Tour de Himmelfart banner
Tour de Himmelfart logo

Dansk flag    Engelsk flag

Tour de Himmelfart menu
  .: Forside
  .: Nyheder
  .: Tweets
  .: Video
  .: Info
  .: Kort til Odder
  .: Kontakt
  .: Ruter
  .: Resultater
  .: Billeder
  .: Tilmelding

  .: Deltagerliste

  .: Løbsprogram (pdf)
    (foreløbig program)



Odder Cykel Klub logo
Deltagerliste Tour de Himmelfart - Sorterer efter klubnavn og rygnr.

Evt. rettelser skal sendes til Mickael Jørgensen SÅ HURTIGT SOM MULIGT!

U19 Herre/Men (Junior) - Antal deltagere: 126
Rygnr. Rytter Klub
34 Oliver Sund Aalborg CR
161 Mattias Nordal Amager CR
602 Niels Bakker AWV de Zwaluwen (Holland)
603 Rick Pluimers AWV de Zwaluwen (Holland)
604 Mike Vliek AWV de Zwaluwen (Holland)
605 Maarten Rotman AWV de Zwaluwen (Holland)
606 Jesse Morsink AWV de Zwaluwen (Holland)
607 Lars Boven AWV de Zwaluwen (Holland)
608 Steijn Lamberink AWV de Zwaluwen (Holland)
609 Jorn Nijenhuis AWV de Zwaluwen (Holland)
611 Mik Hutten AWV de Zwaluwen (Holland)
612 Sam Krabbenbos AWV de Zwaluwen (Holland)
613 Jesper Oost AWV de Zwaluwen (Holland)
628 Bas Scheffer AWV de Zwaluwen (Holland)
37 Ruben Zilas Larsen CK Aarhus
621 Oscar Madsstuen CK Bure (Sverige)
622 Emil Madsstuen CK Bure (Sverige)
623 Andreas Larsen CK Bure (Sverige)
624 Anton Dahlblom CK Bure (Sverige)
625 Hjalmar Klyver CK Bure (Sverige)
154 Aksel Makwarth Onink CK Fix
601 Bart Klein Nienhuis Cycling Club Monkey Town (Holland)
633 Lars Loohuis Cycling Club Monkey Town (Holland)
119 Christian Lesby Cycling Elite Copenhagen - Amager
120 Benjamin Movang Cycling Elite Copenhagen - Amager
121 Felix Clausen Cycling Elite Copenhagen - Amager
122 Laurits Skydsgaard Jensen Cycling Elite Copenhagen - Amager
123 Nicholas Thorøe-hansen Cycling Elite Copenhagen - Amager
124 Oliver Andersen Cycling Elite Copenhagen - Amager
125 Simon Høy Cycling Elite Copenhagen - Amager
126 Philip Heinisch Cycling Elite Copenhagen - Amager
127 Magnus Henneberg Cycling Elite Copenhagen - Amager
39 Silas Falkø Bolund Cykling Odense
41 Mikkel Ibmann Cykling Odense
123 Daniel Mahler Fich Cykling Odense
636 Elias Gustafsson Falu CK (Sverige)
637 Emil Lindgren Falu CK (Sverige)
615 Carl Ryttsén Giro Cycle Club (Sverige)
620 Emil Liaklev Halden CK (Norge)
67 Malthe Helbo Stubmark Hammel CK
999 Alexander Young Andersen Hammel CK
45 Casper Lodahl Herning CK
53 Mikkel Vinding Herning CK
634 Kasper Steen Enstad Horten & omegns cykleklubb (Norge)
638 Robin Nirgi Kalevi Jalgrattakool KJK / PK (Estland)
639 Felix Svensson Motala AIF (Sverige)
66 Jacob Eriksen Randers CK
617 Eythor Eiriksson Reykjavik Sykkelklub (Island)
618 Agnar Ørn Sigurdarson Reykjavik Sykkelklub (Island)
152 Emil Wiess Nielsen Roskilde CR
619 Erben Van Meer RSC de Zuidwesthoek (Holland)
632 Nelson Peetoom RSC de Zuidwesthoek (Holland)
49 Casper Veth Jensen Silkeborg IF Cykling
50 Christian Bergmann Silkeborg IF Cykling
635 Kalle Berglund Södertälje CK (Sverige)
103 Benjamin Hertz Team ABC Junior
104 Peter Busk Team ABC Junior
105 Jeff Hudlebusch Team ABC Junior
106 Mads Rasmussen Team ABC Junior
107 Joshua Gudnitz Team ABC Junior
108 Oliver Wulff Frederiksen Team ABC Junior
109 Kasper Søgaard Team ABC Junior
110 Frederik Egehus Team ABC Junior
1 Mikkel Hjordkvist Skovgaard Team Aura Energi - CK Aarhus junior
2 Rasmus Lundtoft Lindbjerg Team Aura Energi - CK Aarhus junior
3 Mathias Birk Madsen Team Aura Energi - CK Aarhus junior
4 Daniel Sigh Team Aura Energi - CK Aarhus junior
6 Peter Skov Lauritzen Team Aura Energi - CK Aarhus junior
7 Lasse Bøgh Team Aura Energi - CK Aarhus junior
8 Daniel Guld Team Aura Energi - CK Aarhus junior
9 Lauge Hastrup Woer Team Aura Energi - CK Aarhus junior
111 Mads Høiberg Klinke Team Børkop cykler - Carl Ras Roskilde Junior
112 Andreas Byskov Sarbo Team Børkop cykler - Carl Ras Roskilde Junior
113 Jonas Zwisler Team Børkop cykler - Carl Ras Roskilde Junior
115 Mattias Skjelmose Jensen Team Børkop cykler - Carl Ras Roskilde Junior
116 William Blume Levy Team Børkop cykler - Carl Ras Roskilde Junior
117 Victor Furhman Desempelaere Team Børkop cykler - Carl Ras Roskilde Junior
118 Frederik Wandahl Team Børkop cykler - Carl Ras Roskilde Junior
149 Ludwig Anton Wacker Team Børkop cykler - Carl Ras Roskilde Junior
626 Kim Åleheim Team Cykelogen CK (Sverige)
140 Carl F P Voldbjerg Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior
141 Tue Larsen Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior
142 Nicolai Zinck Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior
143 Emil Vinther Schmidt Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior
144 Magnus Rost Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior
145 Jonas Flø Pedersen Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior
146 Emil Hagen Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior
148 Kristian Mundbjerg Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior
150 Alexander Studsgaard Team Hechmann Cycling - Slagelse Junior
10 Frederik Eriksen Team Herning CK Junior
11 Jacob Hindsgaul Madsen Team Herning CK Junior
12 Marcus Holm Team Herning CK Junior
13 Peter Friis Løfstedt Team Herning CK Junior
14 Sebastian Nielsen Team Herning CK Junior
15 Sebastian Petersen Team Herning CK Junior
16 Robin Juel Skivild Team Herning CK Junior
51 Mikkel Bertelsen Team Herning CK Junior
18 Frederik Thomsen Team Mascot Workwear
19 Anders Foldager Team Mascot Workwear
20 Jonas Nygaard Perto Team Mascot Workwear
21 Niklas Spilcker Team Mascot Workwear
22 Aksel Bech Skot-hansen Team Mascot Workwear
23 Mads Fenneberg Team Mascot Workwear
24 Jonas Tanski Kristensen Team Mascot Workwear
25 Sebastian Kolze Changizi Team Mascot Workwear
26 Birk Udengaard Hansen Team Mascot Workwear
27 Mads Bak Bjerregaard Team Vifra - Kvickly Odder
28 Lucas Wulff Team Vifra - Kvickly Odder
29 Jakob Bødker Team Vifra - Kvickly Odder
30 Søren Vosgerau Team Vifra - Kvickly Odder
31 Thomas Koldkjær Decker Team Vifra - Kvickly Odder
32 Mads Andersen Team Vifra - Kvickly Odder
33 Luast Sandkvist Team Vifra - Kvickly Odder
999 Casper Næsager Nielsen Thy CR
133 Marcus Sander Hansen Uno-X Danish Junior Team
137 Lukas Sulaj Kloppenborg Uno-X Danish Junior Team
138 Andreas Toft Neldeberg Uno-X Danish Junior Team
614 Santiago De Meuter Uwtc de Volharding Wliton cycling team (Belgien)
158 Willhelm Wallinder Västerås CK (Sverige)
159 Wincent Wallinder Västerås CK (Sverige)
600 Rick Metselaar WRV de Peddelaars (Holland)
627 Niek Voogt WTC de Amstel Amstelveen (Holland)
629 Enzo Leijnse WTC de Amstel Amstelveen (Holland)
630 Victor Broex WTC de Amstel Amstelveen (Holland)
631 Joppe Van De Weerdt WTC de Amstel Amstelveen (Holland)
616 Jayson De Bruin WV Avanti (Holland)


