1-2  Samlet, General

Tour de Himmelfart

U16 - 25 præmier/25 prices
Samlet


Arrangør
Organiser
Odder Cykel Klub Etape
Stage
2/6-2011 Samlet stilling efter
General classification after
Gadeløb /Stree race

Vinders gennemsnit
Average speed of winner
41,522km/h Total distance
Total distance
30,6km


Placering
Position
Nr.
No.
Rytter
Rider
Hold
Team
Tid
Time
Afstand
Gap

1.   124   Magnus Bak Klaris Amager CR .44'13"     
2.   16   Casper Pedersen DCR Ballerup .44'15"   2"  
3.   154   Tobias Mørch Kongstad Amager CR .44'20"   7"  
4.   969   Glenn Marius Skjolden Smaalenene Sykkelklubb (Norge) .44'21"   8"  
5.   53   Andreas Jeppesen Herning CK .44'23"   10"  
6.   973   MarcoTapio Niemi Team Finland (Finland) .44'24"   11"  
7.   50   Mads Corell Næstved BC .44'26"   13"  
8.   44   Jonas Greengaard Wisly DCR Ballerup .44'27"   14"  
9.   173   Frederik Holgersen Vejen BC .44'29"   16"  
10.   175   Jesper Schultz Vejen BC .44'32"   19"  
11.   129   Patrick Leth Odder CK .44'33"   20"  
12.   81   Jesper Vinkel Holstebro CC .44'34"   21"  
13.   183   Mikkel Møller Vejen BC .44'34"   21"  
14.   21   Nikolai Just Pedersen Cykling Odense .44'34"   21"  
15.   6   Mads Gram DCR Ballerup .44'37"   24"  
16.   62   Rasmus Rømer Hansen C.K. Kronborg .44'37"   24"  
17.   959   Jeroen Pattyn Immo Dejaegher Lotto (Belgien) .44'37"   24"  
18.   953   Jordi Van Dingenen Balen BC (Belgien) .44'39"   26"  
19.   205   Anders Hardahl Aalborg CR .44'39"   26"  
20.   107   Emil Dahl Pedersen Middelfart CC .44'42"   29"  
21.   4   Kim Koldborg Laustsen DCR Ballerup .44'43"   30"  
22.   59   Kristian A. Sørensen Herning CK .44'44"   31"  
23.   149   Oliver Rosenbæk Svendborg CC .44'45"   32"  
24.   79   Jacob Ravn Holstebro CC .44'48"   35"  
25.   163   Kasper Andersen Varde CK .44'49"   36"  
26.   981   Max Van Der Water WTC de Amstel Amstelveen (Holland) .44'49"   36"  
27.   211   Silas Zacharias Clemmensen Aalborg CR .44'51"   38"  
28.   943   Tim De Jong WSV Stormvogels Veendam (Holland) .44'52"   39"  
29.   935   Viktor Køhler Grimstad (Norge) .44'52"   39"  
30.   18   Rasmus Bøgh Wallin Amager CR .44'52"   39"  
31.   119   Daniel Bligaard Lyhne Nr. - Søby CK .44'54"   41"  
32.   8   Mathias Linderod DCR Ballerup .44'54"   41"  
33.   223   Lasse Rangstrup Nielsen Varde CK .44'57"   44"  
34.   933   Wouter Persoon Immo Dejaegher Lotto (Belgien) .44'58"   45"  
35.   993   Daniel Vetrhus CK Sør (Norge) .44'58"   45"  
36.   185   Thomas Naeve Vejen BC .44'58"   45"  
37.   951   Ruben Van Bouwel Balen BC (Belgien) .44'59"   46"  
38.   977   Lauri Koski Team Finland (Finland) .44'59"   46"  
39.   10   Daniel Hartvig Greve CC .44'59"   46"  
40.   941   Martijn Veenhoven ZWC D.T.S. (Holland) .45'00"   47"  
41.   949   Gill Vangorp Balen BC (Belgien) .45'02"   49"  
42.   989   Douwe Daatselaar Ulysses (Holland) .45'03"   50"  
43.   983   Andre Gallo G.S. Campi Bisenzio Dieffe Alfieri (Italien) .45'04"   51"  
44.   127   Jakob Dybdahl Odder CK .45'09"   56"  
45.   109   Jacob Kruse Jensen Middelfart CC .45'15"   1'02"  
46.   961   Roel Kopper BRC Kennemerland (Holland) .45'18"   1'05"  
47.   71   Peter Kjær Herning CK .45'18"   1'05"  
