Tour de Himmelfart banner
Tour de Himmelfart logo

Dansk flag    Engelsk flag

Tour de Himmelfart menu
  .: Forside
  .: Nyheder
  .: Tweets
  .: Video
  .: Info
  .: Kort til Odder
  .: Kontakt
  .: Ruter
  .: Resultater
  .: Billeder
  .: Tilmelding

  .: Deltagerliste

  .: Løbsprogram (pdf)
    (foreløbig program)



Odder Cykel Klub logo
Deltagerliste Tour de Himmelfart - Sorterer efter klubnavn og rygnr.

Evt. rettelser skal sendes til Mickael Jørgensen SÅ HURTIGT SOM MULIGT!

U19 Herre/Men (Junior) - Antal deltagere: 154
Rygnr. Rytter Klub
660 Pepijn Reinderink Acrog-Pauwels sauzen-Balen BC (Belgien)
638 Bas Scheffer AWV de Zwaluwen (Holland)
639 Daan Hopster AWV de Zwaluwen (Holland)
640 Ian Spenkelink AWV de Zwaluwen (Holland)
641 Steyn Lamberink AWV de Zwaluwen (Holland)
643 Jari Kranenburg AWV de Zwaluwen (Holland)
665 Tobias Torsnes Bergen CK (Norge)
666 Håvard Aarø Mauland Bergen CK (Norge)
619 Sindre Hvesser Brein Bærum og Omegn Cykleklubb (Norge)
620 Kristian Bade Bærum og Omegn Cykleklubb (Norge)
621 Marcus Korsnes Bærum og Omegn Cykleklubb (Norge)
622 Martin Tjøtta Bærum og Omegn Cykleklubb (Norge)
623 Johan Nysveen Bærum og Omegn Cykleklubb (Norge)
625 Oscar Myrestøl Johansson Bærum og Omegn Cykleklubb (Norge)
73 Ruben Zilas Larsen CK Aarhus
74 Peter Skov Lauritzen CK Aarhus
100 Mathias Bak Madsen CK Aarhus
654 Ludwig Fagerström CK Bure (Sverige)
655 Simon Cederfjord CK Bure (Sverige)
649 Hugo Hultqvist CK Ringen (Sverige)
650 Dennis Andersson CK Ringen (Sverige)
651 Samuel Wester Allansson CK Ringen (Sverige)
600 Bart Klein Nienhuis Cycling Club Wielerzone Nederland (Holland)
76 Tobias Aagaard Hansen Cykling Odense
77 Alexander Solgaard Nielsen Cykling Odense
78 Patrick Vinding Jepsen Cykling Odense
79 Silas Bolund Falkø Cykling Odense
80 Joachim Alexander Farshøj Cykling Odense
99 Daniel Fich Maler Cykling Odense
81 Rasmus Søjberg Pedersen Esbjerg CR
82 Anders Bjørn Jørgensen Esbjerg CR
83 Dennis Lock Esbjerg CR
84 Mathias Tang Jensen Esbjerg CR
85 Kasper Læssø Sørensen Esbjerg CR
86 Boxuan Yang Esbjerg CR
87 Morten Nørtoft Esbjerg CR
626 Ole Andreas Saxegaard Klund Fredrikstad Sykkelklubb (Norge)
627 Kasper Andersen Fredrikstad Sykkelklubb (Norge)
645 Gustav Thompson Giro Cycle Club (Sverige)
646 Lukas Vernersson Giro Cycle Club (Sverige)
647 Fabian Birgersson Giro Cycle Club (Sverige)
608 Martin Lund Sjøen Glåmdal SK ( Norge )
615 Embret Svestad- Bårdseng Glåmdal SK ( Norge )
617 Ståle Nilsen Glåmdal SK ( Norge )
618 Sander Myhre Sauge Glåmdal SK ( Norge )
88 Kristian Mundbjerg Herning CK
89 Martin Schack Kjærgaard Herning CK
124 Andreas Larsen Holbæk Cykelsport
656 Kasper Steen Enstad Horten & omegns cykleklubb (Norge)
658 Bendik Gjøs Horten & omegns cykleklubb (Norge)
661 Preben Jenssen Matberg IL Stj-Blink (Norge)
662 Daniel Vold IL Stj-Blink (Norge)
664 Gelb Karpenko Kalevi Jalgrattakool KJK / PK (Estland)
657 Henrik Langeland Nielsen Kristiansands Cykleklubb (Norge)
113 Markus Bjørno Jensen LFCK
609 Ådne Finset Lillehammer CK (Norge)
610 Thor Herman Kvamme Lillehammer CK (Norge)
612 Truls Nordhagen Lillehammer CK (Norge)
613 Andreas Østensen Lillehammer CK (Norge)
614 Sindre Sagbakken Lillehammer CK (Norge)
616 Markus Skreen Vognild Lillehammer CK (Norge)
653 Anton Stensby Nanset IF - Sykkel (Norge)
1 Frederik Wandahl NPV/Carl Ras – Roskilde Junior
2 Andreas Byskov Sarbo NPV/Carl Ras – Roskilde Junior
3 Frederik Erringsø NPV/Carl Ras – Roskilde Junior
4 Kasper Andersen NPV/Carl Ras – Roskilde Junior
5 Luis Carl Jørgensen NPV/Carl Ras – Roskilde Junior
6 Magnus Kisum NPV/Carl Ras – Roskilde Junior
7 Victor Furhman Desempelaere NPV/Carl Ras – Roskilde Junior
8 William Blume Levy NPV/Carl Ras – Roskilde Junior
9 Tobias Lund Andresen NPV/Carl Ras – Roskilde Junior
601 Felix Hegreberg Ringerike SK Junior (Norge)
602 Daniel Gårdhammer Ringerike SK Junior (Norge)
603 Magnus Sørbø Ringerike SK Junior (Norge)
604 Magnus Wæhre Ringerike SK Junior (Norge)
605 Sakarias Koller Løland Ringerike SK Junior (Norge)
606 Ivar Dyngeland Vik Ringerike SK Junior (Norge)
607 Andreas Hjørnevik Ringerike SK Junior (Norge)
122 Emil Weis Roskilde CR
125 Jacob Fredslund Roskilde CR
648 Erben Van Meer RSC de Zuidwesthoek (Holland)
611 Andreas Vilied Kleive Sandefjord Sykleklubb ( Norge )
624 Thristian Engebø Ullebø Sogn Cykleklubb (Norge)
636 Edvin Lovidius Södertälje CK (Sverige)
637 Anton Dalhblom Södertälje CK (Sverige)
644 Kalle Berglund Södertälje CK (Sverige)
19 Benjamin Hertz Team ABC Junior
20 Adam Jørgensen Team ABC Junior
21 Emil Iwersen Team ABC Junior
22 Joshua Amos Gudnitz Team ABC Junior
23 Kasper Søgaard Team ABC Junior
24 Nikolaj Mengel Team ABC Junior
25 Sebastian Andreasson Team ABC Junior
26 Stian Ritcher Team ABC Junior
53 Aksel Makwarth Onink Team Audi Cycling Elite Copenhagen - Amager
54 Carl Dalton Team Audi Cycling Elite Copenhagen - Amager
55 Daniel Lond Team Audi Cycling Elite Copenhagen - Amager
56 Oliver Nielsen Team Audi Cycling Elite Copenhagen - Amager
57 Oscar Bluhm Team Audi Cycling Elite Copenhagen - Amager
58 Simon Høy Team Audi Cycling Elite Copenhagen - Amager
59 Willam Harvald Team Audi Cycling Elite Copenhagen - Amager
60 Søren Bruun Fejfer Team Audi Cycling Elite Copenhagen - Amager
61 Mattias Nordal Team Audi Cycling Elite Copenhagen - Amager
36 Magnus Rost Team Børkop Cykler Giant Næstved Slagelse Junior
37 Marckus Njor Team Børkop Cykler Giant Næstved Slagelse Junior
38 Thorolf Rønhede Team Børkop Cykler Giant Næstved Slagelse Junior
39 Nicholas Thorøe-hansen Team Børkop Cykler Giant Næstved Slagelse Junior
40 Tobias Juul Team Børkop Cykler Giant Næstved Slagelse Junior
41 Tue Larsen Team Børkop Cykler Giant Næstved Slagelse Junior
42 Lukas Kloppenborg Team Børkop Cykler Giant Næstved Slagelse Junior
43 Philip Otto Mikkelsen Team Børkop Cykler Giant Næstved Slagelse Junior
10 Oliver Heine Team Herning CK Junior
11 Julius Nowak Dalner Team Herning CK Junior
13 Mads Mosevang Pedersen Team Herning CK Junior
14 Rasmus Madsen Team Herning CK Junior
15 Peter Asbjørn Hansen Team Herning CK Junior
16 Jonas Tanski Kristensen Team Herning CK Junior
17 Sebastian Theodor Millinge Petersen Team Herning CK Junior
18 Carl F P Voldbjerg Team Herning CK Junior
27 Sebastian Roer Iversen Team Mascot Workwear
28 Jacob Christensen Team Mascot Workwear
30 Kasper Due Kaspersen Team Mascot Workwear
31 Christian Spang Kjeldsen Team Mascot Workwear
32 Robin Juel Skivild Team Mascot Workwear
33 Mads Fenneberg Team Mascot Workwear
34 Emil Vinther Schmidt Team Mascot Workwear
35 Anders Foldager Team Mascot Workwear
62 Jacob Vestergaard Team Nord U19
63 Mathias Porsmose Andersen Team Nord U19
64 Christopher Mann Andersen Team Nord U19
65 Victor Fanøe Kronbæk Team Nord U19
66 Victor Mejdal Svenstrup Team Nord U19
67 Oliver Sund Team Nord U19
68 Magnus Broe Team Nord U19
69 Casper Petersen Team Nord U19
44 Casper Kaysen Team Vifra - Kvickly Odder
45 Jonas Flø Pedersen Team Vifra - Kvickly Odder
46 Oliver Friis Team Vifra - Kvickly Odder
47 Jeppe Andreasen Team Vifra - Kvickly Odder
48 Laust Sandkvist Team Vifra - Kvickly Odder
49 Mads Bak Bjerregaard Team Vifra - Kvickly Odder
50 Alfred Rasmussen Team Vifra - Kvickly Odder
51 Viktor Wiby Paulsen Team Vifra - Kvickly Odder
52 Lauge Hastrup Woer Team Vifra - Kvickly Odder
628 Wessel Mouris WTC de Amstel Amstelveen (Holland)
629 Tijmen Van Der Pilj WTC de Amstel Amstelveen (Holland)
630 Jim Kes WTC de Amstel Amstelveen (Holland)
631 Roy Duijvenstein WTC de Amstel Amstelveen (Holland)
632 Joppe Van De Weerdt WTC de Amstel Amstelveen (Holland)
633 Jip De Moor WTC de Amstel Amstelveen (Holland)
634 Sten Verzijl WTC de Amstel Amstelveen (Holland)
635 Niek Voogt WTC de Amstel Amstelveen (Holland)
652 Daan Brouwer WTC Woerden (Holland)
663 Jonathan Ahlsson Örebrocyklisterna (Sverige)