U19 Dame/Lady (Junior) - Antal deltagere: 39
Rygnr. Rytter Klub
670 Amber Aernouts Acrog-Pauwelssauzen-Balen BC (Belgien)
671 Dina Scavone Acrog-Pauwelssauzen-Balen BC (Belgien)
672 Farah Duym Acrog-Pauwelssauzen-Balen BC (Belgien)
673 Tine Rombouts Acrog-Pauwelssauzen-Balen BC (Belgien)
664 Sanne Prins AWV de Zwaluwen (Holland)
679 Thale Kielland Bjerk Bærum og Omegn Cykleklubb (Norge)
680 Julia Kjærstad Bærum og Omegn Cykleklubb (Norge)
675 Maja Nilsson CK Bure (Sverige)
665 Hedda Kristiansen CK Nittedal (Norge)
201 Ellen Klinge Højlund Cykling Odense
208 Lisa Maria Jørgensen Give Cykelklub
686 Elise Marie Olsen Halden CK (Norge)
687 Silje Mathisen Halden CK (Norge)
202 Silja Vestergaard Herning CK
678 Hennie Rosalie Engebretsen Horten & omegns cykleklubb (Norge)
674 Johanna Johansson Kinds Go:Green CK (Sverige)
668 Axelle Biebau Meubelen Gaverzicht-Glascentra CT (Belgien)
669 Kyenta Vanwalleghem Meubelen Gaverzicht-Glascentra CT (Belgien)
660 Ella Van Steenwinkel Pie-Optiek Theorie-Blokken CT Glabbeek (Belgien)
661 Camille Delestrait Pie-Optiek Theorie-Blokken CT Glabbeek (Belgien)
662 Britt Verbeek Pie-Optiek Theorie-Blokken CT Glabbeek (Belgien)
663 Kiona Crabbé Pie-Optiek Theorie-Blokken CT Glabbeek (Belgien)
681 Isabel Tambach Regionteam Zuid Holland (Holland)
682 Leonie Bos Regionteam Zuid Holland (Holland)
683 Lieke Van Weereld Regionteam Zuid Holland (Holland)
684 Desiree Ketting Regionteam Zuid Holland (Holland)
685 Lauraine Wijnhorst Regionteam Zuid Holland (Holland)
203 Mette Egtoft Jensen Team Rytger powered by Cykeltøj-Online.dk
204 Mie Saabye Team Rytger powered by Cykeltøj-Online.dk
999 Julia Borgström Team Rytger powered by Cykeltøj-Online.dk
999 Martine Gjøs Team Rytger powered by Cykeltøj-Online.dk
999 Wilma Olausson Team Rytger powered by Cykeltøj-Online.dk
999 Tusnelda Svanholmer Team Scandic Thylander Powered by
676 Anna Armstrong Westland Wil Vooruit (Holland)
688 Naomi Seldenthuis Westland Wil Vooruit (Holland)
689 Verena Batenburg Westland Wil Vooruit (Holland)
690 Kim Baptista Westland Wil Vooruit (Holland)
666 Celien Van Damme Wielerclub Onder Ons - Parike VZW (Belgien)
667 Maaike Vanderstraeten Wielerclub Onder Ons - Parike VZW (Belgien)


