1-1  Etape, Stage

Tour de Himmelfart 2017

Bog & Idé - U11


Arrangør
Organiser
Odder Cykel Klub Etape
Stage
25/5-2017 Etape resultat
Arrival classification
Skousen - Linieløb / Road race

Vinders gennemsnit
Average speed of winner
30.884 km/h Distance
Distance
16,3km Starttid
Commencement
09:10


Placering
Position
Nr.
No.
Rytter
Rider
Hold
Team
Tid
Time
Afstand
Gap
Bonus
Bonuses

1.   609   Michiel Mouris WTC de Amstel Amstelveen (Holland) .31'40"      8"  
2.   603   Tyler Eyk WTC de Amstel Amstelveen (Holland) .31'44"   4"   6"  
3.   46   Asger Bak Jepsen Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) .31'49"   9"   4"  
4.   3   Jacob Kvistgaard Give Cykelklub .34'07"   2'27"   3"  
5.   43   Tristan Hansen Amager Cykle Ring .34'29"   2'49"   2"  
6.   39   Oskar Andersen Roskilde Cykle Ring .34'43"   3'03"   1"  
7.   9   Alexander Nedergaard Middelfart Cykel Club .34'55"   3'15"     
8.   611   Ruben Willemsen AR & TV De Adelaar (Holland) .35'17"   3'37"     
9.   1   Malthe Obitsø Forsberg Cykle Klubben Aarhus .35'20"   3'40"     
10.   607   Max Minck NWVG Groningen (Holland) .35'31"   3'51"     
11.   605   Kai Minck NWVG Groningen (Holland) .35'35"   3'55"     
12.   420   Ida Krickau Ketelsen Køge Cykel Ring .35'49"   4'09"     
13.   419   Klara Schlüter Roskilde Cykle Ring .35'52"   4'12"     
14.   45   Alexander Nørskov Larsen Næstved Bicycle Club .35'55"   4'15"     
15.   5   Tobias Friis Odder Cykel Klub .36'05"   4'25"     
16.   425   Mille Estvan-slonina Team Cycling Ringsted .36'08"   4'28"     
17.   7   Casper Johannsen Silkeborg IF Cykling .36'08"   4'28"     
18.   17   Fabian R Olsen Herning Cykle Klub .37'47"   6'07"     
19.   601   Sondre Fotland Holt Halden CK (Norge) .37'47"   6'07"     
20.   2   Emil Pedersen Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 .37'47"   6'07"     
21.   37   Mikkel Skoubo Team Cycling Ringsted .38'37"   6'57"     
22.   10   Marius Prisholm Odder Cykel Klub .39'05"   7'25"     
23.   406   Astrid Norup Christiansen Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 .39'11"   7'31"     
24.   405   Ida Sørensen Herning Cykle Klub .39'16"   7'36"     
25.   6   Marius Engelbrecht Linde Randers Cykleklub af 1910 .39'24"   7'44"     
26.   50   Oliver Blomgaard Madsen Næstved Bicycle Club .40'24"   8'44"     
27.   40   Albert Andersen Roskilde Cykle Ring .41'18"   9'38"     
28.   695   Mira Jalasjoki Staffanstorp CK (Sverige) .41'45"   10'05"     
29.   15   Jonathan Theilmann Odder Cykel Klub .43'24"   11'44"     
30.   38   Jakob Rasmussen Team Cycling Ringsted .43'31"   11'51"     
31.   47   Eva Linnea Michaelsen Værløse-Farum Cykelklub .45'32"   13'52"     
32.   421   Ida Ditlevsen Team Cycling Ringsted .45'38"   13'58"     
33.   402   lærke michaelsen Herning Cykle Klub .46'28"   14'48"     
34.   401   Caroline Bredtoft Andersen Herning Cykle Klub .53'03"   21'23"     
35.   403   Natasha Fallahpour Søholm Horsens Amatør Cykleklub .53'03"   21'23"     
36.   423   Sif Stigaard Amager Cykle Ring .58'04"   26'24"     
37.   44   Gustav Schlüter Roskilde Cykle Ring .59'04"   27'24"     


Ikke starede ryttere
Number of not started
0 Antal startede
Number of starters
37 Antal tilbage
Number remaining
37
Ryttere uden for tidsgrænsen
Riders after time limit
-- Udgåede ryttere
Riders dropping out
--

Sidst beregnet, Last calculated: 25-05, 16.21
StageRace 2005 software — www.stagerace.com
U11-U11P : 15946804 : V3.24 final update