2-2  Samlet, General

Tour de Himmelfart 2012

Kvickly Odder - Junior - 15 præmier/15 prices
- Samlet/General


Arrangør
Organiser
Odder Cykel Klub Etape
Stage
18/5-2012 Samlet stilling efter
General classification after
Post Danmark - Kriterium / Criterium

Vinders gennemsnit
Average speed of winner
32,898km/h Total distance
Total distance
127,7km


Placering
Position
Nr.
No.
Rytter
Rider
Hold
Team
Tid
Time
Afstand
Gap

1.   141   Nicklas Bøje Team Roskilde Junior 3.52'54"     
2.   143   Patrick Olesen Team Roskilde Junior 3.53'01"   7"  
3.   605   Odd Christian Eiking Bergen CK (Norge) 3.53'01"   7"  
4.   95   Valentin Nørgaard Horsens AC 3.53'05"   11"  
5.   660   Øivind Lukkedal Asker CK (Norge) 3.53'08"   14"  
6.   147   Andreas Holm Gylling Team ScaffCo Stilladser 3.53'13"   19"  
7.   34   Mathis Johansson ABC 3.53'18"   24"  
8.   123   Nikolaj Høyen Gudiksen Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior 3.53'57"   1'03"  
9.   139   Mathias Wichmann Krigbaum Team Roskilde Junior 3.54'13"   1'19"  
10.   25   Mathias Rask Jeppesen CHJ Group - Comentor 3.54'23"   1'29"  
11.   22   Daniel Rehn Team Pythonpro.com 3.54'23"   1'29"  
12.   135   Lukas Kilsgaard Team Roskilde Junior 3.54'27"   1'33"  
13.   43   Anders Egsvang Rasmussen Concordia Forsikring Himmerland - Hobro/Randers 3.54'46"   1'52"  
14.   127   Thomas Uttrup Sandstrøm Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior 3.54'47"   1'53"  
15.   151   Emil Bækhøj Halvorsen Team ScaffCo Stilladser 3.54'48"   1'54"  
16.   133   Jonas Poulsen Team Roskilde Junior 3.54'51"   1'57"  
17.   51   Sebastian Carlsbæk Møller Concordia Forsikring Himmerland - Hobro/Randers 3.54'52"   1'58"  
18.   41   Alexander Atzen Sacht Concordia Forsikring Himmerland - Hobro/Randers 3.55'05"   2'11"  
19.   81   Frederik Maillund Lassen Horsens AC 3.55'07"   2'13"  
20.   45   Kasper Würtz Schmidt Concordia Forsikring Himmerland - Hobro/Randers 3.55'11"   2'17"  
21.   607   Even Rege Sandness Sykkelklub (Norge) 3.55'20"   2'26"  
22.   24   Rune Almindsø Andersen Team Pythonpro.com 3.55'22"   2'28"  
23.   23   Emil Ravnsholt CHJ Group - Comentor 3.55'26"   2'32"  
24.   617   Ken-leiv Eikeland Glåmdal Sykleklubb (Norge) 3.55'26"   2'32"  
25.   91   Nicolaj Moltke Steen Horsens AC 3.55'34"   2'40"  
26.   113   Christoffer Lisson Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior 3.56'05"   3'11"  
27.   646   Njål Eivind Kleiven Lillehammer CK (Norge) 3.56'05"   3'11"  
28.   38   Jonas Nordkroggaard ABC 3.56'10"   3'16"  
29.   647   Sivert Fandrem Lillehammer CK (Norge) 3.56'22"   3'28"  
30.   111   Christian Nyvang Lund Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior 3.56'24"   3'30"  
31.   39   Alexander Hjortnæs Concordia Forsikring Himmerland - Hobro/Randers 3.56'38"   3'44"  
32.   20   Andreas Serop Larsen Team Pythonpro.com 3.56'39"   3'45"  
33.   27   Nikolaj Rud Østergaard CHJ Group - Comentor 3.56'41"   3'47"  
34.   93   Thomas Rantanen Lund-Nielsen Horsens AC 3.56'51"   3'57"  
35.   662   Trond Håkon Trondsen Asker CK (Norge) 3.56'55"   4'01"  
36.   85   Martin Gro Nygaard Horsens AC 3.57'15"   4'21"  