U19 Dame/Lady (Junior) - Antal deltagere: 77
Rygnr. Rytter Klub
768 Ilse Grit APB Junior Women Development Team
769 Ilse Pluimers APB Junior Women Development Team
770 Eline Van Rooijen APB Junior Women Development Team
771 Sofie Van Rooijen APB Junior Women Development Team
772 Rosalie Van Der Wolf APB Junior Women Development Team
773 Maud Rijnbeek APB Junior Women Development Team
714 Tora Bjørndal Ottestad Asker CK (Norge)
720 Sanne Prins AWV de Zwaluwen (Holland)
774 Marte Nybø Litlere Bergen CK (Norge)
775 Frida Tveten Søyland Bergen CK (Norge)
704 Julia Kjærstad Bærum og Omegn Cykleklubb (Norge)
750 Maja Nilsson CK Bure (Sverige)
751 Klara Kleist CK Bure (Sverige)
722 Ellen Stålberg CK Dainon (Sverige)
734 Klara Svensson CK FIX Helsingborg (Sverige)
719 Hedda Kristiansen CK Nittedal (Norge)
702 Oriana Soerewijn Cycling Club Wielerzone Nederland (Holland)
703 Petra Welmers Cycling Club Wielerzone Nederland (Holland)
716 Anne - Dorthe Ysland Gauldal SK (Norge)
717 Ida Langørgen Gauldal SK (Norge)
756 Elise Marie Olsen Halden CK ( Norge )
757 Silje Mathisen Halden CK ( Norge )
204 Mille Troelsen Herning CK
752 Hennie Rosalie Engebretsen Horten & omegns cykleklubb (Norge)
753 Rikke Steen Enstad Horten & omegns cykleklubb (Norge)
715 Danielle Quint JvR de Batauwers (Holland)
761 Kätlin Kukk Kalevi Jalgrattakool KJK / PK (Estland)
758 Kjersti Korsæth Lillehammer CK (Norge)
728 Medina Lutelius Motala AIF (Sverige)
729 Amanda Mikaelsdotter Motala AIF (Sverige)
730 Ellen Gustafsson Motala AIF (Sverige)
731 Elsa Lejderud Motala AIF (Sverige)
732 Julia Lundmark Motala AIF (Sverige)
205 Camilla Islev-andresen Randers CK
705 Tanja Van Der Drift Restore Cycling Team (Holland)
706 Juliet Eickhof Restore Cycling Team (Holland)
708 Jewel Paumen Restore Cycling Team (Holland)
709 Anoek Kuijpers Restore Cycling Team (Holland)
710 Lotte Jansen Restore Cycling Team (Holland)
701 Magdalena Lind Ringerike SK Junior (Norge)
713 Nathalie Irené Midtsveen Ringerike SK Junior (Norge)
220 Anna Schelde Berg Slagelse CR
223 Emma Schmidt Danielsen Slagelse CR
721 Tuva Richter Staffanstorp CK (Sverige)
733 Tuva Byberg Stavanger Sykleklubb (Norge)
735 Nora Tveit Stavanger Sykleklubb (Norge)
736 Daniek Hengeveld SWABO Women Development Team (Holland)
737 Donja Lombaerts SWABO Women Development Team (Holland)
738 Ida Johansson SWABO Women Development Team (Holland)
739 Luaraine Wijnhorst SWABO Women Development Team (Holland)
740 Leonie Bos SWABO Women Development Team (Holland)
741 Lieke Van Weereld SWABO Women Development Team (Holland)
744 Marit Wasmus SWABO Women Development Team (Holland)
746 Noa De Haan SWABO Women Development Team (Holland)
712 Shirin Van Anrooij Team 185 ( Holland )
754 Caroline Andersson Team Aromitalia Basso Bike Vaiano (Italien)
747 Milena Del Sarto Team GAUSS (Italien)
748 Eleonora Veroni Team GAUSS (Italien)
201 Maria Bertelsen Team Rytger powered by Cykeltøj-Online.dk
202 Mie Saabye Team Rytger powered by Cykeltøj-Online.dk
203 Mette Egtoft Jensen Team Rytger powered by Cykeltøj-Online.dk
765 Wilma Olausson Team Rytger powered by Cykeltøj-Online.dk
766 Julia Borgström Team Rytger powered by Cykeltøj-Online.dk
767 Maddie Wadsworth Team Rytger powered by Cykeltøj-Online.dk
759 Judith Stolze Westland Wil Vooruit (Holland)
760 Kim Van De Groenendall Westland Wil Vooruit (Holland)
762 Lisa Van Der Meer Westland Wil Vooruit (Holland)
763 Laura Molenaar Westland Wil Vooruit (Holland)
764 Piene Romers Westland Wil Vooruit (Holland)
723 Océane Jonckers Wielerclub Onder Ons - Parike VZW (Belgien)
724 Celien Van Damme Wielerclub Onder Ons - Parike VZW (Belgien)
725 Femke Van Goethem Wielerclub Onder Ons - Parike VZW (Belgien)
726 Sophie Tierolf Wielerclub Onder Ons - Parike VZW (Belgien)
727 Shanni Berger Eleasari Wielerclub Onder Ons - Parike VZW (Belgien)
718 Elisa Serne WV Breda (Holland)
749 Lisanne De Munnik ZRTC Theo Middelkamp (Holland)
755 Mia Utne Åsane CK (Norge)


