2-2  Samlet, General

Tour de Himmelfart - MATAS

U15 Drenge - 24 præmier/24 prices
VIFRA - ZEUNER


Arrangør
Organiser
Odder Cykel Klub Etape
Stage
22/5-2009 Samlet stilling efter
General classification after
Nishiki Kriterium / Criterium

Vinders gennemsnit
Average speed of winner
37,014km/h Total distance
Total distance
75,9km


Placering
Position
Nr.
No.
Rytter
Rider
Hold
Team
Tid
Time
Afstand
Gap

1.   105   Mikkel Andersen Nr. - Søby CK 2.03'02"     
2.   177   Thomas Sandstrøm Aalborg CR 2.03'04"   2"  
3.   957   Nino Honigh WTC de Amstel Amstelveen (Holland) 2.03'07"   5"  
4.   939   Jelle Wolsink Oldenzaal (Holland) 2.03'08"   6"  
5.   93   Simon Hamann-Larsen Middelfart CC 2.03'11"   9"  
6.   102   Jonas Poulsen DCR Ballerup 2.03'14"   12"  
7.   41   Sune Bjerring Grenaa CC 2.03'14"   12"  
8.   52   Alexander Atzen Sacht Næstved BC 2.03'14"   12"  
9.   61   Niklas Eg Herning CK 2.03'16"   14"  
10.   121   Mikkel Elgaard Bahnsen Randers CK 2.03'17"   15"  
11.   71   Valentin Nørgaard Herning CK 2.03'17"   15"  
12.   127   Kenni Hansen Silkeborg IF Cykling 2.03'17"   15"  
13.   151   Mathias Rask Jeppesen Vejen BC 2.03'18"   16"  
14.   82   Louis Bendixen CK Fix 2.03'20"   18"  
15.   16   Emil Olsen Køge CR 2.03'24"   22"  
16.   58   Tobias Bagger Hvidovre CK 2.03'25"   23"  
17.   83   Michael Svendgaard Horsens AC 2.03'25"   23"  
18.   965   Davy Gunst ZRTC Theo Middelkamp (Holland) 2.03'26"   24"  
19.   53   Mads Rahbæk Herning CK 2.03'26"   24"  
20.   113   Magnus Tholstrup Skjøth Odder CK 2.03'27"   25"  
21.   103   Mathias Villadsen Nr. - Søby CK 2.03'30"   28"  
22.   949   Stan Veldscholten Oldenzaal (Holland) 2.03'31"   29"  
23.   138   Christoffer Lisson Tissø Cykle Ring 2.03'31"   29"  
24.   119   Kasper Würtz Schmidt Randers CK 2.03'32"   30"  
25.   46   Kristian Holm DCR Ballerup 2.03'35"   33"  
26.   66   Andreas Pihl Nielsen Hvidovre CK 2.03'41"   39"  
27.   12   Frederik Gundersen CK Fix 2.03'41"   39"  
28.   905   Adrian Frøyland Sandness Sykkelklub (Norge) 2.03'42"   40"  
29.   123   Sebastian Carlsbæk Møller Randers CK 2.03'43"   41"  
30.   43   Thomas Edemann Jensen Grenaa CC 2.03'44"   42"  
31.   19   Peter Glasdam Sørensen Cykling Odense 2.04'24"   1'22"  
32.   99   Henrik Pedersen Nr. - Søby CK 2.04'40"   1'38"  
33.   7   August Mors Poulsen CK Aarhus 2.04'54"   1'52"  
34.   126   Lasse Mortensgård CK Fix 2.05'03"   2'01"  
35.   6   Emil Wang CK Fix 2.05'31"   2'29"  
36.   22   Mathias Wickmann Krigbaum DCR Ballerup 2.06'02"   3'00"  
37.   18   Alexandar Lander Køge CR 2.06'14"   3'12"  
38.   130   Andreas Serop Larsen Næstved BC 2.08'13"   5'11"  
39.   55   Mads Krog Nielsen Herning CK 2.08'18"   5'16"  
40.   97   Christopher Rahbek Christensen Nr. - Søby CK 2.10'54"   7'52"  
41.   141   Christian Zeeberg Varde CK 2.11'41"   8'39"  
42.   173   Mikkel Skjellerup Aalborg CR 2.13'09"   10'07"  
43.   79   Frederik Maillund Lassen Horsens AC 2.13'12"   10'10"  
44.   81   Mark Brigsted Horsens AC 2.13'40"   10'38"  
45.   50   Oliver Jensen Team Cycling Ringsted 2.14'16"   11'14"  
46.   57   Martin Væver Herning CK 2.14'42"   11'40"  
47.   117   Jesper Rye Rasmussen Randers CK 2.15'23"   12'21"  
48.   181   Anders Tallaksen Nr. - Søby CK 2.17'06"   14'04"  
49.   27   Jonas Koller Nielsen Esbjerg CR 2.17'39"   14'37"  
50.   107   Carl Andersen Odder CK 2.17'39"   14'37"  
51.   20   Emil Øllegaard Hvidovre CK 2.17'42"   14'40"  
52.   5   Andreas Holm Gylling CK Aarhus 2.21'53"   18'51"  
53.   31   Nicolai Andersen Esbjerg CR 2.22'44"   19'42"  
54.   111   Thomas Severin Jensen Odder CK 2.23'39"   20'37"  
55.   947   Adrian Ramsfjell Sandness Sykkelklub (Norge) 2.24'21"   21'19"  
56.   56   Janik Gall CK Fix 2.25'05"   22'03"  
57.   89   Nicolaj Fevre Kolding BC 2.25'50"   22'48"  
58.   166   Piet Kobusch Simonsen Lyngby CC 2.25'50"   22'48"  
59.   170   Tobias Jacobsen Næstved BC 2.27'04"   24'02"  
60.   85   Niclas Kjærhus Horsens AC 2.27'15"   24'13"  
61.   75   Andreas Juliussen Horsens AC 2.27'30"   24'28"  
62.   182   Kristoffer Andersen CC Hillerød 2.28'25"   25'23"  
63.   179   Victor Meyer Christensen CK Aarhus 2.29'08"   26'06"  
64.   903   Svein Aadland Sandness Sykkelklub (Norge) 2.29'46"   26'44"  
65.   65   Rasmus Godthaab Jespersen Herning CK 2.30'57"   27'55"  
66.   94   Kristian Løngaard Lyngby CC 2.33'15"   30'13"  
67.   201   Thomas Garne Silkeborg IF Cykling 2.35'32"   32'30"  
68.   129   Michael Svingel Jensen Silkeborg IF Cykling 3.36'01"   1.32'59"  



Sidst beregnet, Last calculated: 23-05, 10.28
StageRace 2005 software — www.stagerace.com
U15 : 15946804 : V3.22 final update