2-2  Samlet, General

Tour de Himmelfart 2013

Odder Avis - U13
Nordea - Samlet/General


Arrangør
Organiser
Odder Cykel Klub Etape
Stage
10/5-2013 Samlet stilling efter
General classification after
Post Danmark - Kriterium / Criterium

Vinders gennemsnit
Average speed of winner
33,358km/h Total distance
Total distance
46,1km


Placering
Position
Nr.
No.
Rytter
Rider
Hold
Team
Tid
Time
Afstand
Gap

1.   603   Enzo Leijnse WTC de Amstel Amstelveen (Holland) 1.22'55"     
2.   36   Victor Fuhrmann Køge CR 1.23'05"   10"  
3.   30   Peter Busk Køge CR 1.23'20"   25"  
4.   73   Mads Fenneberg Sønderborg CK 1.23'27"   32"  
5.   33   William Blume Horsens AC 1.23'33"   38"  
6.   11   Robin Juel Skivild Cykling Fyn 1.23'36"   41"  
7.   18   Tobias Lund Andresen CK Fix 1.23'57"   1'02"  
8.   27   Sebastian Millinge Petersen Herning CK 1.24'20"   1'25"  
9.   48   Julius Gulmann Ordrup CC 1.24'20"   1'25"  
10.   44   Luis Carl Jørgensen Næstved BC 1.24'28"   1'33"  
11.   625   Frederik Wandahl Höllviken CK (Sverige) 1.24'34"   1'39"  
12.   35   Philip Fisker Horsens AC 1.24'37"   1'42"  
13.   601   Bendik Gjøs Horten & omegns cykleklubb (Norge) 1.24'40"   1'45"  
14.   15   Anders Foldager Hammel CK 1.25'32"   2'37"  
15.   607   Owen Geleijn WTC de Amstel Amstelveen (Holland) 1.26'02"   3'07"  
16.   70   Kristoffer Ingemann Jørgensen Roskilde CR 1.26'27"   3'32"  
17.   14   Benjamin Hertz CK Fix 1.26'35"   3'40"  
18.   613   Tristian Engebø Ullebø Sogn Cykleklubb (Norge) 1.26'36"   3'41"  
19.   16   Thorolf Rønhede CK Fix 1.26'46"   3'51"  
20.   611   Serghino Wilshaus WTC de Amstel Amstelveen (Holland) 1.27'33"   4'38"  
21.   52   Frederik Erringsø Roskilde CR 1.27'36"   4'41"  
22.   9   Lauge Hastrup Woer CK Aarhus 1.27'39"   4'44"  
23.   7   Ruben Zilas Larsen CK Aarhus 1.27'55"   5'00"  
24.   29   Tobias Lillelund Herning CK 1.28'04"   5'09"  
25.   25   Rasmus Madsen Herning CK 1.28'15"   5'20"  
26.   40   Oliver Lynge Hoby Køge CR 1.29'02"   6'07"  
27.   13   Anders Toft Nielsen Esbjerg CR 1.29'41"   6'46"  
28.   62   Magnus Travn Rost Slagelse CR 1.29'57"   7'02"  
29.   621   Henki August Moland Stavanger Sykleklubb (Norge) 1.30'07"   7'12"  
30.   89   Marcus Breiner Nr. - Søby CK 1.30'34"   7'39"  
31.   617   Tor Ove Vetrhus Kristiansand CK (Norge) 1.30'45"   7'50"  
32.   401   Lærke Elstrøm Jensen Hedensted Cykelklub 1.31'07"   8'12"  
33.   691   Caroline Andersson Halmstad CK (Sverige) 1.32'23"   9'28"  
34.   1   Julius S. Lomholt CCH Hjørring 1.32'54"   9'59"  
35.   34   Magnus Munch Køge CR 1.32'55"   10'00"  
36.   605   Sven Raats WTC de Amstel Amstelveen (Holland) 1.33'15"   10'20"  
37.   687   Wilma Olausson Mölndals CK (Sverige) 1.33'25"   10'30"  
38.   43   Aksel Klinge Middelfart CC 1.33'32"   10'37"  
39.   12   Magnus Kisum Roskilde CR 1.33'45"   10'50"  
40.   26   Magnus Lindberg Mortensen DCR Ballerup 1.34'13"   11'18"  