U17 Drenge/Boys - Antal deltagere: 122
Rygnr. Rytter Klub
1 Magnus Broe Aalborg CR
64 Magnus Haugaard Aalborg CR
68 Mads Bindzus Aalborg CR
186 Adam Holm ABC
655 Robin Oriens Acrog-Balen BC (Belgien)
656 Ramses Debryne Acrog-Balen BC (Belgien)
657 Dante Dhondt Acrog-Balen BC (Belgien)
658 Daan Martens Acrog-Balen BC (Belgien)
659 Dylan Vandenstorme Acrog-Balen BC (Belgien)
133 Jonas Michaelsen Amager CR
163 Carl Dalton Amager CR
606 Bram Leerkes AR & TV De Adelaar (Holland)
628 Pepijn Reinderink AR & TV De Adelaar (Holland)
661 Hugo Kars AR & TV De Adelaar (Holland)
604 Luuk Holslag AWV de Zwaluwen (Holland)
643 Christoffer Hestness Bergen CK (Norge)
640 Tormod Emil Lunde Stemmemyr Bokn SK (Norge)
641 Petter Brandal Bokn SK (Norge)
171 Stian Rosenlund Bornholms Cycle Club
644 Johan Nysveen Bærum og Omegn Cykleklubb (Norge)
4 Jacob Vestergaard CCH Hjørring
5 Christopher Mann Andersen CCH Hjørring
636 Luuk Spijker Cervélo-GOODZO (Holland)
637 Boris Romers Cervélo-GOODZO (Holland)
638 Lars Seldenthuis Cervélo-GOODZO (Holland)
639 Koert Van Oosten Cervélo-GOODZO (Holland)
8 Joshua Kehlet CK Aarhus
12 Victor Maj CK Aarhus
72 Cedar Benjamin Weed Hansen CK Aarhus
632 Ludwig Fagerström CK Bure (Sverige)
633 Marius Madsstuen CK Bure (Sverige)
634 Simon Cederfjord CK Bure (Sverige)
635 Joel Nordlund CK Bure (Sverige)
137 Tobias Lund Andresen CK Fix
138 Kasper Andersen CK Fix
140 Sebastian Andreasson CK Fix
146 Sebastian Roer Iversen CK Fix
651 Ståle Nilsen CK Nittedal (Norge)
600 Lance Huenders Cycling Club Monkey Town (Holland)
601 Tristan Kool Cycling Club Monkey Town (Holland)
602 Erwin Smit Cycling Club Monkey Town (Holland)
603 Mike Schuch Cycling Club Monkey Town (Holland)
111 Tobias Aagaard Cykling Odense
18 Anders Bjørn Jørgensen Esbjerg CR
19 Anders Toft Nielsen Esbjerg CR
20 Rasmus Søjberg Pedersen Esbjerg CR
63 Oskar Tjørnelund Betzer Esbjerg CR
66 Mathias Tang Jensen Esbjerg CR
73 Boxuan Yang Esbjerg CR
642 Ole Andreas Saxegaard Klund Fredrikstad Sykkelklubb (Norge)
62 Morten Nørtoft Give Cykelklub
134 Oliver Erringsø Greve CC
25 Martin Schack Kjærgaard Herning CK
26 Tobias Lillelund Herning CK
28 Rasmus Madsen Herning CK
99 Julius Gulmann Herning CK
149 Julius Nowak Dalner Holbæk Cykelsport
183 Frej Nukik Lønberg-jensen Holbæk Cykelsport
67 Sebastian Graabæk Holstebro CC
32 Jacob Christensen Horsens AC
34 Jeppe Nytofte Petersen Horsens AC
37 Johan Hørstrup Horsens AC
652 Jonas Urdal Vetrhus Kristiansand Cykleklubb (Norge)
631 Johannes Staune Mittet Lillehammer CK (Norge)
625 Jarno Dhondt Meubelen Gaverzicht-Glascentra CT (Belgien)
626 Rune De Bock Meubelen Gaverzicht-Glascentra CT (Belgien)
627 Vicktor Triores Meubelen Gaverzicht-Glascentra CT (Belgien)
605 Mats Omloop Milwaukee - Alphamotorhomes (Belgien)
620 Gustav Thompson Mölndals CK (Sverige)
621 Lukas Vernersson Mölndals CK (Sverige)
42 Victor Fanøe Kronbæk Nr. - Søby CK
43 Victor Mejdal Svenstrup Nr. - Søby CK
135 Oliver Heine Næstved BC
168 Tobias Juul Næstved BC
44 Casper Kaysen Odder CK
45 Oliver Friis Odder CK
46 Jeppe Anderasen Odder CK
47 Alfred Rasmussen Odder CK
615 Oberon Defort Olympia Tienen (Belgien)
616 Arrthur De Jaeger Olympia Tienen (Belgien)
617 Gust Huyghe Olympia Tienen (Belgien)
618 Jules Jordens Olympia Tienen (Belgien)
619 Dag Verbeeck Olympia Tienen (Belgien)
173 Søren Bruun Fejfer Ordrup CC
180 Phillip Mikkelsen Ordrup CC
50 Jens Winther Brinkmann Randers CK
136 Emil Schandorf Iwersen Roskilde CR
141 Frederik Erringsø Roskilde CR
150 Luis Carl Jørgensen Roskilde CR
152 Magnus Kisum Roskilde CR
161 Victor Pedersen Roskilde CR
163 Mathias Hansen Roskilde CR
999 Mads Christiansen Roskilde CR
607 Jari Kranenburg RTV Oldenzaalse WCL (Holland)
611 Harald Schiøtz Olsen Sandnes Sykkelklub (Norge)
612 Simen Bakken Sandnes Sykkelklub (Norge)
613 Sølve Horpestad Sandnes Sykkelklub (Norge)
53 Christian Spang Kjeldsen Silkeborg IF Cykling
54 Benjamin Kolze Changizi Silkeborg IF Cykling
55 Mads Mosevang Pedersen Silkeborg IF Cykling
97 Mads Jensby Silkeborg IF Cykling
622 Thristan Ullebø Sogn Cykleklubb (Norge)
608 Kevin Granqvist Staffanstorp CK (Sverige)
609 Samuel Wester Allansson Staffanstorp CK (Sverige)
624 Felix Hegreberg Stavanger Sykleklubb (Norge)
650 Edvin Lovidius Södertälje CK (Sverige)
169 Nikolaj Mengel Team Cycling Ringsted
147 Kasper Due Kaspersen Tissø Cykel Ring
610 Bjorn Claassen Westland Wil Vooruit (Holland)
614 Tim Van Der Voort Westland Wil Vooruit (Holland)
629 Twan Van Der Drift Westland Wil Vooruit (Holland)
630 Quinten Buijs Westland Wil Vooruit (Holland)
645 Rick Van Der Poel Westland Wil Vooruit (Holland)
654 Steijn Willemsen Westland Wil Vooruit (Holland)
663 Thomas Mijnsbergen Westland Wil Vooruit (Holland)
646 Tjalle De Bruin WSV de Zwaluwen (Holland)
647 Tijmen Van Der Pijl WTC de Amstel Amstelveen (Holland)
648 Wessel Mouris WTC de Amstel Amstelveen (Holland)
649 Benjamin Wessels WTC de Amstel Amstelveen (Holland)
653 Alexander Kok WTC de Amstel Amstelveen (Holland)
662 Sven Buskermolen WTC de Amstel Amstelveen (Holland)
623 Elian Lagendijk WV Avanti (Holland)


