1-2  Samlet, General

Tour de Himmelfart

U17 - 25 præmier/25 prices
Samlet


Arrangør
Organiser
Odder Cykel Klub Etape
Stage
2/6-2011 Samlet stilling efter
General classification after
Gadeløb /Stree race

Vinders gennemsnit
Average speed of winner
36,818km/h Total distance
Total distance
30,6km


Placering
Position
Nr.
No.
Rytter
Rider
Hold
Team
Tid
Time
Afstand
Gap

1.   503   Dries Verstrepen Balen BC (Belgien) .49'52"     
2.   61   Mads Rahbæk Herning CK .49'57"   5"  
3.   32   Mathias W. Krigbaum Hvidovre CK .49'57"   5"  
4.   181   Mathias Rask Jeppesen Vejen BC .49'59"   7"  
5.   70   Emil Ravnsholt Køge CR .50'02"   10"  
6.   17   Anders Egsvang Cykling Odense .50'03"   11"  
7.   95   Michael Carbel Svendgaard Horsens AC .50'07"   15"  
8.   69   Niklas Eg Herning CK .50'08"   16"  
9.   104   Alexander Atzen Sacht Team Cycling Ringsted .50'10"   18"  
10.   113   Simon Hamann-Larsen Middelfart CC .50'10"   18"  
11.   2   Jonas Poulsen DCR Ballerup .50'11"   19"  
12.   213   Thomas Uttrup Sandstrøm Aalborg CR .50'11"   19"  
13.   22   Emil Wang DCR Ballerup .50'11"   19"  
14.   531   Jelle Wolsink WRV de Peddelaars Hoogeveen (Holland) .50'13"   21"  
15.   131   Kasper Würtz Schmidt Randers CK .50'13"   21"  
16.   167   Simon Holgersen Varde CK .50'15"   23"  
17.   135   Sebastian Carlsbæk Møller Randers CK .50'16"   24"  
18.   523   Davy Gunst ZRTC Theo Middelkamp (Holland) .50'17"   25"  
19.   78   Padersen Mads Team Cycling Ringsted .50'17"   25"  
20.   57   Frederik Zeuner Herning CK .50'17"   25"  
21.   231   Kenni Hansen Silkeborg IF Cykling .50'17"   25"  
22.   505   Lennert Hoefkens Balen BC (Belgien) .50'19"   27"  
23.   45   Thomas Edemann Jensen Grenaa CC .50'19"   27"  
24.   511   Robin Bleus Team Wallonie (Belgien) .50'22"   30"  
25.   68   Christoffer Lisson Tissø Cykle Ring .50'22"   30"  
26.   84   Rune Almindsø Andersen Næstved BC .50'22"   30"  
27.   123   Mathias Nørgaard Villadsen Nr. - Søby CK .50'22"   30"  
28.   121   Henrik Pedersen Nr. - Søby CK .50'22"   30"  
29.   559   Björn Van Der Heijden WV Uden (Holland) .50'22"   30"  
30.   12   Kristian Hamburger Holm DCR Ballerup .50'23"   31"  
31.   91   Frederik Maillund Lassen Horsens AC .50'23"   31"  
32.   599   Levi Tindal ZWC D.T.S. (Holland) .50'24"   32"  
33.   529   Frank Vermue ZRTC Theo Middelkamp (Holland) .50'25"   33"  
34.   515   Julien Kaise Team Wallonie (Belgien) .50'26"   34"  
35.   133   Mikkel Elgaard Bahnsen Randers CK .50'26"   34"  
36.   545   Frederik Willems Immo Dejaegher Lotto (Belgien) .50'27"   35"  
37.   571   Volrath Robinson Horten & omegns cykleklubb (Norge) .50'28"   36"  
38.   77   Valentin Nørgaard Herning CK .50'28"   36"  
39.   169   Christian Zeeberg Pedersen Vejen BC .50'29"   37"  
40.   103   Kasper Asgreen Kolding BC .50'29"   37"  
