1-1  Etape, Stage

Tour de Himmelfart 2012

Odder Avis - U13


Arrangør
Organiser
Odder Cykel Klub Etape
Stage
17/5-2012 Etape resultat
Arrival classification
Kvickly Odder - Linieløb / Road race

Vinders gennemsnit
Average speed of winner
32,135km/h Distance
Distance
16,3km Starttid
Commencement
09:05


Placering
Position
Nr.
No.
Rytter
Rider
Hold
Team
Tid
Time
Afstand
Gap
Bunus
Bonuses

1.   16   Ludvig Wacker Roskilde CR .30'26"      8"  
2.   63   Morten Andreas Stampe Odder CK .30'26"      6"  
3.   607   Victor Broex WTC de Amstel Amstelveen (Holland) .30'26"      4"  
4.   15   Anders Lilliendal Cykling Odense .31'08"   42"   3"  
5.   1   Aksel Bech Skot-Hansen CK Djurs .31'08"   42"   2"  
6.   603   Enzo Leijnze WTC de Amstel Amstelveen (Holland) .31'11"   45"   1"  
7.   13   Robin Juel Skivild Cykling Nord Fyn .31'11"   45"     
8.   10   Mads Høiberg Klinke Roskilde CR .31'11"   45"     
9.   12   Matias Gunnar Malmberg CK Fix .31'15"   49"     
10.   2   Magnus Fleron Juncker CK Fix .31'16"   50"     
11.   65   Mads Fenneberg Sønderborg CK .31'18"   52"     
12.   691   Maja Johansson Mölndals CK (Sverige) .31'42"   1'16"     
13.   401   Lærke Elstrøm Jensen Hedensted Cykelklub .31'46"   1'20"     
14.   71   Jakob Bødker Viborg Cycling .31'46"   1'20"     
15.   611   Bendik Gjøs Horten & omegns cykleklubb (Norge) .32'13"   1'47"     
16.   43   Mikkel Bertelsen Herning CK .32'15"   1'49"     
17.   693   Martine Gjøs Horten & omegns cykleklubb (Norge) .32'15"   1'49"     
18.   64   Kresten Andersen Næstved BC .32'23"   1'57"     
19.   617   Oscar Madsstuen CK Bure ( Sverige ) .32'32"   2'06"     
20.   87   Frederik Spangsberg Hedensted Cykelklub .32'39"   2'13"     
21.   59   Nicolai Asgreen Kolding BC .32'42"   2'16"     
22.   609   Menno Broex WTC de Amstel Amstelveen (Holland) .32'43"   2'17"     
23.   19   Jonas Myrup Laakkonen Cykling Odense .32'43"   2'17"     
24.   697   Pernille Larsen Feldmann Hafrsfjord SK (Norge) .32'59"   2'33"     
25.   79   Niklas Spilcker Jacobsen Silkeborg IF Cykling .32'59"   2'33"     
26.   615   Elias Gustafsson Eskilstuna CK (Sverige) .33'09"   2'43"     
27.   687   Caroline Andersson Halmstad CK (Sverige) .33'17"   2'51"     
28.   61   Mads Bak Bjerregaard Odder CK .33'28"   3'02"     
29.   26   Tue Larsen Slagelse CR .33'28"   3'02"     
30.   601   Aleksander Halvorsen CK Sør (Norge) .33'32"   3'06"     
31.   27   Anders Foldager Hammel CK .33'37"   3'11"     
32.   400   Mie Olander Hjort Næstved BC .33'40"   3'14"     
33.   28   Tobias Chrone Greve CC .33'49"   3'23"     
34.   23   Sebastian Waldhauer Esbjerg CR .33'58"   3'32"     
35.   619   Emil Madsstuen CK Bure ( Sverige ) .34'27"   4'01"     
36.   55   Mads Degn Horsens AC .34'31"   4'05"     
37.   613   Ruben Van Der Pijl WTC de Amstel Amstelveen (Holland) .34'31"   4'05"     
38.   17   Emil Myrup Laakkonen Cykling Odense .34'32"   4'06"     
39.   25   Rasmus Amstrup Winther Grenaa CC .34'37"   4'11"     
40.   14   Benjamin Hertz CK Fix .34'40"   4'14"     
41.   53   Nicolai Zinck Kristensen Hobro CK38 .34'46"   4'20"     
42.   45   Oliver Steen Bak Herning CK .34'53"   4'27"     
43.   75   Daniel Guld CK Aarhus .34'57"   4'31"     
44.   67   Jonathan Damsgaard Hald Vejle CK .34'58"   4'32"     
45.   689   Wilma Olausson Mölndals CK (Sverige) .35'04"   4'38"     
46.   9   Svend Helleshøj Buch CK Aarhus .35'13"   4'47"     
47.   5   Mikkel Skovgaard CK Aarhus .35'21"   4'55"     
48.   699   Mari Hole Mohr Hafrsfjord SK (Norge) .35'38"   5'12"     
49.   695   Mia Utne Åsane CK (Norge) .36'32"   6'06"     
50.   404   Katrine Janum Houmøller Amager CR .36'45"   6'19"     
51.   7   Ruben Zilas Larsen CK Aarhus .36'50"   6'24"     
52.   22   Victor Burmann Greve CC .37'11"   6'45"     
53.   37   Anders Juul Herning CK .37'52"   7'26"     
54.   24   Ansgar Billehøj Amager CR .38'01"   7'35"     
55.   21   Mads Andersen Cykling Odense .38'44"   8'18"     
56.   605   Vincent Luijken WTC de Amstel Amstelveen (Holland) .38'51"   8'25"     
57.   621   Marcus Allerslev Nonbye Odder CK .38'58"   8'32"     
58.   51   Lukas Kirstein Nedergaard Jensen Hobro CK38 .39'36"   9'10"     
59.   34   Felix Clausen Amager CR .40'14"   9'48"     
60.   31   Jeppe Thingholm Hedensted Cykelklub .40'54"   10'28"     
61.   11   Tobias Kastberg CK Aarhus .40'58"   10'32"     
62.   69   Victor Thang Vejle CK .41'01"   10'35"     
63.   3   Lauge Hastrup Woer CK Aarhus .46'22"   15'56"     
64.   49   Sebastian Theodor Millinge Petersen Herning CK .46'27"   16'01"     
65.   29   Christian Lykke Petersen Hedensted Cykelklub .46'27"   16'01"     


Ikke starede ryttere
Number of not started
0 Antal startede
Number of starters
65 Antal tilbage
Number remaining
65
Ryttere uden for tidsgrænsen
Riders after time limit
-- Udgåede ryttere
Riders dropping out
--

Sidst beregnet, Last calculated: 17-05, 13.03
StageRace 2005 software — www.stagerace.com
U13 : 15946804 : V3.22 final update