1-1  Etape, Stage

Tour de Himmelfart 2013

Odder Avis - U13


Arrangør
Organiser
Odder Cykel Klub Etape
Stage
9/5-2013 Etape resultat
Arrival classification
Kvickly Odder - Linieløb / Road race

Vinders gennemsnit
Average speed of winner
31,43km/h Distance
Distance
16,3km Starttid
Commencement
09:05


Placering
Position
Nr.
No.
Rytter
Rider
Hold
Team
Tid
Time
Afstand
Gap
Bunus
Bonuses

1.   36   Victor Fuhrmann Køge CR .31'07"      8"  
2.   33   William Blume Horsens AC .31'08"   1"   6"  
3.   27   Sebastian Millinge Petersen Herning CK .31'08"   1"   4"  
4.   35   Philip Fisker Horsens AC .31'08"   1"   3"  
5.   603   Enzo Leijnse WTC de Amstel Amstelveen (Holland) .31'08"   1"   2"  
6.   601   Bendik Gjøs Horten & omegns cykleklubb (Norge) .31'08"   1"   1"  
7.   11   Robin Juel Skivild Cykling Fyn .31'08"   1"     
8.   48   Julius Gulmann Ordrup CC .31'08"   1"     
9.   13   Anders Toft Nielsen Esbjerg CR .31'08"   1"     
10.   18   Tobias Lund Andresen CK Fix .31'08"   1"     
11.   73   Mads Fenneberg Sønderborg CK .31'12"   5"     
12.   621   Henki August Moland Stavanger Sykleklubb (Norge) .31'12"   5"     
13.   52   Frederik Erringsø Roskilde CR .31'12"   5"     
14.   625   Frederik Wandahl Höllviken CK (Sverige) .31'12"   5"     
15.   7   Ruben Zilas Larsen CK Aarhus .31'12"   5"     
16.   25   Rasmus Madsen Herning CK .31'12"   5"     
17.   62   Magnus Travn Rost Slagelse CR .31'12"   5"     
18.   89   Marcus Breiner Nr. - Søby CK .31'12"   5"     
19.   29   Tobias Lillelund Herning CK .31'12"   5"     
20.   617   Tor Ove Vetrhus Kristiansand CK (Norge) .31'16"   9"     
21.   44   Luis Carl Jørgensen Næstved BC .31'18"   11"     
22.   9   Lauge Hastrup Woer CK Aarhus .31'18"   11"     
23.   15   Anders Foldager Hammel CK .31'18"   11"     
24.   16   Thorolf Rønhede CK Fix .31'22"   15"     
25.   70   Kristoffer Ingemann Jørgensen Roskilde CR .31'22"   15"     
26.   14   Benjamin Hertz CK Fix .31'24"   17"     
27.   611   Serghino Wilshaus WTC de Amstel Amstelveen (Holland) .31'34"   27"     
28.   40   Oliver Lynge Hoby Køge CR .31'44"   37"     
29.   607   Owen Geleijn WTC de Amstel Amstelveen (Holland) .31'44"   37"     
30.   401   Lærke Elstrøm Jensen Hedensted Cykelklub .32'03"   56"     
31.   613   Tristian Engebø Ullebø Sogn Cykleklubb (Norge) .32'09"   1'02"     
32.   12   Magnus Kisum Roskilde CR .32'37"   1'30"     
33.   605   Sven Raats WTC de Amstel Amstelveen (Holland) .32'41"   1'34"     
34.   34   Magnus Munch Køge CR .32'47"   1'40"     
35.   30   Peter Busk Køge CR .32'55"   1'48"     
36.   43   Aksel Klinge Middelfart CC .32'57"   1'50"     
37.   691   Caroline Andersson Halmstad CK (Sverige) .33'12"   2'05"     
38.   1   Julius S. Lomholt CCH Hjørring .33'17"   2'10"     
39.   699   Mari Hole Mohr Stavanger Sykleklubb (Norge) .33'21"   2'14"     
40.   54   Emil Brun Roskilde CR .33'23"   2'16"     
41.   687   Wilma Olausson Mölndals CK (Sverige) .33'42"   2'35"     
42.   405   Maria Bertelsen Herning CK .33'42"   2'35"     