41.   42   Andreas Pihl Nielsen DCR Ballerup .50'29"   37"  
42.   513   Francois Dumont Team Wallonie (Belgien) .50'29"   37"  
43.   501   Yves Cuyvers Balen BC (Belgien) .50'29"   37"  
44.   507   Thomas Peeters Balen BC (Belgien) .50'29"   37"  
45.   519   Jimmy Duqennoy Team Wallonie (Belgien) .50'30"   38"  
46.   147   Michael Svingel Jensen Silkeborg IF Cykling .50'30"   38"  
47.   195   Søren Dejnbjerg Jensen Vejle CK .50'33"   41"  
48.   20   Alexandar Lander Køge CR .50'34"   42"  
49.   543   Roy Destatsbader Immo Dejaegher Lotto (Belgien) .50'34"   42"  
50.   25   Peter Glasdam Sørensen Cykling Odense .50'35"   43"  
51.   99   Nicolaj Moltke Steen Horsens AC .50'35"   43"  
52.   9   Jeppe Norup Dal CK Aarhus .50'36"   44"  
53.   3   Andreas Holm Gylling CK Aarhus .50'36"   44"  
54.   75   Thomas Lund Herning CK .50'36"   44"  
55.   207   Mikkel Skjellerup Aalborg CR .50'38"   46"  
56.   517   Antoine Loy Team Wallonie (Belgien) .50'38"   46"  
57.   66   Lasse Mortensgaard CK Fix .50'38"   46"  
58.   145   Lasse Panduro Nielsen Silkeborg IF Cykling .50'39"   47"  
59.   179   Mark Haugaard Vejen BC .50'40"   48"  
60.   52   Fredrik Gundersen CK Fix .50'40"   48"  
61.   88   Marcus Bønlykke Roskilde CR .50'41"   49"  
62.   521   Maximilien Picoux Team Wallonie (Belgien) .50'41"   49"  
63.   112   Frederik Rasmussen Roskilde CR .50'41"   49"  
64.   83   Jonas Rernböck Holstebro CC .50'42"   50"  
65.   537   Jerry Roling BRC Kennemerland (Holland) .50'44"   52"  
66.   92   Oliver Jensen Team Cycling Ringsted .50'44"   52"  
67.   527   Bart-Jan De Vink ZRTC Theo Middelkamp (Holland) .50'48"   56"  
68.   563   Åge Ljøstad Nilsen Kristiansands Cykleklubb (Norge) .50'53"   1'01"  
69.   593   Hampus Andeberg Team Novus Scientific (Sverige) .50'53"   1'01"  
70.   553   Steinar Kristiansen Stavanger SK (Norge) .50'56"   1'04"  
71.   567   Adrian Hilde Kristiansands Cykleklubb (Norge) .50'57"   1'05"  
72.   573   Matthew Overste WTC de Amstel Amstelveen (Holland) .51'00"   1'08"  
73.   105   Nikolaj Fevre Kolding BC .51'00"   1'08"  
74.   525   Menno Rietveld ZRTC Theo Middelkamp (Holland) .51'01"   1'09"  
75.   575   Ewoud Hartemink WTC de Amstel Amstelveen (Holland) .51'03"   1'11"  
76.   581   Matteo Grazzini G.S. Campi Bisenzio Dieffe Alfieri (Italien) .51'49"   1'57"  
77.   171   Daniel Fink Vejen BC .52'27"   2'35"  
78.   569   Martin Klevjer Re Sykkelklubb (Norge) .52'27"   2'35"  
79.   589   Karl Immerlsjö Team Novus Scientific (Sverige) .52'31"   2'39"  
80.   587   Erik Wetterdal Team Novus Scientific (Sverige) .52'33"   2'41"  
81.   549   Marco Doets ZWC D.T.S. (Holland) .52'35"   2'43"  
82.   191   Mathias Bregnhøj Vejle CK .52'37"   2'45"  
83.   189   Andreas Jensen Vejle CK .52'38"   2'46"  
84.   162   Philip Egeberg Amager CR .52'39"   2'47"  
