2-2  Samlet, General

Tour de Himmelfart - REELIGHT

Tour de Himmelfart - REELIGHT

Ungdom - 50 præmier/50 prices
REELIGHT


Arrangør
Organiser
Odder Cykel Klub Etape
Stage
18/5-2007 Samlet stilling efter
General classification after
Nishiki Kriterium / Criterium

Vinders gennemsnit
Average speed of winner
39,594km/h Total distance
Total distance
112,7km


Placering
Position
Nr.
No.
Rytter
Rider
Hold
Team
Tid
Time
Afstand
Gap

1.   519   Sebastian Lander Køge CR 2.50'47"     
2.   523   Sean De Bie Balen BC (Belgien) 2.51'00"   13"  
3.   497   Casper Degn Larsen Herning CK 2.51'03"   16"  
4.   526   Jeppe Lykke Hartvig Nielsen Esbjerg CR 2.51'11"   24"  
5.   460   Samuel Rytter Ravn Roskilde CR 2.51'15"   28"  
6.   530   Jefferey Herrebaut BodySol-Lotto (Belgien) 2.51'18"   31"  
7.   409   Mark Sehested Pedersen Roskilde CR 2.51'20"   33"  
8.   436   Marius Hafsås Nymark II Sykkel (Norge) 2.51'23"   36"  
9.   527   Kristoffer Schjønemann Larsen Køge CR 2.51'28"   41"  
10.   411   Robin de Cnodder Balen BC (Belgien) 2.51'28"   41"  
11.   466   Emil Hovmand Ordrup CC 2.51'35"   48"  
12.   456   Christian Mathiesen Hobro CK38 2.52'06"   1'19"  
13.   405   Adrian Kaltoft Udesen Ordrup CC 2.52'08"   1'21"  
14.   401   Kenneth Hansen Esbjerg CR 2.52'18"   1'31"  
15.   452   Gijs Van Hoecke BodySol-Lotto (Belgien) 2.52'19"   1'32"  
16.   484   Jens Demonie BodySol-Lotto (Belgien) 2.52'19"   1'32"  
17.   522   Francois Meurisse Team Wallonie (Belgien) 2.52'20"   1'33"  
18.   517   Kristian Haugaard Jensen Odder CK 2.52'20"   1'33"  
19.   516   Jesper Kousgaard Herning CK 2.52'23"   1'36"  
20.   454   Simon Pedersen Larsen Esbjerg CR 2.52'30"   1'43"  
21.   542   Ief Faes Balen BC (Belgien) 2.52'45"   1'58"  
22.   485   Jacques Stilling Randers CK 2.52'45"   1'58"  
23.   467   Frederik Odgaard Nielsen Odder CK 2.52'50"   2'03"  
24.   457   Niels Olsen Roskilde CR 2.53'06"   2'19"  
25.   546   Adrian Guerrero Team Wallonie (Belgien) 2.53'28"   2'41"  
26.   508   Pelle Clapp Roskilde CR 2.53'32"   2'45"  
27.   506   Thorvald Larsen Slagelse CR 2.54'03"   3'16"  
28.   403   Karl Magnus Larsen Randers CK 2.54'13"   3'26"  
29.   414   Sven Erik Bystrøm Stegaberg (Norge) 2.54'20"   3'33"  
30.   501   Kasper Svingel Jensen Silkeborg IF Cykling 2.54'22"   3'35"  
31.   441   Frederik Galta Stavanger SK (Norge) 2.54'28"   3'41"  
32.   422   Alexander Mørk Nr. - Søby CK 2.54'28"   3'41"  
33.   424   Lasse Haggren Hansen Sønderborg CK 2.54'38"   3'51"  
34.   418   Dilan Van Der Aar HSV de Kampioen (Holland) 2.54'57"   4'10"  
35.   518   Mark Poulsen Slagelse CR 2.54'59"   4'12"  
36.   549   Peter Horn Bækhøj Hobro CK38 2.55'20"   4'33"  
37.   412   Niclas Jørgensen Hobro CK38 2.55'44"   4'57"  
38.   475   Sullyvan Piet Team Wallonie (Belgien) 2.55'59"   5'12"  
39.   404   Heine Børgesen Hobro CK38 2.56'06"   5'19"  
40.   430   Mathias Rosendal Damm Esbjerg CR 2.56'33"   5'46"  
41.   458   Hjalte Reuss Schmidt Hobro CK38 2.57'28"   6'41"  
42.   515   Daniel Høegh Nielsen Thorsager Motion Cykling 2.57'46"   6'59"  