U17 Piger/Girls - Antal deltagere: 72
Rygnr. Rytter Klub
738 Eleonora Veroni Team INPA San Vincenzo Italia (Italien)
784 Laura Charlier Acrog-Pauwelssauzen-Balen BC (Belgien)
785 Stephanie Kemps Acrog-Pauwelssauzen-Balen BC (Belgien)
419 Laura Auerbach-lind Amager CR
425 Nadja Reichel Amager CR
426 Trille Reichel Amager CR
771 Chloë Postma AWV de Zwaluwen (Holland)
772 Ilse Pluimers AWV de Zwaluwen (Holland)
795 Sofie Van Rooijen AWV de Zwaluwen (Holland)
746 Frida Søyland Bergen CK (Norge)
747 Marte Litlere Bergen CK (Norge)
780 Willemijn Prins Cannibal Team (Belgien)
787 Elvira Hellberg Ragnarsson CK Bure (Sverige)
788 Klara Kleist CK Bure (Sverige)
789 Felicia Bengtsson CK Bure (Sverige)
790 Frida Larsen CK Bure (Sverige)
791 Kine Karlsson CK Bure (Sverige)
792 Sofie Andersson CK Bure (Sverige)
767 Line Kristiansen CK Nittedal (Norge)
782 Emilie Taug CK Nittedal (Norge)
796 Thilde Helgelin CK Ringen (Sverige)
748 Alexandra Ekman Cykelklubben Wänershof (Sverige)
736 Amalie Korsmo Christensen Eidsvoll Sykkelklubb (Norge)
794 Anne Dorthe Ysland Gauldal SK (Norge)
401 Mille Troelsen Herning CK
402 Maria Berthelsen Herning CK
744 Rikke Steen Enstad Horten & omegns cykleklubb (Norge)
224 Isabel Johansson Höllviken CK (Sverige)
750 Laney Vercaemst Meubelen Gaverzicht-Glascentra CT (Belgien)
999 Cecilie Sølvsten Fly Middelfart CC
797 Amanda Mikaelsdotter Motala AIF (Sverige)
798 Julia Lundmark Motala AIF (Sverige)
799 Ellen Gustafsson Motala AIF (Sverige)
759 Julia Thompson Mölndals CK (Sverige)
773 Norah Minck NWV Groningen (Holland)
774 Mirthe Van Den Brande Pie-Optiek Theorie-Blokken CT Glabbeek (Belgien)
775 Maële Michotte Pie-Optiek Theorie-Blokken CT Glabbeek (Belgien)
776 Lisse Ceulemans Pie-Optiek Theorie-Blokken CT Glabbeek (Belgien)
777 Kato Aerts Pie-Optiek Theorie-Blokken CT Glabbeek (Belgien)
778 Charlotte Pennynck Pie-Optiek Theorie-Blokken CT Glabbeek (Belgien)
779 Yenthe Van Lommel Pie-Optiek Theorie-Blokken CT Glabbeek (Belgien)
404 Camilla Islev-andresen Randers CK
793 Ida Johansson Regionteam Zuid Holland (Holland)
751 Bergdis Eva Sveinsdottir Reykjavik Sykkelklub (Island)
752 Inga Birna Benediktsdottir Reykjavik Sykkelklub (Island)
753 Natalia Erla Casata Reykjavik Sykkelklub (Island)
768 Fanny Granqvist Staffanstorp CK (Sverige)
769 Jennie Olsson Staffanstorp CK (Sverige)
770 Tuva Richter Staffanstorp CK (Sverige)
757 Tuva Byberg Stavanger Sykleklubb (Norge)
758 Nora Tveit Stavanger Sykleklubb (Norge)
743 Elvira Berglund Södertälje CK (Sverige)
765 Anniina Ahtosalo Team Trimtex / Korson Kaiku (Finland)
766 Aino Hämäläinen Team Trimtex / Korson Kaiku (Finland)
745 Milena Del Sarto Team Zhiraf Guerciotti Selle Italia (Italien)
420 Ida Merete Michaelsen Værløse Farum Cykelklub
739 Marit Wasmus Westland Wil Vooruit (Holland)
740 Sophia Zwaan Westland Wil Vooruit (Holland)
741 Fleur Van De Peet Westland Wil Vooruit (Holland)
742 Laura Molenaar Westland Wil Vooruit (Holland)
760 Phoebe De Pessemier Wielerclub Onder Ons - Parike VZW (Belgien)
761 Femke Van Goethem Wielerclub Onder Ons - Parike VZW (Belgien)
762 Fien Masure Wielerclub Onder Ons - Parike VZW (Belgien)
763 Manon De Tier Wielerclub Onder Ons - Parike VZW (Belgien)
764 Brooklyn De Meuter Wielerclub Onder Ons - Parike VZW (Belgien)
783 Julie Hendrickx Wielerclub Onder Ons - Parike VZW (Belgien)
737 Flore Van Grinten WTC de Amstel Amstelveen (Holland)
749 Maud Rijnbeek WTC de Amstel Amstelveen (Holland)
781 Joyce De Rijk WTC Woerden (Holland)
754 Donja Lombaerts WV Avanti (Holland)
755 Malena Van Dam WV Avanti (Holland)
756 Sasha Hassoldt WV Avanti (Holland)


