2-1  Samlet, General

Tour de Himmelfart 2014

Marcus - U16P - Piger - Girls - 21 præmier samlet/21 prices overall
Rytger - Samlet/General


Arrangør
Organiser
Odder Cykel Klub Etape
Stage
30/5-2014 Samlet stilling efter
General classification after
MAGICSPORT - Enkelstart / Time Trial

Vinders gennemsnit
Average speed of winner
34,314km/h Total distance
Total distance
50,7km


Placering
Position
Nr.
No.
Rytter
Rider
Hold
Team
Tid
Time
Afstand
Gap

1.   636   Meike Uiterwijk Winkel WRV de Peddelaars Hoogeveen (Holland) 1.28'39"     
2.   413   Emma Cecilie Nordsgaard Jørgensen KCK Herlev 1.28'55"   16"  
3.   604   Anne De Ruiter GRTC-Excelsior (Holland) 1.28'56"   17"  
4.   619   Eva Bijwaard RTV de Bollenstreek (Holland) 1.29'06"   27"  
5.   639   Julia Boschker WTC Woerden (Holland) 1.29'07"   28"  
6.   638   Bente Van Teeseling WTC de Amstel Amstelveen (Holland) 1.29'22"   43"  
7.   635   Iris Ton W.V. Meteoor Assen Roden (Holland) 1.29'24"   45"  
8.   615   Maja Johansson Mölndals CK (Sverige) 1.29'26"   47"  
9.   606   Clara Lundmark Norberg Cyclingclub (Sverige) 1.29'32"   53"  
10.   611   Lotte Rotman Balen BC (Belgien) 1.29'32"   53"  
11.   410   Caroline Bohé CC Hillerød 1.29'37"   58"  
12.   616   Wilma Olausson Mölndals CK (Sverige) 1.29'42"   1'03"  
13.   609   Jara Noël Balen BC (Belgien) 1.29'46"   1'07"  
14.   402   Lærke Elstrøm Jensen Hedensted Cykelklub 1.29'50"   1'11"  
15.   613   Martine Gjøs Horten & omegns cykleklubb (Norge) 1.29'54"   1'15"  
16.   627   Tamara De Graaf Team Ragazza dell Est (Holland) 1.29'55"   1'16"  
17.   621   Amalie Lutro Stavanger Sykleklubb (Norge) 1.29'55"   1'16"  
18.   607   Erin Hoefkens Balen BC (Belgien) 1.29'56"   1'17"  
19.   600   Marit Cent AWV de Zwaluwen (Holland) 1.29'58"   1'19"  
20.   634   Sarah Van Wijnen TWC Pijnenburg (Holland) 1.30'00"   1'21"  
21.   608   Sarah Michielsen-stevens Balen BC (Belgien) 1.30'04"   1'25"  
22.   614   Solveig Rief Armo Horten & omegns cykleklubb (Norge) 1.30'09"   1'30"  
23.   623   Tessa Paardekooper Team Ragazza dell Est (Holland) 1.30'11"   1'32"  
24.   625   Pauline Cordia Team Ragazza dell Est (Holland) 1.30'15"   1'36"  
25.   605   Caroline Andersson Halmstad CK (Sverige) 1.30'16"   1'37"  
26.   640   Melanie Van Putten WTC Woerden (Holland) 1.30'18"   1'39"  
27.   620   Mari Hole Mohr Stavanger Sykleklubb (Norge) 1.30'23"   1'44"  
28.   631   Julia Kihlbom Team Västergötlandscykel (Sverige) 1.30'23"   1'44"  
29.   610   Chayenne Vrancken Balen BC (Belgien) 1.30'33"   1'54"  
30.   637   Julia Van Ravenzwaaij WTC de Amstel Amstelveen (Holland) 1.30'49"   2'10"  
31.   630   Mathilda Luukonen Team Västergötlandscykel (Sverige) 1.30'54"   2'15"  
32.   622   Pernille Larsen Feldmann Stavanger Sykleklubb (Norge) 1.31'04"   2'25"  
33.   408   Tusnelda Svanholmer Amager CR 1.32'57"   4'18"  
34.   626   Amber Hammers Team Ragazza dell Est (Holland) 1.35'09"   6'30"  
35.   624   Rienke Ten Have Team Ragazza dell Est (Holland) 1.35'18"   6'39"  
36.   405   Silje Alsbjerg Nr. - Søby CK 1.36'33"   7'54"  
37.   617   Mia Utne Åsane CK (Norge) 1.36'50"   8'11"  
38.   618   Ingrid Træland Dalland Nordhordland Sykkelklubb (Norge) 1.37'37"   8'58"  
39.   629   Laura De Brouwer Team Ragazza dell Est (Holland) 1.37'54"   9'15"  
40.   612   Phaedra Verbeeck Balen BC (Belgien) 1.38'34"   9'55"  
41.   406   Mette Egtoft Jensen Aalborg CR 1.38'55"   10'16"  
42.   632   Mathilda Karlsson Team Västergötlandscykel (Sverige) 1.41'38"   12'59"  
43.   633   Thilde Fåglum Karlsson Team Västergötlandscykel (Sverige) 1.41'47"   13'08"  
44.   403   Fie Pedersen Horsens AC 1.45'16"   16'37"  
45.   628   Marike Goense Team Ragazza dell Est (Holland) 1.48'16"   19'37"  
46.   418   Sine Johansen Silkeborg I. F. 1.48'33"   19'54"  
47.   415   Anna Schelde Berg Slagelse CR 1.48'36"   19'57"  
48.   414   Mie Olander Hjort Næstved BC 1.55'04"   26'25"  
49.   422   Freja Nielsen Horsens AC 1.56'48"   28'09"  
50.   602   Thale Kielland Bjerk Bærum OCK (Norge) 1.57'38"   28'59"  
51.   411   Ida Victoria Konradsen CC Hillerød 1.58'28"   29'49"  
52.   601   Julia Kjærstad Bærum OCK (Norge) 1.58'55"   30'16"  
53.   407   Katrine Janum Houmøller Amager CR 2.14'28"   45'49"  
54.   641   Marise Lagendijk WV Avanti (Holland) 2.14'28"   45'49"  



Sidst beregnet, Last calculated: 30-05, 16.15
StageRace 2005 software — www.stagerace.com
U16 - P : 15946804 : V3.22 final update