43.   463   Jens Kesters Balen BC (Belgien) 2.57'57"   7'10"  
44.   525   Matias Udby Hobro CK38 2.58'17"   7'30"  
45.   514   Morten Vejrup Esbjerg CR 2.58'21"   7'34"  
46.   498   Valantijn Vanhoorne BodySol-Lotto (Belgien) 2.58'39"   7'52"  
47.   419   Kristian Bakkan Vika Stavanger SK (Norge) 2.58'47"   8'00"  
48.   461   Jordan Guerville Team Wallonie (Belgien) 2.59'03"   8'16"  
49.   548   Moreno De Pauw BodySol-Lotto (Belgien) 2.59'36"   8'49"  
50.   532   Anders T. Pettersen Nymark II Sykkel (Norge) 2.59'43"   8'56"  
51.   535   Ronnie Bang Pedersen Silkeborg IF Cykling 2.59'43"   8'56"  
52.   416   Thore Bradtberg DCR Ballerup 3.00'30"   9'43"  
53.   490   Stefan Madsen Vejle CK 3.01'44"   10'57"  
54.   473   Bjørn Tore Hoem Nymark II Sykkel (Norge) 3.02'30"   11'43"  
55.   445   Andreas Urbak Odder CK 3.02'32"   11'45"  
56.   536   Daniel Bækgaard Skeie Skive CK 3.02'36"   11'49"  
57.   511   Rasmus Christiansen Dalgaard Aalborg CR 3.02'47"   12'00"  
58.   417   Bjørn Pio Petersen KCK Herlev 3.03'01"   12'14"  
59.   539   Stefan Bødker Laustsen Hobro CK38 3.03'06"   12'19"  
60.   528   Steffan Linne Jørgensen CK Fix 3.03'18"   12'31"  
61.   429   Martin Dyreborg Hansen Herning CK 3.03'23"   12'36"  
62.   544   Kevin Simper Slagelse CR 3.03'50"   13'03"  
63.   537   Marc Garby Team Cycling Ringsted 3.04'07"   13'20"  
64.   487   Nicklas Møller Mikkelsen Silkeborg IF Cykling 3.04'09"   13'22"  
65.   520   Anders Holmgaard Johansen Thorsager Motion Cykling 3.04'20"   13'33"  
66.   448   Kristian Frederiksen Holstebro CC 3.04'31"   13'44"  
67.   481   Mikkel Schertz Andersen Varde CK 3.04'42"   13'55"  
68.   507   Christian Dideriksen Amager CR 3.04'53"   14'06"  
69.   465   Rasmus Brandstrup Sterobo Cykling Odense 3.04'54"   14'07"  
70.   443   Simon Frederiksen Roskilde CR 3.04'59"   14'12"  
71.   509   Michael Friis Pedersen Skive CK 3.05'09"   14'22"  
72.   482   Steffen Faber Østergaard Pedersen CC Jammerbugt 3.05'20"   14'33"  
73.   442   Christian Sommer Jensen Hobro CK38 3.05'27"   14'40"  
74.   488   Mathias Christensen Odder CK 3.07'31"   16'44"  
75.   547   Sebastian Refsgaard DCR Ballerup 3.07'41"   16'54"  
76.   420   Mathias Hamburger Holm CC Gladsaxe 3.07'48"   17'01"  
77.   415   Alex Clausen CK Fix 3.07'58"   17'11"  
78.   462   Jannick Berg CK Fix 3.08'12"   17'25"  
79.   503   Aleksander T. Skejnnum Nymark II Sykkel (Norge) 3.09'06"   18'19"  
80.   406   Anders Leick Odder CK 3.09'10"   18'23"  
81.   453   Anders Bak Hansen Skive CK 3.09'12"   18'25"  
82.   444   Morten Kirkegaard Skive CK 3.09'47"   19'00"  
83.   496   Mathias Lindberg Mortensen DCR Ballerup 3.10'21"   19'34"  
84.   545   Frederik Bjørke Schwartz DCR Ballerup 3.11'03"   20'16"  
85.   502   Jon Henningsen Næstved BC 3.12'54"   22'07"  
86.   428   Asbjørn Kragh Andersen Middelfart CC 3.13'02"   22'15"  
87.   440   Mads Varming Viborg Cycling 3.13'05"   22'18"  
88.   439   Søren Kolkjær Kristensen Odder CK 3.13'07"   22'20"  