U16 Drenge/Boys - Antal deltagere: 91
Rygnr. Rytter Klub
69 Martin Egen Aalborg CR
187 Carl-frederik Bevort ABC
188 Gustav Wang ABC
728 Michiel Lambrecht Acrog-Balen BC (Belgien)
729 Jakov Beirlan Acrog-Balen BC (Belgien)
730 Thibo Clauw Acrog-Balen BC (Belgien)
731 Kobe Verryedt Acrog-Balen BC (Belgien)
732 Vic Lemmens Acrog-Balen BC (Belgien)
733 Dilan Staes Acrog-Balen BC (Belgien)
706 Joris Reinderink AR & TV De Adelaar (Holland)
686 Mike Spenkelink AWV de Zwaluwen (Holland)
687 Dylan Grobbink AWV de Zwaluwen (Holland)
688 Lucas Averesch AWV de Zwaluwen (Holland)
725 Sverre Litlere Bergen CK (Norge)
720 Jørn Hunvik Bærum og Omegn Cykleklubb (Norge)
721 Jon Eriksøn Bærum og Omegn Cykleklubb (Norge)
156 Phillip Mathiesen CC Hillerød
712 Arno Van Krimpen Cervélo-GOODZO (Holland)
713 Lars Rouffear Cervélo-GOODZO (Holland)
6 Oscar Munk-olsen CK Aarhus
9 Frederik Bjørn Sørensen CK Aarhus
10 Jonas Birk Madsen CK Aarhus
11 Lukas Lund Sørensen CK Aarhus
60 Mads Nadhazi Almstrup CK Aarhus
709 Eric Pedersen CK Bure (Sverige)
710 Simon Pettersson CK Bure (Sverige)
711 Leo Jacobsson CK Bure (Sverige)
158 Felix Fog Holst CK Fix
684 Thomas Lakeman Cycling Club Monkey Town (Holland)
685 Mike Bronswijk Cycling Club Monkey Town (Holland)
16 Frederik Mahler Fich Cykling Odense
691 Mads Leander Frederiksen Eiker CK (Norge)
21 Jeppe Lunding Esbjerg CR
22 Andreas Læssø Unger Give Cykelklub
159 Yasin Grøn El Mahdi Greve CC
714 Niklas Fotland Holt Halden CK (Norge)
715 Tim Emil Strudahl Malmo Halden CK (Norge)
716 Sebastian Kirkedam Larsen Halden CK (Norge)
24 Mathias Møller Jørgensen Herning CK
27 Sebastian Mikkelsen Herning CK
182 Gustav Lykkeberg Bruun Holbæk Cykelsport
184 Emil Als Feldberg Hansen Holbæk Cykelsport
29 Gustav Lauridsen Holstebro CC
30 Simon Dalby Holstebro CC
35 Emil Andersen Horsens AC
36 Oliver Madsen Horsens AC
717 Stian Fredheim Kristiansand Cykleklubb (Norge)
718 Vetle Slemdal Kristiansand Cykleklubb (Norge)
719 Petter Emil Frederiksen Kristiansand Cykleklubb (Norge)
142 Niklas Strømsted Køge CR
172 Victor Stokbæk Køge CR
722 Askild Skovgaard Brønmo Lillehammer CK (Norge)
700 Andreas Deceuninck Meubelen Gaverzicht-Glascentra CT (Belgien)
701 Jens Vancauwenberge Meubelen Gaverzicht-Glascentra CT (Belgien)
702 Alec Segaert Meubelen Gaverzicht-Glascentra CT (Belgien)
703 Jarno De Baets Meubelen Gaverzicht-Glascentra CT (Belgien)
704 Louis Bogaert Meubelen Gaverzicht-Glascentra CT (Belgien)
705 Jasper Heyman Meubelen Gaverzicht-Glascentra CT (Belgien)
38 Alfred Schultz Jølving Middelfart CC
98 Magnus Stilling Blichfeldt Middelfart CC
708 Jon Rye Johnsen Nanset IF Sykkel (Norge)
735 Kess Sanders NWV Groningen (Holland)
71 Maximus Riisgaard Odder CK
734 Stan Huyghe Olympia Tienen (Belgien)
179 William Gudmann Ordrup CC
190 Nis Fuglsang Ordrup CC
680 Tristian Hartmann OWC Oldenzaal (Holland)
49 Mads-emil Dupont Hougaard Randers CK
51 Mathias Christensen Randers CK
52 Malte Ballegaard Randers CK
699 Matthías Schou Matthíasson Reykjavik Sykkelklub (Island)
724 Kasper Kjønås Heggø Ringerike SK (Norge)
726 Ola Sylling Ringerike SK (Norge)
683 Torje Langhelle Sandnes Sykkelklub (Norge)
689 Thomas Bolme Sandnes Sykkelklub (Norge)
690 Emil Skår Sandnes Sykkelklub (Norge)
694 Andreas Haga Sandnes Sykkelklub (Norge)
696 Johan Ravnøy Sandnes Sykkelklub (Norge)
707 Hårvard Løklingholm Sandnes Sykkelklub (Norge)
7 Oliver Søndergaard Silkeborg IF Cykling
56 Magnus Lorents Nielsen Silkeborg IF Cykling
681 Sebastian Dellrup Staffanstorp CK (Sverige)
682 David Larsson Staffanstorp CK (Sverige)
693 Karsten Larsen Feldmann Stavanger Sykleklubb (Norge)
695 Sindre Stokkeland Stavanger Sykleklubb (Norge)
727 John Anders Åserød Stavanger Sykleklubb (Norge)
139 Daniel Lysdal Buur Team Cycling Ringsted
155 Jakob Ulrik Kristensen Team Cycling Ringsted
692 Yannick Van Den Berg Westland Wil Vooruit (Holland)
723 Maurits Kool WTC de Amstel Amstelveen (Holland)
698 Youp De Vos WV Avanti (Holland)


