1-2  Samlet, General

Tour de Himmelfart 2013

Odder Avis - U13
Nordea - Samlet/General


Arrangør
Organiser
Odder Cykel Klub Etape
Stage
9/5-2013 Samlet stilling efter
General classification after
Vilfrasport.dk - Gadeløb /Stree race

Vinders gennemsnit
Average speed of winner
32,262km/h Total distance
Total distance
26,5km


Placering
Position
Nr.
No.
Rytter
Rider
Hold
Team
Tid
Time
Afstand
Gap

1.   603   Enzo Leijnse WTC de Amstel Amstelveen (Holland) .49'17"     
2.   27   Sebastian Millinge Petersen Herning CK .49'18"   1"  
3.   36   Victor Fuhrmann Køge CR .49'19"   2"  
4.   18   Tobias Lund Andresen CK Fix .49'21"   4"  
5.   33   William Blume Horsens AC .49'23"   6"  
6.   35   Philip Fisker Horsens AC .49'26"   9"  
7.   11   Robin Juel Skivild Cykling Fyn .49'27"   10"  
8.   601   Bendik Gjøs Horten & omegns cykleklubb (Norge) .49'28"   11"  
9.   48   Julius Gulmann Ordrup CC .49'29"   12"  
10.   73   Mads Fenneberg Sønderborg CK .49'33"   16"  
11.   625   Frederik Wandahl Höllviken CK (Sverige) .49'33"   16"  
12.   44   Luis Carl Jørgensen Næstved BC .49'39"   22"  
13.   15   Anders Foldager Hammel CK .49'39"   22"  
14.   70   Kristoffer Ingemann Jørgensen Roskilde CR .49'50"   33"  
15.   607   Owen Geleijn WTC de Amstel Amstelveen (Holland) .50'05"   48"  
16.   401   Lærke Elstrøm Jensen Hedensted Cykelklub .50'24"   1'07"  
17.   613   Tristian Engebø Ullebø Sogn Cykleklubb (Norge) .50'30"   1'13"  
18.   29   Tobias Lillelund Herning CK .50'33"   1'16"  
19.   62   Magnus Travn Rost Slagelse CR .50'46"   1'29"  
20.   25   Rasmus Madsen Herning CK .50'48"   1'31"  
21.   621   Henki August Moland Stavanger Sykleklubb (Norge) .50'51"   1'34"  
22.   9   Lauge Hastrup Woer CK Aarhus .50'52"   1'35"  
23.   14   Benjamin Hertz CK Fix .50'58"   1'41"  
24.   16   Thorolf Rønhede CK Fix .50'58"   1'41"  
25.   30   Peter Busk Køge CR .51'04"   1'47"  
26.   611   Serghino Wilshaus WTC de Amstel Amstelveen (Holland) .51'10"   1'53"  
27.   40   Oliver Lynge Hoby Køge CR .51'18"   2'01"  
28.   52   Frederik Erringsø Roskilde CR .51'19"   2'02"  
29.   89   Marcus Breiner Nr. - Søby CK .51'19"   2'02"  
30.   617   Tor Ove Vetrhus Kristiansand CK (Norge) .51'23"   2'06"  
31.   7   Ruben Zilas Larsen CK Aarhus .51'29"   2'12"  
32.   691   Caroline Andersson Halmstad CK (Sverige) .51'33"   2'16"  
33.   687   Wilma Olausson Mölndals CK (Sverige) .52'03"   2'46"  
34.   699   Mari Hole Mohr Stavanger Sykleklubb (Norge) .52'57"   3'40"  
35.   405   Maria Bertelsen Herning CK .53'03"   3'46"  
36.   34   Magnus Munch Køge CR .53'29"   4'12"  
37.   402   Tusnelda Svanholmer Amager CR .53'31"   4'14"  
38.   12   Magnus Kisum Roskilde CR .53'32"   4'15"  
39.   689   Mia Utne Åsane CK (Norge) .53'33"   4'16"  
40.   1   Julius S. Lomholt CCH Hjørring .53'34"   4'17"  
