1-2  Samlet, General

Tour de Himmelfart - KVICKLY ODDER

Junior - 20 præmier/20 prices
KVICKLY ODDER


Arrangør
Organiser
Odder Cykel Klub Etape
Stage
1/5-2008 Samlet stilling efter
General classification after
ZEUNER Gadeløb /Stree race

Vinders gennemsnit
Average speed of winner
41,089km/h Total distance
Total distance
32,7km


Placering
Position
Nr.
No.
Rytter
Rider
Hold
Team
Tid
Time
Afstand
Gap

1.   37   Samuel Rytter Ravn Glud & Marstrand Festina Hobro .47'45"     
2.   14   Mark Sehested Pedersen Roskilde CR .47'47"   2"  
3.   9   Jeppe Lykke Hartvig Nielsen Esbjerg CR .47'47"   2"  
4.   31   Nicolai Steensen Glud & Marstrand Festina Hobro .47'48"   3"  
5.   4   Mads Meyer Roskilde CR .47'51"   6"  
6.   36   Lars F. E. Jensen ABC .47'58"   13"  
7.   97   Mathias Lisson Team Kvickly Odder Junior .48'04"   19"  
8.   19   Frederik Just Jernov Glud & Marstrand Festina Hobro .48'27"   42"  
9.   30   Niki Byrgesen ABC .48'28"   43"  
10.   16   Nicolas Amstrup Madsen Roskilde CR .48'28"   43"  
11.   88   Adrian Udesen CC Gladsaxe .48'30"   45"  
12.   187   Marius Andre Hafsås Nymark II Sykkel (Norge) .48'30"   45"  
13.   23   Kasper Sørensen Glud & Marstrand Festina Hobro .48'33"   48"  
14.   21   Heine Børgesen Glud & Marstrand Festina Hobro .48'33"   48"  
15.   111   Rasmus Kristensen Vejle CK .48'35"   50"  
16.   95   Kristian Haugaard Jensen Team Kvickly Odder Junior .48'35"   50"  
17.   35   Rasmus Lyngholm Malmkjær Glud & Marstrand Festina Hobro .48'35"   50"  
18.   121   Thomas Daugaard Laursen Aalborg CR .48'36"   51"  
19.   49   Martin Lind Herning CK .48'36"   51"  
20.   34   Sebastian Refsgaard DCR Ballerup .48'36"   51"  
21.   101   Søren Kolkjær Kristensen Team Kvickly Odder Junior .48'37"   52"  
22.   57   Kenneth Hansen Herning CK .48'37"   52"  
23.   6   Niels Hedekær Olsen Roskilde CR .48'37"   52"  
24.   90   Jacob Mørkøv ABC .48'37"   52"  
25.   60   Nicolai Clausen Team Cycling Ringsted .48'37"   52"  
26.   89   Jacques Stilling Team Kvickly Odder Junior .48'37"   52"  
27.   197   Robert Pölder Team Cykelcity Junior (Sverige) .48'38"   53"  
28.   2   Lenni Helleskov Busk Roskilde CR .48'38"   53"  
29.   8   Morten Dyrkilde Kristiansen Roskilde CR .48'38"   53"  
30.   113   Rasmus Louring Vorre Vejle CK .48'38"   53"  
31.   43   Jonas Guddal Haderslev CK75 .48'38"   53"  
32.   191   Erik Harrig Team Cykelcity Junior (Sverige) .48'38"   53"  
33.   25   Mathias Frostholm Kristensen Glud & Marstrand Festina Hobro .48'39"   54"  
34.   42   Philip Ankersø Sørensen ABC .48'39"   54"  
35.   11   Kasper Gryrdholt Pedersen Esbjerg CR .48'39"   54"  
36.   61   Max Møller Elmholt Herning CK .48'40"   55"  
37.   99   Morten Rasmussen Team Kvickly Odder Junior .48'41"   56"  
38.   87   Christian Carlsbæk Møller Team Kvickly Odder Junior .48'41"   56"  
39.   94   Mark Poulsen ABC .48'41"   56"  
40.   103   Anders Johansen Thorsager Motion Cykling .48'42"   57"  
41.   44   Magnus Damsbo Lund Lyngby CC .48'42"   57"  
42.   10   Pelle Clapp Roskilde CR .48'42"   57"  
43.   5   Simon Pedersen Larsen Esbjerg CR .48'43"   58"  
44.   51   Thomas Kousgaard Herning CK .48'43"   58"  
45.   50   Marc Garby Team Cycling Ringsted .48'43"   58"  
46.   193   Frederik Isacsson Team Cykelcity Junior (Sverige) .48'43"   58"  
47.   75   Nicklas Røssner Silkeborg IF Cykling .48'43"   58"  
48.   85   Mads Lehmann Olesen Team Kvickly Odder Junior .48'43"   58"  
49.   65   Stefan Bødker Laustsen Hobro CK38 .48'44"   59"  
50.   22   Rasmus Holm Thomassen KCK Herlev .48'46"   1'01"  
51.   55   Jimmi Sørensen Herning CK .48'47"   1'02"  
52.   83   Andreas Breenfeldt Andersen Svendborg CC .48'47"   1'02"  
53.   105   Nicolai Nielsen Varde CK .48'48"   1'03"  
54.   63   Hjalte Schmidt Hobro CK38 .48'49"   1'04"  
55.   52   Simon Eiby Lyngby CC .48'49"   1'04"  
56.   47   Dennis Skov Petersen Herning CK .48'50"   1'05"  
57.   72   Kasper B. Nielsen Hvidovre CK .48'55"   1'10"  
58.   199   Kenny Nijssen HSV de Kampioen (Holland) .48'57"   1'12"  
59.   69   Alexander Nielsen Kolding BC .48'57"   1'12"  
60.   26   Laurits Enevoldsen ABC .50'31"   2'46"  
61.   203   Simon Fischaa Stegaberg (Norge) .50'33"   2'48"  
62.   189   Jørgen Lund Nymark II Sykkel (Norge) .50'34"   2'49"  
63.   66   Nickolai Buchtrup Team Cycling Ringsted .50'34"   2'49"  
64.   185   Casper Landa Stavanger SK (Norge) .50'35"   2'50"  
65.   28   Philip Frank Greve CC .50'37"   2'52"  
66.   7   Simon Tange Hansen Esbjerg CR .50'37"   2'52"  
67.   46   Mark Sørensen Hvidovre CK .50'40"   2'55"  
68.   91   Karl Magnus Larsen Team Kvickly Odder Junior .50'41"   2'56"  
69.   77   Torben Andersen Silkeborg IF Cykling .50'41"   2'56"  
70.   109   Nick Lissner Vejle CK .50'41"   2'56"  
71.   79   Anders Bak Hansen Skive CK .50'42"   2'57"  
72.   205   Bjørnar Wannberg Stegaberg (Norge) .50'42"   2'57"  
73.   41   Casper Skøtt Haderslev CK75 .50'43"   2'58"  
74.   74   Bjørn Pio Petersen KCK Herlev .50'43"   2'58"  
75.   86   Martin Ebbesen ABC .50'43"   2'58"  
76.   96   Anders Dahøj ABC .50'49"   3'04"  
77.   107   Asger Andersen Vejle CK .51'45"   4'00"  



Sidst beregnet, Last calculated: 2-05, 8.17
StageRace 2003 software — www.stagerace.com
Junior : 15946804 : V3.14 final update