U15 Piger/Girls - Antal deltagere: 35
Rygnr. Rytter Klub
432 Mille Bidstrup Petersen Amager CR
433 Liva Kornval Amager CR
434 Solbjørk Minke Anderson Amager CR
715 Xaydee Van Sinaey Cannibal Team (Belgien)
401 Astrid Marie Bjørn Sørensen CK Aarhus
720 Miranda Hellberg Ragnarsson CK Bure (Sverige)
721 Alexandra Pettersson CK Bure (Sverige)
722 Tintin Nordlund CK Bure (Sverige)
402 Julie Uhre Esbjerg CR
403 Sofie Amalie Pedersen Esbjerg CR
409 Mette Kristine Tygesen Esbjerg CR
404 Julie Lillelund Herning CK
408 Gullborg Guttesen Herning CK
428 Emma Marie Flindt Hansen Hvidovre CK
724 Elisabeth Ebars Kalevi Jalgrattakool KJK / PK (Estland)
725 Laura Lizette Sander Kalevi Jalgrattakool KJK / PK (Estland)
710 Malaika Feys Meubelen Gaverzicht-Glascentra CT (Belgien)
709 Alma Johansson Mölndals CK (Sverige)
405 Aviaja Hermansen Odder CK
406 Frida Berg Odder CK
705 Lilja Eiriksdottir Reykjavik Sykkelklub (Island)
714 Miranda Widell Staffanstorp CK (Sverige)
425 Mathilde Estvan-slonina Team Cycling Ringsted
717 Erika Ingves UNIVERSA Cycling Team (Finland)
719 Nance Van Der Drift Westland Wil Vooruit (Holland)
723 Zoë Van Velzen Westland Wil Vooruit (Holland)
711 Shania De Prijck Wielerclub Onder Ons - Parike VZW (Belgien)
712 Cleo Kiekens Wielerclub Onder Ons - Parike VZW (Belgien)
716 Lisa Metselaar WRV de Peddelaars (Holland)
726 Manon Turkstra WRV de Peddelaars (Holland)
718 Yilla Threels WTC Woerden (Holland)
706 Julia Groeneveld WV Avanti (Holland)
707 Roos Van Den Berg WV Avanti (Holland)
708 Imke Van Der Zwart WV Avanti (Holland)
713 Jette De Groot WV De Driehoek (Holland)


U15 Drenge/Boys - Antal deltagere: 70
Rygnr. Rytter Klub
2 Malthe Hellerup Aalborg CR
166 Mads Christian Malmqvist ABC
160 Ask Stigaard Amager CR
161 Laurids Flinker Blæsbjerg Amager CR
163 Albert Holm Amager CR
165 Jaspar Lonsdale Amager CR
169 Kasper Olischer Langhorn Amager CR
172 Kornelius Weischelfeldt Amager CR
670 Fredrik Fjærli Asker CK (Norge)
660 Thijs Bakker AWV de Zwaluwen (Holland)
679 Peter Grimstad Bergen CK (Norge)
673 Axel Filseth Bærum og Omegn Cykleklubb (Norge)
4 Rasmus Perto CK Aarhus
671 Lucas Salomonsson CK Bure (Sverige)
672 Acke Dahlblom CK Bure (Sverige)
150 Tue Lindegaard Christiansen CK Fix
9 Oliver Mortensen Juul Cykling Odense
11 Peter Verdi Cykling Odense
15 Thor Skivild Cykling Odense
16 Kevin Biehl Esbjerg CR
132 Tobias Bressendorff Jacobi Greve CC
683 Sindre Hansen Grimstad Sykleklubb (Norge)
125 Mikkel Weber Hedehusene / Fløng Cykel Klub
17 Nicklas Fonnesbech Hvillum Herning CK
34 Henrik Pedersen Herning CK
36 Asger Meedom Herning CK
41 Philip Steenbjerg Herning CK
56 Mathias Michaelsen Herning CK
999 Mathias Ellegaard Mortensen Herning CK
143 Kristian Egholm Holbæk Cykelsport
20 Oliver Fallahpour Søholm Horsens AC
22 Hugo Bruun Van Deurs Horsens AC
23 Carl Dippel Bausager Horsens AC
681 Casper Rønning Horten & omegns cykleklubb (Norge)
131 Nicolai Wandahl Höllviken CK (Sverige)
159 Johan Borgström Höllviken CK (Sverige)
684 Lauri Tamm Kalevi Jalgrattakool KJK / PK (Estland)
685 Frank Aron Ragilo Kalevi Jalgrattakool KJK / PK (Estland)
686 Martin Krusemann Kalevi Jalgrattakool KJK / PK (Estland)
128 Tobias Svarre Køge CR
174 Noah Borgen Morell LFCK
665 Thiemen Vandersteene Meubelen Gaverzicht-Glascentra CT (Belgien)
999 Mikkel Funder Middelfart CC
680 Erik Ekman MTB Täby Mountainbikeklubb (Sverige)
26 Anders Vos Sørensen Nr. - Søby CK
57 Jonas Brandt Kjeldsen Odder CK
123 William Lowth Ordrup CC
168 Erik Christoffersen Ordrup CC
659 Siebe Klein Nienhuis R en TV De Zwaluwen (Holland)
667 Sander Granberg Sandnes Sykkelklub (Norge)
28 Frederik Lykke Silkeborg IF Cykling
30 Joakim Tanski Silkeborg IF Cykling
158 Andreas Madsen Slagelse CR
664 Tobias Skretting Solør CK (Norge)
666 Sander Gysland Stavanger Sykleklubb (Norge)
682 Gustav Lovidius Södertälje CK (Sverige)
663 Tomas-casimir Niemi Tampereen Yritys (Finland)
134 Patrick Magnus Brady Team Cycling Ringsted
661 Emil Ijäs Team Trimtex / Korson Kaiku (Finland)
677 Oliver Aukland Tønsberg CK (Norge)
657 Juul Nagengast WRV de Peddelaars (Holland)
658 Jasper Huitema WRV de Peddelaars (Holland)
668 Björn Hommes WRV de Peddelaars (Holland)
669 Rick Doornbos WRV de Peddelaars (Holland)
678 Thijmen De Jonge WRV de Peddelaars (Holland)
674 Mees Van Duren WTC de Amstel Amstelveen (Holland)
675 Jelle Boonstra WTC de Amstel Amstelveen (Holland)
655 Niels Tenniglo WTC Woerden (Holland)
656 Maarten Hamminga WV Meteoor Assen Roden (Holland)
662 Noah Verstichele Zannata - Galloo Cycling Team Menen (Belgien)