37.   115   Henrik Pedersen Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior 3.57'28"   4'34"  
38.   14   Simon Gaal Team Pythonpro.com 3.57'29"   4'35"  
39.   149   August Mors Poulsen Team ScaffCo Stilladser 3.57'31"   4'37"  
40.   622   Pepijn Ter Bekke RTV Oldenzaalse WCL (Holland) 3.57'39"   4'45"  
41.   40   Lasse Mortensgaard ABC 3.57'45"   4'51"  
42.   645   Thomas Ekren Lillehammer CK (Norge) 3.57'50"   4'56"  
43.   88   Anders Frost Team Lyngby CC, Junior 3.57'55"   5'01"  
44.   117   Jakob Røberg Frandsen Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior 3.58'15"   5'21"  
45.   18   Ingmar Alessio Navarette Oemig Team Pythonpro.com 3.58'27"   5'33"  
46.   62   Frederik Hagn-Meinche Gundersen Team Lyngby CC, Junior 3.58'31"   5'37"  
47.   651   Bjørn Alexander Hovland Stavanger Junior (Norge) 3.58'37"   5'43"  
48.   69   Patrick Behrens Fredericia CC 3.58'45"   5'51"  
49.   621   Lorenzo Borhem Ulysses (Holland) 3.58'46"   5'52"  
50.   28   Andreas Rifsdal Jedig ABC 3.59'05"   6'11"  
51.   602   Henrik G. Sandal Bergen CK (Norge) 3.59'40"   6'46"  
52.   618   Petter Theodorsen Glåmdal Sykleklubb (Norge) 3.59'45"   6'51"  
53.   179   Mikkel Skjellerup Aalborg CR 3.59'59"   7'05"  
54.   608   Kjartan Andreassen Sandness Sykkelklub (Norge) 4.00'07"   7'13"  
55.   103   Lasse Panduro Nielsen Silkeborg IF Cykling 4.00'13"   7'19"  
56.   73   Steffan List Fredericia CC 4.00'15"   7'21"  
57.   624   Matthew Overste WTC de Amstel Amstelveen (Holland) 4.00'18"   7'24"  
58.   636   Bart Dielissen WV Breda (Holland) 4.00'32"   7'38"  
59.   634   Janno De Bruijn WV Breda (Holland) 4.00'36"   7'42"  
60.   616   Sigurd Unnestad Glåmdal Sykleklubb (Norge) 4.00'43"   7'49"  
61.   121   Mathias Nørgård Villadsen Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior 4.00'45"   7'51"  
62.   57   Jesper Jensen Esbjerg CR 4.00'48"   7'54"  
63.   673   Marius Ylven Westgaard Bærum OCK (Norge) 4.00'51"   7'57"  
64.   657   Simen Svartås Asker CK (Norge) 4.00'54"   8'00"  
65.   674   Nikolai Tefre Lunder Bærum OCK (Norge) 4.01'00"   8'06"  
66.   47   Mikkel Bahnsen Concordia Forsikring Himmerland - Hobro/Randers 4.01'01"   8'07"  
67.   75   Nicolaj Jørgensen Haderslev Starup CK 4.01'02"   8'08"  
68.   83   Frederik Zeuner Nielsen Horsens AC 4.01'08"   8'14"  
69.   165   Mathias Bregnhøj Vejle CK 4.01'14"   8'20"  
70.   19   Alexander Engels Ryming CHJ Group - Comentor 4.01'26"   8'32"  
71.   32   Frederik Rasmussen ABC 4.01'34"   8'40"  
72.   626   Robin Jilesen Team HEPRO Stormvogels (Holland) 4.01'35"   8'41"  
73.   63   Alexander Louring Fredericia CC 4.01'52"   8'58"  
74.   609   Dag Erik Fjeldheim Sandness Sykkelklub (Norge) 4.01'55"   9'01"  
75.   656   Vegard Høyseth Gauldal SK (Norge) 4.02'00"   9'06"  
76.   641   Karl Immelsjö Jönköping CK (Sverige) 4.02'08"   9'14"  
77.   630   Koen Van Der Klundert RSC De Zuidwesthoeck (Holland) 4.02'12"   9'18"  
78.   683   Leonardo Becagli G.S.Campi Bisenzio Dieffe Confini Gest (Italien) 4.02'20"   9'26"  
79.   153   Magnus Tholstrup Skjøth Team ScaffCo Stilladser 4.02'24"   9'30"  
80.   643   Luca Foianesi G.S.Campi Bisenzio Dieffe Confini Gest (Italien) 4.02'29"   9'35"  