U17 Drenge/Boys - Antal deltagere: 113
Rygnr. Rytter Klub
53 Martin Egen Kristensen Aalborg CR
133 Niklas Strømsted ABC
134 Viktor Stokbæk ABC
160 Felix Holst Larsen ABC
164 Gustav Wang ABC
168 Phillip Mathiesen ABC
174 Carl Fredrik Bevort ABC
192 Pelle Køster Mikkelsen ABC
636 Bob Poelmans Acrog-Pauwels sauzen-Balen BC (Belgien)
638 Dilan Staes Acrog-Pauwels sauzen-Balen BC (Belgien)
639 Vic Lemmens Acrog-Pauwels sauzen-Balen BC (Belgien)
640 Jente Michels Acrog-Pauwels sauzen-Balen BC (Belgien)
642 Kobe Verreydt Acrog-Pauwels sauzen-Balen BC (Belgien)
643 Joris Reinderink Acrog-Pauwels sauzen-Balen BC (Belgien)
644 Dries Belmans Acrog-Pauwels sauzen-Balen BC (Belgien)
645 Matyas Kopecky Acrog-Pauwels sauzen-Balen BC (Belgien)
646 Robin Hoorne Acrog-Pauwels sauzen-Balen BC (Belgien)
647 Thibo Clauw Acrog-Pauwels sauzen-Balen BC (Belgien)
184 Albert Holm Amager CR
602 Rik Van Der Wal AR & TV De Adelaar (Holland)
611 Dylan Grobbink AWV de Zwaluwen (Holland)
612 Lucas Averesch AWV de Zwaluwen (Holland)
165 Alexander Arnt Hansen CC Hillerød
4 Andreas Læssø Unger CK Aarhus
6 Oscar Munk-olsen CK Aarhus
9 Frederik Bjørn Sørensen CK Aarhus
10 Jonas Birk Madsen CK Aarhus
11 Lukas Lund Sørensen CK Aarhus
12 Mads Nadhazi Almstrup CK Aarhus
142 Simon Pettersson CK Bure (Sverige)
145 Eric Pedersen CK Bure (Sverige)
157 Leo Jacobsson CK Bure (Sverige)
614 Gustav Johansson CK Dainon (Sverige)
615 Harald Stålberg CK Dainon (Sverige)
141 Oskar Kromann Jensen CK Fix
629 Albin Hoflund CK Ringen (Sverige)
52 Frederik Mahler Fich Cykling Odense
118 Magnus Mathiesen Cykling Odense
18 Jeppe Lunding Esbjerg CR
633 Sindre Krinheim Gjertsen Fana IL Sykkel ( Norge )
634 Casper Hope Fana IL Sykkel ( Norge )
182 Edvin Andersson FK Trampen (Sverige)
657 Ola Daniel Johannessen Fredrikstad Sykkelklubb (Norge)
605 Andreas Deceuninck Gaverzicht Be Okay (Belgien)
606 Jasper Heyman Gaverzicht Be Okay (Belgien)
607 Jonas Ingelbeen Gaverzicht Be Okay (Belgien)
608 Alec Segaert Gaverzicht Be Okay (Belgien)
664 Thiemen Vanderplasschen Gaverzicht Be Okay (Belgien)
628 Trym Brennsæter Glåmdal SK ( Norge )
158 Yasin Grøn El Mahdi Greve CC
161 Rasmus Bisgaard Greve CC
620 Anders Rustekaas Fevang Grimstad Sykkelklubb (Norge)
654 Niclas Fotland Holt Halden CK ( Norge )
21 Mathias Møller Jørgensen Herning CK
22 Sebastian Mikkelsen Herning CK
154 Gustav Lykkeberg Bruun Holbæk Cykelsport
166 Emil Hansen Holbæk Cykelsport
28 Simon Dalby Holstebro CC
61 Gustav Lauridsen Holstebro CC
31 Oliver Madsen Nielsen Horsens AC
136 Magnus Machholdt Hvidovre Cykle Klub
656 Robin Kukk Janek Kalevi Jalgrattakool KJK / PK (Estland)
651 Axel Källberg Kraft Cykel ( FInland )
649 Vetle Slemdahl Kristiansands Cykleklubb (Norge)
650 Stian Fredheim Kristiansands Cykleklubb (Norge)
163 Simon Vangkilde Lehmann Køge CR
169 Frederik Davidsen Køge CR
170 Lucas Schrøder Køge CR
631 Askild Skovgaard Brønmo Lillehammer CK (Norge)
632 Magnus Carolin Lillehammer CK (Norge)
34 Alfred Schultz Jølving Middelfart CC
35 Magnus Stilling Blichfeldt Middelfart CC
621 Jon Rye- Johnsen Nanset IF - Sykkel (Norge)
635 Kess Sanders NWV Groningen (Holland)
39 Maximus Riisgaard Odder CK
54 Frederik Christensen Odder CK
186 William Gudmann Ordrup CC
189 Nis Thoe Fuglsang Ordrup CC
604 Even Thorvaldsen Ottestad SK (Norge)
601 Tristan Hartmann OWC Oldenzaal (Holland)
40 Mads-emil Dupont Hougaard Randers CK
41 Malte Ballegaard Randers CK
42 Mathias Christensen Randers CK
648 Kasper Kjønås Heggø Ringerike Sykellklubb ( Norge )
652 Sebastian Kirkedam Larsen Ringerike Sykellklubb ( Norge )
653 Ola Sylling Ringerike Sykellklubb ( Norge )
630 Nicolai Dahlen Guntvedt Romeriksåsen Sykkelklubb (Norge)
622 Andreas Haga Sandnes Sykkelklub (Norge)
623 Thomas Bolme Sandnes Sykkelklub (Norge)
624 Torje Langhelle Sandnes Sykkelklub (Norge)
625 Håvard Løklingsholm Sandnes Sykkelklub (Norge)
626 Emil Skår Sandnes Sykkelklub (Norge)
7 Oliver Søndergaard Silkeborg IF Cykling
44 Magnus Lorents Nielsen Silkeborg IF Cykling
45 Jonas Larsen Silkeborg IF Cykling
47 Nicolai Bujakewitz Kristensen Silkeborg IF Cykling
603 Trym Bjørner Westgaard Holther Smaalenene SK (Norge)
617 Sebastian Dellrup Staffanstorp CK (Sverige)
618 David Larsson Staffanstorp CK (Sverige)
616 Karsten Larsen Feldmann Stavanger Sykleklubb (Norge)
627 Sindre Stokkeland Stavanger Sykleklubb (Norge)
138 Jakob Kristensen Team Cycling Ringsted
139 Daniel Lysdal Buur Team Cycling Ringsted
619 Tibor Del Grosso W.V. Meteoor Assen-Roden ( Holland )
609 Olav Wind WTC de Amstel Amstelveen (Holland)
610 Jan Boukema WTC de Amstel Amstelveen (Holland)
600 Quinten Hoogevorst WV Noord-Holland (Holland)
658 Douwe Bultynck Zannata - Galloo Cycling Team Menen (Belgien)
659 Lennert Beuckelaere Zannata - Galloo Cycling Team Menen (Belgien)
660 Sander Inion Zannata - Galloo Cycling Team Menen (Belgien)
661 Roan Konings Zannata - Galloo Cycling Team Menen (Belgien)
662 Nathan Maeyaert Zannata - Galloo Cycling Team Menen (Belgien)
663 Jan Van Dyck Zannata - Galloo Cycling Team Menen (Belgien)


