2-1  Samlet, General

Tour de Himmelfart

DJUN - 15 præmier/15 prices
Samlet


Arrangør
Organiser
Odder Cykel Klub Etape
Stage
3/6-2011 Samlet stilling efter
General classification after
Linieløb / Road race

Vinders gennemsnit
Average speed of winner
36,574km/h Total distance
Total distance
73,2km


Placering
Position
Nr.
No.
Rytter
Rider
Hold
Team
Tid
Time
Afstand
Gap

1.   213   Christina Siggaard Silkeborg IF Cykling 2.00'05"     
2.   5   Kamilla Vallin Herning CK 2.00'17"   12"  
3.   7   Nina S Nielsen Herning CK 2.00'18"   13"  
4.   935   Alexandra Nessmar Skånes Cykelförbund (Sverige) 2.00'44"   39"  
5.   927   Ann-Leonie Wiechmann RSC Hildesheim (Tyskland) 2.00'55"   50"  
6.   211   Julie Lykke Odder CK 2.01'11"   1'06"  
7.   215   Louise Marie Olsen Silkeborg IF Cykling 2.01'12"   1'07"  
8.   989   Natasja Nieuwenhuizen Distrikt Zuid Holland (Holland) 2.01'14"   1'09"  
9.   923   Kirsten Coppens RSC De Zuidwesthoeck (Holland) 2.01'17"   1'12"  
10.   911   Marloes Bakker WSV Stormvogels Veendam (Holland) 2.01'36"   1'31"  
11.   905   Mascha Mulder Distrikt Zuid Holland (Holland) 2.01'48"   1'43"  
12.   917   Marquerite De Neve Middelburg ZRTC Theo Middelkamp (Holland) 2.01'57"   1'52"  
13.   1   Fie Degn Larsen Herning CK 2.02'38"   2'33"  
14.   202   Cecilie Uttrup Ludwig KCK Herlev 2.04'02"   3'57"  
15.   907   Romy Bakker RWC Ahoy Rotterdam (Holland) 2.04'11"   4'06"  
16.   925   Lysanne Rohde RSC De Zuidwesthoeck (Holland) 2.04'13"   4'08"  
17.   943   Linn Gustafsson Skånes Cykelförbund (Sverige) 2.04'16"   4'11"  
18.   913   Jamie De Jong Goes ZRTC Theo Middelkamp (Holland) 2.04'23"   4'18"  
19.   919   Chantal Verstraten RSC De Zuidwesthoeck (Holland) 2.04'29"   4'24"  
20.   203   Amalie Winther Olsen Cykling Odense 2.04'43"   4'38"  
21.   909   Lianne Bal RWC Ahoy Rotterdam (Holland) 2.04'50"   4'45"  
22.   201   Anne-Mette Frederiksen Herning CK 2.04'55"   4'50"  
23.   931   Elin Wånggren Motala AIF (Sverige) 2.05'40"   5'35"  
24.   945   Hanna Eikås Stavanger SK (Norge) 2.05'53"   5'48"  
25.   933   Hanna Helamb Mölndals CK (Sverige) 2.06'54"   6'49"  
26.   915   Simone Cornelisse Middelburg ZRTC Theo Middelkamp (Holland) 2.07'12"   7'07"  
27.   209   Heidi Knudsen Odder CK 2.07'13"   7'08"  
28.   903   Daisy Rodenburg RWC Ahoy Rotterdam (Holland) 2.07'44"   7'39"  
29.   939   Alice Andersson Skånes Cykelförbund (Sverige) 2.08'40"   8'35"  
30.   227   Line Belling Odder CK 2.09'07"   9'02"  
31.   207   Mette Lilholm Meyer Cykling Odense 2.10'30"   10'25"  
32.   921   Daniella Verstraten RSC De Zuidwesthoeck (Holland) 2.10'43"   10'38"  
33.   937   Linda Jacobsson Skånes Cykelförbund (Sverige) 2.11'29"   11'24"  
34.   901   Laura Breeman Distrikt Zuid Holland (Holland) 2.12'00"   11'55"  
35.   217   Amalie Watt Sundstrup Sønderborg CK 2.12'38"   12'33"  
36.   941   Anna Pålsson Skånes Cykelförbund (Sverige) 2.13'06"   13'01"  
37.   219   Helena Birk Oxlund Vejen BC 2.15'02"   14'57"  
38.   200   Stine Ambrosiusen CC Hillerød 2.18'24"   18'19"  
39.   223   Kira Zinck Cykling Odense 2.19'23"   19'18"  
40.   221   Diana Windfeldt-schmidt Aalborg CR 2.19'27"   19'22"  
41.   947   Anna Noerderhus TVK Trondheim (Norge) 2.19'38"   19'33"  
42.   987   Marieke De Reus Distrikt Zuid Holland (Holland) 2.24'00"   23'55"  
43.   205   Katrine Myrup Laakkonen Cykling Odense 2.39'05"   39'00"  



Sidst beregnet, Last calculated: 4-06, 9.16
StageRace 2005 software — www.stagerace.com
DJUN : 15946804 : V3.22 final update