2-1  Samlet, General

Tour de Himmelfart 2016

- U14 - 18 præmier samlet/18 prices overall
TREK - Samlet/General


Arrangør
Organiser
Odder Cykel Klub Etape
Stage
6/5-2016 Samlet stilling efter
General classification after
Klank Efterskole - Enkelstart / Time Trial

Vinders gennemsnit
Average speed of winner
34.493 km/h Total distance
Total distance
50,8km


Placering
Position
Nr.
No.
Rytter
Rider
Hold
Team
Tid
Time
Afstand
Gap

1.   118   Mathias Møller Jørgensen Give Cykelklub (elite) 1.28'22"     
2.   79   Gustav Wang Cykleklubben Fix Rødovre 1.28'39"   17"  
3.   6   Carl-Frederik Bévort Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 1.28'40"   18"  
4.   1   Poul Holten Andersen Amager Cykle Ring 1.28'53"   31"  
5.   615   Quinten Dalving Papillon Rudyco Janatrans Cycling Team (Belgien) 1.28'57"   35"  
6.   616   Karsten Larsen Feldmann Stavanger Sykleklubb (Norge) 1.28'59"   37"  
7.   619   Tobias Utne Åsane CK (Norge) 1.29'00"   38"  
8.   164   Frederik Bjørn Sørensen Cykle Klubben Aarhus 1.29'13"   51"  
9.   138   Mads-Emil Dupont Hougaard Randers Cykleklub af 1910 1.29'13"   51"  
10.   613   Sindre Stokkeland Nærbø Sykelklubb (Norge) 1.29'14"   52"  
11.   144   Oliver B. Søndergaard Silkeborg I.F. Cykling 1.29'23"   1'01"  
12.   609   Niclas Fotland Holt Halden CK (Norge) 1.29'28"   1'06"  
13.   2   Zacharias Ozairy Amager Cykle Ring 1.29'44"   1'22"  
14.   121   Sebastian Mikkelsen Herning Cykle Klub 1.29'45"   1'23"  
15.   18   Emil Als Feldberg Hansen Holbæk Cykelsport 1.29'49"   1'27"  
16.   22   Lucas Schrøder Køge Cykel Ring 1.29'50"   1'28"  
17.   107   Lukas Lund Sørensen Cykle Klubben Aarhus 1.30'00"   1'38"  
18.   624   Thieben Wandels Zannata - Galloo Cycling Team Menen (Belgien) 1.30'00"   1'38"  
19.   9   Phillip Mathiesen Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) 1.30'15"   1'53"  
20.   15   Yasin Grøn El Mahdi Greve Cykle Club 1.30'23"   2'01"  
21.   27   Niklas Strømsted Køge Cykel Ring 1.30'29"   2'07"  
22.   60   Gustav Lykkeberg Bruun Holbæk Cykelsport 1.30'30"   2'08"  
23.   611   Sebastian Kirkedam Larsen Halden CK (Norge) 1.30'32"   2'10"  
24.   48   Felix Fog Holst Larsen Cykleklubben Fix Rødovre 1.30'32"   2'10"  
25.   621   Ola Sylling Ringerike SK (Norge) 1.30'34"   2'12"  
26.   602   Egert Johanson Kalevi Jalgrattakool KJK ( Estland ) 1.30'36"   2'14"  
27.   614   Sebastian Dellrup Staffanstorp CK (Sverige) 1.31'03"   2'41"  
28.   101   Martin Egen Kristensen Aalborg Cykle-Ring 1.31'15"   2'53"  
29.   601   Kasper Heggø Førde CK (Norge) 1.31'31"   3'09"  
30.   104   Jonas Birk Madsen Cykle Klubben Aarhus 1.31'32"   3'10"  
31.   103   Oscar Munk-Olsen Cykle Klubben Aarhus 1.31'37"   3'15"  
32.   618   Julius De Groot WV De Driehoek ( Holland ) 1.31'52"   3'30"  
33.   32   Nis Thoe Fuglsang Ordrup Cykle Club 1.31'54"   3'32"  
34.   132   william juul Nielsen Middelfart Cykel Club 1.32'17"   3'55"  
35.   617   Mike Spenkelink Team CC 75 (Holland) 1.32'27"   4'05"  
36.   612   Anders Bogen-jensen Halden CK (Norge) 1.33'00"   4'38"  
37.   625   Lennert Beuckelaere Zannata - Galloo Cycling Team Menen (Belgien) 1.33'46"   5'24"  
38.   155   Simon Dalby Holstebro Cycleclub af 1960 1.37'56"   9'34"  
39.   145   Emil Andersen Horsens Amatør Cykleklub 1.38'04"   9'42"  
40.   126   Gustav Stigaard Topp Lauridsen Holstebro Cycleclub af 1960 1.38'08"   9'46"  
41.   604   Hugo Randmaa Kalevi Jalgrattakool KJK ( Estland ) 1.39'13"   10'51"  
42.   128   Oliver Madsen Nielsen Horsens Amatør Cykleklub 1.39'35"   11'13"  
43.   102   Mads Nadhazi Almstrup Cykle Klubben Aarhus 1.41'37"   13'15"  
44.   603   Janek Kukk Kalevi Jalgrattakool KJK ( Estland ) 1.42'40"   14'18"  
45.   4   Mathias Andresen Arbejdernes Bicykle Club (Abc) 1.43'58"   15'36"  
46.   907   Askild Bjørmo Lillehammer CK (Norge) 1.44'59"   16'37"  
47.   610   Tim Emil Malmo Halden CK (Norge) 1.46'05"   17'43"  
48.   111   Frederik Mahler Cykling Odense 1.47'20"   18'58"  
49.   622   Francis De Veirman Papillon Rudyco Janatrans Cycling Team (Belgien) 1.48'18"   19'56"  
50.   110   Carl Jørgensen Cykling Odense 1.49'29"   21'07"  
51.   600   Eskil Øversjøen Bærum og Omegn Cykleklubb (Norge) 1.49'41"   21'19"  
52.   180   Viktor Wiby Paulsen Odder Cykel Klub 1.53'10"   24'48"  
53.   620   Oliver Sundgren Sigtuna Märsta Arlanda Cykelklubb (Sverige) 1.54'30"   26'08"  



Sidst beregnet, Last calculated: 7-05, 9.25
StageRace 2005 software — www.stagerace.com
U14 : 15946804 : V3.24 final update