U17 Piger/Girls - Antal deltagere: 56
Rygnr. Rytter Klub
422 Laura Auerbach-lind Amager CR
423 Nadja Reichel Amager CR
424 Trille Reichel Amager CR
430 Solbjørk Minke Anderson Amager CR
814 Chloë Postma AWV de Zwaluwen (Holland)
815 Indy Verwaarst AWV de Zwaluwen (Holland)
836 Felicia Bengtsson CK Bure (Sverige)
843 Frida Larsen CK Bure (Sverige)
813 Line Kristiansen CK Nittedal (Norge)
801 Indy Kappert Cycling Club Wielerzone Nederland (Holland)
842 Amalie Christensen Eidsvoll SK (Norge)
401 Julie Uhre Give Cykelklub
828 Emma Rege Kvåle Hafrsfjord Sykkelklubb ( Norge )
403 Gullborg Guttesen Herning CK
845 Elisabeth Ebras Kalevi Jalgrattakool KJK / PK (Estland)
846 Annabrit Prants Kalevi Jalgrattakool KJK / PK (Estland)
847 Lizette Laura Sander Kalevi Jalgrattakool KJK / PK (Estland)
804 Anniina Ahtosalo Korson Kaiku ( Finland )
421 Victoria Lund Køge CR
405 Clara Westergaard Middelfart CC
823 Karin Söderqvist Motala AIF (Sverige)
803 Norah Minck NWV Groningen (Holland)
844 Celine Madeleine Braaten Rye SK ( Norge )
825 Jennie Olsson Staffanstorp CK (Sverige)
826 Fanny W Granquist Staffanstorp CK (Sverige)
829 Alma Johansson SWABO Women Development Team (Holland)
830 Elvira Hellberg SWABO Women Development Team (Holland)
831 Imke Van Der Zwart SWABO Women Development Team (Holland)
832 Lisa Van Belle SWABO Women Development Team (Holland)
833 Roos Van Den Berg SWABO Women Development Team (Holland)
834 Yilla Threels SWABO Women Development Team (Holland)
837 Ilenia Bigozzi Team Aromitalia Basso Bike Vaiano (Italien)
838 Erika Cristofani Team Aromitalia Basso Bike Vaiano (Italien)
839 Gaida Manfredi Team Aromitalia Basso Bike Vaiano (Italien)
840 Asia Mazzula Team Aromitalia Basso Bike Vaiano (Italien)
802 Julia Lyngbaek Velodrom CK (Sverige)
425 Ida Merete Michaelsen Værløse Farum Cykelklub
835 Joyce De Rijk Westland Wil Vooruit (Holland)
816 Malaika Feys Wielerclub Onder Ons - Parike VZW (Belgien)
817 Kyana Voorhaen Wielerclub Onder Ons - Parike VZW (Belgien)
818 Julie Hendrickx Wielerclub Onder Ons - Parike VZW (Belgien)
819 Fleur De Veirman Wielerclub Onder Ons - Parike VZW (Belgien)
820 Cleo Kiekens Wielerclub Onder Ons - Parike VZW (Belgien)
821 Yara Mignon Wielerclub Onder Ons - Parike VZW (Belgien)
822 Fien Masure Wielerclub Onder Ons - Parike VZW (Belgien)
800 Manon Turkstra WRV de Peddelaars (Holland)
824 Jony Van Den Eijnden WRV de Peddelaars (Holland)
841 Emma Brouwer WTC Woerden (Holland)
805 Britt De Grave WV Breda (Holland)
806 Senne Knaven WV Breda (Holland)
807 Mirre Knaven WV Breda (Holland)
808 Silke Blei WV Breda (Holland)
809 Pem Hoefmans WV Breda (Holland)
810 Denise Mertens WV Breda (Holland)
811 Nienke Dullemond WV Breda (Holland)
812 Nienke Veenhoven ZWC D.T.S. (Holland)


