2-2  Samlet, General

Tour de Himmelfart 2014

Kvickly Odder - U17 - ? præmier samlet/? prices overall
Kvickly Odder - Samlet/General


Arrangør
Organiser
Odder Cykel Klub Etape
Stage
30/5-2014 Samlet stilling efter
General classification after
Post Danmark - Kriterium / Criterium

Vinders gennemsnit
Average speed of winner
41,297km/h Total distance
Total distance
118,1km


Placering
Position
Nr.
No.
Rytter
Rider
Hold
Team
Tid
Time
Afstand
Gap

1.   69   Anthon Charmig Odder CK 2.51'35"     
2.   682   Sedrik Engebø Ullebø Sogn Cykleklubb (Norge) 2.51'43"   8"  
3.   156   Mikkel Bjerg Lyngby CC 2.51'56"   21"  
4.   168   Jakob Egeholm Roskilde CR 2.51'58"   23"  
5.   155   Christoffer Tolstøj Lyngby CC 2.52'00"   25"  
6.   131   Frederik Rodenberg Madsen DCR Ballerup 2.52'11"   36"  
7.   21   Rasmus Lund Pedersen Cykling Odense 2.52'18"   43"  
8.   98   Anders Peter Ellingsøe Vejle CK 2.52'25"   50"  
9.   184   Joakim Lisson Tissø Cykle Ring 2.52'35"   1'00"  
10.   134   Andreas Kron DCR Ballerup 2.52'38"   1'03"  
11.   652   Jasper Philipsen Balen BC (Belgien) 2.52'43"   1'08"  
12.   130   Bjarke Andersen DCR Ballerup 2.52'46"   1'11"  
13.   57   Jorn Orlemans Horsens AC 2.52'55"   1'20"  
14.   164   Timothy Berthol Hansen Ordrup CC 2.53'08"   1'33"  
15.   77   Sebastian Ifversen Randers CK 2.53'24"   1'49"  
16.   659   Vincent Andersson FK Trampen (Sverige) 2.53'27"   1'52"  
17.   656   Lars Van Den Berg Balen BC (Belgien) 2.53'29"   1'54"  
18.   684   Truls Skadberg Stavanger Sykleklubb (Norge) 2.53'29"   1'54"  
19.   696   Gabriel Andersson Hallgren WRV de Peddelaars Hoogeveen (Holland) 2.53'30"   1'55"  
20.   160   Sebatian Andersen Næstved BC 2.53'30"   1'55"  
21.   196   Mads Vinther Aalborg CR 2.53'33"   1'58"  
22.   64   Karl Klinge Middelfart CC 2.53'34"   1'59"  
23.   697   Gilles Borra Zannata - Lotto Cycling Team Menen (Belgien) 2.53'41"   2'06"  
24.   689   Felix Nisell Vallentuna CK (Sverige) 2.53'45"   2'10"  
25.   692   Martijn Knoppert Westland Wil Vooruit (Holland) 2.53'46"   2'11"  
26.   110   Jeppe Hanssing Amager CR 2.53'47"   2'12"  
27.   44   Christian Gorm Albrechtsen Herning CK 2.53'48"   2'13"  
28.   646   Jesse Lagendijk WV Avanti (Holland) 2.53'51"   2'16"  
29.   113   Søren Bidstrup Petersen Amager CR 2.53'52"   2'17"  
30.   667   Mel Van Der Veekens H.S.C. Bataff (Holland) 2.53'52"   2'17"  
31.   675   Cliff De Peijper RSC De Zuidwesthoeck (Holland) 2.53'54"   2'19"  
32.   14   Arne Birkemose Cykling Odense 2.53'55"   2'20"  
33.   695   Jesper Olsson WRV de Peddelaars Hoogeveen (Holland) 2.53'58"   2'23"  
34.   673   Bob Kerkhofs RSC De Zuidwesthoeck (Holland) 2.53'58"   2'23"  
35.   660   Rasmus Nilsson FK Trampen (Sverige) 2.54'03"   2'28"  
36.   663   Gabriel Eriksson Alriksson Go:Green CK (Sverige) 2.54'03"   2'28"  
37.   119   Frederik Bisp Høeg CC Hillerød 2.54'03"   2'28"  
38.   206   Jonas Stegger Randers CK 2.54'05"   2'30"  
39.   47   Jakob Hansen Herning CK 2.54'06"   2'31"  
40.   651   Jordi Meeus Balen BC (Belgien) 2.54'06"   2'31"  
