Samlet, General

Tour de Himmelfart 2014

Marcus - D.Junior - ? præmier samlet/? prices overall
Rytger - Samlet/General


Arrangør
Organiser
Odder Cykel Klub Etape
Stage
31/5-2014 Samlet stilling efter
General classification after
Kvickly Odder - Kongeetape

Vinders gennemsnit
Average speed of winner
32,603km/h Total distance
Total distance
174,7km


Placering
Position
Nr.
No.
Rytter
Rider
Hold
Team
Tid
Time
Afstand
Gap

1.   212   Frida Knutsson Team Rytger 5.21'30"     
2.   214   Pernille Mathiesen Team Rytger 5.25'58"   4'28"  
3.   145   Amalie Dideriksen Amager CR 5.26'24"   4'54"  
4.   216   Simone Eg Team Rytger 5.26'24"   4'54"  
5.   600   Bianca Lust ARC Ulysses (Holland) 5.26'39"   5'09"  
6.   644   Fleur Nagengast WRV de Peddelaars Hoogeveen (Holland) 5.26'46"   5'16"  
7.   645   Esmee Oosterman WRV de Peddelaars Hoogeveen (Holland) 5.26'57"   5'27"  
8.   646   Floor Weerink WSV Emmen (Holland) 5.27'11"   5'41"  
9.   606   Kylie Waterreus Balen BC (Belgien) 5.27'12"   5'42"  
10.   653   Nina Buijsman ZWC D.T.S. (Holland) 5.27'18"   5'48"  
11.   651   Jip Van Den Bos ZWC D.T.S. (Holland) 5.27'22"   5'52"  
12.   652   Tessa Neefjes ZWC D.T.S. (Holland) 5.27'27"   5'57"  
13.   637   Paulien Koster Team Ragazza dell Est (Holland) 5.27'32"   6'02"  
14.   632   Susanne Andersen Stavanger Junior (Norge) 5.27'33"   6'03"  
15.   205   Maria Elstrøm Jensen Hedensted Cykelklub 5.27'37"   6'07"  
16.   616   Ingvild Gåskjenn Horten & omegns cykleklubb (Norge) 5.27'40"   6'10"  
17.   605   Suzanne Verhoeven Balen BC (Belgien) 5.27'47"   6'17"  
18.   655   Ceyline Alvarado RWC Ahoy (Holland) 5.27'51"   6'21"  
19.   615   Ingrid Bagger Halden CK (Norge) 5.27'51"   6'21"  
20.   639   Irene Gerritsen Team Ragazza dell Est (Holland) 5.28'01"   6'31"  
21.   636   Maaike De Heij Team Ragazza dell Est (Holland) 5.28'05"   6'35"  
22.   627   Celesta Op Den Brouw RSC De Zuidwesthoeck (Holland) 5.28'08"   6'38"  
23.   610   Ida Jansson Eskilstuna CK (Sverige) 5.28'27"   6'57"  
24.   620   Marjolein Bakker HRTC Hoorn (Holland) 5.28'29"   6'59"  
25.   626   Claudia Jongerius RSC De Zuidwesthoeck (Holland) 5.28'56"   7'26"  
26.   622   Johanna Sömskar Norberg Cyclingclub (Sverige) 5.28'59"   7'29"  
27.   618   Pernilla Van Rozelaar HRTC Hoorn (Holland) 5.29'29"   7'59"  
28.   643   Nielske Bremmers TWC Het Snelle Wiel (Holland) 5.32'13"   10'43"  
29.   609   Isabell Sagstad Christiansen Bergen CK (Norge) 5.32'26"   10'56"  
30.   625   Anouk Van Vliet RSC De Zuidwesthoeck (Holland) 5.34'22"   12'52"  
31.   640   Anna Van Harskamp Team Ragazza dell Est (Holland) 5.34'27"   12'57"  
32.   649   Ilona Van Ginneken WV Breda (Holland) 5.39'36"   18'06"  
33.   619   Moniek Bakker HRTC Hoorn (Holland) 5.42'47"   21'17"  
34.   601   Maaike Brandwagt Hanzerenneres Zwolle (Holland) 6.04'26"   42'56"  
35.   638   Michelle De Graaf Team Ragazza dell Est (Holland) 6.13'48"   52'18"  



Sidst beregnet, Last calculated: 31-05, 13.40
StageRace 2005 software — www.stagerace.com
DJUN : 15946804 : V3.22 final update