U16 Drenge/Boys - Antal deltagere: 104
Rygnr. Rytter Klub
1 Malte Hellerup Aalborg CR
43 Benjamin Holtebo Aalborg CR
999 Mads Malmqvist ABC
755 Lowie Knaeps Acrog-Pauwels sauzen-Balen BC (Belgien)
756 Matti Speybroek Acrog-Pauwels sauzen-Balen BC (Belgien)
757 Robbe Geudens Acrog-Pauwels sauzen-Balen BC (Belgien)
758 Noa Schepens Acrog-Pauwels sauzen-Balen BC (Belgien)
759 Kenay De Moyer Acrog-Pauwels sauzen-Balen BC (Belgien)
760 Wout Vannuten Acrog-Pauwels sauzen-Balen BC (Belgien)
771 Dries Grosemans Acrog-Pauwels sauzen-Balen BC (Belgien)
772 Rune Vandendijck Acrog-Pauwels sauzen-Balen BC (Belgien)
171 Ask Stigaard Amager CR
177 Laurids Flinker Blæsbjerg Amager CR
190 William Bunde Amager CR
713 Senna Nijman AR & TV De Adelaar (Holland)
714 Justus Willemsen AR & TV De Adelaar (Holland)
717 Marvin Peters AR & TV De Adelaar (Holland)
734 Anne Kiers AWV de Zwaluwen (Holland)
735 Sep Roord AWV de Zwaluwen (Holland)
736 Thijs Bakker AWV de Zwaluwen (Holland)
737 Tijn Wessels AWV de Zwaluwen (Holland)
8 Rasmus Perto CK Aarhus
50 Nicklas Sauer CK Aarhus
761 Lucas Salomonsson CK Bure (Sverige)
185 Frederik-emil Just CK Fix
745 Axel Gilljam CK Ringen (Sverige)
746 Malte Östling CK Ringen (Sverige)
706 Siebe Klein Nienhuis Cycling Club Wielerzone Nederland (Holland)
13 Oliver Juul Mortensen Cykling Odense
14 Thor Skivild Cykling Odense
17 Kevin Biehl Esbjerg CR
747 Jan Martin Husebø Hope Fana IL Sykkel ( Norge )
729 Lennert Ardeel Gaverzicht Be Okay (Belgien)
730 Milan Van Houttegem Gaverzicht Be Okay (Belgien)
731 Niels Van Clerck Gaverzicht Be Okay (Belgien)
769 Sindre Hansen Grimstad Sykkelklubb (Norge)
148 Mikkel Weber Hedehusene / Fløng Cykel Klub
23 Nicklas Fonnesbech Hvillum Herning CK
24 Henrik Pedersen Herning CK
25 Gustav Ferdinand Lau Herning CK
26 Philip Stenbjerg Herning CK
27 Joakim Tanski Kristensen Herning CK
51 Asger Meedom Herning CK
153 Kristian Egholm Holbæk Cykelsport
29 Hugo Bruun Van Deurs Horsens AC
30 Oliver Fallahpour Søholm Horsens AC
32 Carl Dippel Bausager Horsens AC
773 Casper Rønning Horten & omegns cykleklubb (Norge)
754 Johan Borgström Höllviken CK (Sverige)
763 Elliot Fjeldkåsa IK 32 ( Finland )
765 Martin Krusemann Kalevi Jalgrattakool KJK / PK (Estland)
766 Frank Aron Ragilo Kalevi Jalgrattakool KJK / PK (Estland)
767 Lauri Tamm Kalevi Jalgrattakool KJK / PK (Estland)
768 Cristopher Väinola Kalevi Jalgrattakool KJK / PK (Estland)
33 Joshua Bridgens Kolding BC
719 Emil Ljäs Korson Kaiku ( Finland )
764 Mads Langeland Kristiansands Cykleklubb (Norge)
150 Tobias Svarre Køge CR
152 Konrad Busk Køge CR
178 Noah Borgen Morell LFCK
38 Anders Vos Sørensen Nr. - Søby CK
180 Tobias Arup Levring Næstved BC
155 Erik Christoffersen Ordrup CC
156 William Lowth Ordrup CC
194 Mathias Wahl Ordrup CC
200 Johannes Kulset Region Øst NTG (Norge)
724 Tobias Risan Nakken Region Øst NTG (Norge)
725 Tobias Skretting Region Øst NTG (Norge)
726 Halvor Sørbø Region Øst NTG (Norge)
727 Aksel Filseth Region Øst NTG (Norge)
728 Fredrik Fjærli Region Øst NTG (Norge)
700 Daniel Vastenhout Restore Cycling Team (Holland)
701 Nick Brand Restore Cycling Team (Holland)
702 Luka Fredrikze Restore Cycling Team (Holland)
703 Max Van Der Meulen Restore Cycling Team (Holland)
704 Michiel Van Vliet Restore Cycling Team (Holland)
705 Micky Alberts Restore Cycling Team (Holland)
770 Kevin Andre Sandli Messel Ringerike Sykellklubb ( Norge )
135 Nicolai Wandahl Roskilde CR
720 Jørgen Bjørndal Ottestad Rye SK ( Norge )
744 Sander Grandberg Sandnes Sykkelklub (Norge)
46 Jeppe Mosevang Pedersen Silkeborg IF Cykling
56 Fredrik Lykke Silkeborg IF Cykling
741 Simon Hegreberg Stavanger Sykleklubb (Norge)
742 Sander Gysland Stavanger Sykleklubb (Norge)
733 Gustav Lovidius Södertälje CK (Sverige)
752 Acke Dalhblom Södertälje CK (Sverige)
762 Erik Ekman Södertälje CK (Sverige)
751 Tomas - Casimir Niemi Tampereen Yritys (Finland)
137 Patrick Brady Team Cycling Ringsted
709 Morthen Wang Baksaas Tønsberg CK (Norge)
774 Oliver Aukland Tønsberg CK (Norge)
743 Thijmen De Jonge WRV de Peddelaars (Holland)
738 Nick Luiten WTC de Amstel Amstelveen (Holland)
739 Jelle Boonstra WTC de Amstel Amstelveen (Holland)
740 Mees Van Duren WTC de Amstel Amstelveen (Holland)
753 Spiek Oord WTC Woerden (Holland)
711 Raphaël Mouton WV Noord-Holland (Holland)
712 Pepijn Veenings WV Noord-Holland (Holland)
715 Maxime Duba WV Noord-Holland (Holland)
716 Stef Koning WV Noord-Holland (Holland)
718 Marijn Schaper WV Noord-Holland (Holland)
707 Seppe Vandendorpe Zannata - Galloo Cycling Team Menen (Belgien)
708 Bram Van Eijsden Zannata - Galloo Cycling Team Menen (Belgien)