85.   39   Jes Herlufsen Fredericia CC .52'42"   2'50"  
86.   541   Jeffrey Groot WV Olympia Heerenveen (Holland) .52'45"   2'53"  
87.   97   Niclas Møller Kjærhus Sørensen Horsens AC .52'45"   2'53"  
88.   51   Emil Folmer Kristensen Hedensted Cykelklub .52'46"   2'54"  
89.   583   Antonio Recati G.S. Campi Bisenzio Dieffe Alfieri (Italien) .52'47"   2'55"  
90.   36   Kasper Trier Jørgensen CK Fix .52'47"   2'55"  
91.   137   Steffan List Rødekro CC .52'49"   2'57"  
92.   579   Marco Sequi G.S. Campi Bisenzio Dieffe Alfieri (Italien) .52'51"   2'59"  
93.   547   Koen Den Das ZWC D.T.S. (Holland) .52'52"   3'00"  
94.   597   Filip Bengtsson Team Novus Scientific (Sverige) .52'53"   3'01"  
95.   89   Andreas Juliussen Horsens AC .52'54"   3'02"  
96.   63   Mads Krog Herning CK .53'00"   3'08"  
97.   1   Viktor Kodal CCH Hjørring .53'02"   3'10"  
98.   577   Gabriele Guasti G.S. Campi Bisenzio Dieffe Alfieri (Italien) .53'02"   3'10"  
99.   128   Aske Hagstrom Køge CR .53'03"   3'11"  
100.   34   Tobias Reinhold Jacobsen Næstved BC .53'03"   3'11"  
101.   31   Jesper Jensen Esbjerg CR .53'04"   3'12"  
102.   142   Magnus Grønset Roskilde CR .53'04"   3'12"  
103.   555   Adrian Frøyland Sandness Sykkelklub (Norge) .53'04"   3'12"  
104.   141   Jonas Hassing Hvolgaard Silkeborg IF Cykling .53'04"   3'12"  
105.   193   Simon Søgaard Sørensen Vejle CK .53'05"   3'13"  
106.   535   Jan Tol BRC Kennemerland (Holland) .53'10"   3'18"  
107.   153   Sebastian Peter Almlund Svendborg CC .53'13"   3'21"  
108.   13   Rasmus Oliver Mogensen CK Aarhus .53'16"   3'24"  
109.   82   Jonas Emskær Nielsen Slagelse CR .53'18"   3'26"  
110.   561   Anders Holme Qvist Kristiansands Cykleklubb (Norge) .53'18"   3'26"  
111.   539   Lars Boomsma BRC Kennemerland (Holland) .53'18"   3'26"  
112.   118   Christian Løngaard Lyngby CC .53'19"   3'27"  
113.   585   Thijs Pankras Ulysses (Holland) .53'22"   3'30"  
114.   35   Nicolai Andersen Esbjerg CR .53'22"   3'30"  
115.   229   Jonas Brunholm Jensen Silkeborg IF Cykling .53'24"   3'32"  
116.   565   Hermann Solvær Kristiansands Cykleklubb (Norge) .53'25"   3'33"  
117.   159   Michael Isager Kristensen Thorsager Motion Cykling .53'26"   3'34"  
118.   533   Joey Aaardenburg BRC Kennemerland (Holland) .53'29"   3'37"  
119.   551   Håkon Brattebø Stavanger SK (Norge) .53'29"   3'37"  
120.   33   Jonas Kolle Nielsen Esbjerg CR .53'40"   3'48"  
121.   203   Tobias Vig Laursen Viborg Cycling .53'54"   4'02"  
122.   108   Andreas Noe Tissø Cykle Ring .54'09"   4'17"  
123.   225   Frederik Brasch CK Aarhus .54'20"   4'28"  
124.   125   Michael Hansen Nr. - Søby CK .54'50"   4'58"  
125.   595   Gustav Höög Team Novus Scientific (Sverige) .54'50"   4'58"  



Sidst beregnet, Last calculated: 4-06, 12.43
StageRace 2005 software — www.stagerace.com
U17 : 15946804 : V3.22 final update