U14 Drenge/Boys - Antal deltagere: 60
Rygnr. Rytter Klub
1 Johannes Rørby Petersen Aalborg CR
604 Witse Omloop Acrog-Pauwelssauzen-Balen BC (Belgien)
606 Mika Vijfvinkel Acrog-Pauwelssauzen-Balen BC (Belgien)
623 Gibbe Staes Acrog-Pauwelssauzen-Balen BC (Belgien)
624 Thibo Van Den Abeele Acrog-Pauwelssauzen-Balen BC (Belgien)
184 Conrad Haugsted Amager CR
602 Ryan Gal AWV de Zwaluwen (Holland)
603 Sven Nijzink AWV de Zwaluwen (Holland)
620 Jacob Søyland Bergen CK (Norge)
610 Daan Jurriaans Cannibal Team (Belgien)
611 Duuk Van Der Haagen Cannibal Team (Belgien)
149 Emil Therkildsen CC Hillerød
156 Noah Skov Nielsen CC Hillerød
5 Jens Bak Bjerregaard CK Aarhus
6 Noah Wulff CK Aarhus
8 Poul Erik Holst Knudsen CK Aarhus
33 Daniel Mathieu Vivier Brockhoff CK Aarhus
39 Karl Bitsch Lindegaard CK Aarhus
614 David Bengtsson CK Bure (Sverige)
147 Luca Campagner CK Fix
148 Adam Brandt Jakobsen CK Fix
10 Magne Bossen H. Cykling Odense
12 Silas Stensen Cykling Odense
13 Malte Jensen Hansgaard Cykling Odense
14 Jonathan Aagaard Hansen Cykling Odense
615 Christian Alexander Klund Fredrikstad Sykkelklubb (Norge)
145 Jonas Rasmussen Greve CC
124 Theodor Storm Hedehusene / Fløng Cykel Klub
126 Nicolai Borum Nielsen Hedehusene / Fløng Cykel Klub
18 Tore Troelsen Herning CK
19 Victor Bredtoft Andersen Herning CK
21 Mathias Hedevang Horsens AC
999 Oscar Holm Lauridsen Horsens AC
609 Tobias Kool HRTC Hoorn (Holland)
619 Pelle Van Der Putte HSV de Kampioen (Holland)
612 Jesper Stiansen Kristiansand Cykleklubb (Norge)
622 Espen Jensen Kristiansand Cykleklubb (Norge)
605 Henrik Engelsvoll Nærbø Sykelklubb (Norge)
613 Henrik Fuglestad Nærbø Sykelklubb (Norge)
129 August Birk Hundt Næstved BC
151 Oscar Skovgaard Næstved BC
164 Patrick Frydkjær Næstved BC
122 Victor Vad Ordrup CC
999 Oscar Hertz Ordrup CC
27 Christopher Johansson Randers CK
130 Mads Schulz Jørgensen Roskilde CR
139 Lukas Andersen Roskilde CR
146 Daniel Wiess Nielsen Roskilde CR
7 Sebastian Søndergaard Silkeborg IF Cykling
29 Mikkel Lykke Silkeborg IF Cykling
43 Lasse Svoldgaard Andersen Silkeborg IF Cykling
89 Magnus Kjærgaard Slagelse CR
607 Filip Byberg Stavanger Sykleklubb (Norge)
621 Fabian Berglund Södertälje CK (Sverige)
600 Anton Ingves UNIVERSA Cycling Team (Finland)
616 Viego Tijssen WTC de Amstel Amstelveen (Holland)
617 Jesse De Vries WTC de Amstel Amstelveen (Holland)
618 Julian Vergouw WTC de Amstel Amstelveen (Holland)
601 Tijmen Schouten WTC Woerden (Holland)
608 Ingmar Van Den Bosch WV Avanti (Holland)


U13 Piger/Girls - Antal deltagere: 22
Rygnr. Rytter Klub
429 Anna Margrethe Hansen Amager CR
699 Floor Holslag AWV de Zwaluwen (Holland)
693 Matilde Skjelde Bokn SK (Norge)
690 Gunne Van Sinaey Cannibal Team (Belgien)
695 Nicolina Hansen CK Ringen (Sverige)
401 Sofie Pedersen Esbjerg CR
409 Julie Thomsen Esbjerg CR
428 Mathilde Cramer Greve CC
402 Lærke Michaelsen Herning CK
410 Anna Katrine Bergmann Nr. - Søby CK
694 Martha Stokkeland Nærbø Sykelklubb (Norge)
426 Paulina Peuhkuri Pedersen Næstved BC
427 Johanne Resen Ordrup CC
420 Klara Schlüter Roskilde CR
696 Kajsa Marcusdotter Staffanstorp CK (Sverige)
422 Ida Ditlevsen Team Cycling Ringsted
689 Wilma Aukland Tønsberg CK (Norge)
697 Elisabet Kapanen UNIVERSA Cycling Team (Finland)
421 Eva Linnea Michaelsen Værløse Farum Cykelklub
692 Indy Van Velzen Westland Wil Vooruit (Holland)
698 Esmee De Rijk WTC Woerden (Holland)
691 Zhara Mollers WV Avanti (Holland)


