Samlet, General

Tour de Himmelfart 2013

Kvickly Odder - Junior - 25 præmier samlet/25 prices overall
Kvickly Odder - Samlet/General


Arrangør
Organiser
Odder Cykel Klub Etape
Stage
11/5-2013 Samlet stilling efter
General classification after
Østjysk Energi - Kongeetape

Vinders gennemsnit
Average speed of winner
40,181km/h Total distance
Total distance
294,8km


Placering
Position
Nr.
No.
Rytter
Rider
Hold
Team
Tid
Time
Afstand
Gap

1.   106   Mathias Krigbaum Team Roskilde Junior 7.20'12"     
2.   638   Pontus Kastemyr CK Bure ( Sverige ) 7.20'23"   11"  
3.   5   Mathias Rask Team Comentor - Ribe Cykellager 7.20'31"   19"  
4.   75   Michael Cabel Svendgaard Team Blue Water Junior 7.20'35"   23"  
5.   68   Magnus Bak Klaris Team HH Malerentreprise 7.20'47"   35"  
6.   114   Jonas Gregaard Wilsly Team Roskilde Junior 7.20'50"   38"  
7.   119   Christoffer Lisson Team Designa Køkken-Knudsgaard 7.20'54"   42"  
8.   73   Simon Hamann Larsen Team Blue Water Junior 7.20'55"   43"  
9.   109   Anders Hardahl Team Designa Køkken-Knudsgaard 7.21'03"   51"  
10.   116   Mads Corell Team Roskilde Junior 7.21'08"   56"  
11.   99   Oliver Rosenbæk Team CVM - Campus-Vejle-Middelfart 7.21'16"   1'04"  
12.   669   Vegard Børsheim Lillehammer CK (Norge) 7.21'23"   1'11"  
13.   11   Jesper Schultz Team Comentor - Ribe Cykellager 7.21'27"   1'15"  
14.   120   Thomas Uttrup Sandstrøm Team Roskilde Junior 7.21'29"   1'17"  
15.   650   Lukas Eriksson Falköping CK. (Sverige) 7.21'33"   1'21"  
16.   102   Rune Almindsø Andersen Team Pyhtonpro.com 7.21'45"   1'33"  
17.   14   Lasse Mortensgaard ABC 7.21'51"   1'39"  
18.   668   Anders Skaarseth Lillehammer CK (Norge) 7.21'51"   1'39"  
19.   4   Andreas Pihl Nielsen ABC 7.22'05"   1'53"  
20.   13   Kasper Andersen Team Comentor - Ribe Cykellager 7.22'16"   2'04"  
21.   121   Jesper Bundgård Vinkel Team Designa Køkken-Knudsgaard 7.22'24"   2'12"  
22.   97   Mathias Bregnhøj Team CVM - Campus-Vejle-Middelfart 7.22'55"   2'43"  
23.   6   Daniel Henning Hartvig ABC 7.24'33"   4'21"  
24.   85   Kasper Würtz Schmidt Team Blue Water Junior 7.26'00"   5'48"  
25.   20   Andreas Serop Larsen ABC 7.29'04"   8'52"  
26.   59   Frederik Zeuner Nielsen Horsens AC 7.29'11"   8'59"  
27.   613   Sivert Broll Bergen CK (Norge) 7.29'22"   9'10"  
28.   76   Tobias Mørch Kongstad Team HH Malerentreprise 7.29'32"   9'20"  
29.   12   Søren Martinus Engberg ABC 7.29'35"   9'23"  
30.   637   Filip Bengtsson CK Bure ( Sverige ) 7.29'37"   9'25"  
31.   649   Alexander Fåglum Karlsson Falköping CK. (Sverige) 7.29'41"   9'29"  
32.   654   Eit Visser RTC Noord KNWU (Holland) 7.29'49"   9'37"  
33.   91   Jacob Kruse Jensen Team CVM - Campus-Vejle-Middelfart 7.29'56"   9'44"  
34.   15   Mikkel Møller Team Comentor - Ribe Cykellager 7.29'59"   9'47"  
35.   53   Andreas Juliussen Horsens AC 7.30'01"   9'49"  
36.   672   Åge Ljøstad Nielsen Kristiansand CK (Norge) 7.30'07"   9'55"  
37.   639   Karl Immelsjö CK Bure ( Sverige ) 7.30'09"   9'57"  
38.   87   Kristian Arnth Sørensen Team Blue Water Junior 7.30'28"   10'16"  
39.   125   Henrik Pedersen Team Designa Køkken-Knudsgaard 7.30'42"   10'30"  
40.   169   Jesper Sommer Jensen Odder CK 7.31'00"   10'48"  
41.   653   Jurjun Van Der Velde RTC Noord KNWU (Holland) 7.32'55"   12'43"  
42.   8   Emil Wang ABC 7.41'27"   21'15"  
43.   642   Volrath Robinson Bugge Asker CK (Norge) 7.42'19"   22'07"  
44.   633   Kristian Kulset Bærum OCK (Norge) 7.48'48"   28'36"  
45.   603   Johan Andreas Hole Mohr Stavanger Junior (Norge) 7.49'27"   29'15"  
46.   92   Marius Therkildsen Team Pyhtonpro.com 7.50'42"   30'30"  
47.   137   Frederik Laursen Vejen BC 7.56'44"   36'32"  
48.   667   Rasmus Fossum Tiller Lillehammer CK (Norge) 7.58'58"   38'46"  
49.   600   Markus Waage Stavanger Junior (Norge) 8.07'34"   47'22"  
50.   47   Steffan List Horsens AC 8.08'33"   48'21"  
51.   671   Hannes Bergström- Frisk Frederikshof IF CK (Sverige) 8.08'58"   48'46"  
52.   67   Jonas Jensen Silkeborg IF Cykling 8.08'59"   48'47"  
53.   124   Anders Fynbo Køge bugt Junior Team carboncykler.dk 8.14'26"   54'14"  
54.   84   Mathias Klokholm Team Netcompany  Cycling Culture Junior 8.14'36"   54'24"  
55.   128   Oscar Bjørn-Rosager Køge bugt Junior Team carboncykler.dk 8.19'38"   59'26"  
56.   29   Andreas Lerche Christensen Hammel CK 8.23'31"   1.03'19"  
57.   620   Jens Miedema Team HEPRO Stormvogels (Holland) 8.26'39"   1.06'27"  
58.   69   Sebastian Almlund Svendborg CC 8.30'57"   1.10'45"  
59.   179   Anders Winther Hammel CK 8.31'08"   1.10'56"  
60.   24   Jakob Rasmussen Bornholms Cycle Club 8.35'36"   1.15'24"  
61.   621   Pieter Van Velde Team HEPRO Stormvogels (Holland) 8.38'30"   1.18'18"  
62.   80   August Nyeland Ehlers Team Netcompany  Cycling Culture Junior 8.47'53"   1.27'41"  
63.   141   Louis Sørensen Viborg Cycling 8.51'05"   1.30'53"  



Sidst beregnet, Last calculated: 11-05, 15.27
StageRace 2005 software — www.stagerace.com
JUN : 15946804 : V3.22 final update