Samlet, General

Tour de Himmelfart 2013

SRAM - U16P - 12 præmier samlet/12 prices overall
SRAM - Samlet/General


Arrangør
Organiser
Odder Cykel Klub Etape
Stage
11/5-2013 Samlet stilling efter
General classification after
Østjysk Energi - Kongeetape

Vinders gennemsnit
Average speed of winner
32,63km/h Total distance
Total distance
122,0km


Placering
Position
Nr.
No.
Rytter
Rider
Hold
Team
Tid
Time
Afstand
Gap

1.   407   Simone Eg Herning CK 3.44'20"     
2.   623   Maaike Boogaard Team Blue Sky Cycling (Holland) 3.47'47"   3'27"  
3.   409   Emma Norsgaard Jørgensen Herning CK 3.48'01"   3'41"  
4.   647   Kylie Waterreus Balen BC (Belgien) 3.48'13"   3'53"  
5.   987   Ida Jansson Eskilstuna CK (Sverige) 3.48'16"   3'56"  
6.   627   Claudia Jongerius Team Blue Sky Cycling (Holland) 3.48'19"   3'59"  
7.   643   Maja Johansson Mölndals CK (Sverige) 3.51'52"   7'32"  
8.   609   Isabelle Sagstad Christiansen CK Sotra (Norge) 3.53'33"   9'13"  
9.   637   Floor Weerink RTC Noord KNWU (Holland) 3.54'08"   9'48"  
10.   611   Solveig Rief Armo Horten & omegns cykleklubb (Norge) 3.54'15"   9'55"  
11.   645   Laura Hulsmans Balen BC (Belgien) 3.54'33"   10'13"  
12.   615   Martine Gjøs Horten & omegns cykleklubb (Norge) 3.55'15"   10'55"  
13.   603   Amalie Lutro Stavanger Sykleklubb (Norge) 3.55'18"   10'58"  
14.   404   Caroline Bohè CC Hillerød 3.55'28"   11'08"  
15.   639   Julia Van Ravenswaaij WTC de Amstel Amstelveen (Holland) 3.55'32"   11'12"  
16.   629   Maaike Brandwagt Team Blue Sky Cycling (Holland) 3.55'34"   11'14"  
17.   641   Benthe Van Teeseling WTC de Amstel Amstelveen (Holland) 3.56'53"   12'33"  
18.   619   Anouk Verschuren D.R.C. de Mol (Holland) 4.01'44"   17'24"  
19.   649   Fleur Nagengast RTC Noord KNWU (Holland) 4.01'49"   17'29"  
20.   621   Lisa De Jong RTC Noord KNWU (Holland) 4.02'12"   17'52"  
21.   625   Emma Boogaard Team Blue Sky Cycling (Holland) 4.03'04"   18'44"  
22.   417   Benedikte Juul Jørgensen CK Djurs 4.04'31"   20'11"  
23.   631   Willemijn Varkevisser WV Uden (Holland) 4.18'45"   34'25"  
24.   415   Freja Louise Nielsen Horsens AC 4.19'08"   34'48"  
25.   613   Martine Bjerke Sundby Horten & omegns cykleklubb (Norge) 4.24'01"   39'41"  
26.   401   Caroline Eland CK Aarhus 4.26'27"   42'07"  



Sidst beregnet, Last calculated: 11-05, 12.00
StageRace 2005 software — www.stagerace.com
U16P : 15946804 : V3.22 final update