U13 Drenge/Boys - Antal deltagere: 65
Rygnr. Rytter Klub
42 Lau De Zee Aalborg CR
43 Lucas Vansggaard Aalborg CR
79 Peter Bheki Kring Laursen Amager CR
105 Magnus Bachke Knudsen Amager CR
600 Mart Spijker AWV de Zwaluwen (Holland)
601 Tom Nijzink AWV de Zwaluwen (Holland)
602 Joost Spijker AWV de Zwaluwen (Holland)
618 Anders Biermann Bokn SK (Norge)
619 Henrik Filseth Bærum og Omegn Cykleklubb (Norge)
2 Oscar Vosgerau CK Aarhus
66 Nicolai Koldby Andersen CK Aarhus
89 Marius Hobolth CK Fix
612 Tristian Hansen CK Ringen (Sverige)
625 Melker Stoltz CK Ringen (Sverige)
3 Tobias Færch Cykling Odense
5 Albert Jensen, Hansgaard Cykling Odense
40 William Frederiksen Cykling Odense
611 Christian-olaus Sween Eidsvoll Sykkelklubb (Norge)
25 Magnus Oconnor Jensen Esbjerg CR
8 Rasmus Allermann Sørensen Grenaa CC
81 Aksel Storm Hedehusene / Fløng Cykel Klub
7 Jacob Kvistgaard Herning CK
9 Nikolaj Ankerstjerne Klausen Herning CK
10 Viktor Marinussen Herning CK
11 Karl Aksel Tilly Herning CK
12 Mikkel Vase Herning CK
13 Carl Emil Just Pedersen Herning CK
36 Casper Rasmussen Herning CK
39 Hjalte Skjold Ellegaard Larsen Herning CK
14 Noah Bøge Holstebro CC
15 Simon Damgaard Holstebro CC
16 Anders Nytofte Petersen Horsens AC
624 Victor Rønning Horten & omegns cykleklubb (Norge)
605 Stan Smit HRTC Hoorn (Holland)
607 Antonie Quint JvR de Batauwers (Holland)
613 Leander Vandersteene Meubelen Gaverzicht-Glascentra CT (Belgien)
616 Devlin Feys Meubelen Gaverzicht-Glascentra CT (Belgien)
95 Magnus Larsen Næstved BC
97 Alexander Nørskov Larsen Næstved BC
24 Mikkel Weigert Odder CK
38 Lukas Elmes Odder CK
92 Asger Bak Jepsen Ordrup CC
102 Noah L. Andersen Ordrup CC
18 Frederik Dupont Hougaard Randers CK
22 Andreas Overgaard Van Den Hoorn Randers CK
80 Mathias Rimm Jeppesen Roskilde CR
82 Mads Andersen Roskilde CR
83 Oskar Low Larsen Roskilde CR
84 Anton Low Larsen Roskilde CR
19 Victor Johannsen Silkeborg IF Cykling
606 Linus Larsson Staffanstorp CK (Sverige)
608 Kevin Bell Staffanstorp CK (Sverige)
622 Sander Innhaug Dahl Tønsberg CK (Norge)
623 Marius Innhaug Dahl Tønsberg CK (Norge)
615 Niek Suijker Westland Wil Vooruit (Holland)
617 Bjorn Van Der Drift Westland Wil Vooruit (Holland)
603 Mads De Ross WRV de Peddelaars (Holland)
604 Ruud Junior Nagengast WRV de Peddelaars (Holland)
610 Danny Turkstra WRV de Peddelaars (Holland)
620 Tsjisse Weening WRV de Peddelaars (Holland)
627 Marthjin Berends WRV de Peddelaars (Holland)
609 Maurits Blaauwgeers WSV Emmen (Holland)
621 Tyler Eyk WTC de Amstel Amstelveen (Holland)
626 Michiel Mouris WTC de Amstel Amstelveen (Holland)
614 Duco Van Der Zwart WV Avanti (Holland)


U11 Piger/Girls - Antal deltagere: 7
Rygnr. Rytter Klub
423 Sif Stigaard Amager CR
401 Astrid Norup Christiansen Esbjerg CR
403 Lærke Mikkelsen Herning CK
404 Caroline Bredtoft Andersen Herning CK
402 Emilie Hedevang Christensen Horsens AC
419 Mille Estvan-slonina Team Cycling Ringsted
699 Mirthe Buurmeijer WRV de Peddelaars (Holland)


U11 Drenge/Boys - Antal deltagere: 24
Rygnr. Rytter Klub
1 Linus Sund Aalborg CR
44 Alexander Louis Svenningsen Amager CR
604 Noery Weber ASC Olympia (Holland)
2 Malthe Obitsø Forsberg CK Aarhus
3 Max Emil Holst Knudsen CK Aarhus
603 Marcus Grosen CK Ringen (Sverige)
15 Elias Estdahl Cykling Odense
4 Lasse Skou Vinding Herning CK
999 Rasmus Mejer Christensen Herning CK
999 Lucas Sørensen Hobro CK38
5 Tristan Jørgensen Holstebro CC
999 Alfred Kjer Brøgger Horsens AC
602 Florian Vandersteene Meubelen Gaverzicht-Glascentra CT (Belgien)
600 Kai Minck NWV Groningen (Holland)
601 Max Minck NWV Groningen (Holland)
9 Marius Prisholm Odder CK
21 Jonathan Theilmann Lauritzen Odder CK
42 Jakob Resen Ordrup CC
6 Marius Engelbrecht Linde Randers CK
39 Gustav Schluter Roskilde CR
40 Oskar Andersen Roskilde CR
41 Albert Andersen Roskilde CR
7 Casper Johannsen Silkeborg IF Cykling
38 Mikkel Skoubo Team Cycling Ringsted


Sponsorer/Sponsors

Kvivkly Odder
Besøg Feriepartner Odder-Juelsminde
TREK logo
VIFRA Sport logo
Cykelmagasinet
Fplus.dk
Staermose Industry logo
Hessellund logo
Motorcompagniet logo
Østjysk Energi logo
Skousen logo
Ren Kost & Krop - PowerBar logo
Nonbye logo
Ide ren logo
Nordea logo
Rytger logo
Odder Avis logo
OK Benzin logo
Stark logo
Odder Kommune logo