48.   155   Mathias Brügmann Jessen Sønderborg CK .45'19"   1'06"  
49.   161   Jonas Vingegaard Rasmussen Thy CR .45'21"   1'08"  
50.   14   Mathias Thurup Laursen DCR Ballerup .45'23"   1'10"  
51.   40   Frederik Vahlgren Køge CR .45'25"   1'12"  
52.   55   Andreas Merrild Herning CK .45'26"   1'13"  
53.   947   Jens Berckmans Balen BC (Belgien) .45'26"   1'13"  
54.   67   Mathias Dalum Herning CK .45'27"   1'14"  
55.   41   Anders Amstrup Winther Grenaa CC .45'27"   1'14"  
56.   56   Oliver Almind CK Fix .45'29"   1'16"  
57.   987   Wiebe Siegmann Ulysses (Holland) .45'33"   1'20"  
58.   955   Yente Nijs Immo Dejaegher Lotto (Belgien) .45'41"   1'28"  
59.   979   Aleksi Hänninen Team Finland (Finland) .45'42"   1'29"  
60.   965   Markus Waage Stavanger SK (Norge) .45'45"   1'32"  
61.   957   Maxim Heytens Immo Dejaegher Lotto (Belgien) .45'53"   1'40"  
62.   971   Jurjen Varkevisser WV Uden (Holland) .46'01"   1'48"  
63.   963   Jo Henrik Jarstø Stavanger SK (Norge) .46'09"   1'56"  
64.   985   Alfonso Piselli G.S. Campi Bisenzio Dieffe Alfieri (Italien) .46'17"   2'04"  
65.   991   Kristoffer Halvorsen CK Sør (Norge) .46'30"   2'17"  
66.   49   Andreas Lerche Christensen Hammel CK .46'30"   2'17"  
67.   997   Tom Spel ASC Olympia Amsterdam (Holland) .46'35"   2'22"  
68.   101   Casper Ølgaard Kolding BC .46'41"   2'28"  
69.   945   Wessel Boosman WSV Stormvogels Veendam (Holland) .46'44"   2'31"  
70.   217   Jesper Sommer Jensen Hobro CK38 .46'45"   2'32"  
71.   64   Mikkel Bøje Team Cycling Ringsted .46'46"   2'33"  
72.   187   Ulrik Eriksen Vejen BC .46'57"   2'44"  
73.   255   Mads Malmros Christiansen Odder CK .47'06"   2'53"  
74.   939   Calvin Piening WSV Stormvogels Veendam (Holland) .47'09"   2'56"  
75.   28   Helmut Wacker Roskilde CR .47'10"   2'57"  
76.   995   Bas Overdevest ASC Olympia Amsterdam (Holland) .47'15"   3'02"  
77.   975   Niklaas Henttala Team Finland (Finland) .47'18"   3'05"  
78.   65   Marius Therkildsen Herning CK .47'18"   3'05"  
79.   177   Kasper Jensen Vejen BC .47'21"   3'08"  
80.   967   Johan Andreas Hole Mohr Stavanger SK (Norge) .47'22"   3'09"  
81.   110   Magnus Andersen Næstved BC .47'29"   3'16"  
82.   54   Mathias Egebjerg Jensen Lyngby CC .47'30"   3'17"  
83.   47   Thor Gotthardsen Haderslev Starup Cykelklub .47'30"   3'17"  
84.   7   Christian Kærsgaard Jensen CK Aarhus .47'32"   3'19"  
85.   111   Sebastian Rasmussen Middelfart CC .47'38"   3'25"  
86.   23   Peter Frandsen Cykling Odense .47'39"   3'26"  
87.   19   Jonas Kvist Jepsen Cykling Odense .47'39"   3'26"  
88.   151   Rasmus Kastrup Sørensen Svendborg CC .47'46"   3'33"  
89.   117   Andreas Bengaard Nr. - Søby CK .47'49"   3'36"  
90.   197   Louis Sørensen Viborg Cycling .47'49"   3'36"  
91.   48   Martin Frank Greve CC .48'12"   3'59"  
92.   15   Søren Berg Søndergaard CK Aarhus .48'19"   4'06"  
93.   225   Fredrik Brasch CK Aarhus .48'33"   4'20"  
94.   219   Jakob Hørgreen CK Aarhus .48'44"   4'31"  
95.   199   Oskar Kjul Feldstedt Viborg Cycling .48'45"   4'32"  



Sidst beregnet, Last calculated: 4-06, 14.45
StageRace 2005 software — www.stagerace.com
U16 : 15946804 : V3.22 final update