2-2  Samlet, General

Tour de Himmelfart 2014

Nonbye - U15 - Drenge - Boys - 21 præmier samlet/21 prices overall
Vifra - Samlet/General


Arrangør
Organiser
Odder Cykel Klub Etape
Stage
30/5-2014 Samlet stilling efter
General classification after
Post Danmark - Kriterium / Criterium

Vinders gennemsnit
Average speed of winner
38,045km/h Total distance
Total distance
75,5km


Placering
Position
Nr.
No.
Rytter
Rider
Hold
Team
Tid
Time
Afstand
Gap

1.   82   Malthe Munch CK Fix 1.59'04"     
2.   90   Oliver Wulff Frederiksen Greve CC 1.59'09"   5"  
3.   116   Ludvig Wacker Roskilde CR 1.59'17"   13"  
4.   53   Morten Andreas Stampe Odder CK 1.59'19"   15"  
5.   83   Matias Malmberg CK Fix 1.59'26"   22"  
6.   58   Frederik Eriksen Silkeborg IF Cykling 1.59'41"   37"  
7.   606   Søren Wærenskjold Kristiansand CK (Norge) 1.59'42"   38"  
8.   612   Einar Pedersen Åsane CK (Norge) 1.59'46"   42"  
9.   605   Tobias Halvorsen Kristiansand CK (Norge) 1.59'47"   43"  
10.   44   Jacob Hindsgaul Madsen Middelfart CC 1.59'56"   52"  
11.   100   Thomas Rald Kaspersen KCK Herlev 2.00'04"   1'00"  
12.   37   Jonas Gemmer Horsens AC 2.00'04"   1'00"  
13.   72   Mattias Skjelmose Jensen Amager CR 2.00'05"   1'01"  
14.   4   Lauritz Aarslev CK Djurs 2.00'09"   1'05"  
15.   111   Kresten Andersen Næstved BC 2.00'09"   1'05"  
16.   603   Sjoerd Bakker HRTC Hoorn (Holland) 2.00'10"   1'06"  
17.   59   Niklas Spilcker Jacobsen Silkeborg IF Cykling 2.00'11"   1'07"  
18.   1   Aksel Bech Skot-hansen CK Djurs 2.00'12"   1'08"  
19.   608   Victor Broex WTC de Amstel Amstelveen (Holland) 2.00'17"   1'13"  
20.   67   Jakob Bødker Nr. - Søby CK 2.00'20"   1'16"  
21.   114   Jonas Zwisler Roskilde CR 2.00'23"   1'19"  
22.   51   Lucas Wulff Andersen Odder CK 2.00'24"   1'20"  
23.   610   Ruben Van Der Pijl WTC de Amstel Amstelveen (Holland) 2.00'29"   1'25"  
24.   62   Jonas Nybo Nybo Skive CK 2.00'30"   1'26"  
25.   601   André Heggø Førde CK (Norge) 2.00'34"   1'30"  
26.   119   Frederik Carstensen Slagelse CR 2.00'34"   1'30"  
27.   117   Mads Klinke Roskilde CR 2.00'35"   1'31"  
28.   13   Frederik Thomsen Cykling Odense 2.00'56"   1'52"  
29.   56   Birk Udengaard Hansen Silkeborg IF Cykling 2.00'56"   1'52"  
30.   81   Magnus Fleron Juncker CK Fix 2.00'57"   1'53"  
31.   31   Peter Løfstedt Herning CK 2.00'58"   1'54"  
32.   38   Mads Degn Horsens AC 2.01'00"   1'56"  
33.   607   Alexsander Halvorsen Kristiansand CK (Norge) 2.01'05"   2'01"  
34.   3   Jonas Nygaard Perto CK Djurs 2.01'09"   2'05"  
35.   34   Nicolai Zinck Kristensen Hobro CK38 2.01'12"   2'08"  
36.   6   Mikkel Hjordkvist Skovgaard CK Aarhus 2.01'12"   2'08"  