81.   639   Volrath Robinson Bugge Horten & omegns cykleklubb (Norge) 4.02'32"   9'38"  
82.   125   Thomas Edemann Jensen Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior 4.02'51"   9'57"  
83.   627   Koen Bosscher Team HEPRO Stormvogels (Holland) 4.02'56"   10'02"  
84.   620   Jim Smits Ulysses (Holland) 4.03'01"   10'07"  
85.   661   Eivind Rømcke Asker CK (Norge) 4.03'49"   10'55"  
86.   612   Jan William Jensen Bergen CK (Norge) 4.03'56"   11'02"  
87.   86   Oliver Jensen Team Pythonpro.com 4.04'01"   11'07"  
88.   632   Sander De Nijs RSC De Zuidwesthoeck (Holland) 4.04'31"   11'37"  
89.   610   Adrian Frøyland Sandness Sykkelklub (Norge) 4.04'48"   11'54"  
90.   52   Nikolaj Bidstrup Petersen Amager CR 4.04'56"   12'02"  
91.   107   Martin Bang Svendborg CC 4.04'59"   12'05"  
92.   181   Sebastian Bisgaard Sauer Mikkelsen Aalborg CR 4.05'13"   12'19"  
93.   633   Adriaan Van Schild RSC De Zuidwesthoeck (Holland) 4.05'16"   12'22"  
94.   157   Sebastian Andersen Team ScaffCo Stilladser 4.05'18"   12'24"  
95.   87   Michael Isager Kristensen Horsens AC 4.05'21"   12'27"  
96.   33   Jeppe Norup Dal CK Aarhus 4.05'27"   12'33"  
97.   650   Håkon Svardal Brattebø Stavanger Junior (Norge) 4.05'40"   12'46"  
98.   642   Marcus Persson Jönköping CK (Sverige) 4.06'22"   13'28"  
99.   681   Gabriele Bonechi G.S.Campi Bisenzio Dieffe Confini Gest (Italien) 4.06'31"   13'37"  
100.   682   Alessio Zucconi G.S.Campi Bisenzio Dieffe Confini Gest (Italien) 4.07'18"   14'24"  
101.   625   Ewoud Hartemink WTC de Amstel Amstelveen (Holland) 4.07'20"   14'26"  
102.   10   Kasper Trier Jørgensen CK Fix 4.07'55"   15'01"  
103.   68   Andreas Tvermoes Noe Team Cycling Ringsted 4.09'05"   16'11"  
104.   49   Rasmus Esmann Ginnerup Concordia Forsikring Himmerland - Hobro/Randers 4.09'15"   16'21"  
105.   37   Alexandar Lander Concordia Forsikring Himmerland - Hobro/Randers 4.09'33"   16'39"  
106.   98   Frederik Marquard Nielsen Næstved BC 4.09'37"   16'43"  
107.   684   Antonio Recati G.S.Campi Bisenzio Dieffe Confini Gest (Italien) 4.10'16"   17'22"  
108.   671   Jonathan Nilsson ROSE-Cyclesport.se JCT (Sverige) 4.10'35"   17'41"  
109.   177   Christian B. S. Mikkelsen Aalborg CR 4.10'53"   17'59"  
110.   670   Andreas Dahlberg ROSE-Cyclesport.se JCT (Sverige) 4.10'55"   18'01"  
111.   65   Jes Herlufsen Fredericia CC 4.11'07"   18'13"  
112.   167   Morten Larson Sørensen Vejle CK 4.11'23"   18'29"  
113.   601   Bjørnar Vevatne Øverland Bergen CK (Norge) 4.11'39"   18'45"  
114.   644   Sean Borchert RST Malente (Tyskland) 4.11'44"   18'50"  
115.   35   Rasmus Oliver Mogensen CK Aarhus 4.11'45"   18'51"  
116.   679   Matteo Pandolfi G.S.Campi Bisenzio Dieffe Confini Gest (Italien) 4.11'51"   18'57"  
117.   99   Nikolaj Fevre Kolding BC 4.12'12"   19'18"  
118.   119   Mads Krog Team Designa Køkken - Knudsgaard Junior 4.12'30"   19'36"  
119.   631   Mike Castel RSC De Zuidwesthoeck (Holland) 4.12'39"   19'45"  
120.   97   Kasper Asgreen Kolding BC 4.13'59"   21'05"  
121.   685   Marc Jean Salvi G.S.Campi Bisenzio Dieffe Confini Gest (Italien) 4.14'30"   21'36"  
