2-2  Samlet, General

Tour de Himmelfart 2013

Nonbye - U15 - 23 præmier samlet/23 prices overall
Vilfra - Samlet/General


Arrangør
Organiser
Odder Cykel Klub Etape
Stage
10/5-2013 Samlet stilling efter
General classification after
Post Danmark - Kriterium / Criterium

Vinders gennemsnit
Average speed of winner
36,627km/h Total distance
Total distance
78,2km


Placering
Position
Nr.
No.
Rytter
Rider
Hold
Team
Tid
Time
Afstand
Gap

1.   22   Julius Johansen CC Hillerød 2.08'06"     
2.   90   Mathias Alexander E. Larsen Roskilde CR 2.10'22"   2'16"  
3.   615   Linus Kvist FK Trampen (Sverige) 2.10'30"   2'24"  
4.   611   Andreas Andersson Halmstad CK (Sverige) 2.10'38"   2'32"  
5.   28   Kristian Kaimer Eriksen CK Fix 2.10'41"   2'35"  
6.   601   Hector Alexander Moland Stavanger Sykleklubb (Norge) 2.10'44"   2'38"  
7.   18   Martin Omarsson Mollerup C.K. Kronborg 2.10'49"   2'43"  
8.   80   Peter Haslund Næstved BC 2.10'53"   2'47"  
9.   602   Henrik Schwald Stavanger Sykleklubb (Norge) 2.10'56"   2'50"  
10.   21   Christian Bahr Cykling Odense 2.10'56"   2'50"  
11.   10   Absalon Billehøj Amager CR 2.10'57"   2'51"  
12.   39   Jens-villum Herløv Vilhelmsen Haderslev Starup Cykelklub 2.10'59"   2'53"  
13.   68   Rasmus Dahlmann Greve CC 2.11'00"   2'54"  
14.   78   Christian Gundersen Lyngby CC 2.11'09"   3'03"  
15.   614   Jacob Eriksson Borås CA ( Sverige ) 2.11'10"   3'04"  
16.   613   Marijn Van Den Berg WV Het Luchtschip (Holland) 2.11'14"   3'08"  
17.   612   Martin Gersson Halmstad CK (Sverige) 2.11'14"   3'08"  
18.   605   Koen Van Helvoirt WV Uden (Holland) 2.11'30"   3'24"  
19.   103   Andreas Knudsen Silkeborg IF Cykling 2.11'30"   3'24"  
20.   105   Oliver Knudsen Silkeborg IF Cykling 2.11'31"   3'25"  
21.   101   Casper Busk Jensen Randers CK 2.11'34"   3'28"  
22.   47   Mikkel Sørensen Hedensted Cykelklub 2.11'44"   3'38"  
23.   34   Eskild Rønhede CK Fix 2.11'50"   3'44"  
24.   32   Oliver Errebo CK Fix 2.11'57"   3'51"  
25.   608   Koen Warnier WTC de Amstel Amstelveen (Holland) 2.12'17"   4'11"  
26.   149   Anders Ømose Jensen Cykling Odense 2.12'30"   4'24"  
27.   603   Thomas Ognedal Stavanger Sykleklubb (Norge) 2.12'42"   4'36"  
28.   98   Nicolai Hjortstrand Luthmann Slagelse CR 2.13'30"   5'24"  
29.   99   Frederik Henriksen Odder CK 2.14'33"   6'27"  
30.   139   Mikkel Feldtmann Hansen Aalborg CR 2.15'02"   6'56"  
31.   58   Sander Andersen DCR Ballerup 2.15'09"   7'03"  
32.   165   Lasse Krejberg Nr. - Søby CK 2.15'32"   7'26"  
33.   607   Emil Lundmark Borlänge CK (Sverige) 2.16'06"   8'00"  
34.   106   Anton Norup Grunnet Hansen Team Cycling Ringsted 2.16'14"   8'08"  
35.   81   Oliver Nielsen Hobro CK38 2.16'48"   8'42"  
36.   75   Kristian Lund Mathiesen Herning CK 2.17'59"   9'53"  
37.   600   Eirik Lunder Stavanger Sykleklubb (Norge) 2.18'32"   10'26"  
38.   17   Rasmus Hvass Olesen CK Aarhus 2.18'49"   10'43"  
39.   604   Christoffer Gibson Horten & omegns cykleklubb (Norge) 2.19'34"   11'28"  
40.   15   Jonas Erbs Tolbod CK Aarhus 2.21'37"   13'31"  
41.   169   William Thøgersen Silkeborg IF Cykling 2.21'45"   13'39"  
42.   129   Lukas Specht Vejle CK 2.22'41"   14'35"  
43.   97   Nicklas Korsager Elkjær Odder CK 2.23'02"   14'56"  
44.   51   Christian Toft Bach Hedensted Cykelklub 2.23'20"   15'14"  
45.   57   Martin Andersen Hedensted Cykelklub 2.23'41"   15'35"  
46.   73   Frederik Raunsgaard Herning CK 2.26'51"   18'45"  
47.   43   Asbjørn Hellemose Hammel CK 2.27'24"   19'18"  
48.   617   Magnus Tofte Kristiansand CK (Norge) 2.27'48"   19'42"  
49.   145   Kasper Nielsen Aalborg CR 2.28'08"   20'02"  
50.   45   Thor Koop Dalgaard Hedensted Cykelklub 2.28'10"   20'04"  
51.   6   Hugin Ravn Hendriksen Amager CR 2.28'52"   20'46"  
52.   52   Jakob Joensen DCR Ballerup 2.29'46"   21'40"  
53.   121   Emil Thyregod Vejen BC 2.29'57"   21'51"  
54.   175   Tobias Wallin Hjortshøj Odder CK 2.30'50"   22'44"  
55.   127   Mads Jalving Vejle CK 2.31'00"   22'54"  
56.   56   Nicklas Havemose-Poulsen DCR Ballerup 2.31'55"   23'49"  
57.   13   Sebastian Svanholm-thomsen CK Aarhus 2.34'31"   26'25"  
58.   79   Andreas Sørensen Hobro CK38 2.37'49"   29'43"  
59.   610   Leon Buijs WTC de Amstel Amstelveen (Holland) 2.37'51"   29'45"  
60.   609   Nadav Joosten WTC de Amstel Amstelveen (Holland) 2.38'04"   29'58"  
61.   137   Maecus Frøde Aalborg CR 2.38'16"   30'10"  
62.   54   Mathias B. Jacobi DCR Ballerup 2.38'47"   30'41"  
63.   185   Kasper Bøgelund Silkeborg IF Cykling 2.40'57"   32'51"  
64.   41   Frej Uldael Hammel CK 2.45'14"   37'08"  
65.   7   Johan Tiedemann Langballe CK Aarhus 2.47'27"   39'21"  
66.   119   Emil Piper Svendborg CC 2.49'12"   41'06"  
67.   76   Nicolai Maj Køge CR 2.50'16"   42'10"  
68.   616   Alf Vidar Vetrhus Kristiansand CK (Norge) 2.51'30"   43'24"  
69.   111   Carl Christian Møller Silkeborg IF Cykling 2.54'42"   46'36"  



Sidst beregnet, Last calculated: 11-05, 9.29
StageRace 2005 software — www.stagerace.com
U15 : 15946804 : V3.22 final update