43.   402   Tusnelda Svanholmer Amager CR .33'52"   2'45"     
44.   689   Mia Utne Åsane CK (Norge) .33'53"   2'46"     
45.   47   Viktor Haubro Lind Nr. - Søby CK .34'23"   3'16"     
46.   79   August Kjær Agergaard CK Aarhus .34'24"   3'17"     
47.   695   Lisa Van Helvoirt WV Uden (Holland) .34'24"   3'17"     
48.   685   Ida Johansson Mölndals CK (Sverige) .34'24"   3'17"     
49.   26   Magnus Lindberg Mortensen DCR Ballerup .34'36"   3'29"     
50.   87   Emil Borg Strøm Nr. - Søby CK .34'59"   3'52"     
51.   51   Jeppe Andreasen Odder CK .34'59"   3'52"     
52.   57   Alfred Rasmussen Odder CK .34'59"   3'52"     
53.   65   Mads Jensby Silkeborg IF Cykling .35'03"   3'56"     
54.   5   Rasmus Tolbøl CK Aarhus .35'08"   4'01"     
55.   697   Iris Verschuren D.R.C. de Mol (Holland) .35'11"   4'04"     
56.   693   Julia Lundmark Borlänge CK (Sverige) .35'21"   4'14"     
57.   409   Mie Degn Horsens AC .35'42"   4'35"     
58.   407   Fie Pedersen Horsens AC .36'00"   4'53"     
59.   83   Jacob Christensen Horsens AC .36'05"   4'58"     
60.   59   Rasmus Henriksen Odder CK .36'07"   5'00"     
61.   69   Benjamin Changizi Silkeborg IF Cykling .36'11"   5'04"     
62.   63   Lucas Vilsen Silkeborg IF Cykling .36'12"   5'05"     
63.   24   Marckus Njor DCR Ballerup .37'00"   5'53"     
64.   93   Sebastian Engelund Odder CK .37'04"   5'57"     
65.   683   Tuva Halvorsen Kristiansand CK (Norge) .38'45"   7'38"     
66.   999   Mette Egtoft Jensen Aalborg CR .38'57"   7'50"     
67.   31   Mikkel Nielsen Hobro CK38 .39'02"   7'55"     
68.   39   Jeppe Nissen Horsens AC .40'14"   9'07"     
69.   95   Magnus Rohde Silkeborg IF Cykling .40'16"   9'09"     
70.   6   Anna Schelde Berg Slagelse CR .41'03"   9'56"     
71.   615   Elias Bryngelsson Mölndals CK (Sverige) .41'18"   10'11"     
72.   623   Oliver Friis Odder CK .41'22"   10'15"     
73.   411   Katrine Høgild Viborg Cycling .41'27"   10'20"     
74.   609   Tristan Geleijn WTC de Amstel Amstelveen (Holland) .43'05"   11'58"     
75.   23   Rasmus Tingholm Hedensted Cykelklub .46'13"   15'06"     
76.   41   Mark Carbel Svendgaard Horsens AC .47'13"   16'06"     
77.   32   Jacob Grenaa Køge CR .47'13"   16'06"     
78.   53   Alexander Mark Odder CK .47'13"   16'06"     
79.   49   Mads Bak Bjerregaard Odder CK .47'13"   16'06"     
80.   619   Marius Madsstuen CK Bure ( Sverige ) .47'13"   16'06"     
81.   97   Victor Thang Vejle CK .47'13"   16'06"     
82.   681   Ellen Gustafsson Eskilstuna CK (Sverige) .47'13"   16'06"     
83.   404   Ida Victoria Konradsen CC Hillerød .47'13"   16'06"     
84.   403   Amalie Schmücker Herning CK .47'13"   16'06"     


Ikke starede ryttere
Number of not started
0 Antal startede
Number of starters
84 Antal tilbage
Number remaining
84
Ryttere uden for tidsgrænsen
Riders after time limit
-- Udgåede ryttere
Riders dropping out
--

Sidst beregnet, Last calculated: 11-05, 11.20
StageRace 2005 software — www.stagerace.com
U13 : 15946804 : V3.22 final update