2-2  Etape, Stage

Tour de Himmelfart

DJUN - 15 præmier/15 prices


Arrangør
Organiser
Odder Cykel Klub Etape
Stage
3/6-2011 Etape resultat
Arrival classification
Kriterium / Criterium

Vinders gennemsnit
Average speed of winner
33,483km/h Distance
Distance
5R × 6,2km/R = 31,0km
(73,2km — 104,2km)
Starttid
Commencement
16:22


Placering
Position
Nr.
No.
Rytter
Rider
Hold
Team
Tid
Time
Afstand
Gap
Bunus
Bonuses

1.   213   Christina Siggaard Silkeborg IF Cykling .55'33"      8"  
2.   209   Heidi Knudsen Odder CK .55'33"      6"  
3.   7   Nina S Nielsen Herning CK .55'33"      4"  
4.   927   Ann-Leonie Wiechmann RSC Hildesheim (Tyskland) .55'33"      3"  
5.   925   Lysanne Rohde RSC De Zuidwesthoeck (Holland) .55'33"      2"  
6.   913   Jamie De Jong Goes ZRTC Theo Middelkamp (Holland) .55'33"      1"  
7.   911   Marloes Bakker WSV Stormvogels Veendam (Holland) .55'33"        
8.   909   Lianne Bal RWC Ahoy Rotterdam (Holland) .55'33"        
9.   989   Natasja Nieuwenhuizen Distrikt Zuid Holland (Holland) .55'33"        
10.   907   Romy Bakker RWC Ahoy Rotterdam (Holland) .55'33"        
11.   903   Daisy Rodenburg RWC Ahoy Rotterdam (Holland) .55'33"        
12.   5   Kamilla Vallin Herning CK .55'33"        
13.   215   Louise Marie Olsen Silkeborg IF Cykling .55'33"        
14.   923   Kirsten Coppens RSC De Zuidwesthoeck (Holland) .55'33"        
15.   211   Julie Lykke Odder CK .55'33"        
16.   217   Amalie Watt Sundstrup Sønderborg CK .55'33"        
17.   203   Amalie Winther Olsen Cykling Odense .55'33"        
18.   931   Elin Wånggren Motala AIF (Sverige) .55'33"        
19.   905   Mascha Mulder Distrikt Zuid Holland (Holland) .55'33"        
20.   201   Anne-Mette Frederiksen Herning CK .55'33"        
21.   202   Cecilie Uttrup Ludwig KCK Herlev .55'33"        
22.   207   Mette Lilholm Meyer Cykling Odense .55'33"        
23.   917   Marquerite De Neve Middelburg ZRTC Theo Middelkamp (Holland) .55'33"        
24.   935   Alexandra Nessmar Skånes Cykelförbund (Sverige) .55'33"        
25.   933   Hanna Helamb Mölndals CK (Sverige) .55'33"        
26.   227   Line Belling Odder CK .55'33"        
27.   941   Anna Pålsson Skånes Cykelförbund (Sverige) .55'33"        
28.   915   Simone Cornelisse Middelburg ZRTC Theo Middelkamp (Holland) .55'33"        
29.   919   Chantal Verstraten RSC De Zuidwesthoeck (Holland) .55'33"        
30.   943   Linn Gustafsson Skånes Cykelförbund (Sverige) .55'33"        
31.   937   Linda Jacobsson Skånes Cykelförbund (Sverige) .55'33"        
32.   1   Fie Degn Larsen Herning CK .55'33"        
33.   901   Laura Breeman Distrikt Zuid Holland (Holland) .55'33"        
34.   939   Alice Andersson Skånes Cykelförbund (Sverige) .55'33"        
35.   200   Stine Ambrosiusen CC Hillerød .55'42"   9"     
36.   921   Daniella Verstraten RSC De Zuidwesthoeck (Holland) .55'46"   13"     
37.   945   Hanna Eikås Stavanger SK (Norge) 1.00'28"   4'55"     
38.   219   Helena Birk Oxlund Vejen BC 1.00'29"   4'56"     
39.   221   Diana Windfeldt-schmidt Aalborg CR 1.03'35"   8'02"     
40.   223   Kira Zinck Cykling Odense 1.03'44"   8'11"     
41.   987   Marieke De Reus Distrikt Zuid Holland (Holland) 1.06'32"   10'59"     
42.   205   Katrine Myrup Laakkonen Cykling Odense 1.12'26"   16'53"     
43.   947   Anna Noerderhus TVK Trondheim (Norge) 1.13'26"   17'53"     


Ikke starede ryttere
Number of not started
0 Antal startede
Number of starters
43 Antal tilbage
Number remaining
43
Ryttere uden for tidsgrænsen
Riders after time limit
-- Udgåede ryttere
Riders dropping out
--

Sidst beregnet, Last calculated: 3-06, 17.37
StageRace 2005 software — www.stagerace.com
DJUN : 15946804 : V3.22 final update