41.   654   Dennis Blommen Balen BC (Belgien) 2.54'08"   2'33"  
42.   2   Nikolaj Vejby Møller CK Djurs 2.54'08"   2'33"  
43.   655   Tiest Van Campfort Balen BC (Belgien) 2.54'09"   2'34"  
44.   45   Daniel Villadsen Herning CK 2.54'09"   2'34"  
45.   42   Andreas Handberg Madsen Herning CK 2.54'11"   2'36"  
46.   680   Kristjan Osaland Sandnes Sykkelklub (Norge) 2.54'13"   2'38"  
47.   84   Jakob Olsen Silkeborg IF Cykling 2.54'14"   2'39"  
48.   166   Anders Mielke Roskilde CR 2.54'16"   2'41"  
49.   61   Nick Brigsted Horsens AC 2.54'23"   2'48"  
50.   678   Joakim Kjemhus Sandnes Sykkelklub (Norge) 2.54'25"   2'50"  
51.   180   Luca Ryberg Lonardi Team Cycling Ringsted 2.54'25"   2'50"  
52.   19   Mads-emil Christensen Cykling Odense 2.54'33"   2'58"  
53.   175   Mads Schelde Berg Slagelse CR 2.54'34"   2'59"  
54.   81   Rasmus Stigaard Rødekro CC 2.54'34"   2'59"  
55.   685   Sindre Hole Mohr Stavanger Sykleklubb (Norge) 2.54'41"   3'06"  
56.   674   Wout Van Elzakker RSC De Zuidwesthoeck (Holland) 2.54'42"   3'07"  
57.   951   Stef Niezing Eerens Stormvogels Veendam (Holland) 2.55'05"   3'30"  
58.   26   Søren Hjalte Steinholm Haderslev Starup Cykelklub 2.55'22"   3'47"  
59.   75   Mikkel Beck Olsen Randers CK 2.55'45"   4'10"  
60.   653   Jordy Van Hove Balen BC (Belgien) 2.55'45"   4'10"  
61.   677   Emil Ims Svendsbø Sandnes Sykkelklub (Norge) 2.55'57"   4'22"  
62.   679   Jonatan Frøyland Sandnes Sykkelklub (Norge) 2.56'20"   4'45"  
63.   688   Iver Knotten Tønsberg CK (Norge) 2.57'48"   6'13"  
64.   693   Bram Oosterman WRV de Peddelaars Hoogeveen (Holland) 2.58'02"   6'27"  
65.   104   Magnus Andersen Aalborg CR 2.58'17"   6'42"  
66.   123   Andreas Lund Andresen CK Fix 2.58'27"   6'52"  
67.   668   Yentl Ruijmgaard H.S.C. Bataff (Holland) 2.58'35"   7'00"  
68.   139   Jannik Ljungdahl Greve CC 2.58'54"   7'19"  
69.   16   Daniel Kirkgaard Larsen Cykling Odense 2.59'36"   8'01"  
70.   157   Philip Christian Vejre Lyngby CC 3.01'04"   9'29"  
71.   647   Vince Geijs ZRTC Theo Middelkamp (Holland) 3.01'14"   9'39"  
72.   670   Erik Gellein Halvorsen Horten & omegns cykleklubb (Norge) 3.01'40"   10'05"  
73.   108   Rune Bergmann Aalborg CR 3.02'20"   10'45"  
74.   169   Jens Raagaard Roskilde CR 3.02'40"   11'05"  
75.   55   Tobias Dalsgaard Holstebro CC 3.02'42"   11'07"  
76.   687   Jon-anders Bekken Tønsberg CK (Norge) 3.02'58"   11'23"  
77.   690   Jacob Johnsson Vallentuna CK (Sverige) 3.03'17"   11'42"  
78.   50   Nikolaj Bundgaard Herning CK 3.06'17"   14'42"  
79.   694   Danilo Wattez WRV de Peddelaars Hoogeveen (Holland) 3.06'46"   15'11"  
80.   698   Dylan Vercruysse Zannata - Lotto Cycling Team Menen (Belgien) 3.07'24"   15'49"  
81.   953   Karl Jonas Tronstad Åsane CK (Norge) 3.07'54"   16'19"  
82.   24   Kasper Sørensen Haderslev Starup Cykelklub 3.08'11"   16'36"  
83.   955   Jarle Stigum Olsen Åsane CK (Norge) 3.08'22"   16'47"  
84.   7   Andreas Utzon Fog CK Aarhus 3.09'15"   17'40"  
85.   22   Rasmus Rauch Jensen Cykling Odense 3.09'32"   17'57"  
