2-2  Samlet, General

Tour de Himmelfart - MATAS

U14 Drenge - 16 præmier/16 prices
VIFRA - ZEUNER


Arrangør
Organiser
Odder Cykel Klub Etape
Stage
22/5-2009 Samlet stilling efter
General classification after
Nishiki Kriterium / Criterium

Vinders gennemsnit
Average speed of winner
35,72km/h Total distance
Total distance
79,3km


Placering
Position
Nr.
No.
Rytter
Rider
Hold
Team
Tid
Time
Afstand
Gap

1.   115   Patrick Leth Odder CK 2.13'12"     
2.   971   Vincent Kip Oldenzaal (Holland) 2.13'23"   11"  
3.   15   Nicolai Just Pedersen Cykling Odense 2.13'23"   11"  
4.   147   Jesper Schultz Vejen BC 2.13'26"   14"  
5.   91   Jacob Kruse Jensen Middelfart CC 2.13'31"   19"  
6.   4   Mathias Linderod CC Gladsaxe 2.13'33"   21"  
7.   975   Marco-Tapio Niemi Team Finland (Finland) 2.13'38"   26"  
8.   45   Andreas Hyldgård Jeppensen Herning CK 2.13'43"   31"  
9.   10   Oliver Almind CK Fix 2.13'44"   32"  
10.   136   Magnus Bak Klaris Amager CR 2.13'45"   33"  
11.   133   Daniel Holmgaard Johansen Thorsager Motion Cykling 2.13'48"   36"  
12.   64   Helmut Wacker Roskilde CR 2.13'50"   38"  
13.   42   Rasmun Bøgh Wallin CC Gladsaxe 2.15'01"   1'49"  
14.   51   Kristian Arnth sørensen Herning CK 2.15'48"   2'36"  
15.   36   Mads Gram DCR Ballerup 2.15'57"   2'45"  
16.   153   Mikkel Møller Vejen BC 2.16'02"   2'50"  
17.   73   Jesper Sommer Jensen Hobro CK38 2.16'06"   2'54"  
18.   13   Jonas Kvist Jepsen Cykling Odense 2.16'19"   3'07"  
19.   132   Tobias Mørch Kongstad Amager CR 2.16'35"   3'23"  
20.   44   Mathias Egebjerg Jensen Lyngby CC 2.17'13"   4'01"  
21.   135   Frederik Pedersen Thorsager Motion Cykling 2.17'39"   4'27"  
22.   37   Anders Amstrup Winther Grenaa CC 2.18'08"   4'56"  
23.   96   Mikkel Bøje Team Cykling Ringsted 2.18'29"   5'17"  
24.   185   Kasper Mølgaard Andersen Varde CK 2.19'03"   5'51"  
25.   157   Ulrik Eriksen Vejen BC 2.19'12"   6'00"  
26.   39   Oliver Friis Sørensen Grenaa CC 2.19'34"   6'22"  
27.   139   Jonas Vingegaard Rasmussen Thy CR 2.19'34"   6'22"  
28.   155   Thomas Naeve Vejen BC 2.19'41"   6'29"  
29.   32   Daniel Hartvig Greve CC 2.20'56"   7'44"  
30.   17   Peter Frandsen Cykling Odense 2.20'57"   7'45"  
31.   125   Christian Nissen Rødekro CC 2.21'01"   7'49"  
32.   131   Rasmus Kastrup Sørensen Svendborg CC 2.22'29"   9'17"  
33.   26   Mathias Emil Thurup Laursen CC Gladsaxe 2.22'37"   9'25"  
34.   169   Anders Hardahl Aalborg CR 2.22'42"   9'30"  
35.   101   Kenneth Henriksen Nr. - Søby CK 2.23'37"   10'25"  
36.   100   Frederik Vahlgren Greve CC 2.23'46"   10'34"  
37.   68   Mads Corell Næstved BC 2.29'32"   16'20"  
38.   143   Lasse Rangstrup Nielsen Varde CK 2.30'11"   16'59"  
39.   149   Lars Hansen Vejen BC 2.31'41"   18'29"  
40.   95   Andreas Bengaard Nr. - Søby CK 2.31'49"   18'37"  
41.   49   Emil Lambæk Herning CK 2.33'19"   20'07"  
42.   175   Morten Dalgaard Aalborg CR 2.33'54"   20'42"  
43.   9   Søren Berg Søndergaard CK Aarhus 2.36'06"   22'54"  
44.   197   Kasper Ølgaard Kolding BC 2.37'10"   23'58"  
45.   69   Sebastian Holm Herning CK 2.38'50"   25'38"  
46.   40   Martin Frank Greve CC 2.44'30"   31'18"  
47.   47   Andreas Merrild Herning CK 2.44'45"   31'33"  



Sidst beregnet, Last calculated: 23-05, 9.29
StageRace 2005 software — www.stagerace.com
U14 : 15946804 : V3.22 final update