41.   699   Mari Hole Mohr Stavanger Sykleklubb (Norge) 1.34'31"   11'36"  
42.   405   Maria Bertelsen Herning CK 1.34'40"   11'45"  
43.   65   Mads Jensby Silkeborg IF Cykling 1.35'16"   12'21"  
44.   689   Mia Utne Åsane CK (Norge) 1.35'25"   12'30"  
45.   402   Tusnelda Svanholmer Amager CR 1.35'29"   12'34"  
46.   685   Ida Johansson Mölndals CK (Sverige) 1.35'46"   12'51"  
47.   87   Emil Borg Strøm Nr. - Søby CK 1.35'56"   13'01"  
48.   54   Emil Brun Roskilde CR 1.36'27"   13'32"  
49.   51   Jeppe Andreasen Odder CK 1.36'42"   13'47"  
50.   695   Lisa Van Helvoirt WV Uden (Holland) 1.37'24"   14'29"  
51.   57   Alfred Rasmussen Odder CK 1.37'36"   14'41"  
52.   47   Viktor Haubro Lind Nr. - Søby CK 1.38'13"   15'18"  
53.   697   Iris Verschuren D.R.C. de Mol (Holland) 1.39'00"   16'05"  
54.   5   Rasmus Tolbøl CK Aarhus 1.39'13"   16'18"  
55.   79   August Kjær Agergaard CK Aarhus 1.39'37"   16'42"  
56.   59   Rasmus Henriksen Odder CK 1.40'10"   17'15"  
57.   693   Julia Lundmark Borlänge CK (Sverige) 1.41'13"   18'18"  
58.   407   Fie Pedersen Horsens AC 1.41'29"   18'34"  
59.   53   Alexander Mark Odder CK 1.41'51"   18'56"  
60.   93   Sebastian Engelund Odder CK 1.42'39"   19'44"  
61.   83   Jacob Christensen Horsens AC 1.43'02"   20'07"  
62.   69   Benjamin Changizi Silkeborg IF Cykling 1.43'04"   20'09"  
63.   24   Marckus Njor DCR Ballerup 1.43'10"   20'15"  
64.   49   Mads Bak Bjerregaard Odder CK 1.43'25"   20'30"  
65.   63   Lucas Vilsen Silkeborg IF Cykling 1.43'43"   20'48"  
66.   31   Mikkel Nielsen Hobro CK38 1.44'51"   21'56"  
67.   609   Tristan Geleijn WTC de Amstel Amstelveen (Holland) 1.44'58"   22'03"  
68.   409   Mie Degn Horsens AC 1.45'08"   22'13"  
69.   97   Victor Thang Vejle CK 1.46'05"   23'10"  
70.   619   Marius Madsstuen CK Bure ( Sverige ) 1.46'44"   23'49"  
71.   623   Oliver Friis Odder CK 1.47'42"   24'47"  
72.   32   Jacob Grenaa Køge CR 1.48'22"   25'27"  
73.   999   Mette Egtoft Jensen Aalborg CR 1.48'37"   25'42"  
74.   95   Magnus Rohde Silkeborg IF Cykling 1.50'00"   27'05"  
75.   403   Amalie Schmücker Herning CK 1.50'24"   27'29"  
76.   39   Jeppe Nissen Horsens AC 1.50'46"   27'51"  
77.   615   Elias Bryngelsson Mölndals CK (Sverige) 1.53'40"   30'45"  
78.   41   Mark Carbel Svendgaard Horsens AC 1.54'33"   31'38"  
79.   411   Katrine Høgild Viborg Cycling 1.54'49"   31'54"  
80.   6   Anna Schelde Berg Slagelse CR 1.55'27"   32'32"  
81.   23   Rasmus Tingholm Hedensted Cykelklub 1.58'58"   36'03"  
82.   404   Ida Victoria Konradsen CC Hillerød 2.00'55"   38'00"  
83.   683   Tuva Halvorsen Kristiansand CK (Norge) 2.20'33"   57'38"  
84.   681   Ellen Gustafsson Eskilstuna CK (Sverige) 2.32'10"   1.09'15"  



Sidst beregnet, Last calculated: 11-05, 11.20
StageRace 2005 software — www.stagerace.com
U13 : 15946804 : V3.22 final update