1-2  Etape, Stage

Tour de Himmelfart 2017

Bog & Idé - U11


Arrangør
Organiser
Odder Cykel Klub Etape
Stage
25/5-2017 Etape resultat
Arrival classification
Vilfrasport.dk - Gadeløb /Street race

Vinders gennemsnit
Average speed of winner
29.108 km/h Distance
Distance
4R × 1,7km/R = 6,8km
(16,3km — 23,1km)
Starttid
Commencement
13:30


Placering
Position
Nr.
No.
Rytter
Rider
Hold
Team
Tid
Time
Afstand
Gap
Bonus
Bonuses

1.   609   Michiel Mouris WTC de Amstel Amstelveen (Holland) .14'01"      8"  
2.   46   Asger Bak Jepsen Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) .14'06"   5"   6"  
3.   603   Tyler Eyk WTC de Amstel Amstelveen (Holland) .14'19"   18"   4"  
4.   3   Jacob Kvistgaard Give Cykelklub .15'22"   1'21"   3"  
5.   43   Tristan Hansen Amager Cykle Ring .15'29"   1'28"   2"  
6.   39   Oskar Andersen Roskilde Cykle Ring .15'37"   1'36"   1"  
7.   425   Mille Estvan-slonina Team Cycling Ringsted .15'45"   1'44"     
8.   605   Kai Minck NWVG Groningen (Holland) .15'47"   1'46"     
9.   607   Max Minck NWVG Groningen (Holland) .15'52"   1'51"     
10.   45   Alexander Nørskov Larsen Næstved Bicycle Club .15'53"   1'52"     
11.   420   Ida Krickau Ketelsen Køge Cykel Ring .15'53"   1'52"     
12.   7   Casper Johannsen Silkeborg IF Cykling .15'56"   1'55"     
13.   10   Marius Prisholm Odder Cykel Klub .16'08"   2'07"     
14.   1   Malthe Obitsø Forsberg Cykle Klubben Aarhus .16'09"   2'08"     
15.   9   Alexander Nedergaard Middelfart Cykel Club .16'14"   2'13"     
16.   601   Sondre Fotland Holt Halden CK (Norge) .16'18"   2'17"     
17.   611   Ruben Willemsen AR & TV De Adelaar (Holland) .16'19"   2'18"     
18.   5   Tobias Friis Odder Cykel Klub .16'19"   2'18"     
19.   2   Emil Pedersen Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 .16'19"   2'18"     
20.   419   Klara Schlüter Roskilde Cykle Ring .16'19"   2'18"     
21.   17   Fabian R Olsen Herning Cykle Klub .16'27"   2'26"     
22.   405   Ida Sørensen Herning Cykle Klub .16'32"   2'31"     
23.   6   Marius Engelbrecht Linde Randers Cykleklub af 1910 .16'43"   2'42"     
24.   37   Mikkel Skoubo Team Cycling Ringsted .16'57"   2'56"     
25.   40   Albert Andersen Roskilde Cykle Ring .17'22"   3'21"     
26.   38   Jakob Rasmussen Team Cycling Ringsted .17'27"   3'26"     
27.   50   Oliver Blomgaard Madsen Næstved Bicycle Club .17'34"   3'33"     
28.   695   Mira Jalasjoki Staffanstorp CK (Sverige) .18'00"   3'59"     
29.   402   lærke michaelsen Herning Cykle Klub .18'06"   4'05"     
30.   15   Jonathan Theilmann Odder Cykel Klub .18'54"   4'53"     
31.   421   Ida Ditlevsen Team Cycling Ringsted .19'01"   5'00"     
32.   423   Sif Stigaard Amager Cykle Ring .19'55"   5'54"     
33.   406   Astrid Norup Christiansen Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919 .19'55"   5'54"     
34.   47   Eva Linnea Michaelsen Værløse-Farum Cykelklub .20'55"   6'54"     
35.   401   Caroline Bredtoft Andersen Herning Cykle Klub .20'55"   6'54"     
36.   44   Gustav Schlüter Roskilde Cykle Ring .20'55"   6'54"     
37.   403   Natasha Fallahpour Søholm Horsens Amatør Cykleklub .20'55"   6'54"     


Ikke starede ryttere
Number of not started
0 Antal startede
Number of starters
37 Antal tilbage
Number remaining
37
Ryttere uden for tidsgrænsen
Riders after time limit
-- Udgåede ryttere
Riders dropping out
--

Sidst beregnet, Last calculated: 26-05, 9.26
StageRace 2005 software — www.stagerace.com
U11-U11P : 15946804 : V3.24 final update