U15 Piger/Girls - Antal deltagere: 29
Rygnr. Rytter Klub
401 Line Winther Schmidt Aalborg CR
424 Anika Gormsen ABC
852 Xaydee Van Sinaey Acrog-Pauwels sauzen-Balen BC (Belgien)
427 Anna Margrethe Hansen Amager CR
437 Mille Bidstrup Petersen Amager CR
855 Mathilde Skjelde Bokn SK (Norge)
851 Gunne Van Sinaey Cannibal Team ( Belgien )
402 Astrid Marie Bjørn Sørensen CK Aarhus
430 Alexandra Pettersson CK Bure (Sverige)
860 Nicolina Hansen CK Ringen (Sverige)
405 Mette Kristine Tygesen Esbjerg CR
408 Julie Thomsen Esbjerg CR
861 Mia Kronheim Gjertsen Fana IL Sykkel ( Norge )
403 Sofie Pedersen Give Cykelklub
404 Sofie Amalie Steen Pedersen Give Cykelklub
863 Julie Bjerga Grimstad Sykkelklubb (Norge)
434 Mikkeline Davidsen Køge CR
862 Tilde Lindström MTB Täby Mountainbikeklubb (Sverige)
864 Clara Sundgren MTB Täby Mountainbikeklubb (Sverige)
429 Miranda Hellberg Ragnarsson Mölndals CK (Sverige)
856 Martha Stokkeland Nærbø SK ( Norge )
435 Johanne Resen Ordrup CC
858 Miranda Widell Staffanstorp CK (Sverige)
425 Mathilde Estvan-slonina Team Cycling Ringsted
854 Erika Ingves UNIVERSA Cycling Team (Finland)
850 Esmee De Rijk Westland Wil Vooruit (Holland)
859 Zoë Van Velzen Westland Wil Vooruit (Holland)
857 Merel Raats Wielerclub Onder Ons - Parike VZW (Belgien)
853 Jette De Groot WRV de Peddelaars (Holland)