41.   605   Sven Raats WTC de Amstel Amstelveen (Holland) .53'36"   4'19"  
42.   43   Aksel Klinge Middelfart CC .53'52"   4'35"  
43.   13   Anders Toft Nielsen Esbjerg CR .53'56"   4'39"  
44.   685   Ida Johansson Mölndals CK (Sverige) .54'04"   4'47"  
45.   695   Lisa Van Helvoirt WV Uden (Holland) .54'06"   4'49"  
46.   26   Magnus Lindberg Mortensen DCR Ballerup .55'11"   5'54"  
47.   87   Emil Borg Strøm Nr. - Søby CK .55'16"   5'59"  
48.   65   Mads Jensby Silkeborg IF Cykling .55'38"   6'21"  
49.   47   Viktor Haubro Lind Nr. - Søby CK .55'45"   6'28"  
50.   51   Jeppe Andreasen Odder CK .55'51"   6'34"  
51.   54   Emil Brun Roskilde CR .56'11"   6'54"  
52.   5   Rasmus Tolbøl CK Aarhus .56'27"   7'10"  
53.   697   Iris Verschuren D.R.C. de Mol (Holland) .56'41"   7'24"  
54.   57   Alfred Rasmussen Odder CK .56'44"   7'27"  
55.   79   August Kjær Agergaard CK Aarhus .57'12"   7'55"  
56.   409   Mie Degn Horsens AC .57'16"   7'59"  
57.   693   Julia Lundmark Borlänge CK (Sverige) .57'16"   7'59"  
58.   407   Fie Pedersen Horsens AC .57'34"   8'17"  
59.   59   Rasmus Henriksen Odder CK .57'57"   8'40"  
60.   83   Jacob Christensen Horsens AC .58'53"   9'36"  
61.   69   Benjamin Changizi Silkeborg IF Cykling .58'59"   9'42"  
62.   63   Lucas Vilsen Silkeborg IF Cykling .59'00"   9'43"  
63.   24   Marckus Njor DCR Ballerup .59'48"   10'31"  
64.   93   Sebastian Engelund Odder CK .59'52"   10'35"  
65.   683   Tuva Halvorsen Kristiansand CK (Norge) 1.01'33"   12'16"  
66.   999   Mette Egtoft Jensen Aalborg CR 1.01'45"   12'28"  
67.   31   Mikkel Nielsen Hobro CK38 1.01'50"   12'33"  
68.   39   Jeppe Nissen Horsens AC 1.03'02"   13'45"  
69.   95   Magnus Rohde Silkeborg IF Cykling 1.03'04"   13'47"  
70.   609   Tristan Geleijn WTC de Amstel Amstelveen (Holland) 1.04'00"   14'43"  
71.   615   Elias Bryngelsson Mölndals CK (Sverige) 1.04'06"   14'49"  
72.   623   Oliver Friis Odder CK 1.04'10"   14'53"  
73.   411   Katrine Høgild Viborg Cycling 1.04'15"   14'58"  
74.   6   Anna Schelde Berg Slagelse CR 1.04'51"   15'34"  
75.   53   Alexander Mark Odder CK 1.05'34"   16'17"  
76.   97   Victor Thang Vejle CK 1.06'49"   17'32"  
77.   49   Mads Bak Bjerregaard Odder CK 1.07'18"   18'01"  
78.   619   Marius Madsstuen CK Bure ( Sverige ) 1.07'47"   18'30"  
79.   32   Jacob Grenaa Køge CR 1.08'08"   18'51"  
80.   403   Amalie Schmücker Herning CK 1.08'18"   19'01"  
81.   23   Rasmus Tingholm Hedensted Cykelklub 1.09'01"   19'44"  
82.   41   Mark Carbel Svendgaard Horsens AC 1.10'01"   20'44"  
83.   681   Ellen Gustafsson Eskilstuna CK (Sverige) 1.10'01"   20'44"  
84.   404   Ida Victoria Konradsen CC Hillerød 1.10'01"   20'44"  



Sidst beregnet, Last calculated: 11-05, 11.20
StageRace 2005 software — www.stagerace.com
U13 : 15946804 : V3.22 final update