86.   676   Mark V.d. Pijl RSC De Zuidwesthoeck (Holland) 3.11'01"   19'26"  
87.   52   Søren Løfstedt Herning CK 3.11'28"   19'53"  
88.   957   Tom De Nooijer ZRTC Theo Middelkamp (Holland) 3.12'37"   21'02"  
89.   681   Chrisoffer Ellingsen Sandnes Sykkelklub (Norge) 3.12'58"   21'23"  
90.   649   Ralph Traas ZRTC Theo Middelkamp (Holland) 3.13'03"   21'28"  
91.   58   Lasse Pedersen Horsens AC 3.13'05"   21'30"  
92.   228   Rasmus Nejrup Roskilde CR 3.13'09"   21'34"  
93.   648   Jarno Zuidweg ZRTC Theo Middelkamp (Holland) 3.13'47"   22'12"  
94.   9   Jakob Albertsen CK Aarhus 3.14'02"   22'27"  
95.   909   Adam Toftemark Roskilde CR 3.15'19"   23'44"  
96.   650   Michael Hazen ZRTC Theo Middelkamp (Holland) 3.15'37"   24'02"  
97.   72   Tobias Wallin Hjortshøj Odder CK 3.16'02"   24'27"  
98.   41   Adam Nygård Nielsen Herning CK 3.16'21"   24'46"  
99.   141   Eigil Nikolajsen Hedehusene / Fløng Cykel Klub 3.17'10"   25'35"  
100.   142   Marcus Olsen Hedehusene / Fløng Cykel Klub 3.18'10"   26'35"  
101.   686   Henrik Myge Gulsrud Stavanger Sykleklubb (Norge) 3.18'38"   27'03"  
102.   59   Mads-emil Juul Horsens AC 3.25'21"   33'46"  
103.   188   Magnus Tuxen Rosing CK Fix 3.25'30"   33'55"  
104.   43   Andreas Føns Herning CK 3.27'39"   36'04"  
105.   189   Kasper Bøgelund Silkeborg IF Cykling 3.28'38"   37'03"  
106.   33   Anders Alnor Mathiasen Hedensted Cykelklub 3.31'46"   40'11"  
107.   658   Oskar Recina CK Master (Sverige) 3.34'09"   42'34"  
108.   661   Marijn Velt Eerens Stormvogels Veendam (Holland) 3.35'13"   43'38"  
109.   30   Jan Jakob Iversen Hammel CK 3.37'45"   46'10"  
110.   672   Erling Homme Risør Ck (Norge) 3.39'01"   47'26"  
111.   20   Mathias Enghuus Cykling Odense 3.39'18"   47'43"  
112.   49   Nicolai Clausen Herning CK 3.39'43"   48'08"  
113.   669   Thomas Waldorff Nilsberg Horten & omegns cykleklubb (Norge) 3.40'03"   48'28"  
114.   181   Lucas Aleksander Ulletved Hjælm Lucas Team Cycling Ringsted 3.40'48"   49'13"  
115.   671   Alexander Nybakk Ringerike SK (Norge) 3.42'38"   51'03"  
116.   17   Gustav Schmidt Ruager Cykling Odense 3.49'42"   58'07"  
117.   657   Sindre Kulset Bærum OCK (Norge) 3.49'45"   58'10"  
118.   18   Henrik Truelsen Cykling Odense 3.51'11"   59'36"  
119.   97   Oliver Vad Vejen BC 3.51'21"   59'46"  
120.   683   Truls Aasland Stavanger Sykleklubb (Norge) 4.09'22"   1.17'47"  
121.   56   Frederik Sønderby Horsens AC 4.23'22"   1.31'47"  
122.   115   Carl Erik Schoulgin Sørensen C.K. Kronborg 4.23'22"   1.31'47"  
123.   129   Rasmus Linneberg CK Fix 4.23'22"   1.31'47"  
124.   167   Frederik Jørgensen Roskilde CR 4.23'22"   1.31'47"  
125.   215   Niels Storgaard Vesthimmerland CK 4.23'22"   1.31'47"  
126.   662   Randy Kuiper Eerens Stormvogels Veendam (Holland) 4.23'22"   1.31'47"  
127.   664   Viktor Lundqvist Alriksson Go:Green CK (Sverige) 4.23'22"   1.31'47"  



Sidst beregnet, Last calculated: 31-05, 9.29
StageRace 2005 software — www.stagerace.com
U17 : 15946804 : V3.22 final update