37.   22   Mads Andersen Hedensted Cykelklub 2.01'15"   2'11"  
38.   118   Malthe Hansen Roskilde CR 2.01'17"   2'13"  
39.   60   Sebastian Kolze Changizi Silkeborg IF Cykling 2.01'45"   2'41"  
40.   30   Mikkel Bertelsen Herning CK 2.02'23"   3'19"  
41.   9   Søren Vosgerau CK Aarhus 2.02'27"   3'23"  
42.   175   Frederik Uhre Esbjerg CR 2.02'58"   3'54"  
43.   26   Emil Klokkerholm Herning CK 2.03'02"   3'58"  
44.   66   Jonathan Damsgaard Hald Vejle CK 2.03'32"   4'28"  
45.   25   Anders Vibsig Nielsen Herning CK 2.03'48"   4'44"  
46.   50   Daniel Haldberg Sigh Nr. - Søby CK 2.04'04"   5'00"  
47.   609   Menno Broex WTC de Amstel Amstelveen (Holland) 2.04'06"   5'02"  
48.   145   Nicolai Asgreen Middelfart CC 2.04'28"   5'24"  
49.   919   Lucas Johannes Knudsen Herning CK 2.04'31"   5'27"  
50.   70   Thomas Decker Aalborg CR 2.06'20"   7'16"  
51.   92   Rasmus Greve Nielsen Hedehusene / Fløng Cykel Klub 2.06'29"   7'25"  
52.   11   Emil Myrup Laakkonen Cykling Odense 2.06'44"   7'40"  
53.   2   Daniel Guld CK Djurs 2.06'53"   7'49"  
54.   73   Philip Bach Amager CR 2.07'22"   8'18"  
55.   36   Jacob Juul Horsens AC 2.08'02"   8'58"  
56.   130   David Alexander Jørgensen Billund Cykel & MTB Klub 2.08'04"   9'00"  
57.   8   Svend Helleshøj Buch CK Aarhus 2.08'50"   9'46"  
58.   110   Gustav Levå Næstved BC 2.10'30"   11'26"  
59.   602   Jesper Pettersson Halmstad CK (Sverige) 2.10'41"   11'37"  
60.   164   Kasper Vejen Roskilde CR 2.11'29"   12'25"  
61.   915   Victor Hein Holbæk Cykelsport 2.12'04"   13'00"  
62.   14   Jonas Myrup Laakkonen Cykling Odense 2.12'07"   13'03"  
63.   16   Sebastian Waldhauer Esbjerg CR 2.12'28"   13'24"  
64.   45   Jakob Kjærgaard Middelfart CC 2.12'54"   13'50"  
65.   604   Henrik Einangshaug IL Sverre Sykkel (Norge) 2.13'28"   14'24"  
66.   71   Felix Clausen Amager CR 2.14'22"   15'18"  
67.   611   Bart Seegers WTC de Amstel Amstelveen (Holland) 2.14'28"   15'24"  
68.   15   Mads Tygesen Esbjerg CR 2.19'54"   20'50"  
69.   10   Anders Lilliendal Cykling Odense 2.24'12"   25'08"  
70.   600   Elias Gustafsson Eskilstuna CK (Sverige) 2.30'34"   31'30"  
71.   152   Noah Austin Roskilde CR 2.35'56"   36'52"  
72.   137   Tobias Vive Rasmussen CK Fix 2.41'32"   42'28"  
73.   141   Victor Friis-jensen DCR Ballerup 2.46'18"   47'14"  
74.   188   Morten Hansen Herning CK 2.47'37"   48'33"  
75.   147   Jonas Michaelsen Herning CK 2.50'14"   51'10"  
76.   23   Mads Mikkelsen Hedensted Cykelklub 2.58'30"   59'26"  
77.   29   Marcus Holm Herning CK 3.33'37"   1.34'33"  



Sidst beregnet, Last calculated: 30-05, 18.49
StageRace 2005 software — www.stagerace.com
U15 : 15946804 : V3.22 final update