U15 Drenge/Boys - Antal deltagere: 64
Rygnr. Rytter Klub
3 Johannes Rørby Petersen Aalborg CR
142 Conrad Haugsted ABC
129 Jakob Falk Paarup Amager CR
150 Malthe Østergaard Bergenholz Amager CR
167 Kasper Olischer Langhorn Amager CR
171 Magnus Bachke Knudsen Amager CR
606 Martijn Mulder AR & TV De Adelaar (Holland)
619 Jørgen Nordhagen Asker CK (Norge)
601 Jakob Tveten Søyland Bergen CK (Norge)
612 Kristoffer Gullhav Bærum og Omegn Cykleklubb (Norge)
613 Martin Middtun Bærum og Omegn Cykleklubb (Norge)
600 Lance Venema Cannibal Team (Holland)
610 Daan Jurriaans Cannibal Team (Holland)
139 Emil Therkildsen CC Hillerød
145 Noah Nielsen CC Hillerød
5 Noah Wullf CK Aarhus
6 Daniel Mathieu Vivie Brockhoff CK Aarhus
8 Jens Bak Bjerregaard CK Aarhus
10 Karl Bitch Lindegaard CK Aarhus
39 Poul Erik Holst Knudsen CK Aarhus
45 Toke Lihn CK Aarhus
628 David Bengtsson CK Bure (Sverige)
148 Adam Brandt Jakobsen CK Fix
151 Luca Campagner CK Fix
11 Malte Hansgaard Jensen Cykling Odense
12 Magne H Bossen Cykling Odense
44 Jonathan Aagaard Hansen Cykling Odense
611 Oliver Melson Johansen Drøbak Sykkelklubb (Norge)
609 Christian Alexander Klund Fredrikstad Sykkelklubb (Norge)
14 Magnus O Connor Jensen Give Cykelklub
126 Jonas Rasmussen Greve CC
127 Theodor Storm Hedehusene / Fløng Cykel Klub
16 Tore Troelsen Herning CK
19 Viktor Bredtoft Andersen Herning CK
23 Sebastian Lundtoft Lindbjerg Herning CK
152 Mads Schulz Holbæk Cykelsport
25 Morten Gerlev Andreassen Holstebro CC
30 Mathias Hedevang Christensen Horsens AC
630 Jesper Stiansen Kristiansands Cykleklubb (Norge)
631 Espen Jensen Kristiansands Cykleklubb (Norge)
132 Rasmus Blynov Køge CR
618 Thijs Van Der Molen NWV Groningen (Holland)
632 Emil Pihlgren Närpes Kraft Cykelförening ( Finland )
146 Patrick Frydkjær Næstved BC
154 August Birk Hundt Næstved BC
141 Victor Vad Ordrup CC
999 Oskar Hertz Ordrup CC
32 Christopher Johansson Randers CK
135 Daniel Weis Roskilde CR
137 Mads Willemoes Ipsen Roskilde CR
624 Theodor Stokke- Fagervold Rye SK ( Norge )
629 Filip Røttingen Rye SK ( Norge )
622 Are Olai Langhelle Sandnes Sykkelklub (Norge)
7 Sebastian Søndergaard Silkeborg IF Cykling
620 Filip Byberg Stavanger Sykleklubb (Norge)
621 Fabian Berglund Södertälje CK (Sverige)
614 Viego Tijssen WTC de Amstel Amstelveen (Holland)
615 Jesse De Vries WTC de Amstel Amstelveen (Holland)
616 Julian Vergouw WTC de Amstel Amstelveen (Holland)
617 Pelle Van Der Putte WTC de Amstel Amstelveen (Holland)
623 Tobias Kool WTC de Amstel Amstelveen (Holland)
625 Stein Bocxe WV Avanti (Holland)
626 Friso De Wildt WV Avanti (Holland)
627 Ingmar Van Den Bosch WV Avanti (Holland)


U14 Drenge/Boys - Antal deltagere: 46
Rygnr. Rytter Klub
1 Lau De Zee Aalborg CR
2 Theodor August Clemmensen Aalborg CR
124 Peter Bheki Kring Laursen Amager CR
125 Noah Mikkel Nielsen Amager CR
144 Magnus Ritz Fredriksen Amager CR
666 Anders Wæhre Asker CK (Norge)
662 Shawn Skjelde Bokn SK (Norge)
661 Henrik Filseth Bærum og Omegn Cykleklubb (Norge)
4 Nicolai Koldby Andersen CK Aarhus
9 Oscar Vosgerau CK Aarhus
123 Marius Hobolth CK Fix
133 Valdemar Kromann Jensen CK Fix
667 Frank Ôstling CK Ringen (Sverige)
660 Christian - Olaus Sween Eidsvoll SK (Norge)
664 Erling Gryting Hafredal Gjerstad IL - Sykkel
665 Noah Libekk Haugen Gjerstad IL - Sykkel
672 Emil Svarstad Grenland Sykkelklubb (Norge)
659 Keije Solen Hanzerenners Zwolle (Holland)
17 Viktor Marinussen Herning CK
18 Nikolaj Ankerstjerne Klausen Herning CK
20 Mikkel Vase Herning CK
21 Karl Aksel Tilly Herning CK
22 Carl Emil Just Pedersen Herning CK
40 Hjalte Skjold Ellegaard Larsen Herning CK
27 Simon Damgaard Holstebro CC
29 Anders Nytofte Petersen Horsens AC
671 Victor Rønning Horten & omegns cykleklubb (Norge)
36 Otto Schultz Jølving Middelfart CC
173 Magnus Larsen Næstved BC
49 Lukas Nicolai Simonsen Elmes Odder CK
33 Frederik Dupont Hougaard Randers CK
34 Andreas Overgaard Van Den Hoorn Randers CK
130 Anton Louw Larsen Roskilde CR
134 Mads Andersen Roskilde CR
35 Victor Johannsen Silkeborg IF Cykling
658 Herman Sander Bjerke Adolfsen Smaalenene SK (Norge)
663 Linus Larsson Staffanstorp CK (Sverige)
668 Marius Innhaug Dahl Tønsberg CK (Norge)
669 Sander Innhaug Dahl Tønsberg CK (Norge)
651 Danny Turkstra WRV de Peddelaars (Holland)
652 Mads De Roos WRV de Peddelaars (Holland)
653 Ruud Junior Nagengast WRV de Peddelaars (Holland)
656 Marthijn Berends WRV de Peddelaars (Holland)
657 Antoine Quint WRV de Peddelaars (Holland)
670 Duco Van Der Zwart WV Avanti (Holland)
655 Joeri Schaper WV Noord-Holland (Holland)