122.   675   Kristian Kulset Bærum OCK (Norge) 4.14'34"   21'40"  
123.   628   Mark Drijfhout Team HEPRO Stormvogels (Holland) 4.15'07"   22'13"  
124.   60   Morten Rytgaard Team Lyngby CC, Junior 4.15'22"   22'28"  
125.   637   Bart Opdorp WV Breda (Holland) 4.15'25"   22'31"  
126.   629   Ruben Karsijns Team HEPRO Stormvogels (Holland) 4.16'02"   23'08"  
127.   680   Andrea Sannino G.S.Campi Bisenzio Dieffe Confini Gest (Italien) 4.16'08"   23'14"  
128.   686   Lorenzo Rossi G.S.Campi Bisenzio Dieffe Confini Gest (Italien) 4.16'10"   23'16"  
129.   26   Marcus Bønlykke Team Pythonpro.com 4.16'54"   24'00"  
130.   56   Jakob Olsen Team Lyngby CC, Junior 4.17'05"   24'11"  
131.   615   Anders Oddli Glåmdal Sykleklubb (Norge) 4.17'20"   24'26"  
132.   663   Gaute Sørensen Værnes Ringerike SK (Norge) 4.17'55"   25'01"  
133.   89   Niclas Møller Kjærhus Sørensen Horsens AC 4.17'57"   25'03"  
134.   619   Gjermund G. Bjørkli Glåmdal Sykleklubb (Norge) 4.20'02"   27'08"  
135.   623   Stijn Van Erp RTV Oldenzaalse WCL (Holland) 4.20'29"   27'35"  
136.   672   Henrik Jansson ROSE-Cyclesport.se JCT (Sverige) 4.21'06"   28'12"  
137.   78   Mathias Vestergaard Christensen CK Fix 4.21'31"   28'37"  
138.   70   Kristoffer Dahl HFCK 4.22'34"   29'40"  
139.   163   Marcus Nilson Vejle CK 4.22'43"   29'49"  
140.   603   Eivind Wiik Ånes Bergen CK (Norge) 4.22'54"   30'00"  
141.   183   Viktor Grambo Kodal Aalborg CR 4.24'43"   31'49"  
142.   223   Christian Zeeberg Pedersen CHJ Group - Comentor 4.25'00"   32'06"  
143.   58   Kristian Løngaard Team Lyngby CC, Junior 4.25'26"   32'32"  
144.   2   Lasse Lindberg Mortensen DCR Ballerup 4.26'08"   33'14"  
145.   46   Noah Glück Kindlev Lyngby CC 4.26'39"   33'45"  
146.   604   Sivert Broll Bergen CK (Norge) 4.28'03"   35'09"  
147.   655   Andreas Eidsli Gauldal SK (Norge) 4.28'05"   35'11"  
148.   667   Eirik Stigsrud Ringerike SK (Norge) 4.28'52"   35'58"  
149.   648   Sivert Selnes Lillehammer CK (Norge) 4.29'50"   36'56"  
150.   635   Olav De Bruijn WV Breda (Holland) 4.30'53"   37'59"  
151.   50   Nicolai Christensen Amager CR 4.31'13"   38'19"  
152.   664   Torstien Træen Ringerike SK (Norge) 4.31'27"   38'33"  
153.   606   Per Kristian Drægni Bøe Bergen CK (Norge) 4.31'28"   38'34"  
154.   665   Jonas Thorsen Ringerike SK (Norge) 4.31'41"   38'47"  
155.   79   Andreas Juliussen Horsens AC 4.31'45"   38'51"  
156.   666   Maxim Gjerdalen Foray Ringerike SK (Norge) 4.31'47"   38'53"  
157.   71   Robin Samsøe Christensen Fredericia CC 4.31'49"   38'55"  
158.   654   Daan Rets ZWC D.T.S. (Holland) 4.32'35"   39'41"  
159.   653   Marc Hartjes ZWC D.T.S. (Holland) 4.33'05"   40'11"  
160.   67   Mikkel Juul-Andersen Fredericia CC 4.33'14"   40'20"  
161.   36   Joakim Bukdal ABC 4.33'47"   40'53"  
162.   173   Thomas Karup Viborg Cycling 4.33'48"   40'54"  
163.   84   Jonas Emskær Nielsen Slagelse CR 4.33'56"   41'02"  
164.   669   Fredrik Carls ROSE-Cyclesport.se JCT (Sverige) 4.34'20"   41'26"  
165.   649   Henrik Dukefoss Lillehammer CK (Norge) 4.34'21"   41'27"  



Sidst beregnet, Last calculated: 19-05, 14.21
StageRace 2005 software — www.stagerace.com
JUN : 15946804 : V3.22 final update