2-1  Hold, Teams

Tour de Himmelfart 2014

Kvickly Odder - H.Junior - ? præmier samlet/? prices overall
Kvickly Odder - Hold/Team


Arrangør
Organiser
Odder Cykel Klub Etape
Stage
30/5-2014 Samlet stilling efter
General classification after
Matas - Enkelstart / Time Trial


Placering
Position
Hold
Team
Involverede ryttere
Involved riders
Tid
Time
Afstand
Gap


Classification
1.   Team Pyhtonpro.com 68 (1.), 64 (5.), 30 (13.)   .33'49"     
2.   Giordana - ISAAC Cycle Herning 11 (2.), 15 (6.), 12 (15.)   .33'53"   4"  
3.   Motala AIF (Sverige) 630 (3.), 631 (12.), 633 (32.)   .34'21"   32"  
4.   Cycling Elite Copenhagen - Amager 4 (8.), 1 (24.), 6 (29.)   .34'32"   43"  
5.   Grimstad Sykleklubb (Norge) 616 (7.), 618 (18.), 617 (59.)   .34'41"   52"  
6.   Ringerike SK (Norge) 640 (10.), 636 (23.), 638 (47.)   .34'43"   54"  
7.   Team Bravida - Georg Berg 39 (11.), 40 (26.), 41 (42.)   .34'45"   56"  
8.   Team Campus Vejle 45 (17.), 52 (28.), 49 (45.)   .34'51"   1'02"  
9.   DCR Ballerup 121 (19.), 120 (34.), 117 (39.)   .34'56"   1'07"  
10.   Team Kel-berg Roskilde Junior 57 (14.), 53 (22.), 61 (78.)   .35'04"   1'15"  
11.   Willebrord Wil Vooruit Junioren (Holland) 666 (25.), 668 (35.), 667 (56.)   .35'09"   1'20"  
12.   Lillehammer CK (Norge) 627 (4.), 624 (48.), 628 (66.)   .35'11"   1'22"  
13.   Bærum OCK (Norge) 603 (21.), 602 (53.), 601 (70.)   .35'25"   1'36"  
14.   Team Riwal Cycling - Climacell - Junior 28 (44.), 21 (51.), 25 (54.)   .35'32"   1'43"  
15.   Hammel CK 74 (41.), 75 (64.), 80 (69.)   .35'49"   2'00"  
16.   Halmstad CK (Sverige) 621 (16.), 622 (61.), 623 (110.)   .36'02"   2'13"  
17.   Odder CK 92 (77.), 89 (80.), 93 (86.)   .36'42"   2'53"  
18.   Eerens Stormvogels Veendam (Holland) 675 (75.), 612 (97.), 614 (106.)   .37'11"   3'22"  
19.   Lyngby CC 133 (91.), 137 (93.), 132 (105.)   .37'29"   3'40"  
20.   Roskilde CR 143 (72.), 142 (99.), 141 (120.)   .37'31"   3'42"  
21.   Hedensted Cykelklub 82 (82.), 84 (88.), 83 (124.)   .37'38"   3'49"  
22.   RSC De Zuidwesthoeck (Holland) 648 (96.), 649 (100.), 647 (114.)   .37'40"   3'51"  
23.   Sandnes Sykkelklub (Norge) 653 (89.), 650 (107.), 652 (113.)   .37'42"   3'53"  
24.   ZWC D.T.S. (Holland) 673 (121.), 672 (131.), 671 (149.)   .44'19"   10'30"  
25.   Tønsberg CK (Norge) 661 (84.), 662 (111.), 660 (150.)   .58'03"   24'14"  

General classification
1.   Giordana - ISAAC Cycle Herning    7.14'50"     
2.   Team Pyhtonpro.com    7.15'34"   44"  
3.   Motala AIF (Sverige)    7.16'06"   1'16"  
4.   Team Campus Vejle    7.16'15"   1'25"  
5.   Cycling Elite Copenhagen - Amager    7.16'17"   1'27"  
6.   Team Kel-berg Roskilde Junior    7.16'24"   1'34"  
7.   Ringerike SK (Norge)    7.16'28"   1'38"  
8.   Team Bravida - Georg Berg    7.16'30"   1'40"  
9.   DCR Ballerup    7.16'41"   1'51"  
10.   Willebrord Wil Vooruit Junioren (Holland)    7.16'54"   2'04"  
11.   Lillehammer CK (Norge)    7.16'56"   2'06"  
12.   Team Riwal Cycling - Climacell - Junior    7.17'17"   2'27"  
13.   Hammel CK    7.17'34"   2'44"  
14.   Odder CK    7.20'45"   5'55"  
15.   Eerens Stormvogels Veendam (Holland)    7.24'07"   9'17"  
16.   Bærum OCK (Norge)    7.30'14"   15'24"  
17.   Grimstad Sykleklubb (Norge)    7.34'01"   19'11"  
18.   Sandnes Sykkelklub (Norge)    7.37'30"   22'40"  
19.   Hedensted Cykelklub    7.37'37"   22'47"  
20.   Roskilde CR    7.39'23"   24'33"  
21.   ZWC D.T.S. (Holland)    7.42'19"   27'29"  
22.   Lyngby CC    7.49'54"   35'04"  
23.   Halmstad CK (Sverige)    7.57'11"   42'21"  
24.   RSC De Zuidwesthoeck (Holland)    7.58'23"   43'33"  
25.   Tønsberg CK (Norge)    8.26'33"   1.11'43"  



Sidst beregnet, Last calculated: 31-05, 13.18
StageRace 2005 software — www.stagerace.com
JUN : 15946804 : V3.22 final update