U13 Piger/Girls - Antal deltagere: 24
Rygnr. Rytter Klub
410 Luna Marie Lau Aalborg CR
421 Emma Sophie Nielsen Amager CR
430 Sophia Birkholm Nyegaard Amager CR
699 Suzanne Mulder AR & TV De Adelaar (Holland)
691 Chris Kiers AWV de Zwaluwen (Holland)
692 Hannah Kiers AWV de Zwaluwen (Holland)
423 Eya Andreasson CK Fix
696 Emilie Melsom Johansen Drøbak Sykkelklubb (Norge)
401 Astrid Norup Christiansen Esbjerg CR
420 Mathilde Cramer Greve CC
402 Ida Sørensen Herning CK
690 Henriette Stokke IF Frøy (Norge)
407 Anna Katrine Bergmann Nr. - Søby CK
405 Alma Walther Møller Rasmussen Odder CK
403 Julie Alberte Schmidt Randers CK
422 Klara Schluter Roskilde CR
697 Helene Sofie Bjerke Adolfsen Smaalenene SK (Norge)
693 Kajsa Bozaki Marcusdotter Staffanstorp CK (Sverige)
694 Mira Jalasjoki Staffanstorp CK (Sverige)
419 Mille Estvan-slonina Team Cycling Ringsted
698 Elisabet Kapanen UNIVERSA Cycling Team (Finland)
426 Eva Linnea Michaelsen Værløse Farum Cykelklub
695 Indy Van Velzen Westland Wil Vooruit (Holland)
689 Zhara Möllers WV Avanti (Holland)


U13 Drenge/Boys - Antal deltagere: 48
Rygnr. Rytter Klub
79 Storm Skjødt ABC
80 Alexander Louis Svenningsen Amager CR
86 William Nordby Hallasmøller Amager CR
604 Ruben Willemsen AR & TV De Adelaar (Holland)
607 Ludvig Beck Vehre Bærum og Omegn Cykleklubb (Norge)
87 Mads Salomonsson CC Hillerød
1 Marius Engelbrecht Linde CK Aarhus
2 Malthe Obitsø CK Aarhus
19 Max Emil Holst Knudsen CK Aarhus
20 Marius Prisholm CK Aarhus
65 Magnus Lundgaard Møller Pedersen CK Aarhus
611 Tristan Hansen CK Ringen (Sverige)
612 Melker Stoltz CK Ringen (Sverige)
613 Alfred Nihlén CK Ringen (Sverige)
614 Marcus Grosen CK Ringen (Sverige)
3 Albert Hansgaard Jensen Cykling Odense
4 Tobias Færch Cykling Odense
6 Elias Estdahl Cykling Odense
606 Mathis Melsom Johansen Drøbak Sykkelklubb (Norge)
609 Ole Jørgen Gryting Hafredal Gjerstad IL - Sykkel
7 Jacob Kvistgaard Herning CK
8 Simon Kiilerich Pedersen Herning CK
9 Casper Rasmussen Herning CK
16 Rasmus Mejer Christensen Herning CK
999 Emil Meedom Herning CK
85 Rasmus Helt Hansen Holbæk Cykelsport
605 Max De Lincel LRTV Swift (Holland)
600 Kai Minck NWV Groningen (Holland)
601 Max Minck NWV Groningen (Holland)
603 Joris Nomden NWV Groningen (Holland)
84 Alexander Nørskov Larsen Næstved BC
12 Emil Piltoft Lykke Christensen Odder CK
18 Mikkel Bang Fredsø Weigelt Odder CK
23 Jonathan Theilmann Lauritzen Odder CK
24 Andreas Lylloff Nissen Odder CK
89 Asger Bak Jepsen Ordrup CC
97 Jonathan Hindø Nielsen Ordrup CC
101 Jakob Resen Ordrup CC
90 Aksel Storm Roskilde CR
92 Oskar Louw Larsen Roskilde CR
93 Oskar Andersen Roskilde CR
102 Albert Andersen Roskilde CR
13 Casper Johannsen Silkeborg IF Cykling
81 Mikkel Skoubo Team Cycling Ringsted
14 Oskar Koudal Vejen BC
94 Aksel Haudrum Larsen Værløse Farum Cykelklub
608 Michiel Mouris WTC de Amstel Amstelveen (Holland)
615 Teun Hoogenboom WV Avanti (Holland)


U11 Piger/Girls - Antal deltagere: 6
Rygnr. Rytter Klub
401 Alma Sofie Bjørn Sørensen CK Aarhus
402 Lærke Mikkelsen Herning CK
403 Ida Rasmussen Herning CK
697 Annabelle Braaten Rye SK ( Norge )
698 Sandre Ingves UNIVERSA Cycling Team (Finland)
699 Flore De Groot WRV de Peddelaars (Holland)


U11 Drenge/Boys - Antal deltagere: 15
Rygnr. Rytter Klub
1 Linus Sund Aalborg CR
41 Villads Bruun Randrup Amager CR
37 Andreas Hobolth CK Fix
39 Noah Andreasson CK Fix
2 Lasse Vinding Herning CK
7 Tristan Gilbert Jørgensen Holstebro CC
9 Alfred Kjer Brøgger Horsens AC
600 Joel Borgström Höllviken CK (Sverige)
11 Marcus Halle Odder CK
12 Bastian Andre Evald Stilling-kaltoft Odder CK
3 Jens Christian Schmidt Randers CK
8 Felix Würtz Ingvardsen Randers CK
38 Gustav Schluter Roskilde CR
60 Mikkas Skoubo Team Cycling Ringsted
4 Philip Ternstrøm Hyldtoft Tønder Cykel Ring


Sponsorer/Sponsors

Kvivkly Odder
Besøg Feriepartner Odder-Juelsminde
TREK logo
VIFRA Sport logo
Cykelmagasinet
Fplus.dk
Staermose Industry logo
Hessellund logo
Motorcompagniet logo
Østjysk Energi logo
Skousen logo
Ren Kost & Krop - PowerBar logo
Nonbye logo
Ide ren logo
Nordea logo
Rytger logo
Odder Avis logo
OK Benzin logo
Stark logo
Odder Kommune logo