastian Refsgaard DCR Ballerup 2.00'07"   9'54"  
71.   445   Andreas Urbak Odder CK 2.00'42"   10'29"  
72.   433   Kasper Rosenberg Odder CK 2.00'49"   10'36"  
73.   420   Mathias Hamburger Holm CC Gladsaxe 2.00'53"   10'40"  
74.   487   Nicklas Møller Mikkelsen Silkeborg IF Cykling 2.00'54"   10'41"  
75.   520   Anders Holmgaard Johansen Thorsager Motion Cykling 2.00'56"   10'43"  
76.   448   Kristian Frederiksen Holstebro CC 2.00'57"   10'44"  
77.   415   Alex Clausen CK Fix 2.01'03"   10'50"  
78.   459   Mads Nøhr Prangsgaard Odder CK 2.01'09"   10'56"  
79.   465   Rasmus Brandstrup Sterobo Cykling Odense 2.01'15"   11'02"  
80.   481   Mikkel Schertz Andersen Varde CK 2.01'18"   11'05"  
81.   543   Emil Helweg Foget CC Jammerbugt 2.01'18"   11'05"  
82.   488   Mathias Christensen Odder CK 2.01'20"   11'07"  
83.   507   Christian Dideriksen Amager CR 2.01'29"   11'16"  
84.   406   Anders Leick Odder CK 2.01'39"   11'26"  
85.   482   Steffen Faber Østergaard Pedersen CC Jammerbugt 2.01'56"   11'43"  
86.   442   Christian Sommer Jensen Hobro CK38 2.02'03"   11'50"  
87.   524   Nicklas Røssner Silkeborg IF Cykling 2.02'27"   12'14"  
88.   545   Frederik Bjørke Schwartz DCR Ballerup 2.02'50"   12'37"  
89.   496   Mathias Lindberg Mortensen DCR Ballerup 2.02'57"   12'44"  
90.   537   Marc Garby Team Cycling Ringsted 2.03'02"   12'49"  
91.   443   Simon Frederiksen Roskilde CR 2.04'00"   13'47"  
92.   474   Casper Laursen Kolding BC 2.04'47"   14'34"  
93.   462   Jannick Berg CK Fix 2.04'48"   14'35"  
94.   421   Nicolai Mondrup Jensen Odder CK 2.05'16"   15'03"  
95.   503   Aleksander T. Skejnnum Nymark II Sykkel (Norge) 2.05'18"   15'05"  
96.   470   Sigurd Brejnegaard Thorsager Motion Cykling 2.05'21"   15'08"  
97.   502   Jon Henningsen Næstved BC 2.05'30"   15'17"  
98.   408   Jesper Tittel Thy CR 2.05'34"   15'21"  
99.   447   Thomas Zink Mortensen Rødekro CC 2.05'36"   15'23"  
100.   440   Mads Varming Viborg Cycling 2.05'41"   15'28"  
101.   453   Anders Bak Hansen Skive CK 2.05'48"   15'35"  
102.   464   Mathias Tykgaard Clausen Esbjerg CR 2.05'52"   15'39"  
103.   500   Chris Skaarup Roskilde CR 2.05'59"   15'46"  
104.   521   Steffen Schandorf Elstrøm Nielsen Horsens AC 2.06'04"   15'51"  
105.   444   Morten Kirkegaard Skive CK 2.06'13"   16'00"  
106.   450   Christian Vestergaard Odder CK 2.08'33"   18'20"  
107.   449   Alexander Victor Almlund Svendborg CC 2.08'45"   18'32"  
108.   432   Lasse Eland CK Aarhus 2.08'51"   18'38"  
109.   451   Casper Wandel Horsens AC 2.09'57"   19'44"  
110.   540   Nicklas Lindvig Rasmussen Køge CR 2.09'59"   19'46"  
111.   491   Andreas Rysgaard Randers CK 2.10'05"   19'52"  
112.   413   Jonas Brun Dam Middelfart CC 2.10'11"   19'58"  
113.   431   Philip Frank Greve CC 2.12'26"   22'13"  
114.   492   Philip Gleje Ordrup CC 2.12'36"   22'23"  
115.   512   Mark Als-Jensen Greve CC 2.12'39"   22'26"  
116.   427   Tobias L. Nielsen CC Gladsaxe 2.12'51"   22'38"  
117.   455   Mathias Jørgensen Sønderborg CK 2.15'56"   25'43"  
118.   483   Martin Carlsen Odder CK 2.18'52"   28'39"  
119.   469   Tim Vanspeybroeck BodySol-Lotto (Belgien) 2.23'50"   33'37"  
120.   477   Lasse Norman Hansen Cykling Odense 2.23'50"   33'37"  
121.   437   Christian Carlsbæk Møller Randers CK 2.24'46"   34'33"  
122.   434   Steffen Schneider CCH Hjørring 2.25'14"   35'01"  
123.   541   Matias Greve Cykling Odense 2.25'23"   35'10"  
124.   538   Søren Sølvsten Nielsen Silkeborg IF Cykling 2.25'40"   35'27"  
125.   486   Simon Kristiansen Herning CK 2.25'50"   35'37"  
126.   479   Kasper Gryrdholt Petersen Esbjerg CR 2.26'17"   36'04"  
127.   489   Anders Damgaard Christiansen Horsens AC 2.26'19"   36'06"  
128.   494   Dion Jimmy Hansen DCR Ballerup 2.26'19"   36'06"  
129.   534   Rasmus Andersen CC Jammerbugt 2.26'52"   36'39"  
130.   480   Jonas Awad Grenaa CC 2.27'13"   37'00"  
131.   513   Christian Jersild Jensen Svendborg CC 2.27'18"   37'05"  
132.   505   Kristian Almerström Amager CR 2.27'26"   37'13"  
133.   468   Carsten Friis Kragh Hobro CK38 2.27'28"   37'15"  
134.   472   Nicolai Rangstrup Nielsen Varde CK 2.27'29"   37'16"  
135.   476   Daniel Holm Silkeborg IF Cykling 2.27'31"   37'18"  
136.   499   Maximilian Hansen CK Aarhus 2.27'31"   37'18"  
137.   402   Anders Hauberg Rasmussen Vejle CK 2.27'35"   37'22"  
138.   425   Jesper Jacobsen Middelfart CC 2.27'42"   37'29"  
139.   426   Simon Skov Laursen Silkeborg IF Cykling 2.27'44"   37'31"  
140.   438   Anders Helbo Svendborg CC 2.27'52"   37'39"  
141.   407   Frederik Andersson Næstved BC 2.27'58"   37'45"  



Sidst beregnet, Last calculated: 19-05, 8.36
StageRace 2003 software — www.stagerace.com
Ungdom : 15946804 : V3.14 final update