89.   504   Daniel Malmros Christiansen Odder CK 3.13'09"   22'22"  
90.   533   Christian Kreutzfeldt Roskilde CR 3.13'10"   22'23"  
91.   531   Andreas Dencker-Hansen Ordrup CC 3.14'55"   24'08"  
92.   510   Michael Andersen Thy CR 3.15'05"   24'18"  
93.   474   Casper Laursen Kolding BC 3.15'13"   24'26"  
94.   464   Mathias Tykgaard Clausen Esbjerg CR 3.15'40"   24'53"  
95.   500   Chris Skaarup Roskilde CR 3.16'22"   25'35"  
96.   470   Sigurd Brejnegaard Thorsager Motion Cykling 3.18'26"   27'39"  
97.   521   Steffen Schandorf Elstrøm Nielsen Horsens AC 3.18'47"   28'00"  
98.   491   Andreas Rysgaard Randers CK 3.19'24"   28'37"  
99.   431   Philip Frank Greve CC 3.19'50"   29'03"  
100.   512   Mark Als-Jensen Greve CC 3.20'06"   29'19"  
101.   432   Lasse Eland CK Aarhus 3.21'30"   30'43"  
102.   433   Kasper Rosenberg Odder CK 3.22'17"   31'30"  
103.   451   Casper Wandel Horsens AC 3.22'36"   31'49"  
104.   459   Mads Nøhr Prangsgaard Odder CK 3.22'37"   31'50"  
105.   543   Emil Helweg Foget CC Jammerbugt 3.22'46"   31'59"  
106.   540   Nicklas Lindvig Rasmussen Køge CR 3.22'53"   32'06"  
107.   413   Jonas Brun Dam Middelfart CC 3.22'57"   32'10"  
108.   469   Tim Vanspeybroeck BodySol-Lotto (Belgien) 3.23'38"   32'51"  
109.   477   Lasse Norman Hansen Cykling Odense 3.24'37"   33'50"  
110.   421   Nicolai Mondrup Jensen Odder CK 3.25'44"   34'57"  
111.   449   Alexander Victor Almlund Svendborg CC 3.25'47"   35'00"  
112.   434   Steffen Schneider CCH Hjørring 3.26'01"   35'14"  
113.   408   Jesper Tittel Thy CR 3.27'02"   36'15"  
114.   447   Thomas Zink Mortensen Rødekro CC 3.27'04"   36'17"  
115.   479   Kasper Gryrdholt Petersen Esbjerg CR 3.27'15"   36'28"  
116.   494   Dion Jimmy Hansen DCR Ballerup 3.27'22"   36'35"  
117.   489   Anders Damgaard Christiansen Horsens AC 3.28'05"   37'18"  
118.   483   Martin Carlsen Odder CK 3.29'15"   38'28"  
119.   468   Carsten Friis Kragh Hobro CK38 3.29'18"   38'31"  
120.   450   Christian Vestergaard Odder CK 3.30'01"   39'14"  
121.   505   Kristian Almerström Amager CR 3.30'50"   40'03"  
122.   402   Anders Hauberg Rasmussen Vejle CK 3.30'59"   40'12"  
123.   426   Simon Skov Laursen Silkeborg IF Cykling 3.31'08"   40'21"  
124.   513   Christian Jersild Jensen Svendborg CC 3.31'45"   40'58"  
125.   538   Søren Sølvsten Nielsen Silkeborg IF Cykling 3.33'04"   42'17"  
126.   492   Philip Gleje Ordrup CC 3.34'04"   43'17"  
127.   427   Tobias L. Nielsen CC Gladsaxe 3.34'19"   43'32"  
128.   476   Daniel Holm Silkeborg IF Cykling 3.36'50"   46'03"  
129.   455   Mathias Jørgensen Sønderborg CK 3.37'24"   46'37"  
130.   425   Jesper Jacobsen Middelfart CC 3.38'07"   47'20"  
131.   438   Anders Helbo Svendborg CC 3.40'59"   50'12"  
132.   534   Rasmus Andersen CC Jammerbugt 3.41'05"   50'18"  
133.   472   Nicolai Rangstrup Nielsen Varde CK 3.48'57"   58'10"  
134.   407   Frederik Andersson Næstved BC 3.49'26"   58'39"  



Sidst beregnet, Last calculated: 19-05, 13.55
StageRace 2003 software — www.stagerace.com
Ungdom : 15946804 : V3.14 final update